Περί άγχους - χρειάζομαι βοήθεια

tapeinoxamomilaki

Νεοφερμένος

Η tapeinoxamomilaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λιγο ασχετο θεμα αλλα ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου. Αγχωνομαι υπερβολικα αυτη τη περιοδο. Επισης εχω αρνητικες σκεψεις, φοβους, ανησυχιες για τα παντα. Με εχει καταβαλει και νιωθω πως δε μπορω να το ελεγξω. Με βοηθα το να αποσπα το μυαλο μου, κυριως να μιλαω με φιλους μου αλλα τωρα νιωθω πως γινομαι κουραστικη. Αυτη τη στιγμη χρειαζομαι βοήθεια και δεν ειναι κανενας φιλος μου ενεργος για να του στειλω μηνυμα κ εχω τρελαθει. Μπορει καποιος απο εσας να με βοηθησει;;
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
τι είναι αυτό που σε αγχώνει; μπορείς να μου στείλεις προσωπικό αν θες, ή να μιλήσουμε εδώ.
 

Guest 201209

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολλές φορές το άγχος σημαίνει έλλειψη εμπιστοσύνης στον εαυτό μας. Άρα χαμηλή αυτοεκτίηση. Συνεπώς, δεν μας βοηθάει να έχουμε αυτοπεποίθηση και το ένα φέρνει το άλλο.

Το άγχος δεν κάνει καλό στην υγεία .Δημιουργεί αρνητικά συμπτώματα στο θυρεοειδή μας, στο δέρμα μας, και γενικά πρήζει το σώμα μας. Προβλήματα που βγαίνουν μακροπρόθεσμα. Δεν αξίζει ούτε να αγχώνεσαι, ούτε να στενοχωριέσαι για κάτι σημαντικό. Και εξυπακούεται ότι σε προβληματίζει να το αναφέρεις. Το προσωπικό μήνυμα είναι στη διαθεσή σου από εμένα.

Από εκεί και πέρα επειδή από ότι καταλαβαίνω είσαι μικρή, ηρέμησε
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top