2ο Πεδίο Πληροφορικής & Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Πάτρας (Πύργος)

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ειχα ξαναρωτησει σε αλλο θεμα αν γινεται να περασω σε αυτη την σχολη απο τον τομεα της πληροφορικης π ειμαι απο ΕΠΑ.Λ αλλα δεν θυμαμαι τι απαντηση πηρα:xixi: Και ετσι ξαναρωταω.Γινεται να δηλωσω την σσχολη αυτη απο ΕΠΑ.Λ Α Ομαδα??????? Ας απαντησει καποιος που ξερει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ειχα ξαναρωτησει σε αλλο θεμα αν γινεται να περασω σε αυτη την σχολη απο τον τομεα της πληροφορικης π ειμαι απο ΕΠΑ.Λ αλλα δεν θυμαμαι τι απαντηση πηρα:xixi: Και ετσι ξαναρωταω.Γινεται να δηλωσω την σσχολη αυτη απο ΕΠΑ.Λ Α Ομαδα??????? Ας απαντησει καποιος που ξερει!!!!

Μπορείς πολύ απλα να δεις το μηχανογραφικό https://www.ypepth.gr/docs/ypodeigma_mhxanografiko_deltio_epal_omada_a_2009.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ναι φυσικα μπορω φιλε Αποστολη....Αλλα οπως βλεπω δεν υπαρχει στο μηχανογραφικο 2009. Λεω μηπως υπαρχει στο 2010 :(
Και παλι γιατι ομως να μην υπαρχει και στο 2009 και σε ολα.Αφου με πληροφορικη ασχολειται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ναι φυσικα μπορω φιλε Αποστολη....Αλλα οπως βλεπω δεν υπαρχει στο μηχανογραφικο 2009. Λεω μηπως υπαρχει στο 2010 :(
Και παλι γιατι ομως να μην υπαρχει και στο 2009 και σε ολα.Αφου με πληροφορικη ασχολειται!

Πιθανόν επειδή ασχολείται και με τα ΜΜΕ.


https://epagelmata.oaed.gr/show.php
-----------------------------------------

Και κάτι ακόμα που ίσως σε ενδιαφέρει...

ΠΙΝΑΚΑΣ ΙΙ ΣΧΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΕΠΑΛ

6.Οι απόφοιτοι του τομέα Πληροφορικής των ΕΠΑΛ εισάγoνται στα τμήματα:
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ
ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ
ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
Α.Ε.Ν ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ
Α.Ε.Ν ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

7. Οι απόφοιτοι του τομέα Οικονομικών και Διοικητικών Υπηρεσιών των ΕΠΑΛ εισάγονται στα τμήματα:
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ
ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΜΟΝΑΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ-ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ
ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ
ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΕΜΠΟΡΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ
ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΡΓΩΝ
ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ
ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗΣ
ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ
ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ
ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ
ΤΥΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗΣ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ
ΜΟΥΣΕΙΟΛΟΓΙΑΣ, ΜΟΥΣΕΙΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΕΚΘΕΣΕΩΝ
ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ
Α.Ε.Ν. ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ
Α.Ε.Ν. ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Πιθανόν επειδή ασχολείται και με τα ΜΜΕ.

https://epagelmata.oaed.gr/show.php
-----------------------------------------

Και κάτι ακόμα που ίσως σε ενδιαφέρει...

ΠΙΝΑΚΑΣ ΙΙ ΣΧΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΕΠΑΛ

6.Οι απόφοιτοι του τομέα Πληροφορικής των ΕΠΑΛ εισάγoνται στα τμήματα:
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ
ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ
ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
Α.Ε.Ν ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ
Α.Ε.Ν ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

7. Οι απόφοιτοι του τομέα Οικονομικών και Διοικητικών Υπηρεσιών των ΕΠΑΛ εισάγονται στα τμήματα:
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ
ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΜΟΝΑΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ-ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ
ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ
ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΕΜΠΟΡΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ
ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΡΓΩΝ
ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ
ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗΣ
ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ
ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ
ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ
ΤΥΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗΣ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ
ΜΟΥΣΕΙΟΛΟΓΙΑΣ, ΜΟΥΣΕΙΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΕΚΘΕΣΕΩΝ
ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ
Α.Ε.Ν. ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ
Α.Ε.Ν. ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ



Ναι ομως και αυτοι του Οικονομικου Τομεα μπορουν να περασουν σε σχολη π εχει και πληροφορικη: ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ οπως και εμεις της πληροφορικης μπορουμε.Χαθηκε ο κοσμος να εβαζαν και ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΜΕ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ναι ομως και αυτοι του Οικονομικου Τομεα μπορουν να περασουν σε σχολη π εχει και πληροφορικη: ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ οπως και εμεις της πληροφορικης μπορουμε.Χαθηκε ο κοσμος να εβαζαν και ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΜΕ?????

H αλήθεια είναι ότι οι υπεύθυνοι του υπουργείου τα έχουν χαμένα. Μάλλον είναι εντελώς άσχετοι με το αντικείμενο... Τέσπα μπορεί τα τμήματα που ανήκουν στο τομέα σου να είναι καλύτερα απο το " Πληροφορικής και ΜΜΕ".:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
H αλήθεια είναι ότι οι υπεύθυνοι του υπουργείου τα έχουν χαμένα. Μάλλον είναι εντελώς άσχετοι με το αντικείμενο... Τέσπα μπορεί τα τμήματα που ανήκουν στο τομέα σου να είναι καλύτερα απο το " Πληροφορικής και ΜΜΕ".:hmm:

Kαλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο....Εδω και πολυ καιρο μαλιστα!
Υπαρχουν καλυτερες σχολες απο αυτην,σαφως,αλλα θα ηταν ενδιαφερουσα και αυτη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos 123456789

Νεοφερμένος

Ο Nikos 123456789 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδες να κανω μια ερωτηση!Το τμημα αυτο εχει κλεισει?! Διοτι δεν το βλεπω στο μηχανογραφικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Εγώ το βλέπω στο τεχνολογικό και θετικό πεδίο!.. Και επειδή το έχω δηλώσει, θέλω πληροφορίες για τα επαγγελματικά δικαιώματα.. Όχι στο τι μπορώ να κάνω μετά.. αλλά που μπορώ να πιάσω δουλειά με αυτό το χαρτί. Στην ιστοσελίδα είναι κάπως γενικευμένο, δεν αναφέρεται συγκεκριμένα..

Είναι περίεργο και πολλά μαθήματα γενικευμένα θα έλεγα.. Επίσης δεν ξέρω τι μαθήματα επιλογής σου δίνει το τμήμα αυτό, καθώς και μεταπτυχιακά προγράμματα.
Έχω ήδη πτυχίο φωτογραφίας και με ενδιαφέρει αν είναι καλή σχολη.

https://www.infomm.teipat.gr/index.php/2008-11-26-21-14-49/2008-12-12-23-22-45

Έχω εξοπλισμό για μικρό στούντιο και Φώτο + κάμερες, με αποτέλεσμα ψάχνω κάτι ανάλογο. Αν κάποιος σπουδάζει εκεί, η γνωρίζει πράγματα, ας μπει στον κόπο να γράψει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peterpan13

Νεοφερμένος

Ο peterpan13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σε όλο το φόρουμ!


Είμαι μαθητής Θεωρητικής στην β' λυκείου και μένω Πάτρα και πρόσφατα άκουσα για το ΤΕΙ Πληροφορικής και ΜΜΕ στον Πύργο.Θα ήθελα όποιος γνωρίζει περί τίνος πρόκειται να μου απαντήσει στις ακόλουθες ερωτήσεις:


1)Γίνεται να δηλώσω το συγκεκριμένο ΤΕΙ,αν και είμαι Θεωρητική Κατεύθυνση ;

2)Εάν γίνεται τότε ποιο μάθημα επιλογής θα πρέπει να επιλέξω στην Γ λυκείου για να μου ανοίξει το πεδίο που βρίσκεται το συγκεκριμένο ΤΕΙ ;

3)Ποιο είναι ακριβώς το αντικείμενο του συγκεκριμένου ΤΕΙ;

και

4)Χρειάζομαι κάποιο πτυχίο πληροφορικής (πχ ECDL ) ;


Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάποια πράγματα για αυτό το ΤΕΙ ας με βοηθήσει...


Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πέτρος από Πάτρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Γεια σε όλο το φόρουμ!


Είμαι μαθητής Θεωρητικής στην β' λυκείου και μένω Πάτρα και πρόσφατα άκουσα για το ΤΕΙ Πληροφορικής και ΜΜΕ στον Πύργο.Θα ήθελα όποιος γνωρίζει περί τίνος πρόκειται να μου απαντήσει στις ακόλουθες ερωτήσεις:


1)Γίνεται να δηλώσω το συγκεκριμένο ΤΕΙ,αν και είμαι Θεωρητική Κατεύθυνση ;

2)Εάν γίνεται τότε ποιο μάθημα επιλογής θα πρέπει να επιλέξω στην Γ λυκείου για να μου ανοίξει το πεδίο που βρίσκεται το συγκεκριμένο ΤΕΙ ;

3)Ποιο είναι ακριβώς το αντικείμενο του συγκεκριμένου ΤΕΙ;

και

4)Χρειάζομαι κάποιο πτυχίο πληροφορικής (πχ ECDL ) ;


Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάποια πράγματα για αυτό το ΤΕΙ ας με βοηθήσει...


Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πέτρος από Πάτρα

Ναι, μπορείς να το δηλώσεις απο θεωρητική κατ. ΜΟΝΟ αν παρεις Μαθηματικά Γενικής και ανοίξεις το αντίστοιχο πεδίο.
Όμως, να ξέρεις ότι θα έχεις 7% απώλεια μορίων και τα μαθήματα βαρύτητας θα είναι η έκθεση (0.9) και τα μαθηματικά γενικής (0.4).
Όσο αφορά το αντικείμενο μπορείς να ψάχνεις στο αντίστοιχο site που έχει πρόγραμμα σπουδών κτλπ
Όχι, προς θεού δεν χρειάζεσαι πτυχίο ECDL απλά αν κάνουν μεσα στη σχολή στα πρωτα εξάμηνα Excel,Word κτλπ .. εσυ θα έχεις advantage αν εχεις αυτο το πτυχίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peterpan13

Νεοφερμένος

Ο peterpan13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά κάπου διάβασα (δεν ξέρω εάν αληθεύει) πώς την συγκεκριμένη σχολή την πιάνεις και από το πρώτο και το δεύτερο πεδίο.Αν είναι έτσι,αφού είμαι έτσι και αλλιώς στο πρώτο πεδίο (Θεωρητική),δεν μπορώ να διαλέξω όποιο μάθημα επιλογής θέλω;



και για του λόγου το αληθές ορίστε και η σελίδα που το είδα:


https://www.alpha-ed.gr/files/dialego9.pdf


(αναφέρει το ΤΕΙ στο πρώτο πεδίο,στα ΤΕΙ κάτω από το ΤΕΙ μουσειολογίας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • dialego9.pdf
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 579

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι τώρα που το έλεγξα είναι ανοιχτό προς 1ο και 2ο πεδίο! Οπότε μια χαρά!! Δε χρειάζεται να δώσεις μαθηματικά γενικής! Περνάς κανονικότατα απο Θεωρητική κατ.
Απλα επειδή ειναι Τμήμα Πληροφορικής και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης... γι'αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peterpan13

Νεοφερμένος

Ο peterpan13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οκ σε ευχαριστώ...Και εγώ αυτό νόμιζα στην αρχή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top