Πανελλήνιες 2024: πόσα μόρια βγάλατε;

BiteTheDust

Νεοφερμένος

Ο BiteTheDust αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,960 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,960 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις. Εγώ όταν έγραψα 9,4 το 2023 στο φροντιστήριο έγραφα πάνω από 15-16. Είχα βάσεις δηλαδή, αν και ο βαθμός που πήρα εν τέλη δεν το αντικατοπτρίζει ιδιαίτερα αυτό. Οπότε ξέρω πως νιώθεις.

Φέτος αυτό που έκανα ήταν να λύνω συνέχεια ασκήσεις, όσες περισσότερες μπορούσα ώστε να είμαι έτοιμη για κάθε τύπο άσκησης. Ειδικά το βοήθημα της Λαζαράκη «Επανάληψη» με βοήθησε φουλ θεωρώ (ευχαριστώ @Micro μου). Μου έφυγε το χέρι, ειδικά τις τελευταίες ημέρες, να το βγάλω καλά. Επίσης αποστήθιση αποστήθιση αποστήθιση. Δεν σου λέω αυτολεξεί το βιβλίο, αν και μερικούς τους βολεύει για να είναι σίγουροι ότι δεν θα παραλείψουν κάτι στις αιτιολογήσεις. Εγώ, κρίνοντας από τη βαθμολογία μου και έχοντας δει τις απαντήσεις, μπορώ να πω πως από όσα έχασα, οι περισσότερες μονάδες ΔΕΝ είναι λόγω αιτιολόγησης αλλά λόγω ξεκάθαρα λάθος απάντησης που έδωσα σε ορισμένα σημεία και ορισμών που σαν 80 χρονών γριά με Αλτσχάιμερ παρέλειψα, από το άγχος μου.

Γενικά έχω πει, και θα ξανά πω, ότι οι πανελλήνιες είναι ένα ζήτημα πολυπαραγοντικό. Σίγουρα όσο καλύτερα διαβασμένος είσαι τόσο λιγότερες οι πιθανότητες να φας τα μούτρα σου ΑΛΛΑ γενικά η ψυχολογία και το πόσο collected είσαι εκείνη τη στιγμή που έχεις το γραπτό μπροστά σου μπορούν είτε να «σκοτώσουν» τους τόσους μήνες προετοιμασίας σου, είτε να τους αξιώσουν. Και πείτε ότι θέλετε γι’αυτό.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,563 μηνύματα.
View attachment 134409
Επιτέλους θα μάθετε τον περσινό βαθμό μου
Ήσουν και θεωρητικια να τα λέμε αυτά.
Έκλεισες στόματα και στερεότυπα
Πολύ λυπάμαι που στο χάλασε η φυσική.
Ελπίζω να σου αρέσει η δεύτερη επιλογή σου, και αν όχι, να δώσεις μια προσπάθεια στο 10%
 

suaimhneas

Νεοφερμένος

Ο suaimhneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καταθέτοντας τα αποτελέσματα της δικής μου προσπάθειας, θέλω με τη σειρά μου να επισημάνω, το πόσο σημαντικό είναι να μην αφήνετε τίποτα να σας καταβάλει. Είναι η τρίτη χρονιά στη σειρά που περίμενα αποτελέσματα, έχοντας φτάσει πολύύύ κοντά πέρυσι να περάσω στη σχολή που τόσα χρόνια κυνηγάω, την Ιατρική. Μου φαίνεται σαν ψέμα πια, όλα τα χρόνια που τόσο λανθασμένα πίστευα ότι είχα χάσει, αλλά η σημερινή μέρα μου απέδειξε το ΑΠΟΛΥΤΩΣ αντίθετο. Περίμενα αυτή τη στιγμή όλη μου τη ζωή και μέσα σε δευτερόλεπτα απλά έσβησαν όλες οι πίκρες γύρω από τις Πανελλήνιες, όλα τα κλάματα και τα νεύρα και το αίσθημα της αδικίας ή πείτε το όπως θέλετε. Συγκεντρώνοντας 18.825 μόρια, μπορώ με σιγουριά να πω ότι πλέον είμαι, "μέσα".

Για όσους αισθάνεστε ότι δεν καταφέρατε να αποκομίσετε το όποιο επιθυμητό αποτέλεσμα:
Να είστε περήφανοι για όλον τον κόπο και μην υποτιμάτε κανένα σας κατόρθωμα, δουλέψτε γύρω από τις αδυναμίες σας και ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ. Όσο κλισέ κι αν ακούγεται, είναι το ίδιο σημαντικό με το μεθοδικό διάβασμα κι όλες τις διαδικαστικές πράξεις που χαρακτηρίζουν τον ηλίθιο αυτόν θεσμό. Μη συμβιβάζεστε και κυνηγήστε μέχρι τέλους οτιδήποτε θεωρείτε ότι σας αξίζει. Το σίγουρο είναι ότι θα καταφέρετε κάτι πολύ μεγαλύτερο, από αυτό που έχετε ήδη καταφέρει. Μακάρι να μπορούσα να σας μεταφέρω το πόσο δε χρειάζεται να σκεφτόμαστε τον δήθεν χαμένο χρόνο... Είναι ένα ΤΙΠΟΤΑ μπροστά στην υπόλοιπη ζωή μας.
Αγωνιστείτε για τις επιθυμίες σας, είτε μέσω των Πανελληνίων είτε όχι.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,073 μηνύματα.
100.000 μόρια..άντε γειά :bye2:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,960 μηνύματα.

Hased Babis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μπάμπης Παπαθανασίου αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,177 μηνύματα.

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 454 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,960 μηνύματα.
Εγώ έχω να δηλώσω πως η @Pak μου είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί και ήταν διατεθειμένη σήμερα να δει πρώτη από εμένα τους βαθμούς μου και να μου τους μεταφέρει έναν έναν, αφού της το ζήτησα 🫶🏻
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,228 μηνύματα.
Εγώ έχω να δηλώσω πως η @Pak μου είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί και ήταν διατεθειμένη σήμερα να δει πρώτη από εμένα τους βαθμούς μου και να μου τους μεταφέρει έναν έναν, αφού της το ζήτησα 🫶🏻
Κλαίω ήδη για τα δικά μου, αλλά αν δεν έκλαιγα θα δάκρυζα με το μήνυμά σου 🥹
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Εγώ έχω να δηλώσω πως η @Pak μου είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί και ήταν διατεθειμένη σήμερα να δει πρώτη από εμένα τους βαθμούς μου και να μου τους μεταφέρει έναν έναν, αφού της το ζήτησα 🫶🏻
ε βεβαια τετοια κουτσομπολα που ειναι :pfff:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,228 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,960 μηνύματα.

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Γειά σας και από εμένα. Καλή σταδιοδρομία σε όλους. Τέσσερις αριθμοί δεν αντικατοπτρίζουν τον εαυτό μας σε καμία περίπτωση. Να μην το ξεχάσουμε
Συγχαρητήρια!! Μάλλον από τις εξαιρέσεις στο πεδίο!! Πού στοχεύεις;
 

Nicklord25

Νεοφερμένος

Ο Nicklord25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θέλω να περάσω ΗΜΜΥ στην Πάτρα αλλά την χάνω για 425 μόρια . Πιστεύετε θα πέσουν τόσο οι βάσεις ;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 793 μηνύματα.
Θέλω να περάσω ΗΜΜΥ στην Πάτρα αλλά την χάνω για 425 μόρια . Πιστεύετε θα πέσουν τόσο οι βάσεις ;
Νομίζω ότι έχεις πολλές πιθανότητες, πιστεύω ότι οι βάσεις θα κυμανθούν στα επίπεδα του 2022
 

Panatha mono

Νεοφερμένος

Ο Panatha mono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εκθεση:17.2
Βιολογια:19.8
Χημεια:19.2
Φυσικη:16.6
Συνολο:18.200
Η Φυσική μου τα χάλασε δυστυχώς,και την ειχα.Τουλαχιστον μπαινω οπου θελω,εκτος Ιατρικής
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top