Πιστοποιήσεις Πληροφορικής

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Άμα οι άνθρωποι δεν είναι πουθενά!!....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αυτό λέω και εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Αν βρεθούν κανα-δυο να τους βάλουν στη θέση τους, μπορεί να σταματήσουν αυτή τη συμπεριφορά.
Καλή επιτυχία στις σπουδές σου , γενικά, Ραφαέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ευχαριστώ Αλεξάνδρα
Ευχομαι και σε εσένα όταν πας στην αγορά εργασίας να σου ανοίγουν διάπλατα η πόρτες της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
δεν ειναι πληροφορικη αυτα
Από το στόμα μου το πήρες. Για την ακρίβεια η Πληροφορική δεν έχει καν άμεση σχέση με την Επιστήμη των Υπολογιστών. Για την ακρίβεια η Επιστήμη των Υπολογιστών στηρίζεται σε ένα βαθμό πάνω στην Πληροφορική. Συγκεκριμένα "Πληροφορική" είναι η επιστήμη που ασχολείται με την ταξινόμηση και τη διαχείριση της πληροφορίες. Χαρακτηριστικός τομέας της Πληροφορικής είναι οι Δομές Δεδομένων. Απλά στην Ελλάδα συνηθίζεται να μπερδεύουμε τομείς και αρμοδιότητες Μηχανικού Η/Υ, Πληροφορικής και Επιστήμης Υπολογιστών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Από το στόμα μου το πήρες. Για την ακρίβεια η Πληροφορική δεν έχει καν άμεση σχέση με την Επιστήμη των Υπολογιστών. Για την ακρίβεια η Επιστήμη των Υπολογιστών στηρίζεται σε ένα βαθμό πάνω στην Πληροφορική. Συγκεκριμένα "Πληροφορική" είναι η επιστήμη που ασχολείται με την ταξινόμηση και τη διαχείριση της πληροφορίες. Χαρακτηριστικός τομέας της Πληροφορικής είναι οι Δομές Δεδομένων. Απλά στην Ελλάδα συνηθίζεται να μπερδεύουμε τομείς και αρμοδιότητες Μηχανικού Η/Υ, Πληροφορικής και Επιστήμης Υπολογιστών.

Δεν είναι μόνο στην Ελλάδα, γενικώς υπάρχει αυτή η "σύγχυση" μεταξύ επιστήμης υπολογιστών και πληροφορική (αν και όχι άδικα, αφού πλέον οταν μιλάμε για συστήματα πληροφορικής εννοούμε σχεδόν αποκλειστικά συστήματα που βασίζονται στους υπολογιστές). Η πληροφορική πάντως, πέρα απο ταξινόμηση, αποθήκευση και ανάκτηση, έχει και επεξεργασία της πληροφορίας (και διάφορα άλλα) ακόμα και όσον αφορά δεδομένα χωρίς κάποια δομή, όπως πχ αρχεία κειμένου ή εικόνας.

Οπότε όσο "εφτυλισμένο" και να ναι, παραμένει κομμάτι της πληροφορικής.

Αλλα αυτά είναι λεπτομέρειες για όσους έχουν άπειρο χρόνο στη διάθεση τους να τους δίνουν σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Λοιπόν ξέρω ότι πάλι θα αρχίζεται να με βρήζετε αλλά κατάλαβα όλα αυτά που μου προσφέρουν οι γονείς μου είναι για το καλό μου και εγώ τους το ανταπέδωσα με το να τους χαρίσω 1 ολόκληρο πτυχίο βασικού επιπέδου στην πληροφορική.Εχτές ολοκλήρωσα το 1 μου πτυχίο της Acta.Access 90%,Powerpoint 83%.Τον άλλο μήνα θα τελειώσω και το Cambridge και τελείωσα.Μετα θα αρχίσω για proficiency.
Είμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δε τους το χαρισες το πληρωσαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Λοιπόν ξέρω ότι πάλι θα αρχίζεται να με βρήζετε αλλά κατάλαβα όλα αυτά που μου προσφέρουν οι γονείς μου είναι για το καλό μου και εγώ τους το ανταπέδωσα με το να τους χαρίσω 1 ολόκληρο πτυχίο βασικού επιπέδου στην πληροφορική.Εχτές ολοκλήρωσα το 1 μου πτυχίο της Acta.Access 90%,Powerpoint 83%.Τον άλλο μήνα θα τελειώσω και το Cambridge και τελείωσα.Μετα θα αρχίσω για proficiency.
Είμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη

ΛΟΛ ρε, τοίχος είσαι? ! (?)(?)(?)(?) FAIL

Σήριαλ σαν τον φιδέμπορα έχει καταντήσει

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=2_NL66bSPNw[/ame]

Από εκεί και πέρα τι να πω ΠΑΛΙ? ΠΑΛΙ!? Ότι είναι άχρηστα? Ότι δεν είναι πληροφορική? Ότι καμία σχέση/επαφή με proficiency, παρά είναι απλά ένα διαφημιστό τρικ? (Το proficiency της πληροφορικής-μη ξεράσω)

Ότι κάνεις συνέχεια τα ίδια? ότι acta, cambridge, ecdl είναι κόπι πέηστ οι ίδες μλκίες? (word, excel, windows :P FAIL)

Θα στο έλεγα όσο πιο χοντρικά και χύμα γίνεται, ότι "ανταπέδωσες" στα λ7 των γωνιών σου ένα χαρτί υγείας. Μην το πω κωλόχαρτο και παρεξηγηθείς.

Αν δεις το τόπικ από την αρχή μέχρι εδώ θα δείς πόσο waste of bandwidth έχεις γίνει.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Όσα πτυχία έχεις τόσο το καλύτερο.Εξάλλουν δεν είμαι μόνο εγώ που δίνω τέτοια πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

persi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η persi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Όσα πτυχία έχεις τόσο το καλύτερο.Εξάλλουν δεν είμαι μόνο εγώ που δίνω τέτοια πράγματα

Άμα δεν έδιναν οι άλλοι δεν θα υπήρχαν αυτά τα πτυχία. Είναι ΤΑ κερδοσκοπικά πτυχία στην Ελλάδα.
(και όχι μόνο)

Αν δεις το τόπικ από την αρχή μέχρι εδώ θα δείς πόσο waste of bandwidth έχεις γίνει.!
:lol::lol::lol::lol:
Ρε τι είπε πάλι ο άνθρωπος...:lol: Waste of bandwidth...:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι σας πειράζει;Τα λεφτα σας τροώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Όσα πτυχία έχεις τόσο το καλύτερο.Εξάλλουν δεν είμαι μόνο εγώ που δίνω τέτοια πράγματα

Δεν είναι ΠΤΥΧΙΑ, στην φάση που είσαι είναι απλά σαν χαρτί υγείας. (βλέπε και πάνω ποστ)

Δεν είσαι μόνο εσύ που δίνεις αυτές τις μλκίες γιατί αφενός το να είσαι αφελής είναι γενικότερο "κακο" στην Ελλάδα, αφετέρου κάποιοι αναγκάζονται να το δώσουν λόγω ασεπ.

Άμα δεν έδιναν οι άλλοι δεν θα υπήρχαν αυτά τα πτυχία. Είναι ΤΑ κερδοσκοπικά πτυχία στην Ελλάδα.
(και όχι μόνο)


:lol::lol::lol::lol:
Ρε τι είπε πάλι ο άνθρωπος...:lol: Waste of bandwidth...:lol::lol::lol:

:P:no1:
Ρε παιδιά τι σας πειράζει;Τα λεφτα σας τροώ;

Όχι, τα λ7 σας τρώνε. Σου τρώνε. Και αν έχεις λ7 για πέταμα (δικαίωμά σου), χρησιμοποιησέ τα για κάτι ΠΙΟ χρήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το να δίνουν 2 δισ παιδιά δεν συμαίνει ότι είναι χαζομάρες:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Το να δίνουν 2 δισ παιδιά δεν συμαίνει ότι είναι χαζομάρες:nono:

Κι όμως είναι.

(Όπως λέμε "κι όμως γυρίζει" ένα πράγμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λοιπόν ξέρω ότι πάλι θα αρχίζεται να με βρήζετε αλλά κατάλαβα όλα αυτά που μου προσφέρουν οι γονείς μου είναι για το καλό μου και εγώ τους το ανταπέδωσα με το να τους χαρίσω 1 ολόκληρο πτυχίο βασικού επιπέδου στην πληροφορική.Εχτές ολοκλήρωσα το 1 μου πτυχίο της Acta.Access 90%,Powerpoint 83%.Τον άλλο μήνα θα τελειώσω και το Cambridge και τελείωσα.Μετα θα αρχίσω για proficiency.
Είμαι τόσο μα τόσο χαρούμενη

Μπράβο. Αμφιβάλλω, βέβαια, αν γνωρίζεις και τι είδους εφαρμογή είναι το Access, που μου λες ότι το μαθες κιόλας...Σόρρυ, αλλά το να σου μάθουν στα 15 σου να πατάς δυο κουμπάκια μιας απλοικής πλατφόρμας δεν ειναι ούτε Πληροφορική, ούτε πτυχίο, ούτε καν γραμματειακή δεξιότητα.
Τι παιδάκι εισαι εσύ ρε αστέρι μου πια...Ειναι δυνατόν να μου λες ότι πήγες να δώσεις εξετάσεις σε μια πίπα για να..."χαρίσεις" στους γονείς σου, τι ακριβώς; Πόση σοβαρότητα σε διακατέχει τέλος πάντων, είσαι εσυ παιδί Α' Γενικού Λυκείου; Γιατί δεν πήγες καλυτερα σε κάποια σχολή κομμωτικής; Με καμία διάθεση υποβάθμισης του επαγγέλματος...Απλά μου δινεις την εντυπωση οτι ως κομμώτρια θα πρόσφερες στην κοινωνία περισσότερα...


ΛΟΛ ρε, τοίχος είσαι? ! (?)(?)(?)(?) FAIL

Σήριαλ σαν τον φιδέμπορα έχει καταντήσει

https://www.youtube.com/watch?v=2_NL66bSPNw

Από εκεί και πέρα τι να πω ΠΑΛΙ? ΠΑΛΙ!? Ότι είναι άχρηστα? Ότι δεν είναι πληροφορική? Ότι καμία σχέση/επαφή με proficiency, παρά είναι απλά ένα διαφημιστό τρικ? (Το proficiency της πληροφορικής-μη ξεράσω)

Ότι κάνεις συνέχεια τα ίδια? ότι acta, cambridge, ecdl είναι κόπι πέηστ οι ίδες μλκίες? (word, excel, windows :P FAIL)

Θα στο έλεγα όσο πιο χοντρικά και χύμα γίνεται, ότι "ανταπέδωσες" στα λ7 των γωνιών σου ένα χαρτί υγείας. Μην το πω κωλόχαρτο και παρεξηγηθείς.

Αν δεις το τόπικ από την αρχή μέχρι εδώ θα δείς πόσο waste of bandwidth έχεις γίνει.!

Εντελώς όμως...
Προσκυνώ για το waste of bandwidth. :lol:

PS: EPIC fail λέμε...

Όσα πτυχία έχεις τόσο το καλύτερο.Εξάλλουν δεν είμαι μόνο εγώ που δίνω τέτοια πράγματα

Όταν κληθείς να χρησιμοποιήσεις αυτά τα κωλόχαρτα, θα είναι μονο για τις εξετασεις στο ΑΣΕΠ. Κι όταν βρεθεις στη θεση να δωσεις τέτοιες εξετάσεις, οχι μονο δεν θα αντιπροσωπεύουν καμια ουσιαστικη γνώση τα χαρτιά σου, αλλά ούτε καν επίσημη πιστοποίηση.

Ρε παιδιά τι σας πειράζει;Τα λεφτα σας τροώ;
Όχι. Οι απατεωνες τρώνε τα δικά σου. Των γονιών σου εν πάση περιπτώση γιατι εσύ δεν διαθέτεις χρήμα.

Το να δίνουν 2 δισ παιδιά δεν συμαίνει ότι είναι χαζομάρες:nono:

Τις μεγαλυτερες μ@λ@κιες συνηθως οι άνθρωποι τις κάνουν με ομοφωνία...
-----------------------------------------
Ερώτηση κρίσεως, επειδη το σχετικό πτυχίο σου στις "Υπηρεσιες Διαδικτύου" (αν ηταν αυτές οι υπ. διαδικτύου, θα δήλωνα Ανωτάτη Πεταλωματική...) λέει ότι έμαθες να χρησιμοποιείς (sic!) το...Internet Explorer 6.0 (!), σε ποια έκταση γνωρίζεις να χρησιμοποιείς τους υπόλοιπους browsers, όπως πχ. Mo. Firefox; :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Όσα πτυχία έχεις τόσο το καλύτερο.Εξάλλουν δεν είμαι μόνο εγώ που δίνω τέτοια πράγματα

μαλακιες αυτα, χρηματα παιρνουν, εδω σκεφτομαι αν το profficiency θα μου προσφερει κατι οταν βγω ως ηλεκτρολογος μηχανικος απο το πολυτεχνειο
-----------------------------------------
σε ποια έκταση γνωρίζεις να χρησιμοποιείς τους υπόλοιπους browsers, όπως πχ. Mo. Firefox;
εν τω μεταξυ αυτες τις γνωσεις τις αποκτας μονος σου με 5 μερες ενασχοληση.

P.S. πες της και για τον οπερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, ο Opera ειναι σε άλλο...πτυχίο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

persi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η persi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τώρα που το καλοσκέφτηκα... 3δισ. ενήλικοι. 1,5 δισ. γερόντια. 6 δισ. Άνθρωποι. Από πού το έβγαλες αυτό με τα 2δισ. παιδιά; Αλλά πες ότι είναι 3δισ. Τα μισά δεν έχουν λεφτά να φάνε. Τα μισά απ' τα άλλα δεν έχουν λεφτά για υπολογιστή. Τα μισά απ' τα άλλα δεν θέλουν να πετάξουν λεφτά για πτυχίο. Το 20% των άλλων δεν χρησιμοποιούν μόνο Windows (άρα δεν τους νοιάζει να μάθουν) και τα μισά παιδιά του 80% απαξιούν τα πτυχία αυτά. Τα 20% του 40 που μένει δεν περνάει (και καλά). Ξέρεις πόσο είναι αυτό;;; 120εκατ. Και άρχισα από τα 3δισ. δηλαδή 2δισ. 880εκατ. λιγότερα απ' αυτά που άρχισα. Και αν σ' αρέσει, 1δισ. και 880εκατ. πίσω απ' τον αριθμό που είπες.

Όχι, ο Opera ειναι σε άλλο...πτυχίο. :D

Ok. Λοιπόν θα φτιάξουμε ένα πτυχίο για Opera, ένα για Firefox-Flock, ένα Safari, ένα Seamonkey, ένα Chrome και τέλος ένα Netscape... Δεν είναι τέλεια;;;:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top