Πειρατεία

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Άλλο μη αυθεντικά και άλλο κατεβασμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
κατεβασμένα τότε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Crackarismena windows ?? Σε 2 μέρες θα σου έχει βγεί off το pc...Είπαμε να κατεβάζουμε, αλλά όχι και λειτουργικό !!!

Εξαρτάται το τι κατεβάζεις ;)

Άλλο μη αυθεντικά και άλλο κατεβασμένα...

Ναι έχεις δίκιο, για παράδειγμα όταν πάρεις νέο pc μπορεί να σου πωλήσουν μη αυθεντικά windows με στόχο το κέρδος, ενώ είναι άλλο να το κατεβάσεις εσύ ο ίδιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Crackarismena windows ?? Σε 2 μέρες θα σου έχει βγεί off το pc...Είπαμε να κατεβάζουμε, αλλά όχι και λειτουργικό !!!

λίγο άσχετο μετά από πόσα ποστ...

έχω τα vista από τότε που πρωτοβγήκαν τα ultimate και έχω κάνει μόνο φορμάτ 2 φορές, αλλά από ιούς μόνο...αλλά τη δεύτερη τα κατέβασα με usenext
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
θα μιλησω για τα games sorry αλλα δεν μπορω να δινω 70αρια για ενα game ειναι παρα πολλα. βαλτα 30 και θα ειμαι γιαδορς αν δεν παρω το original
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι κατεβάζω πιο πολύ μουσική και ταινίες.Το κακό είναι οτι δεν έχω τύψεις που παρανομώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Το πιστεύετε ή όχι,δεν έχω ιδέα στο πως να κατεβάσω ταινίες....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εγώ και μουσική κατεβάζω, και games κατεβάζω, και tv series κατεβάζω:D. Τύψεις δεν έχω, ας ήταν φθηνότερα να τα αγόραζα. Και εντάξει για τα games (βασικά, δε μπορείς να αντισταθείς στην καινούρια έκδοση του total war, μπορείς:P;), δεν πολυκατεβάζω, αλλά αναφορικά με τα άλλα δύο:
Ι) Η μουσική είναι τμήμα του πανανθρώπινου πολιτισμού, και δε θα έπρεπε να την εκμεταλλεύονται με τέτοιο τρόπο δισκογραφικές,
ΙΙ) Για να δω τα καινούρια επεισόδια των Heroes, θα πρέπει να περιμένω τουλάχιστον 1 χρόνο, μέχρι να αγοράσει τα δικαιώματα προβολής τους ο ΑLTER ή κάποιο άλλο κανάλι. Αλλά αφού θα τα πάρουν ούτως ή άλλως, γιατί να περιμένω;:P Άσε που δείχνουν και τους ελληνικούς υπότιτλους, εγώ τους βλέπω με χωρίς, για να εξασκώ το αγγλικό αυτί μου:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αλήθεια είναι οτι κατεβάζω πιο πολύ μουσική και ταινείες.Το κακό είναι οτι δεν έχω τύψεις που παρανομώ.:P
ούτε εγώ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Για δείτε γιατί οι δισκογραφικές κερδίζουν από την πειρατεία της μουσικής...

Piracy: The Mother of Legal Music Downloads?
Όσοι "κατεβάζουν" μουσική μέσω Ίντερνετ αγοράζουν και περισσότερη μουσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
γιατι δεν εχει κλεισει το TPB?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
γιατι δεν εχει κλεισει το TPB?

Ε δεν τους πήγαν ακόμα φυλακή. Χώρια που θα ασκήσουν και έφεση.
Το Site το χουν αναφέρει και οι ίδιοι θα συνεχίσει να λειτουργεί nevertheless.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα τραγούδια-τις ταινιές και όόόλα αυτά πού και πώς τα βρίσκουν πριν καν ακόμα κυκλοφορήσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Απο screeners που στέλνονται σε περιοδικά κτλ πριν βγει η ταινία για να γίνει το review είναι συνήθως οι ταινίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν έχω αγορασμένο ούτε ένα CD, ούτε ένα τραγούδι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γαμάτος, μπράβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Βασικά όχι. Δεν κατεβάζω σχεδόν τίποτα παράνομα. Μέχρι και το φότοσοπ που έχω είναι αγορασμένο.
Εντάξει, μερικά τραγούδια τα κατεβάζω. Αλλά όχι και πολλά. Προτιμώ να είμαι κλεπταποδόχος, δηλαδή να μου τα στέλνουν άλλοι που τα έχουν κατεβάσει:PΤαινία δεν έχω κατεβάσει ποτέ, ούτε έχω πάρει από άλλον παράνομα(εξαιρείται το twilight, μετά όμως το πήρα και κανονικά οπότε νομίζω ότι συγχωρούμαι:P). Τις σειρές που παίρνω τις νοικιάζω από το βίντεκλαμπ που είναι 1 λεπτό από το σπίτι μου.
Όσο να αφορά για τι αν πιστεύω ότι είναι ηθικό; Όχι βέβαια δεν είναι, και ο πατέρας μου φτιάχνει προγράμματα και φαντάζομαι ότι χάνουμε πολλά λεφτά από την πειρατεία. Εγώ πάντως λυπάμαι πάρα πολύ τους κατεσκαυαστές παιχνιδιών. Οι καλλιτέχνες έχουν και άλλες πηγές εσόδων, αυτοί όχι. Παίρνουν λεφτά μόνο από κάτι καμμένους που θέλουν το κουτάκι και τις οδηγίες στο cd(ναι είμαι μία απο αυτούς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ ολόκληρο cd ,για να ακούσω μόνο 1-2 τραγούδια που μου αρέσουν, δεν παίρνω.
Άμα θέλουν ας βγάζουν cd single με ένα-ένα τα τραγούδια ξεχωριστά και να το πουλάνε 1 έουρο..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Γαμάτος, μπράβο.

Ούτε δείγμα όμως, ούτε καν από μαύρο :P

Βασικά όχι. Δεν κατεβάζω σχεδόν τίποτα παράνομα. Μέχρι και το φότοσοπ που έχω είναι αγορασμένο.
Εντάξει, μερικά τραγούδια τα κατεβάζω. Αλλά όχι και πολλά. Προτιμώ να είμαι κλεπταποδόχος, δηλαδή να μου τα στέλνουν άλλοι που τα έχουν κατεβάσει:PΤαινία δεν έχω κατεβάσει ποτέ, ούτε έχω πάρει από άλλον παράνομα(εξαιρείται το twilight, μετά όμως το πήρα και κανονικά οπότε νομίζω ότι συγχωρούμαι:P). Τις σειρές που παίρνω τις νοικιάζω από το βίντεκλαμπ που είναι 1 λεπτό από το σπίτι μου.
Όσο να αφορά για τι αν πιστεύω ότι είναι ηθικό; Όχι βέβαια δεν είναι, και ο πατέρας μου φτιάχνει προγράμματα και φαντάζομαι ότι χάνουμε πολλά λεφτά από την πειρατεία. Εγώ πάντως λυπάμαι πάρα πολύ τους κατεσκαυαστές παιχνιδιών. Οι καλλιτέχνες έχουν και άλλες πηγές εσόδων, αυτοί όχι. Παίρνουν λεφτά μόνο από κάτι καμμένους που θέλουν το κουτάκι και τις οδηγίες στο cd(ναι είμαι μία απο αυτούς).

Μπα οι κατασκευαστές παιχνιδιών βγάζουν λεφτά από τις πωλήσεις σε PS3 και Xbox 360
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εγώ αντίθετα τα CD που με ενδιαφέρουν τα αγοράζω αυθεντικά ,πάντα αυτό έκανα:D
Τώρα όσο για ταινίες ούτε ξέρω, ούτε θέλω να μάθω:P
Το μόνο που κατεβάζω είναι σειρές anime μόνο και μόνο επειδή εδώ κοστίζουν πολλά λεφτά.... -_-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top