Πιστοποιήσεις Πληροφορικής

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Παιδιά δεν γίνεται τίποτα...Με εξαναγκάσουν να συνεχίσω να πηγαίνω στο φροντιστήριο.Αλλα αφού δεν έχω χρόνο που να προλάβω
Τους μισώ αφάνταστα....Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που ξεκίνησα

Ρε θα αρχίζω να βρίζω πραγματικά. Πόσο αφελής μπορεί να είσαι;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Βρίσκουν και στα κάνουν. Και καλα σου κάνουν. Πριν ένα μήνα η δασκάλα των ισπανικών στήριζε το μέλλον σου, τι έγινε τώρα? Ανεμοδούρα είσαι, γι'αυτό και σε εκμεταλλεύονται. Απλά μου κάνει εντύπωση που είναι τόσο αφελείς και οι γονείς σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
οι γονεις πως αντιμετωπιζουν τ ολο θεμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βρίσκουν και στα κάνουν. Και καλα σου κάνουν. Πριν ένα μήνα η δασκάλα των ισπανικών στήριζε το μέλλον σου, τι έγινε τώρα? Ανεμοδούρα είσαι, γι'αυτό και σε εκμεταλλεύονται. Απλά μου κάνει εντύπωση που είναι τόσο αφελείς και οι γονείς σου


Η ιδια ηταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά δεν γίνεται τίποτα...Με εξαναγκάσουν να συνεχίσω να πηγαίνω στο φροντιστήριο.Αλλα αφού δεν έχω χρόνο που να προλάβω
Τους μισώ αφάνταστα....Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που ξεκίνησα
Πάρ'τους τηλέφωνο και πες τους να πάνε να μπιπ!:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Παιδιά δεν γίνεται τίποτα...Με εξαναγκάσουν να συνεχίσω να πηγαίνω στο φροντιστήριο.Αλλα αφού δεν έχω χρόνο που να προλάβω
Τους μισώ αφάνταστα....Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που ξεκίνησα
Αυτο δεν γινεται.Μαλλον λες μπουρδες να μην το πω αλλιως για αλλη μια φορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Παιδιά, μπορώ να δώσω το Ecdl χωρίς να κάνω φροντηστήριο;; Το θεωρώ γελοίο να πάω να δίνω τα λεφτά μου σε κάποιους που θα μου κάνουν επανάληψη τα μισά απ'όσα γνωρίζω.. :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,120 μηνύματα.
πήγαινε https://www.ecdl.gr/el/exams/examsdemo/Pages/ecdl_demo.aspx και κάνε to demo εξετάσεων να δεις. (και το expert της πλάκας είναι)


Φυσικά και μπορείς να δώσεις χωρίς φροντιστήριο πας σε ένα πιστοποιημένο εξεταστικό κέντρο και κάνεις αίτηση. Αν θέλεις να πάρεις κάποιο βιβλίο πάρε κάποιο από αυτά https://www.ecdl.gr/el/exams/certifiedmaterial/Pages/certified_educational_material.asp



Πάντος και να το πάρεις τώρα είναι ανούσιο αυτά έχουν ισχύ για 3 χρόνια. Χαμένος χρόνος χαμένο χρήμα...... Δώστο καλύτερα σαν φοιτητής (στο τελευταίο έτος) και χωρίς φροντιστήριο.

Σύμφωνα πάντα με τις ισχύουσες διατάξεις, μετά την πάροδο τριών ετών από την ημερομηνία έκδοσής τους τα Πιστοποιητικά Γνώσεων και Δεξιοτήτων Πληροφορικής δεν θα γίνονται αποδεκτά για προσλήψεις σε οργανισμούς του Ελληνικού Δημοσίου. Συνεπώς, με το πέρας της τριετίας αυτής, προκειμένου κάποιος να συμμετάσχει σε διαγωνισμούς πρόσληψης στο Δημόσιο που απαιτούν την Πιστοποίηση Γνώσεων και Δεξιοτήτων Πληροφορικής, οφείλει να αποκτήσετε ένα νέο Πιστοποιητικό που θα είναι αποδεκτό για μία ακόμα τριετια

https://www.ecdl.gr/el/certifications/certificateduration/Pages/certificate_acceptance.aspx



Οι καθηγήτες που διδάσκουν σε τέτοια κέντρα πολλές φορές δεν είναι καν καθηγητές πληροφορικής (είναι άσχετοι)

https://www.epe.org.gr/showarticle.jsp?articleid=132

Σε περίπτωση φυσικά που περάσεις σε κάποιο α.ε.ι. ή τ.ε.ι. δε θα χρειαστείς καν τέτοιο πιστοποιητικό

H νέα ηγεσία του υπουργείου Εσωτερικών αλλάζει ρότα και τις διατάξεις του Προεδρικού Διατάγματος 347/2003, που προβλέπουν ότι από το νέο έτος όλοι οι υποψήφιοι για πρόσληψη στον δημόσιο τομέα θα πρέπει απαραίτητα να διαθέτουν πιστοποιητικό στην πληροφορική από διεθνώς αναγνωρισμένο φορέα, απαλλάσσοντας από την υποχρέωση αυτή πολλές κατηγορίες υποψηφίων.

Ειδικότερα, πιστοποιητικό δεν θα υποβάλουν:

* Οι υποψήφιοι για την συντριπτική πλειονότητα των θέσεων Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης (ΥΕ).
* Οι υποψήφιοι για ορισμένες τεχνικές, κυρίως, ειδικότητες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (ΔΕ).
* Οι αποφοίτοι ΙΕΚ, ΑΕΙ και ΤΕΙ που αποδεδειγμένα κατά την διάρκεια των σπουδών τους και επί δύο εξάμηνα
παρακολούθησαν μαθήματα πληροφορικής (εκτός και αν οι ανάγκες μιας θέσης απαιτούν εξειδικευμένες γνώσεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Παιδιά, μπορώ να δώσω το Ecdl χωρίς να κάνω φροντηστήριο;; Το θεωρώ γελοίο να πάω να δίνω τα λεφτά μου σε κάποιους που θα μου κάνουν επανάληψη τα μισά απ'όσα γνωρίζω.. :down:


Ναι, μπορείς. Υπάρχουν τεστ στο νετ αλλά αν θέλεις σου ανεβάζω εγώ μέσω rapidshare τα cd με τα τεστ από 2 βιβλία (από αυτά διαβάζουν όλοι στις σχολές) για να δεις πώς γίνονται οι εξετάσεις.
Μην πας σε σχολή για μαθήματα, δεν αξίζει τον κόπο. Δίνεις μόνο τα εξέταστρα για την κάθε ενότητα, που είναι σήμερα γύρω στα 35 ευρώ.
Όσον αφορά την τριετή διάρκεια των πτυχίων αυτών, είναι αλήθεια πως αυτό ισχύει. Λόγω του ότι είναι απαράδεκτο να πρέπει να δίνουμε συνεχώς για ανανέωση, (τη στιγμή που σε μια δημόσια υπηρεσία πχ, το λειτουργικό τους μπορεί να είναι λίγο πιο παλιό από αυτό που έχω μάθει να χρησιμοποιώ εγώ, δηλ, είναι μέσα στις γνωστικές μου ικανότητες), συνεχώς δίνεται παράταση. Έχω την εντύπωση πως δε θα χρειαστεί ανανέωση ουσιαστικά(από κανέναν δεν έχει απαιτηθεί μέχρι τώρα να κάνει ανανέωση)- δε νομίζω να αλλάξουν σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες τα λειτουργικά συστήματα για να βάλουν την τελευταία λέξη της τεχνολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παιδιά, μπορώ να δώσω το Ecdl χωρίς να κάνω φροντηστήριο;; Το θεωρώ γελοίο να πάω να δίνω τα λεφτά μου σε κάποιους που θα μου κάνουν επανάληψη τα μισά απ'όσα γνωρίζω.. :down:

Κατ'αρχην δεν χρειάζεται να το κάνεις τώρα αυτό...Μπες με το καλό στο πανεπιστήμιο και βλέπεις. Η ΑΣΟΕΕ πχ. σε κάποια τμήματα έχει καταφέρει να ισοτιμήσει ορισμένα μαθήματα εφαρμοσμένης πληροφορικής με κάποιες απ'τις ενότητες του ECDL, αν το θες αυτούσιο, υπάρχει και το διδασκαλείο της λέσχης σχεδόν τσάμπα και με αξιόλογους καθηγητές. Λέω για την ΑΣΟΕΕ γιατί εκεί ειμαι φοιτητής αλλά παρόμοια πράγματα ισχύουν σχεδόν παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ναι, πολλές σχολές κάνουν τα μαθήματα για τους φοιτητές δωρεάν.
Σκέψου, όμως, τι πλύση εγκεφάλου έχει γίνει, κι εγώ δεν ξέρω από ποιους, ώστε παιδιά από το σχολείο ακόμα να πιέζονται να κάνουν αυτά τα μαθήματα, μη γνωρίζοντας βασικές πληροφορίες, όπως ότι ως φοιτητές θα τα κάνουν δωρεάν ή ακόμα ότι αυτά πραγματοποιούνται και σε κέντρα επιμόρφωσης. Και το πιο σπουδαίο, ότι η ίδια τους η σχολή ίσως θα μπορέσει να τους παρέχει την πιστοποίηση με προπτυχιακά μαθήματα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παιδιά του γυμνασίου ή των πρώτων τάξεων του λυκείου να τρέχουν να κάνουν αυτά τα μαθήματα, τη στιγμή που στοιχειώδεις γνώσεις πληροφορικής παίρνουν και από το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,340 μηνύματα.
Η ιστορία με το ecdl είναι αστεία (φυσικά θεσπίστηκε για να οικονομίσουν κάποιοι)...

Λοιπόν, ΜΗΝ πάτε να το δώσετε, αν δεν θεωρήσετε τον εαυτό σας ενεργό ως προς την αναζήτηση, με οποιαδήποτε μορφή, εργασίας στον Ευρύτερο Δημόσιο τομέα στο εγγύς μέλλον. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, σάς είναι παντελώς άχρηστο!

Όποιος αποφασίσει να το δώσει, το επίπεδο γνώσεων που ζητείται είναι τουλάχιστον αστείο αν κάποιος γνωρίζει τα βασικά χρήσης ενός Η/Υ.

Οι ενότητες που ζητούνται από το Ελληνικό Δημόσιο είναι μόνο οι εξής τρεις: word, exceel, internet-outlook express (ελαχιστότατες θέσεις και την Access).

Οι πτυχιούχοι σχολών ΙΕΚ-ΑΤΕΙ-ΑΕΙ που εμπίπτουν στον επιστημονικό χώρο της "Πληροφορικής" απαλλάσονται (θεωρείται αυτομάτως, ότι κατέχουν και ecdl). Μια αναζήτηση στο διαδίκτυο και θα βρείτε τη σχετική λίστα σχολών.

Κατ' επέκταση, οι πτυχιούχοι που έχουν διδαχθεί προπτυχιακά ΚΑΙ μεταπτυχιακά τουλάχιστον 4 μαθήματα Η/Υ (να φαίνεται το "Πληροφορική ή Η/Υ" στον τίτλο του μαθήματος), τότε με την προσκόμιση του σχετικού πιστοποιητικού (ή πιστοποιητικών) της αναλυτικής βαθμολογίας μαθημάτων θα είστε ΟΚ (δηλαδή απαλλαγή κτήσης ecdl).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Λοιπόν αφού πήρα την ACTA να της πώ τι έγινε με το ανάλογο φροντιστήριο μου είπε ότι αφτό που μου έδωσε το φροντιστήριο ήταν απλά ένα πιστοποιητικό καί όχι το πτυχίο.Το πτυχίο μου είπαν ότι θα αργίσει να βγεί.Είπαμε να το μην το πάει στο φροντιστήριο και αν γίνεται να σταλθεί στο σπίτι και μας είπε κανένα πρόβλημα.Με το φροντιστήριο μας άκουσε όλος ο κόσμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πιστοποιητικά δεν είναι όλα;:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ACTA -> Aristotle Certification Training & Assessment
Προφανώς και είναι πιστοποιήσεις :D
Μπορείς απλά να το αγνοείς όταν λέει η Ραφαέλα "πτυχία", όπως κι αυτή το αγνοεί (και εμάς) τόσο καιρό και πιστεύει πως είναι πτυχία :D :D
Μάλλον ήθελε να πει βεβαίωση και πιστοποίηση αντίστοιχα.. ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
παιδιά γεια σας:)
πριν λίγο καιρό αποφάσισα να δοκιμάσω να δώσω για το ecdl μετά από παρότρυνση καλου φίλου. το θέμα είναι ότι δεν έχω σχεδόν καθόλου παραπάνω χρόνο (αλλά και οικονομικές δυνατότητες φυσικά) για να κανω μαθήματα με κάποιον δάσκαλο. γιαυτό αποφάσισα να το προσπαθήσω μόνη μου με κάποιο βιβλίο. ο λόγος που άνοιξα το θέμα αυτό είναι για να ακούσω απόψεις για το πόσο δυνατό ειναι να προετοιμαστώ μόνη μου αλλα και προτάσεις για κανένα καλό βιβλίο για την προετοιμασία που να είναι αρκετά αναλυτικό.

ευχαριστώ προκαταβολικά:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Κοιτα αφού εχεις πάρει απόφαση να ασχοληθείς μς το θέμα πρέπει να στρώσεις πωπο και να διαβάσεις όσο καλύτερα μπορεις.Στο λέω από προσωπική εμπειρία έχω δύο πτυχία και πάω για τρίτο.
Οσον αναφορά για τον τρόπο με τον οποίο θα μάθεις, βιβλία, CD-ROM κτλ. εγώ ποτέ δεν μπόρεσα να διβάσω απ τα βιβλία πληροφορικής, πήγαινα φροντηστήριο και εκεί έκανα διάφορα τεστ και είχα και για το σπίτι ένα cd με κείμενα.
Για να στο πω πιο "λιανά" ας πούμε οτι έδινα word: μου έδινε το cd με διάφορα κείμενα και είχα τις ερωτήσεις σε χαρτιά και ετσι τα έλυνα και εκανα practice.
Πάντως είναι λίγο δύσκολο να τα διαβάζεις απ τα βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Κοιτα αφού εχεις πάρει απόφαση να ασχοληθείς μς το θέμα πρέπει να στρώσεις πωπο και να διαβάσεις όσο καλύτερα μπορεις.Στο λέω από προσωπική εμπειρία έχω δύο πτυχία και πάω για τρίτο.
Οσον αναφορά για τον τρόπο με τον οποίο θα μάθεις, βιβλία, CD-ROM κτλ. εγώ ποτέ δεν μπόρεσα να διβάσω απ τα βιβλία πληροφορικής, πήγαινα φροντηστήριο και εκεί έκανα διάφορα τεστ και είχα και για το σπίτι ένα cd με κείμενα.
Για να στο πω πιο "λιανά" ας πούμε οτι έδινα word: μου έδινε το cd με διάφορα κείμενα και είχα τις ερωτήσεις σε χαρτιά και ετσι τα έλυνα και εκανα practice.
Πάντως είναι λίγο δύσκολο να τα διαβάζεις απ τα βιβλία.

ναι αλλα οπως ειπα δεν μπορω να κανω μαθηματα σε φροντιστηριο. σ'αυτές τις περιπτώσεις τι κάνουμε?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
παιδιά γεια σας:)
πριν λίγο καιρό αποφάσισα να δοκιμάσω να δώσω για το ecdl μετά από παρότρυνση καλου φίλου. το θέμα είναι ότι δεν έχω σχεδόν καθόλου παραπάνω χρόνο (αλλά και οικονομικές δυνατότητες φυσικά) για να κανω μαθήματα με κάποιον δάσκαλο. γιαυτό αποφάσισα να το προσπαθήσω μόνη μου με κάποιο βιβλίο. ο λόγος που άνοιξα το θέμα αυτό είναι για να ακούσω απόψεις για το πόσο δυνατό ειναι να προετοιμαστώ μόνη μου αλλα και προτάσεις για κανένα καλό βιβλίο για την προετοιμασία που να είναι αρκετά αναλυτικό.

ευχαριστώ προκαταβολικά:thanks:

που θα το χρειαστεις το πιστοποιητικο (οχι πτυχιο ουτε διπλωμα) αυτη τη στιγμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
που θα το χρειαστεις το πιστοποιητικο (οχι πτυχιο ουτε διπλωμα) αυτη τη στιγμη;

οσο τρελό και να ακουστεί ειμαι και γω της αποψης οτι το συγκεκριμενο πτυχιο δεν θα με βοηθησει πουθενα ούτε τώρα, ούτε πολύ πιθανόν και στο μελλον... απλα θέλω να δω της δυνατότητές μου και να ασχοληθώ λίγο βαθύτερα με το pc και τις λειτουργίες του. γιαυτο κιόλας θέλω να ασχοληθώ μόνη μου. ξέρω πως δεν με πιέζει κατι και απλα το κάνω γιατι μου φαινεται ευχαριστο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top