Πληροφορίες για Α και Β Ομάδα ώστε να διευκολυνθείτε στην επιλογή σας & Συζήτηση

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ειναι βλακια αυτο :(
δεν φτανει που στο Γελ μετραει κ ο μεσος ορος τους κατα καποιο τροπο θα συμπληρωσουν και το μηχανογραφικο μετα τα αποτελεσματα των μοροιων τους
και δεν εχει σημασια το αν εχει διαφορα στις βασεις στην Β ομαδα επρεπε για ολους μας να ηταν ειδια τα πργαματα ασχετα αν πηγενουμε ΕΠΑΛ η ΓΕΛ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
κοιτα να δεις
αυτο ειναι στις επιλογες του καθενος...

πιστευω οτι ειναι πολυ πιο συμφερουσα η εισαγωγη σε σχολες απο α ομαδα
παιρνεις αρκετα καλο βαθμο στην ειδικοτητα και ξεμπερδευεις
ενω εγω πρεπει να γραψω καλα στα μαθηματικα κατευθυνσης (και και δυσκολα γαμωτο)

δικιο δεν ειναι σιγουρα
ουτε δικιο ειναι που υπαρχουν πανελληνιες
ουτε που καταργηθηκε η ενισχυτικη
ουτε που δεν υπαρχει δημοσια δωρεαν παιδια
τιποτα δεν ειναι δικιο σ΄αυτο το κ@λοσυστημα

με την ευκαιρια τι ειδικοτητα εισαι εσυ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
πληροφορικη ειμαι..!!
και ειναι αρκετα δυσκολα μπορω να σου πω τα 2 μαθηματα της ειδικοτητας στο ΓΕΛ στο μαθημα του Δομημενου προγραματισμου απο'τι ξερω δεν κανουν ασκησεις κ προβληματα σε γλωσσα Πασκαλ οπως εμεις ετσι μου εχουν πει φιλοι μου ειναι εκει απλα τα κανουν σε θεωρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μα δεν κανουν προγραμματισμο

κανουν προσομειωση προγραμματισμου
γραφουν προγραμμα χωρις να μπορουν να το εκτελεσουν
αστα να πανε
για να μην κανω αυτο το μαθημα εφυγα απ το ΓΕΛ
αυτο και το ΑΟΔΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ααα...καλαα...και μετα μου λενε οτι ειναι καλυτερα απο το Επαλ.....
οπου και να περασουν ο προγραμματισμος σε πασκαλ οι αλγοριθμοι θα ειναι το πρωτο πραγμμα που θα κανουν
οταν πανεε...εσυ πηγες απο ΓΕΛ σε Επαλ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
μα δεν κανουν προγραμματισμο

κανουν προσομειωση προγραμματισμου
γραφουν προγραμμα χωρις να μπορουν να το εκτελεσουν
αστα να πανε
για να μην κανω αυτο το μαθημα εφυγα απ το ΓΕΛ
αυτο και το ΑΟΔΕ
ακριβως για αυτο πηγα και εγω σε επαλ (για αυτα τα 2 μαθηματα)!!!
μιας που εισαι Β ομαδα ξερεις πως βγαινουν τα μορια σε εμας?(ειμαι και εγω Β)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
κατι εχω ακουσει αλλα δεν ειμαι σιγουρη
το μονο σιγουρο ειναι οτι τα πολλαπλασιαζουν με καποιους συντελεστες
στα μαθηματα γενικης παιδια ειναι 1.5
και στα ειδικοτητας ειναι 3.5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
αυτο που λες εσυ ειναι για α ομαδα

για την β ισχυει (@ xristososfp)

(Γενικος βαθμος προσβασης= Μ.Ο Προφορικων x 0.3 + M.O Γραπτων x 0.7) x8
+ Μαθηματικα ΚΑΤ x 1.3
+ Φυσικη KAT x 0.7
= Αριθμος τελικων μοριων

Αριθμος τελικων μοριων x 100 = Συνολο μοριων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aina

Νεοφερμένος

Η aina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγω παρακολουθώ μαθήματα ειδικότητας μόνο και είμαι β τάξη, αυτό επειδή έχω ήδη απολυτήριο γελ
Σε ποιά ομάδα θα είμαι στην α ή β ? Λογικά στη β , αυτό όμως δε μου δίνει τι δυνατότητα να περάσω με τα 4 μαθήματα ή κανω λάθος? Δηλαδή να πάω ομάδα α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vili_17

Νεοφερμένος

Η vili_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εγω ειμαι Α ομαδα με τα 4 μεθηματα οποτε οτι εχει σχεση με Β ομαδα μην με ρωτατε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Εγω παρακολουθώ μαθήματα ειδικότητας μόνο και είμαι β τάξη, αυτό επειδή έχω ήδη απολυτήριο γελ
Σε ποιά ομάδα θα είμαι στην α ή β ? Λογικά στη β , αυτό όμως δε μου δίνει τι δυνατότητα να περάσω με τα 4 μαθήματα ή κανω λάθος? Δηλαδή να πάω ομάδα α

μπορεις να πας σε οποια ομαδα θες αναλογα που θες να περασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GanGeD

Νεοφερμένος

Ο P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Έχει ξανά ρωτηθεί πρόσφατα και βρήκα ότι μόνο η ομάδα Β' μπορεί.
Ψάξτο αν θες.
Hmmm..οκε τωρα απλα σιγουρευτηκα οτι δεν γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Στην τριτη λυκειου του επαλ διαλεγεις ομαδα?Χωριζομαστε αναλογα με την ομαδα που εχουμε επιλεξει η αν θελουμε απλα να τελειωσουμε το λυκειο?Ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aina

Νεοφερμένος

Η aina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ πάω στη δευτέρα λυκείου επαλ, ναι θα πρέπει να διαλέξεις ομάδα στη τρίτη λυκείου με τα σημερινά δεδομένα.
Είτε θα πας α' ομάδα είτε β' ομάδα.Απολυτήριο παίρνεις και απο τις 2 ομάδες.
Η διαφορά είναι ότι στην α' θα μπορείς να δώσεις τα τέσσερα μαθήματα μόνο για πρόσβαση σε τει και στην β' θα μπορείς να δώσεις και για αει & για τει με τα 6 μαθήματα όπως και στο γελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moikan

Νεοφερμένος

Ο moikan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εγω δινω πρωτη φορα με β΄ομαδα, την πρωτη φορα που εδωσα πανελ. ημουν στην α΄ομαδα, φετος που δινω με β΄στα μαθ.κατευθηνσης στην φυσική στην οικονομία και στα Μαθηματικα γενικής τι βαθμο θα βαλω στα προφορικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
πολλοι εχουν αυτη την απορια....
και γω δεν εχω καταλαβει τι παιζει
μεχρι προτινος νομιζα οτι δεν γινεται....
αλλα οψομεθα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Τι γινεται ομως αν σε μια ομαδα που θελει να παει καποιος δεν συμπληρωνεται τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
μολις μολις γυρισα απο υπουργειο παιδειας... και πραγματικα ειμαι απογοητευμενος με την προχειροτητα που τους δερνει... ειναι αληθεια! ενας αποφοιτος ΤΕΕ δεν εχει δικαιωμα να συμμετασχει στις πανελληνιες επαλ ομαδας Β. παρ'ολα αυτα εχει δικαιωμα να συμμετασχει στις πανελληνιες γελ!! ειλικρινα τετοια πραγματα μονο στην ελλαδα γινονται! δεν υπαρχει κανενας λογος ενω μπορω να συμμετασχω στους γελ να μη μπορω στους επαλ β... πιο σχετικα ειναι τα μαθηματα πανελληνιων επαλ Β παρα του γελ αλλα φαινεται αυτοι που φτιαχνουν τους νομους δεν το ξερουν αυτο...παρολο λοιπον που υποτιθεται οτι τα ΤΕΕ αντικατασταθηκαν απ τα ΕΠΑΛ ομαδα Α και παρολο που πλεον δινουν μαζι πανελληνιες, οι αποφοιτοι ΕΠΑΛ Α ειναι ευνοημένοι αφου μπορουν να δωσουν και απο ΓΕΛ και απο ΕΠΑΛ Β.

εγω: Γεια σας. ειμαι αποφοιτος ΤΕΕ και θα ηθελα να μαθω εαν εχω δικαιωμα να συμμετασχω στις επομενες πανελληνιες των ΓΕΛ και των ΕΠΑΛ ομάδα Β.
υπαλληλος: εχετε δικαιωμα να δωσετε απο ΓΕΛ και απο ΕΠΑΛ ομαδα Α. οχι ομως απο ΕΠΑΛ ομαδα Β.
εγω: παρόλο που το ΕΠΑΛ ομαδα Β ειναι το ιδιο ακριβως με το ΓΕΛ με τι μονη διαφορα οτι τα ΕΠΑΛ Β εχουν μαθηματα ειδικοτητας αντι για μαθηματα κατευθηνσης;
υπαλληλος: αυτο προβλεπει ο νομος.. ΕΠΑΛ Β δεν μπορειτε να δωσετε.

ποσο δικιο ειχαμε τοτε το 2006 που καναμε τις καταληψεις στα σχολεια με αιτιμα να καταργηθουν ΕΠΑΛ επειδη εχουν περισσοτερα δικαιωματα απ τα ΤΕΕ. τοτε το χρησιμοποιουσαμε βεβαια πιο πολυ σαν αφορμη για καταληψη παρα σαν αιτιμα.. τωρα ομως επηβεβαιονομαστε

και για τους δυσπιστους οριστε δειτε σχετικο αποσπασμα απο το επισημο ΦΕΚ του υπουργειου..


λινκ για ολο το φεκ: https://www.ypepth.gr/docs/prosbash_090512.pdf

ετσι λοιπον ξεκιναω το διαβασμα μου σε ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ αντι για δικτυα υπολογιστων 2 και δομιμενος προγραμματισμος. ευτυχως που ειχα προβλεψει οτι θα γινοταν κατι τετοιο και δεν διαβασα καθολου τα μαθηματα του επαλ... ευτυχως
Απορω εαν σκεφτονται πριν πουνε οτι λενε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
δεν σκεφτονται γενικα
γι αυτο εχουμε φτασει σε τετοια χαλια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DJ GAVROS

Νεοφερμένος

Ο DJ GAVROS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μια χαρα όλα αυτα αλλα κιεγώ εχω 2 αποριούλες.....θέλω να πάω από ΓΕΛ σε ΕΠΑΛ οι ερωτήσεις είναι οι εξής :
1.στο ΕΠΑΛ από ότι είδα κάνουμε και μαθήματα γενικής παιδίας,αυτά τα μαθήματα γενικής παιδίας μπορούν να σε αφήσουν(στην ίδια τάξη) ή τα κάνουμε έτσι?(για πλάκα που λένε)και αν μπορεί ας μου τον λόγο που τα κάνουμε(την <<χρησιμοτητά τους>>)....
2.Μπορεί κάποιος να μου πει πια ειναι τα κάλυτερα ΕΠΑΛ στις περιοχές Αιγάλεω και Φάληρο(ή κατά την γνώμη του και το τι έχει ακούσει ή σύμφωνα με διάφορες πηγες)??
Ευχαριστώ όποιον μου απαντήσει σε αυτα τα θέματα και θα του είμαι πολύ ευγνώμων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top