Πιστοποιήσεις Πληροφορικής

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Γεια σας .Υπάρχει κανείς οπού να έχει πάρει όλες τις ενότητες του υπολογιστου ή καποια-ες απο αυτες αν ναι τότε πείτε μου.Εγώ έχω πάρει τις 5 ενότητες απο το cambridge και 4 απο την Acta.Τον Ιούλιο θα δόσω για Powerpoint(Acta) και Access (Acta, Cambridge). Θα δόσω και για photoshopΤου χρόνου θα δόσω για ECDL-expert.Άν υπάρχει κάποιος που δίνει θα ήμουνα ευγνώμων αν μου έδινε την ύλη του photoshop.Αν θέλετε μου λέτε και με πόσο τις έχετε πάρει.Εγώ και στην Acta και στο Cambridge τις έχω από 93 και πάνω.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Να υποθέσω οτι κανείς σας δεν ασχολείται με πληροφορική;:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν ειναι πληροφορικη αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
δεν ειναι πληροφορικη αυτα
Με ενότητες εννούσα.Αλλά από ότι βλέπω κανείς δεν ασχολείται με τέτοια:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Γλοιωδέστατες πρακτικές να βάλουν χαλκά στα μυαλά των παιδιών.
Είναι σιχαμένα αυτά τα πτυχία, μην ασχολείστε (τουλάχιστον όχι όσο δεν τα χρειάζεστε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Για κανέναν δεν είναι γλοιωδέστατες αυτές οι ασκήσεις.Έφτυσα αίμα για να τις πάρω και με τόσο καλό βαθμό:read:.3 χρόνια κόπος και να σου λένε οτι δεν αξίζει.:rucrazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Για κανέναν δεν είναι γλοιωδέστατες αυτές οι ασκήσεις.Έφτυσα αίμα για να τις πάρω και με τόσο καλό βαθμό.3 χρόνια κόπος και να σου λένε οτι δεν αξίζει.

Ρε κοπέλα μου, τόση ώρα προσπαθούμε να σου πούμε κάτι, κι εσύ δεν λες να καταλάβεις, και σαν να μην φτάνει αυτό, παρερμηνεύεις κι ότι λέμε.

Και πραγματικά... Έκανες 3 ΧΡΟΝΙΑ! (#@!#&*^!@(*) και προφανώς και πλήρωνες μαθήματα για 3 ΧΡΟΝΙΑ ! , για να κάνεις κάτι που αν το έκανες μεγαλύτερη θα σου έπαιρνε ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ 3 ΜΗΝΕΣ.

Ναι, συγγνώμη που χαλάμε αυτό το ροζ συννεφάκι ότι άξιζε αυτό που έκανες, αλλά ΟΧΙ, δεν άξιζε ούτε ο ΚΟΠΟΣ ούτε τα ΓΚΑ-ΦΡΑ.

Πήρες πτυχία, με ημερομηνία ΛΗΞΗΣ. Θα βγεις στην αγορά εργασίας το λιγότερο σε 8 χρόνια.. Office 2017 θα χρησιμοποιούμε τότε.. Και εσύ τι? Τι ήξερες μια φορά κι έναν καιρό? office 2003? ....

Μην πιστεύεις ότι σου λέει η "δασκάλα" που λογικό είναι να θέλει να συνεχίσει να στα παίρνει και για το ECDL... (Έλεος?!) Ναι είναι άχρηστα για εσένα αυτά τα πτυχία.

Αλήθεια πόσα ΕΕΕΕ??? έχετε πετάξει... (αχέμ... δώσει εννοούσα) αυτά τα 3 χρόνια για την... πληροφορική... ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Έχουμε δόσει 1500$ Με τα δίδακτρα και με την εξεταστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ρε παιδιά, το έχω ξαναπεί, εγώ τα έχω κάνει αυτά τα μαθήματα. Και ισχύει αυτό που λέτε και χτυπιέστε. Χαμένα λεφτά. Αν είχα πσ θα τα είχα μάθει και μόνη μου άνετα. Το μόνο που χρειάζεται είναι να κάνεις τα τεστ στο φροντιστήριο γιατί σε κατευθύνουν για το πώς εξετάζεσαι. Αν κάποιος γραφτεί για να ΄δωσει εξετάσεις του επιτρέπουν να κάνει και τα τεστ δωρεάν.
Τα λεφτά είναι τα μισά περίπου για τις 7 ενότητες+τις εξετάσεις.
Μου κάνει τρελή εντύπωση το παραμύθιασμα, όμως. Την έχουν βρει μικρή και της πιπιλίζουν το μυαλό για αριστεία και ιστορίες! Το να πάρεις καλό βαθμό σε αυτές τις ενότητες είναι σαν να πρέπει να πεις την προπαίδεια και πιο εύκολο. Εξάσκηση θέλει και τίποτα άλλο. Εντάξει, βοηθάνε τα μαθήματα , μόνο , όμως, αν είσαι παντελώς άσχετος από υπολογιστές όπως εγώ που είχα πελαγώσει. 'Οταν αγόρασα ομως τον υπολογιστή καταλαβα οτι έδωσα ΤΣΑΜΠΑ λεφτά. Τι άλλο να πω;
Αυτό που χρειάζεται είναι μόνο οι εξετάσεις αν καποιος θέλει να προσληφθει στο Δημόσιο. Αφού, όμως, κάνουν πληροφορική στο σχολείο. Θα μάθουν τα περισσότερα εκεί. Οι εξετάσεις του ECDL θέλουν εξάσκηση, τίποτα περισσότερο.
Πώς βγάζουνε λεφτά κάποιοι! Αμάν πια αυτό το παρακράτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ειναι αχρηστα κατα την ταπεινη μου αποψη.
Και τωρα ειναι και σε 8 χρονια θα ειναι.
Μονο για το δημοσιο οπως ειπε η Alessandra.
Κ αν δεις οτι σου χρειαζεται τοτε πανε παρτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μα είπαν ότι για να κάνεις τις εξτάσεις πρέπει να κάνεις μάθημα και άμα είσαι καλός τότε δίνεις οπότε είτε έτσι είτε αλλίως χαμένη είμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
για να σε πεισουν μαλλον, σε ειδαν μικρη κ οτι δε ξερεις κ σε εκμεταλλευτηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Πραγματικά τέτοιου είδους πτυχία είναι άχρηστα. Δε χρειάζεται πτυχίο για να τρέξεις ένα πρόγραμμα, manual χρειάζεσαι. Άλλο να μάθεις να προγραμματίζεις και άλλο να είσαι απλά χρήστης. Έχει διαφορά τεράστια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Και στους φοιτητές η αίτηση είναι τσάμπα.Σε εμάς δίνουμε 25 και 55 στην ενότητα για 2 πτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Ειναι αχρηστα κατα την ταπεινη μου αποψη.
Και τωρα ειναι και σε 8 χρονια θα ειναι.
Μονο για το δημοσιο οπως ειπε η Alessandra.
Κ αν δεις οτι σου χρειαζεται τοτε πανε παρτο.

Από Βόρεια Ελλάδα να φανταστώ ε? :)

Ραφαέλα εμένα οι Η/Υ είναι το αντικείμενο σπουδών μου... Προσωπικά δεν έχω κανένα πτυχίο του ECDL.. Μην αναλώνεσαι χωρίς λόγο σε τέτοια ανούσια πράγματα.. Καλύτερα να μάθεις κάποια γλώσσα ή μουσική ή να κάνεις κάποιο χόμπυ που σ'αρέσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες οτι τα πτυχια αυτα ειναι πεταμενα λεφτα αφου οταν θα βγεις στην αγορα εργασιας αυτα τα πτυχια θα ειναι ξεπερασμενα. Εξαλλου η τεχνολογια εξελισσεται με γρηγορους ρυθμουςκαι αυτα που εμαθες τωρα τελεια σε ενα δυο χρονια θα ειναι τοσο ξεπερασμενα και κανεις δεν θα νοιαζεται για το πτυχιο που πηρες τωρα. Και εξξαλλου ποιος μας εγγυαται οτι οι εταιρειες που υπαρχουν τωρα (microsoft ktl) και χρηματοδοτουν αυτα τα πτυχια, θα υπαρχουν στο μελλον? Αναπασα στιγμη μπορει να χρεωκοπησουν και να κλεισουν (βλεπετε ποσες εταιρειες εκλεισαν με την οικονομικη κριση). Και τοτε αν οι εταιρειες αυτες κλεισουν και δεν υπαρχουν τα προγραμματα στα οποια πηρες το πτυχιο, τι θα κανεις? Πεταμενα λεφτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Νομίζω όμως οτι απο μόνα τους έχουν περιορισμένη διάρκεια. Δηλαδή σου λένε οτι αν τα δώσεις τώρα, δεν θα ισχύουν μετά απο 2-3 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Η αρχή που τα εκδίδει λέει οτι ισχύουν εφ'όρου ζωής, αλλά στο δημόσιο το δέχονται μόνο αν το πήρες τα τελευταία 2 ή 3 χρόνια νομίζω, τα λέει όλα αναλυτικά στο www.ecdl.gr
Τα άλλα που λέει η Ραφαέλα δεν ξέρω πόσο ισχύουν, αλλά φαντάζομαι οτι θα είναι πάνω κάτω ίδια η κατάσταση.
Να ξαναπω κι εγώ οτι είναι άχρηστα, ειδικά σε τόσο μικρή ηλικία; Ας το πω κι εγώ, είναι άχρηστα. Μικρή κοπέλα είσαι Ραφαέλα, δε νομίζω να έχεις πρόβλημα στη σχέση σου με την τεχνολογία, μπορείς ανετότατα να κάτσεις να ασχοληθείς μόνη σου και να τα μάθεις όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Από Βόρεια Ελλάδα να φανταστώ ε? :)

Ραφαέλα εμένα οι Η/Υ είναι το αντικείμενο σπουδών μου... Προσωπικά δεν έχω κανένα πτυχίο του ECDL.. Μην αναλώνεσαι χωρίς λόγο σε τέτοια ανούσια πράγματα.. Καλύτερα να μάθεις κάποια γλώσσα ή μουσική ή να κάνεις κάποιο χόμπυ που σ'αρέσει. :)
Μουσική δεν μου αρέσει.Ήδη έχω ξεκινήσει μια γλώσσα τα Ισπανικά του χρόνου θα γραυτώ Πορτογαλλικά.Δεν θέλω άλλη.:sonic:
-----------------------------------------
Η αρχή που τα εκδίδει λέει οτι ισχύουν εφ'όρου ζωής, αλλά στο δημόσιο το δέχονται μόνο αν το πήρες τα τελευταία 2 ή 3 χρόνια νομίζω, τα λέει όλα αναλυτικά στο www.ecdl.gr
Τα άλλα που λέει η Ραφαέλα δεν ξέρω πόσο ισχύουν, αλλά φαντάζομαι οτι θα είναι πάνω κάτω ίδια η κατάσταση.
Να ξαναπω κι εγώ οτι είναι άχρηστα, ειδικά σε τόσο μικρή ηλικία; Ας το πω κι εγώ, είναι άχρηστα. Μικρή κοπέλα είσαι Ραφαέλα, δε νομίζω να έχεις πρόβλημα στη σχέση σου με την τεχνολογία, μπορείς ανετότατα να κάτσεις να ασχοληθείς μόνη σου και να τα μάθεις όλα.
Τα άλλα πτυχία (από ότι μου είπε η κυρία δεν είναι λυξιπρόθεσμα).Έχουν απεριόριστο χρόνο.Δεν ξέρω άμα λέει αλήθεια ή ψέματα:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Στο δημόσιο πόσο τα δέχονται είναι το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top