Πανελλήνιες 2025 - Κουβεντούλα

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 279 μηνύματα.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 260 μηνύματα.
Καθε φορα που παταω λυμμενα θεματα με βγαζει σε μια κενη ιστοσελιδα που λεει "javascript:getparμπλαμπλαμπλα"
Μου το ανοίγει κανονικά σήμερα!
Αργότερα, δες και τα διαγωνίσματα που ανεβάζουν κατά καιρούς και τα επαναληπτικά τους, αξίζουν!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.
Εγώ όταν κάνω εξάσκηση γράφω με γραφίδα στον υπολογιστή. Όταν ξεκινάω να λύνω ασκήσεις σε καινούργιο κεφάλαιο, κάνω record λες και βιντεοσκοπώ βιντεομάθημα, βοηθάει πάρα πολύ να εξηγείς κάθε τι που κάνεις γιατί το καταλαβαίνεις καλύτερα.
Αυτό το έκανα και εγώ! Βοηθάει, εγγυημένα.

(Χωρίς την βιντεοσκόπηση, απλά τα έλεγα στον αέρα, και κάποιες φορές στον σκύλο μου)
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 260 μηνύματα.
Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος αν και με το μαυρογκρι τεύχος του Σαλτερή καλύπτεται εξολοκλήρου η ύλη της χημείας; (μαυρογκρι συν τα προηγούμενα). Ή χρειάζομαι και κάτι άλλο;
 

Ness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος αν και με το μαυρογκρι τεύχος του Σαλτερή καλύπτεται εξολοκλήρου η ύλη της χημείας; (μαυρογκρι συν τα προηγούμενα). Ή χρειάζομαι και κάτι άλλο;
Επειδή το χρησιμοποίησα όταν διάβαζα για τις εξετάσεις, αρχικά έλυσα ασκήσεις που περιείχε στο καινούργιο κομμάτι που έβαλαν στη Θερμοχημεία. Αυτό που δεν σου προτείνω σε καμία περίπτωση είναι να προσπαθήσεις τα συνδυαστικά θέματα πριν ολοκληρώσεις την ύλη καθώς κάποια από αυτά είναι τσιμπημένα και ενδέχεται να σε μπερδέψουν. Κατά τα άλλα θεωρώ ότι η συγκεκριμένη σειρά βοηθήματων καλύπτει πλήρως έναν μαθητή που βρίσκεται στην προετοιμασία.
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 260 μηνύματα.
Επειδή το χρησιμοποίησα όταν διάβαζα για τις εξετάσεις, αρχικά έλυσα ασκήσεις που περιείχε στο καινούργιο κομμάτι που έβαλαν στη Θερμοχημεία. Αυτό που δεν σου προτείνω σε καμία περίπτωση είναι να προσπαθήσεις τα συνδυαστικά θέματα πριν ολοκληρώσεις την ύλη καθώς κάποια από αυτά είναι τσιμπημένα και ενδέχεται να σε μπερδέψουν. Κατά τα άλλα θεωρώ ότι η συγκεκριμένη σειρά βοηθήματων καλύπτει πλήρως έναν μαθητή που βρίσκεται στην προετοιμασία.
Ευχαριστώ πολύ! Οπότε περιέχει και το νέο κομμάτι της θερμοχημειας σωστά; Γιατί πρόσεξα ότι τα προηγούμενα τεύχη δεν το καλύπτουν πλήρως (πράσινο - κίτρινο)
 

Ness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Να είσαι καλά. Ναι ακριβώς. Αν θυμάμαι σωστά αφορά τις πρότυπες ενθαλπίες (καύση, εξουδετέρωση,σχηματισμός).
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
εχει κανεις μεθοδολογια για καρουλι σε κεκλιμενο επιπεδο;;;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,961 μηνύματα.
Γενικα δεν εψω βοηθηματα...
Ανησυχουσα μην πεσει στο διαγωνισμα αλλα δεμ επεσε. Ολα γκουντ :)
ΟΚ. Σου στέλνω ενδεικτικές ασκήσεις από το δικό μου. Αφού ανησυχείς αυτό σημαίνει ότι πρέπει να το δουλέψεις παραπάνω.
 

DetectiveAgg

Νεοφερμένος

Ο DetectiveAgg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εχει αντιμετωπισει ποτε κανεις αναβλητικοτητα λογω φοβου για πιθανη αποτυχια? σε φαση χμ αν διαβασω οσο περισσοτερο μπορω και αποτυχω τοτε σημαινει οτι απλα δεν το'χω και δεν ειναι το μυαλο μου φτιαγμενο για αυτο. ενω αν δεν διαβασω και αποτυχω το μονο που σημαινει ειναι οτι *πιθανως* εχω δυνατοτητες, αλλα τεμπελιασα. το οποιο διορθωνεται, σε αντιθεση με τη πρωτη περιπτωση.
idk.
στο τελος της ημερας απλα θα κανω το σκατο μου παξιμαδι και θα κανω αυτο που πρεπει να κανω. αλλα το παραπανω αισθημα ειναι μεγαλο εμποδιο
το ξερω οτι εχει περασει ενας μηνας απο αυτο το ποστ αλλα επιτελους βρηκα καποιον που λειτουργει με το ιδιο σκεπτικο. την προηγουμενη φορα αυτος ο λογος κυριως (μαζι με αλλους) με οδηγησαν στην αποτυχια μου με τις πανελληνιες (περασα σε σχολη...του κωλου). τωρα που ξαναδινω το αισθημα εχει γινει ακομη χειροτερο. διοτι δεν φτανει που χαλασα μια φορα ηδη μαθαινοντας την υλη, θα την μαθω δευτερη φορα και δεν θα τα καταφερω. οπως ειπες πρεπει να κανουμε το σκατο μας παξιμαδι..πολυ σοφα λογια..θα το δοκιμασω
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 260 μηνύματα.
Πήρα νέα βοηθήματα σε φυσική-χημεία-έκθεση, κάποια με τη νέα ύλη και κάποια ως αντικατάσταση των προηγούμενων που έχω και είναι παλιές εκδόσεις. Και κάπως έτσι ξεκινάμε :dwarf::clapup:

@Scandal πήρα και τα 3/4 τεύχη του πειστικού λόγου (δεν πήρα μόνο το Γ' που έχει ασκήσεις, αλλά είναι ξεπερασμένες πλέον):P θυμήθηκα που σε είχα διαβάσει κάποια στιγμή να λες ότι δεν σε βόλεψε γιατί δεν είχε σχεδιαγράμματα, και ήταν ακριβώς το στυλ που έψαχνα εγώ:hehe:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,233 μηνύματα.
Πήρα νέα βοηθήματα σε φυσική-χημεία-έκθεση, κάποια με τη νέα ύλη και κάποια ως αντικατάσταση των προηγούμενων που έχω και είναι παλιές εκδόσεις. Και κάπως έτσι ξεκινάμε :dwarf::clapup:

@Scandal πήρα και τα 3/4 τεύχη του πειστικού λόγου (δεν πήρα μόνο το Γ' που έχει ασκήσεις, αλλά είναι ξεπερασμένες πλέον):P θυμήθηκα που σε είχα διαβάσει κάποια στιγμή να λες ότι δεν σε βόλεψε γιατί δεν είχε σχεδιαγράμματα, και ήταν ακριβώς το στυλ που έψαχνα εγώ:hehe:
Καλή επιτυχία!! Ναι δε τον διάβασα ποτέ τον πειστικό λόγο :P
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 260 μηνύματα.
Καλή επιτυχία!! Ναι δε τον διάβασα ποτέ τον πειστικό λόγο :P

Ευχαριστώ πάρα πολύ! <3 Θα πω εντυπώσεις, όταν έρθουν και τα διαβάσω λίγο:P για κάποιο λόγο τα σχεδιαγράμματα μου φαινόντουσαν πάντα απίστευτα βαρετά, οπότε χρειαζόμουν την αλλαγή

Γενικά, έχω μιλήσει με τους καθηγητές μου και το "σχέδιο" είναι να βγάλω την ύλη μόνη μου ως τον Ιανουάριο-ενώ τους ρωτάω απορίες αν έχω κάτι- (το 97% της ύλης είναι πλέον γνωστό σε όλα ) και να κάνουμε στοχευμένα μαθήματα από εκεί και έπειτα. Οπότε βασίζομαι σε τεράστιο βαθμό στα βοηθήματα για αρχή. Σκοπός να λύσω, αν όχι όλες, το 99% των ασκήσεων.
 

Vasilis125

Νεοφερμένος

Ο Vasilis125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
TI!?
Δεν γνώριζα ότι από τώρα κιόλας που είναι και αρχή βγαίνει το πρόγραμμα των Πανελληνίων,έπαθα ένα μικρό σοκ.
Το καλό είναι ότι θα τελειώσουμε σχετικά νωρίς.
Καλή μας επιτυχία,και για μένα θα είναι η χρονιά μου!🙏
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 260 μηνύματα.
TI!?
Δεν γνώριζα ότι από τώρα κιόλας που είναι και αρχή βγαίνει το πρόγραμμα των Πανελληνίων,έπαθα ένα μικρό σοκ.
Το καλό είναι ότι θα τελειώσουμε σχετικά νωρίς.
Καλή μας επιτυχία,και για μένα θα είναι η χρονιά μου!🙏

Ναι έχω παρατηρήσει ότι τα τελευταία ένα δύο χρόνια το βγάζουν νωρίς. Καλό αυτό, γιατί γίνεται καλύτερος προγραμματισμός!

Καλή μας επιτυχία, το έχουμε ❤️✨
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top