Πιασμένος μετά από γυμναστική

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Λοιπον το Σαββατο εκανα μερικες ασκησεις για δικεφαλο με μπαρες.Την επομενη μερα ειμουνα λιγο πιασμενος αλλα την Δευτερα δυσκολευομουν ακομη και να λυγισω τα χερια μου.Τι εκανα λαθος και τι πρεπει να κανω για να μην μου ξανασυμβει?Για προθερμανση ειχα κανει λιγο τρεξιμο.Και στις ασκησεις χρησιμοποιησα τα κιλα που χρησιμοποιουσα συνηθως.
Περιμενω να με διαφοτισετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Να υποθέσω πως πίεσες τον εαυτό σου παραπάνω από όσο έπρεπε για την ηλικία σου και μάλιστα μετά από αποχή.Εκτός αυτού,την επόμενη φορά θα αρχίσεις να κάνεις διατάσεις για κανένα εικοσάλεπτο τουλάχιστον πριν κάνεις οτιδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγώ θα σου πρότεινα περισσότερη προθέρμανση και να αυξάνεις το βάρος σταδιακά και όχι πολύ απότομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
εγώ θα σου πρότεινα περισσότερη προθέρμανση και να αυξάνεις το βάρος σταδιακά και όχι πολύ απότομα...

Ειχα να κανω αρκετο καιρο αλλα χρησιμοποιησα το ιδιο βαρος που χρησιμοποιουσα πριν σταματησω.

PS Για προθερμανση πριν τα βαρη τι μου προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
χαλαρό τρέξιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Νομίζω πως για λίγες μέρες θα έπρεπε να κάνεις μόνο αερόβια και μετά να αρχίσεις βάρη με λιγότερα κιλά και λιγότερες επαναλήψεις σε σχέση με όταν σταμάτησες. Και μην ξεχνάς τις διατάσεις μετά από κάθε σετ, οι οποίες είναι πολύ σημαντικό κομμάτι της άσκησης.
Για να ξεπιαστείς, πάλι διατάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ειναι απολυτα φυσιολογικο να εχεις το προβλημα που λες αν εισαι αγυμναστος..ή εχεις καιρο να γυμνασεις την συγκεκριμενη μυικη ομαδα.
Δεν ξερω το προγραμμα και τις ασκησεις που κανεις παντως να ξερεις οτι για να γυμνασεις ξανα την ιδια μυικη ομαδα πρεπει να περαοσυν 48-70 ωρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crisdirk41

Νεοφερμένος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ξεκινας με λιγα κιλα και ας σου φαινονται πολυ λιγα... δεν εχει σημασια! πρεπει ομως απο πριν να κανεις προθερμανση... εγω εκανα 10 λεπτα διαδρομο και 10 λεπτα ποδηλατο και μετα κανα τεταρτο διατασεις κλπ.. αν εχεις πολυ καιρο να γυμναστεις λογικο ειναι να εισαι ετσι! οπως λεει και απο πανω ο pride 48-70 ωρες ισχυει ;)
και επειδη βλεπω οτι εισαι 14 στο γυμναστηριο που ημουνα εβλεπα αρκετους στην ηλικια σου να βαζουν να βαζουν περισσοτερα κιλα και απο μενα μερικες φορες για να γινουν ποζεραδες στις γκομενες που υπηρχαν στο γυμναστηριο!!! δεν ξερω αν εισαι απο αυτους :P :P :P βεβαια κανανε 2-3 φορες επαναληψεις! παραπανω δεν αντεχαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Αμα πιανεσαι κανει καλο!
Σημαινει οτι εχουν αρχησει να δουλευουν οι μυς σου!
Αλλα εξαρταται τι θες εσυ βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.Δεν ειμαι αγυμναστος (αντιθετως εχω καλο σωμα:P).Ναι ειχα καιρο να κανω γυμναστικη και σιγουρα δεν ειμαι απο αυτους που πανε για επιδηξη(και να ειμουν δηλαδη δεν εχει καμια καλη στο γυμανστηριο οποτε.........)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
χμμμμμμ........τι θες να πεις καλη?????;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
χμμμμμμ........τι θες να πεις καλη?????;):P

Νομιζω μπορεις ευκολα να καταλαβεις τι εννοω ;) :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ισως....:hmm:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top