Πιθανότητες για εισαγωγή με το 10%

trelen

Νεοφερμένος

Η trelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ο γιος μου έχει 17.430 μορια απο πανελληνιες 2023 για τη Σχολή ηλεκτρολ μηχ/κων Βόλος και 17610 για την αντίστοιχη στοΑΠΘ. Ειχε περασει στη σχολη της Πάτρας, Ηλεκτρολογων μηχ/κων & Τεχνολογιας υπολογιστών αλλα δεν του αρεσει η πολη. Τι πιθανοτητες εχει να μπει με το 10% στηΘεσσαμονίκη και τιπιθανοτητες στη σχολη ρου Βόλου; ειχεγραψει 20 φυσική, 19χημεια, 16,4 εκθεση και 15,1 μαθημτικα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Ο γιος μου έχει 17.430 μορια απο πανελληνιες 2023 για τη Σχολή ηλεκτρολ μηχ/κων Βόλος και 17610 για την αντίστοιχη στοΑΠΘ. Ειχε περασει στη σχολη της Πάτρας, Ηλεκτρολογων μηχ/κων & Τεχνολογιας υπολογιστών αλλα δεν του αρεσει η πολη. Τι πιθανοτητες εχει να μπει με το 10% στηΘεσσαμονίκη και τιπιθανοτητες στη σχολη ρου Βόλου; ειχεγραψει 20 φυσική, 19χημεια, 16,4 εκθεση και 15,1 μαθημτικα
Για το Βολο το παιδι ειναι μεσα.
Για την Θεσσαλονικη ειναι οριακο προς το οχι.
Αναμένουμε καποιες ανακαταταξεις στο χωρο απο την εισοδο της πολυτεχνικης του Παδα αλλα αυτο νομιζω δεν θα επηρεάσει την Θεσσαλονικη ..αυτη εχει το δικο της κοινο.
 

ivannag

Νεοφερμένος

Η ivannag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα Με 17350 μορια υπάρχει πιθανότητα για ΟΔΕ στο ΟΠΑ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Καλησπέρα Με 17350 μορια υπάρχει πιθανότητα για ΟΔΕ στο ΟΠΑ?
Ωχ παραξενη σχολη..σχολη πινκ πονκ..μια χρονια + 500 την αλλη -500 εν αλαξ.
Φετος ειναι η χρονια να ανεβει...( η βαση περισυ 17400 )
Η αποψη μου ειναι οτι τα μορια σου ειναι παρα πολλα (17350) αφ ενος ... και αφ ετερου δεν νομιζω οτι θα εχουμε ανοδο... ο πιθανος κινδυνος ειναι απο την ΔΕΤ και την Πληροφορικη του ΟΠΑ και την πληροφορικη του Εκπα...αλλα αυτοι δεν εχουν λογο να φυγουν απο εκει που ειναι.
Πολλα ειπαμε... και νομιζω οτι μαλλον θα εχουμε πτωση βασεων στο 6% και εσενα μεσα
 

ivannag

Νεοφερμένος

Η ivannag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απαντηση Για το γιο μου ρωτώ. Την ΔΕΤ δεν νομίζω ότι την αφήνουν εύκολα για ΟΔΕ Δεν ξέρω τι παίζει με τους πληροφορικαριους του ΟΠΑ Ο γιος μου είναι στην πληροφορική Παπει αλλά δυστυχώς δεν του αρεσει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απαντηση Για το γιο μου ρωτώ. Την ΔΕΤ δεν νομίζω ότι την αφήνουν εύκολα για ΟΔΕ Δεν ξέρω τι παίζει με τους πληροφορικαριους του ΟΠΑ Ο γιος μου είναι στην πληροφορική Παπει αλλά δυστυχώς δεν του αρεσει
Ωραια... Η ΔΕΤ ,η οποια ειναι και αυτη μια ΟΔΕ ειναι μουρατη και δεν την αφηνουν οπως σωστα λες..
Η πληροφορικη ειναι ειδικη περιπτωση..αν δεν εχεις ερωτα δεν παιζεται.
Τωρα να φυγει απο τα πρακτικα και να παει στα θεωρητικα και αοριστα της ΟΔΕ παλι δυσκολο. Και επαγγελματικά δυσκολο.
Δεν ξερω αν θελει να βουτηξει στο hardwear ( εχει δυσκολιες φυσικης) και λιγοτερο στον κωδικα ..ειναι πιο ''ανοιχτομυαλο''..αν ναι... εχει μαλλον σιγουρο το Παδα με τους μηχανικους υπολογιστων.
 

Matenma

Νεοφερμένος

Η Matenma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Με 18.650 υπαρχει καποια περιπτωση για 6% ιατρικη εκπα; Σκεφτόμενοι ποιες βασεις υπολογιζουμε για το 10%;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Με 18.650 υπαρχει καποια περιπτωση για 6% ιατρικη εκπα; Σκεφτόμενοι ποιες βασεις υπολογιζουμε για το 10%;
Δυστυχώς μαλλον οχι..Λυπαμαι.

1717589267272.png
 

Matenma

Νεοφερμένος

Η Matenma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ! Να φανταστώ ούτε για το 4%;
Ε και εκει οριακα..το 4% δινει 200 μορια εκπτωση.
Και οπως καταλαβαινεις εδω εχουμε ενα ''καβγα'' με την νομικη θεσσαλονικης που τα παιδια θελουν να κατεβουν αθηνα.
Παροτι η αθηνα ειναι πολυ μεγαλη σχολη και η θεσσαλονικη ειναι μικρη παλι δεν φτανει.
 

Sofia papadopoulou

Νεοφερμένος

Η Sofia papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα σας.Η κόρη μου πέρασε πέρυσι Αθήνα Ψυχολογία και δε της άρεσε και θέλει να κάνει 10% για Θεσσαλονίκη τα περσινά της μόρια για τη σχολή είναι 17.665 δηλαδή 100 πάνω από την περσινή βάση.Υπαρχει πιθανότητα να μείνει απέξω;
 

Stathisathens

Νεοφερμένος

Ο Stathisathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας η κόρη μου είχε γράψει πέρυσι 18.750 μόρια και πέρασε ιατρική Πάτρας .
Σκεφτόμαστε να κάνει εφέτος αίτηση για το 10% (6%) για ιατρική Αθήνας .
Πιστεύετε ότι έχει πιθανότητα να επιλέγει ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Θα σας στενοχωρήσω, η βάση 6% στην ιατρική Αθήνας πέφτει πολύ λίγο,από μερικές δεκάδες μέχρι 100 και κάτι τα τελευταία χρόνια
Τα μόρια που λέτε είναι για Αθήνα ή για Πάτρα? Η Πάτρα έχει άλλους συντελεστές
 

Stathisathens

Νεοφερμένος

Ο Stathisathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα σας στενοχωρήσω, η βάση 6% στην ιατρική Αθήνας πέφτει πολύ λίγο,από μερικές δεκάδες μέχρι 100 και κάτι τα τελευταία χρόνια
Τα μόρια που λέτε είναι για Αθήνα ή για Πάτρα? Η Πάτρα έχει άλλους συντελεστές
Καλημέρα
Τα 18750 ήταν τα μόρια που είχε γράψει και πέρασε πατρα ενώ για Αθήνα ήταν 19000
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Καλημέρα
Τα 18750 ήταν τα μόρια που είχε γράψει και πέρασε πατρα ενώ για Αθήνα ήταν 19000
Μισο να καταλαβω.
Το κοριστι εγραψε 19000 μορια για αθηνα αλλα δεν μπηκε ενω η βαση ηταν 19000... μαλιστα ...οκ την εφαγε η ισοβαθμια στην στροφη..
Οκ ειναι απο τωρα μεσα στην αθηνα κανοντας βεβαια μηχανογραφικο 6%.
Καλη διαμονη και καλη συνεχεια.
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Καλημέρα
Τα 18750 ήταν τα μόρια που είχε γράψει και πέρασε πατρα ενώ για Αθήνα ήταν 19000
@γιαννης_00 τα μόρια της Αθήνας μετράνε?σωστά?
τότε νομίζω πέρσι ήσασταν ακριβώς στην βάση 19000 ήταν η Αθήνα
Έτσι ναι η μετεγγραφή είναι σίγουρη
Τι λες @γιαννης_00 ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μισο να καταλαβω.
Το κοριστι εγραψε 19000 μορια για αθηνα αλλα δεν μπηκε ενω η βαση ηταν 19000... μαλιστα ...οκ την εφαγε η ισοβαθμια στην στροφη..
Οκ ειναι απο τωρα μεσα στην αθηνα κανοντας βεβαια μηχανογραφικο 6%.
Καλη διαμονη και καλη συνεχεια.
Μαζί σκεφτόμαστε, μαζι γράφουμε χα χα χα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
@γιαννης_00 τα μόρια της Αθήνας μετράνε?σωστά?
τότε νομίζω πέρσι ήσασταν ακριβώς στην βάση 19000 ήταν η Αθήνα
Έτσι ναι η μετεγγραφή είναι σίγουρη
Τι λες @γιαννης_00 ?
Ναι ναι Ναλα μου..μορια με συντελεστες αθηνας εχουμε ...ειναι πρωτη εισοδος ..οχι μετεγραφη
 

Stathisathens

Νεοφερμένος

Ο Stathisathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
@γιαννης_00 τα μόρια της Αθήνας μετράνε?σωστά?
τότε νομίζω πέρσι ήσασταν ακριβώς στην βάση 19000 ήταν η Αθήνα
Έτσι ναι η μετεγγραφή είναι σίγουρη
Τι λες @γιαννης_00 ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μαζί σκεφτόμαστε, μαζι γράφουμε χα χα χα
Μάλλον δεν έγραψα εγώ κάτι σωστά
Η κόρη μου έγραψε 18750 και πέρασε πατρα που η βάση ήταν 18725 ενώ για να μπει αθην αν βάση ήταν 19000 και ρωτάω αν με την διαφορά των 250 μορίων θα καταφέρει με το 6% να μπει Αθήνα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Μάλλον δεν έγραψα εγώ κάτι σωστά
Η κόρη μου έγραψε 18750 και πέρασε πατρα που η βάση ήταν 18725 ενώ για να μπει αθην αν βάση ήταν 19000 και ρωτάω αν με την διαφορά των 250 μορίων θα καταφέρει με το 6% να μπει Αθήνα
ναι καταλαβα ...μπορειτε να μας δωσετε τους 4 πηγαίους βαθμους να το υπολογισουμε...? αν θελεται...σε προσωπικο μυνημα αν θελεται...ειναι ευκολο για εμας
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top