Πανεπιστήμιο-σπιτι

N0b0dy

Νεοφερμένος

Η N0b0dy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Έχω γράψει γύρω στα 17.000 μόρια και περιμένω το βαθμό των αγγλικών (περιμένω από 16-17). Θέλω να περάσω αγγλική φιλολογία και με τους υπολογισμούς που έχω κάνει μαζι με τα αγγλικά βγάζω (19.000-20.000). Να αρχίσω να ψάχνω σπιτι σε 2 εβδομάδες περίπου ή να περιμένω μέχρι να βγουν οι βάσεις αν και ξέρω ότι δεν θα ανέβουν τόσο πολυ αφού λενε ότι θα πέσουν φέτος.
 

gpgp

Νεοφερμένος

Ο gpgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Έχω γράψει γύρω στα 17.000 μόρια και περιμένω το βαθμό των αγγλικών (περιμένω από 16-17). Θέλω να περάσω αγγλική φιλολογία και με τους υπολογισμούς που έχω κάνει μαζι με τα αγγλικά βγάζω (19.000-20.000). Να αρχίσω να ψάχνω σπιτι σε 2 εβδομάδες περίπου ή να περιμένω μέχρι να βγουν οι βάσεις αν και ξέρω ότι δεν θα ανέβουν τόσο πολυ αφού λενε ότι θα πέσουν φέτος.
Καταρχήν συγχαρητήρια για τις επιδόσεις σου! Είσαι 100% ήδη μέσα στην σχολή είτε της Αθήνας είτε της Θεσσαλονίκης. Επειδή κάθε χρόνο παρακολουθώ τις βάσεις της θεωρητικής, θεωρώ ως σίγουρο γεγονός ότι αυτές φέτος δεν θα ανέβουν από πέρυσι, το πιθανότερο μάλιστα είναι ότι θα πέσουν. Επίσης νομίζω ότι υπολογίζεις λιγότερο τα μόρια σου. Αν έχεις ήδη 17.000 περίπου από τα τέσσερα μαθήματα, τότε με 16 στα Αγγλικά τα μόρια σου είναι 20.200 (ενώ με 17 είναι 20.400) κι όχι 19.000-20.000. Ψάξε σπίτι τώρα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top