Πιστεύετε σε αυτά που κάνει ο Uri Geller; Είναι μένταλιστ ή ταχυδακτυλουργός;

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Το ανθρώπινο μυαλό μπορεί να κάνει πολλά! Ο Γιούρι Γκέλλερ δεν ξέρω!!!
Μόνο στην Ελλάδα βρήκε δουλειά πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Το ανθρώπινο μυαλό μπορεί να κάνει πολλά! Ο Γιούρι Γκέλλερ δεν ξέρω!!!
Μόνο στην Ελλάδα βρήκε δουλειά πάντως!
Έχει γίνει και σε άλλες χώρες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
ναι υπάρχουν και αλλού κορόιδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μην είστε ηλίθιοι, η ημιμάθεια είναι χειρότερή από την αμάθεια. Μενταλισμός είναι και ένας τομέας της ψυχολογίας, ο οποίος χρησιμοποιήται από πολλούς μάγους, ο Γκέλερ είναι ηλίθιος που το παίζει psychic, γιατί νομίζει ότι ζούμε στο 16ο αιώνα, ο Derren Brown, Harry Houdini και πολλοί άλλοι που κάνουν πιο ανεξήγητα κόλπα από τον Γκέλερ και που φαίνονται πιο Μενταλιστικά από αυτόν, στα βιβλία τους και στης συνεντεύξεις τους πάντα λένε ότι είναι ψυχολογία όχι μαγεία του μυαλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
μπορεί αυτά που κάνει να οφείλοντε σε ηλεκτρομαγνηστιμό ή κάτι σχετικό με τον ηλεκτρισμό.Έχω διαβάσει πως ο άνθρωπος έχει τόσο ηλεκτρισμό που θα μπορούσε να ανάψει μια λάμπα.Επίσης ο εγκέφαλος επικοινωνεί με τα επιμ΄ρους τμήματα του οργανισμού με ηλεκτρικά ερεθίσματα.Ο προτελευταίος(αυτό που κινούσε τα πιρούνια) αν παρατηρήσατε έλεγε σχετικά με την ενέργεια που έχουμε μέσα μας.Εγώ πάντως πιστεύω πως μπορεί να κάνει πολλά πράγματα περισσότερα απο αυτά που γνωρίζουμε ο εγκέφαλος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
μπορεί αυτά που κάνει να οφείλοντε σε ηλεκτρομαγνηστιμό ή κάτι σχετικό με τον ηλεκτρισμό.Έχω διαβάσει πως ο άνθρωπος έχει τόσο ηλεκτρισμό που θα μπορούσε να ανάψει μια λάμπα.Επίσης ο εγκέφαλος επικοινωνεί με τα επιμ΄ρους τμήματα του οργανισμού με ηλεκτρικά ερεθίσματα.Ο προτελευταίος(αυτό που κινούσε τα πιρούνια) αν παρατηρήσατε έλεγε σχετικά με την ενέργεια που έχουμε μέσα μας.Εγώ πάντως πιστεύω πως μπορεί να κάνει πολλά πράγματα περισσότερα απο αυτά που γνωρίζουμε ο εγκέφαλος..
+1!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
μπορεί αυτά που κάνει να οφείλοντε σε ηλεκτρομαγνηστιμό ή κάτι σχετικό με τον ηλεκτρισμό.Έχω διαβάσει πως ο άνθρωπος έχει τόσο ηλεκτρισμό που θα μπορούσε να ανάψει μια λάμπα.Επίσης ο εγκέφαλος επικοινωνεί με τα επιμ΄ρους τμήματα του οργανισμού με ηλεκτρικά ερεθίσματα.Ο προτελευταίος(αυτό που κινούσε τα πιρούνια) αν παρατηρήσατε έλεγε σχετικά με την ενέργεια που έχουμε μέσα μας.Εγώ πάντως πιστεύω πως μπορεί να κάνει πολλά πράγματα περισσότερα απο αυτά που γνωρίζουμε ο εγκέφαλος..

Μην τα πεις αυτά ούτε σε μάγο ούτε σε φυσικό, τον Geller τον έχουν πιάσει τόσες φόρες, σε ένα σόου που ο Γκέλερ δεν έφερε δικά του κουτάλια δεν μπόρεσε να λυγίσει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
δεν λέω για τον Γκέλερ αλλά γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Σου συνιστώ να ψαχτείς λίγο πρώτα περί του εξωπραγματικού πριν βγάζεις στην τύχη θεωρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα πάντως ένα ρολόι 10 χρόνων που δεν δούλευε...δούλεψε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Σου συνιστώ να ψαχτείς λίγο πρώτα περί του εξωπραγματικού πριν βγάζεις στην τύχη θεωρίες.
καταρχήν δεν μιλάω για το εξωπραγματικό αλλά για την βιολογία μας,δεύτερον αυτά που λέω τα έχω διαβάσει σε βιβλία,3ον μην απορρίπτεις αμέσως τις ιδέες του άλλου γιατί μπορεί να μην είναι σαχλαμάρες όπως εσύ νομίζεις.
Επίσης δεν σε αναγκάζω να δεχτείς την άποψη μου,ένα φιλελεύτθερο forum είναι και ο καθένας μπορεί να εκφράζει την άποψη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια εγω χτες παρολο που λεω στην αρχη δεν θα τη δω την εκπομπη τελικα κολλησα και την ειδα μεχρι το τελος.τελεια μ αρεσε παρα πολυ.
ο γιουρι γκελερ ειναι καταπληκτικος!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
...εγώ πάλι είπα να την δω και άντεξα μόνο δέκα λεπτά..:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μην τα πεις αυτά ούτε σε μάγο ούτε σε φυσικό, τον Geller τον έχουν πιάσει τόσες φόρες, σε ένα σόου που ο Γκέλερ δεν έφερε δικά του κουτάλια δεν μπόρεσε να λυγίσει τίποτα.

Διάβασα ότι του τα άλλαξαν επίτηδες (όχι ότι δεν τα είχε πάει ο ίδιος) και δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα. Ζωντανή μετάδοση! Καταλάβατε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Διάβασα ότι του τα άλλαξαν επίτηδες (όχι ότι δεν τα είχε πάει ο ίδιος) και δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα. Ζωντανή μετάδοση! Καταλάβατε!

Ε και? Όταν κάνει δηλώσεις ότι όλα τα μέταλλα μπορούν να στραβώσουν γιατί δεν έκανε τίποτα εκεί, πάντα ΠΑΝΤΑ διαλέγει αυτός τα κουτάλια του επειδή είναι ειδικά.

Υπάρχουν πολλοί πιο επικίνδυνοι και πιο εντυπωσιακή μάγοι μην κολλάτε σε αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
βλακας ειναι που το παιζει εξυπνος
αλλα χτες το ειδα λιγο :zilia: και μετα χαρδαβελα :zilia:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
αντε ρε ενας ακομα πα**ρας ειναι που βγαζει λεφτα κανοντας μαλ*κιες...ελεος πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Και σε εμένα τότε στον Χαρδαβέλλα,μια ηλεκτρική συσκευή η οποία δεν δούλευε(δεν θυμάμαι ακριβώς τη συσκευή),δούλεψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,069 μηνύματα.
Για μενα ειναι εξαιρετικα δυσκολο εως απιθανο να πιστεψω σε κατι εγωπραγματικο ,ειδικα τετοιας φυσεως . Δηλαδη αυτος τωρα εχει αυτο το χαρισμα και βγαινει και στις τηλεορασεις να το μοστραρει συνεχως ? Γενικα , μπορει να ειμαι και υπερβολικος , αλλα και μπροστα μου που λεει ο λογος να μου τα δειχνανε αυτα , δεν νομιζω να τα πιστευα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top