Πανεπιστήμιο (ΑΕΙ) και εσπερινό ΕΠΑΛ

Jerry lee green

Νεοφερμένος

Ο Jerry lee green αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής στο 4ο έτος σπουδών και τελειώνω σε μισό χρόνο τη σχολή μου διότι μπόρεσα τις προηγούμενες χρονιές να πάρω περισσότερα μαθήματα κλπ. κλπ. Στην περιοχή μου παρατήρησα ότι λειτουργεί εσπερινό ΕΠΑΛ και σκέφτηκα αν είναι δυνατόν να εγγραφώ σε μια από τις ειδικότητες που είδα και μου άρεσε. Πάντα ήμουν πολυάσχολος και ήθελα να γεμίζω τον ελεύθερο μου χρόνο. Για αυτό έχω κάποιες ερωτήσεις, αν γνωρίζει κανείς τπτ για αυτά είναι ευπρόσδεκτος/η να απαντήσει:

Α. Το γεγονός ότι είμαι ακόμα φοιτητής με αποτρέπει από το να εγγραφώ; Υπάρχουν κυρώσεις;

Β. Τι κατάσταση επικρατεί; Είναι πολύ αυστηροί με τις απουσίες; Αναθέτουν μάθημα και ασκήσεις για την επόμενη ημέρα; Εξετάσεις γράφουν;

Ίσως ακούγονται χαζά αλλά ειλικρινά σαν απόφοιτος Γενικού Λυκείου μόνο την παραπάνω κατάσταση εγώ γνωρίσει όπου τα μαθήματα είναι εντατικά και οι καθηγητές αυστηροί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,685 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής στο 4ο έτος σπουδών και τελειώνω σε μισό χρόνο τη σχολή μου διότι μπόρεσα τις προηγούμενες χρονιές να πάρω περισσότερα μαθήματα κλπ. κλπ. Στην περιοχή μου παρατήρησα ότι λειτουργεί εσπερινό ΕΠΑΛ και σκέφτηκα αν είναι δυνατόν να εγγραφώ σε μια από τις ειδικότητες που είδα και μου άρεσε. Πάντα ήμουν πολυάσχολος και ήθελα να γεμίζω τον ελεύθερο μου χρόνο. Για αυτό έχω κάποιες ερωτήσεις, αν γνωρίζει κανείς τπτ για αυτά είναι ευπρόσδεκτος/η να απαντήσει:

Α. Το γεγονός ότι είμαι ακόμα φοιτητής με αποτρέπει από το να εγγραφώ; Υπάρχουν κυρώσεις;

Β. Τι κατάσταση επικρατεί; Είναι πολύ αυστηροί με τις απουσίες; Αναθέτουν μάθημα και ασκήσεις για την επόμενη ημέρα; Εξετάσεις γράφουν;

Ίσως ακούγονται χαζά αλλά ειλικρινά σαν απόφοιτος Γενικού Λυκείου μόνο την παραπάνω κατάσταση εγώ γνωρίσει όπου τα μαθήματα είναι εντατικά και οι καθηγητές αυστηροί.
Ο συνδιασμος επαλ πανεπιστημιου επιτρεπεται.
Ο συνδιασμος επαλ επαλ δεν επιτρεπεται.
Ο συνδιασμος επαλ γελ δεν επιτρεπεται.
Ο συνδιασμος επαλ δημοσιο ιεκ δεν επιτρεπεται.

Οι απουσιες ειναι οπως τα ΓΕΛ 114 ωρες το χρονο...συνολο... δικαιολογημενες αδικαιολογητες.
Αυστηρότητα και επαλ δεν πανε μαζι.... χαλαρα πραγματα
Υποθετω οτι τα βραδυα επαλ εινα πιο συνειδητά σχολεια απο τα ημερησια , οπως γνωριζω οτι αυτο συμβαινει στα γελ.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Jerry lee green

Νεοφερμένος

Ο Jerry lee green αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ο συνδιασμος επαλ πανεπιστημιου επιτρεπεται.
Ο συνδιασμος επαλ επαλ δεν επιτρεπεται.
Ο συνδιασμος επαλ γελ δεν επιτρεπεται.
Ο συνδιασμος επαλ δημοσιο ιεκ δεν επιτρεπεται.

Οι απουσιες ειναι οπως τα ΓΕΛ 114 ωρες το χρονο...συνολο... δικαιολογημενες αδικαιολογητες.
Αυστηρότητα και επαλ δεν πανε μαζι.... χαλαρα πραγματα
Υποθετω οτι τα βραδυα επαλ εινα πιο συνειδητά σχολεια απο τα ημερησια , οπως γνωριζω οτι αυτο συμβαινει στα γελ.

Εξετάσεις χειμώνα- καλοκαίρι έχουν κανονικά;
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 279 μηνύματα.
Εξετάσεις χειμώνα- καλοκαίρι έχουν κανονικά;
Προαγωγικές και μετά απολυτήριες εξετάσεις δίνεις μόνο μία φορά τον χρόνο στο τέλος της σχολικής χρονιάς, ακριβώς όπως στο ΓΕΛ. Δεν ξέρω να σου πω ακριβώς ποια μαθήματα δίνεις στο ΕΠΑΛ, εξαρτάται και από την ειδικότητα.
 

Jerry lee green

Νεοφερμένος

Ο Jerry lee green αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ο συνδιασμος επαλ πανεπιστημιου επιτρεπεται.
Ο συνδιασμος επαλ επαλ δεν επιτρεπεται.
Ο συνδιασμος επαλ γελ δεν επιτρεπεται.
Ο συνδιασμος επαλ δημοσιο ιεκ δεν επιτρεπεται.

Οι απουσιες ειναι οπως τα ΓΕΛ 114 ωρες το χρονο...συνολο... δικαιολογημενες αδικαιολογητες.
Αυστηρότητα και επαλ δεν πανε μαζι.... χαλαρα πραγματα
Υποθετω οτι τα βραδυα επαλ εινα πιο συνειδητά σχολεια απο τα ημερησια , οπως γνωριζω οτι αυτο συμβαινει στα γελ.

Συγγνώμη αν σε κάνω σπαμ, αλλά μόλις βρήκα αυτό και με έκανε να έχω ενδοιασμούς. Όντως ψάχνουν αν είσαι αλλού εγγεγραμμένος ή είναι μόνο στα χαρτιά;
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2024-08-28-20-59-31-995_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-08-28-20-59-31-995_com.android.chrome.jpg
    532.6 KB · Εμφανίσεις: 31

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Ο συνδιασμος επαλ πανεπιστημιου επιτρεπεται.
Δεν ισχυει αυτο, δεν επιτρεπεται βασει νομου...


Συγγνώμη αν σε κάνω σπαμ, αλλά μόλις βρήκα αυτό και με έκανε να έχω ενδοιασμούς. Όντως ψάχνουν αν είσαι αλλού εγγεγραμμένος ή είναι μόνο στα χαρτιά;
Δεν το ψαχνουν, αλλα εφοσον συμπληρωνεις υπευθυνη δηλωση κατα την εγγραφη σου που θα αναφερεις ψευδως οτι δεν εισαι εγγεγραμμενος σε σχολη τριτοβαθμιας, τοτε αν καποια στιγμη το ψαξουν μελλοντικα, θα εχεις επιπτωσεις.

Σχετικα με το ΕΠΑΛ, ως αποφοιτος λυκειου θα κανεις μονο τα μαθηματα ειδικοτητας, οποτε θα εισαι πιο χαλαρα.
Μην αγχωνεσαι για τις εξετασεις, απ τη στιγμη που εισαι απο γενικο και τελειοφοιτος φοιτητης, θα σου φαινονται παιχνιδακι. Ομως ξεκινα το οταν τελειωσεις τη σχολη σου, μη τα μπλεξεις καλυτερα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,685 μηνύματα.
Αrvacon δεν ξερω ποιος ειναι ο νομος που λες... αλλα αν τον ειδες τον ειδες.
Τα στοιχεια που παρεθεσα στο παιδι αντληθηκαν απο τον κανονιμο σπουδων των επαλ...και απο την λιστα δικαιολογητικων που ζητανε στην εγγραφη... οπου πουθενα στην ΥΔ δεν ανφερει τριτοβαθμια..
αυτα και σταματω εδω.

Κανονισμος σπουδυων Επαλ του Υπαιθ

Δικαολογητικα εγγραφης οπως τα ζητα καποιο επαλ.
ΦΕΚ με δικαιολογητικα

Τα δικαιολογητικα οπως τα ειδε καποιο επαλ

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΑ ΕΠΑ.Λ.​


Για την εγγραφή μαθητή/τριας στα Επαγγελματικά Λύκεια οι ενδιαφερόμενοι καλούνται, προκειμένου να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους, να υποβάλλουν τα παρακάτω δικαιολογητικά (σχετικό ΦΕΚ ):
1. Το έντυπο της Αίτησης Εγγραφής
2. Την Ηλεκτρονική Δήλωση Προτίμησης για ΕΠΑ.Λ. εκτυπωμένη.

3. Τον Τίτλο Σπουδών:
α) Απολυτήριο Γυμνασίου το οποίο είτε έχει αποσταλεί απ? ευθείας στο ΕΠΑ.Λ. της επιλογής του σύμφωνα με τη δήλωση που είχε κατατεθεί στη Γ΄ Γυμνασίου, κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους στο οποίο εκδόθηκε ο τίτλος είτε προσκομίζεται από τον μαθητή/τρία ή τον κηδεμόνα του/της ή Ενδεικτικό Γ΄ τάξης του παλαιού εξαταξίου Γυμνασίου.
β) Φωτοαντίγραφο πτυχίου ή απολυτηρίου σύμφωνα με το άρθρο 1 του ν. 4250/2014 (Α΄ 74) για όλες τις περιπτώσεις όπου αυτό αποτελεί τυπικό προσόν κατά τις διατάξεις του άρθρου 7 της παρούσας υπουργικής απόφασης. Στην περίπτωση αυτή, για να ολοκληρωθεί η εγγραφή, πρέπει το ΕΠΑ.Λ., στο οποίο γίνονται οι εγγραφές, να ζητήσει με έγγραφό του επαλήθευση τίτλου και ακριβές απόσπασμα του Μητρώου του/της μαθητή/τριας από το σχολείο έκδοσης του πτυχίου ή του απολυτηρίου.
ή
γ) Πιστοποιητικό Σπουδών του/της μαθητή/τριας από το σχολείο στο οποίο φοιτούσε ή από το σχολείο στο οποίο φυλάσσονται τα αρχεία σχολείου που καταργήθηκε. Στην περίπτωση αυτή, για να ολοκληρωθεί η εγγραφή, το σχολείο που εκδίδει το πιστοποιητικό σπουδών στέλνει το Ατομικό Δελτίο του/της μαθητή/τριας επισημοποιημένο στο σχολείο που γίνεται η εγγραφή, με την παρατήρηση ότι αυτό επέχει θέση επίσημου τίτλου εγγραφής. Σε όλες τις περιπτώσεις εγγραφής, αν έχει κατατεθεί πρωτότυπος τίτλος Απολυτήριου Γυμνασίου, αυτός δεν επιστρέφεται.

4. Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (Α΄ 75), όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, του κηδεμόνα της/του μαθήτριας/τή ή της/του ιδίας/ου αν είναι ενήλικη/ας στην οποία να δηλώνεται:
i. Η νομιμότητα της άσκησης της κηδεμονίας σύμφωνα με το άρθρο 11 της παρούσης υπουργικής απόφασης σε περίπτωση που η μαθήτρια/της είναι ανήλικη/κος.
ii. Ότι η/ο εγγραφόμενη/ος μαθήτρια/ής δεν φοιτά σε άλλο ΕΠΑ.Λ. ή σχολείο της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης οποιουδήποτε Υπουργείου ή σε σχολή της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης ή σε Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης (Σ.Ε.Κ.) ή σε Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ.), σύμφωνα με το άρθρο 8 της παρούσας υπουργικής απόφασης περί Διπλής Φοίτησης.
iii. Ότι η/ο εγγραφόμενη/ος μαθήτρια/ής δεν κατέχει πτυχίο, ούτε οφείλει μαθήματα προς απόκτηση πτυχίου, ίδιας ειδικότητας και επιπέδου με αυτό που επιθυμεί να αποκτήσει με την εγγραφή της/του.
iv. Ότι δεν κατέχει απολυτήριο τίτλο σπουδών, ούτε οφείλει μαθήματα προς απόκτηση απολυτηρίου, προκειμένου η/ο μαθήτρια/ής να αποκτήσει Απολυτήριο και Πτυχίο Ειδικότητας του ν. 4386/2016 (Α΄ 83).
ή
Ότι κατέχει απολυτήριο τίτλο σπουδών, ή οφείλει μαθήματα προς απόκτηση απολυτηρίου, προκειμένου η/ο μαθήτρια/τής να αποκτήσει μόνο Πτυχίο Ειδικότητας του ν. 4386/2016 (Α΄ 83).
v. Για την εγγραφή της/του μαθήτριας/τή στην Α΄ τάξη Επαγγελματικού Λυκείου απαιτείται επιπλέον να δηλωθούν στην ανωτέρω Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (Α΄ 75) τα Μαθήματα Επιλογής που επιθυμεί να παρακολουθήσει η/ο μαθήτρια/ής. Η δήλωση αυτή μπορεί να τροποποιηθεί μέχρι την έναρξη των μαθημάτων, για τμήματα που ήδη λειτουργούν, λαμβανομένου υπόψη του ελάχιστου και του μέγιστου αριθμού μαθητών ανά τάξη.
ή
Για την ανανέωση εγγραφής της/του μαθήτριας/τή στη Β΄ τάξη Επαγγελματικού Λυκείου απαιτείται να δηλωθεί σε Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (Α΄ 75) ο Τομέας που επιθυμεί να παρακολουθήσει η/ο μαθήτρια/ής. Η δήλωση αυτή μπορεί να τροποποιηθεί μέχρι την έναρξη των μαθημάτων, σε τμήματα που ήδη λειτουργούν, λαμβανομένου υπόψη του ελάχιστου και του μέγιστου αριθμού μαθητών ανά τάξη.
ή
Για την ανανέωση εγγραφής της/του μαθήτριας/τή στη Γ΄ τάξη Επαγγελματικού Λυκείου απαιτείται επιπλέον να δηλωθεί σε Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (Α΄ 75)
η
Ειδικότητα που επιθυμεί να παρακολουθήσει η/ο μαθήτρια/ής. Η δήλωση αυτή μπορεί να τροποποιηθεί μέχρι την έναρξη των μαθημάτων, σε τμήματα που ήδη λειτουργούν, λαμβανομένου υπόψη του ελάχιστου και του μέγιστου αριθμού μαθητών ανά τάξη.
ή
Για την περίπτωση που κατά την ειδική εξεταστική περίοδο του Σεπτεμβρίου μαθητής/τρια δεν έχει λάβει Απολυτήριο ή δεν έχει λάβει Πτυχίο ή δεν έχει λάβει κανένα από τα δύο, δηλώνει σε Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (Α΄ 75) , αν επιθυμεί να επαναλάβει τη φοίτηση σύμφωνα με το άρθρο 14 του π.δ. 42/2017 (Α΄ 68).
Οι παραπάνω μεταβολές καταχωρίζονται στο Πληροφοριακό Σύστημα «Myschool» με ευθύνη του Διευθυντή του ΕΠΑ.Λ. εντός πέντε (5) ημερών από την ημερομηνία δήλωσης.

5. Πιστοποιητικό του Δήμου/της Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα της οποίας είναι εγγεγραμμένη/ος η/ο μαθήτρια/τής στην περίπτωση που δεν έχει αστυνομική ταυτότητα, ώστε να καταχωρίζονται τα στοιχεία της/του μαθήτριας/τή που ορίζονται στο άρθρο 6 της παρούσας υπουργικής απόφασης.

6. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) σύμφωνα με το άρθρο 4 παρ. 2.ii. της υπ? αριθμ. Φ. 6/304/75662/Γ1 υπουργικής απόφασης (ΦΕΚ 1296 Β΄ / 21-5-2014).
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 929 μηνύματα.
ii. Ότι η/ο εγγραφόμενη/ος μαθήτρια/ής δεν φοιτά σε άλλο ΕΠΑ.Λ. ή σχολείο της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης οποιουδήποτε Υπουργείου ή σε σχολή της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης ή σε Σχολή Επαγγελματικής Κατάρτισης (Σ.Ε.Κ.) ή σε Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ.), σύμφωνα με το άρθρο 8 της παρούσας υπουργικής απόφασης περί Διπλής Φοίτησης.

Αυτο ισχύει για όλα τα Επαλ. Είχα πάρει τηλέφωνο και στο υπουργείο τότε πριν γραφτώ και μου διαβεβαιωσαν ότι δεν επιτρέπεται διπλοφοιτηση απ την πλευρά της δεύτεροβαθμιας. Απ την πλευρά της τριτοβάθμιας φάνηκε να μην ασχολούνται, αλλά η διπλοφοιτηση όπως και να χει δεν επιτρέπεται γενικώς. Σε βάζουν να υπογράψεις υπεύθυνη δήλωση που να λες ότι δεν είσαι γραμμένος σε άλλη σχολή, οπότε κάπου βασίζεται αυτό, δεν είναι θέμα του συγκεκριμένου Επαλ μόνο, αλλά του υπουργείου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,685 μηνύματα.
Αυτο ισχύει για όλα τα Επαλ. Είχα πάρει τηλέφωνο και στο υπουργείο τότε πριν γραφτώ και μου διαβεβαιωσαν ότι δεν επιτρέπεται διπλοφοιτηση απ την πλευρά της δεύτεροβαθμιας. Απ την πλευρά της τριτοβάθμιας φάνηκε να μην ασχολούνται, αλλά η διπλοφοιτηση όπως και να χει δεν επιτρέπεται γενικώς. Σε βάζουν να υπογράψεις υπεύθυνη δήλωση που να λες ότι δεν είσαι γραμμένος σε άλλη σχολή, οπότε κάπου βασίζεται αυτό, δεν είναι θέμα του συγκεκριμένου Επαλ μόνο, αλλά του υπουργείου.
Ε τι να πω αν το ενα επαλ κανει ετσι και το αλλο αλλιως? δεν ξερω.
Κοιτα εβαλα και το φεκ εγγραφης το οποιο σε μια γρηγορη ματια δεν ειδα καποιο κοφλιτ με την τριτοβαθμια. ( βαριεμαι τα φεκ αμα θες διαβασε το αναλυτικα).
τωρα θα μου πεις αλλο φεκ αλλο εγκυκλιος
Ασε ζαλιστικα δεν ξερω κατι αλλο.
 

Jerry lee green

Νεοφερμένος

Ο Jerry lee green αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αρχικά θέλω αν σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες που μου προσφέρατε!!

Κατά δεύτερον, μόλις είδα ότι οι εγγραφές για την β φάση για τα ΕΠΑΛ αρχίζουν την Δευτέρα μέχρι τις 5 του μήνα. Είπα να παραθέσω ακόμη λίγα ερωτήματα που έχω. Θέλω να πάρω μια ειδικότητα από τον τομέα της υγείας. Ποιά μαθήματα θα πρέπει να παρακολουθώ; Επίσης έτυχε να δω ένα post που έλεγε ότι τα μαθήματα ειδικότητας διδάσκονται μόνο 3 μέρες, αυτό ισχύει; ή διαμοιράζονται και στις 5 καθημερινές;
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Θα πρεπει να παρακολουθεις ολα τα ειδικοτητας. Τα μονα που θα εχεις απαλλαγη ειναι τα γενικης παιδειας, δηλαδη μαθηματικα, εκθεση, φυσικη, γυμναστικη κλπ. Σχετικα με το ποτε διδασκονται στο εσπερινο τα ειδικοτητας, δε γνωριζω να σου απαντησω, μιας κ εγω γραφτηκα σε ημερησιο στο μακρινο πλεον 2019, οποτε το προγραμμα δεν ηταν και οτι καλυτερο, μιας και δε γινοταν να το παραμετροποιησουν μονο για μενα (που ημουν σαν τη μυγα μες στο γαλα με τα πιτσιρικια :hehe:). Συνηθως οταν ειχα μια ωρα τερμα πρωι και τις υπολοιπες απο τις 10-11 και μετα, εκανα κοπανα την πρωτη ωρα και πηγαινα αργοτερα μια και καλη, αλλα ευτυχως μετα απο λιγο καιρο γιναμε φιλαρακια με το διευθυντη και μου εσβηνε τις απουσιες. :angel:

Στο εσπερινο ομως λογικα, επειδη απευθυνονται μονο σε μεγαλες ηλικιες και εργαζομενους κυριως, λογικα το προγραμμα θα ειναι προσαρμοσμενο οπως σας βολευει φανταζομαι. Αυτη ειναι ομως μια απορια που θα στη λυσει μονο το τοπικο σου ΕΠΑΛ, μιας και καθε ΕΠΑΛ εχει τις δικες του συνηθειες.

Καλη αρχη ευχομαι, και για ποτε θα τελειωσεις ουτε που θα το καταλαβεις!
 

Jerry lee green

Νεοφερμένος

Ο Jerry lee green αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Hello again.
Είχα στείλει ένα email στο ΕΠΑΛ που πρόκειται να πάω και μου απάντησαν. Όταν με ρώτησε της είπα ότι δεν φοιτώ κάπου, δεδομένου ότι τελειώνω σε μισό εξάμηνο.
Α. Υπάρχει περίπτωση να κάνει background check; Είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να γνωριζόμαστε, ειδικά στο κέντρο.
Β. Με ρώτησε αν επιδιώκω να δώσω πανελλαδικές από εκεί και δεν ήξερα καν ότι γίνεται αυτό οπότε αυθόρμητα της είπα όχι. Όντως ως απόφοιτος Γενικού Λυκείου μπορώ να δώσω από εκεί πανελλήνιες; Απλά ρωτάω δεν με ενδιαφέρει καθώς είμαι ικανοποιημένος από το τμήμα μου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,685 μηνύματα.
Hello again.
Είχα στείλει ένα email στο ΕΠΑΛ που πρόκειται να πάω και μου απάντησαν. Όταν με ρώτησε της είπα ότι δεν φοιτώ κάπου, δεδομένου ότι τελειώνω σε μισό εξάμηνο.
Α. Υπάρχει περίπτωση να κάνει background check; Είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να γνωριζόμαστε, ειδικά στο κέντρο.
Β. Με ρώτησε αν επιδιώκω να δώσω πανελλαδικές από εκεί και δεν ήξερα καν ότι γίνεται αυτό οπότε αυθόρμητα της είπα όχι. Όντως ως απόφοιτος Γενικού Λυκείου μπορώ να δώσω από εκεί πανελλήνιες; Απλά ρωτάω δεν με ενδιαφέρει καθώς είμαι ικανοποιημένος από το τμήμα μου.
για το Α) Οχι
για το Β) Ναι μπορεις να δωσεις μετα 2 χρονια επαλ ,πανελελε με θεματα επαλ για σχολες του τομεα σου.
 

Jerry lee green

Νεοφερμένος

Ο Jerry lee green αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς κάτι για το 5ο εσπερινο ή το 6ο της Θεσσαλονίκης ή της Σταυρούπολης αναφορικά με τις συνθήκες, το προσωπικό, την αυστηρότητα;
Αν όχι, σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ☺️
~the end 🎻
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top