Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 484 μηνύματα.
Μετεγγραφή θα πάρεις πριν δωθουν τα βιβλία. Σχεδόν σε κάθε σχολή γίνεται αναπλήρωση των εργαστηρίων στο τέλος του πρώτου εξαμήνου.

Εάν την έχεις σίγουρα παρακολούθησε από την αρχή τις θεωρίες.

Δύσκολο είναι να κάνεις φίλους μετά το 3ο έτος.
 

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ρε παιδιά πότε θα μάθουμε τι σχεδιάζουνε στο υπουργείο για τις φετινές μετεγγραφές. Για τελευταία στιγμή το προγραμματίζουν πάλι, προκειμένου να μας σπάσουν τα νεύρα…
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,652 μηνύματα.
Ρε παιδιά πότε θα μάθουμε τι σχεδιάζουνε στο υπουργείο για τις φετινές μετεγγραφές. Για τελευταία στιγμή το προγραμματίζουν πάλι, προκειμένου να μας σπάσουν τα νεύρα…
Ναι δικιο εχεις αλλα για πες...γιατι πρεπει να ασχοληθουν με τις μετεγγραφες οταν δεν εχουν κανει ακομα εγγραφες?
Οτι πρεπει να μαθεις θα τα δεις στην εγκυκλιο τους το 2ο δεκαπενθημερο του οκτωβριου και αμεσως μετα στην ψυχρολουσια της πλατφορμας.
 

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καθίστε να πάρουμε κωδικούς και για αυτό βλέπουμε.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,652 μηνύματα.

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

kate45

Νεοφερμένος

Η kate45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Έχει ακουστεί τίποτα για κάποια αλλαγή στην εγκύκλιο πέρα από την τροπολογία για τριτεκνους και πολύτεκνους?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,652 μηνύματα.
Το ξέρω απλά λέω υπομονή. Περιμέναμε όλο το καλοκαίρι.
Μην παραπονιεσαι θα παρετε και το λουκουμακι σας.
Αμα εισαι εκπα θα σας μαζεψει ο σιαμος στο προπυλαια χωρις να σας την πεσουνε οι μπατσοι.
Και αμα εισαι πατρα θα χορεύεται 2 εβδομαδες.
 

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτοί στο υπουργειο οπως βλεπω έχουν όρεξη να κάνουν πολλές αλλαγές, γιατί εμείς πρέπει να τις μάθουμε τελευταία στιγμή…
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,652 μηνύματα.
Έχει ακουστεί τίποτα για κάποια αλλαγή στην εγκύκλιο πέρα από την τροπολογία για τριτεκνους και πολύτεκνους?
Εγινε μια προσπαθεια να ακουστει κατι αλλα δεν ακουστηκε καμια τροπολογια.. αν γινοταν θα την ειχαν κανει ντουντουκα τα φοιτητικα sites.
Βασικα εγω δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ζητατε? αλλα οκ εγω δεν εχω κανενα νοημα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι αλλά αυτοί στο υπουργειο οπως βλεπω έχουν όρεξη να κάνουν πολλές αλλαγές, γιατί εμείς πρέπει να τις μάθουμε τελευταία στιγμή…
Που την ειδες χριστιανε μου? πες γιατι θα κλεισω σε οφθαλμιατρο.
 

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγινε μια προσπαθεια να ακουστει κατι αλλα δεν ακουστηκε καμια τροπολογια.. αν γινοταν θα την ειχαν κανει ντουντουκα τα φοιτητικα sites.
Βασικα εγω δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ζητατε? αλλα οκ εγω δεν εχω κανενα νοημα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Που την ειδες χριστιανε μου? πες γιατι θα κλεισω σε οφθαλμιατρο.
Ρε φίλε κάτι site συμβούλων επαγγελματικού προσανατολισμού(δεν θα αναφέρω ονόματα) γράφουν συνέχεια ότι περιμένουμε σημαντικές αλλαγές φέτος στο πεδίο των μετεγγραφών και ότι θα μας κρατάνε ενημερουσ και κάτι τέτοιες μπούρδες και μας έχουν σπάσει τα νεύρα
 

UnderGroundGr

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
εδώ το ΠΑΔΑ δεν έχει ανακοινώσει ακόμα την έναρξη των εγγραφών, για πιες μετεγγραφές μιλάμε...:)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,652 μηνύματα.
Ρε φίλε κάτι site συμβούλων επαγγελματικού προσανατολισμού(δεν θα αναφέρω ονόματα) γράφουν συνέχεια ότι περιμένουμε σημαντικές αλλαγές φέτος στο πεδίο των μετεγγραφών και ότι θα μας κρατάνε ενημερουσ και κάτι τέτοιες μπούρδες και μας έχουν σπάσει τα νεύρα
ε αμα τα λενε συμβουλοι ενταξει αυτοι ξερουν..
εγω ειμαι πολυ μακραν ακομα ...τωρα θα δωσω εξετασεις για συνοδοιπορος υποψηφιου φοιτητη.Και αμα περασω θα μπορω να διαβαζω μονο τις βιτρινες ..οι αλλοι εχουν δικαιωμα και για τα παρασκηνια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kate45

Νεοφερμένος

Η kate45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εγινε μια προσπαθεια να ακουστει κατι αλλα δεν ακουστηκε καμια τροπολογια.. αν γινοταν θα την ειχαν κανει ντουντουκα τα φοιτητικα sites.
Βασικα εγω δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ζητατε? αλλα οκ εγω δεν εχω κανενα νοημα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Που την ειδες χριστιανε μου? πες γιατι θα κλεισω σε οφθαλμιατρο.
Όχι εντάξει απλά επειδή και εγώ είδα κάτι λογαριασμούς συμβούλων επαγγελματικου προσανατολισμου στο tik tok να μιλούν για αλλαγές είπα να ρωτήσω εδώ μήπως ξέρει κάνεις. Αν ήταν όμως να γίνει κάποια αλλαγή λογικά δε θα έπρεπε να είχε ακουστεί κάπου?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,652 μηνύματα.
Όχι εντάξει απλά επειδή και εγώ είδα κάτι λογαριασμούς συμβούλων επαγγελματικου προσανατολισμου στο tik tok να μιλούν για αλλαγές είπα να ρωτήσω εδώ μήπως ξέρει κάνεις. Αν ήταν όμως να γίνει κάποια αλλαγή λογικά δε θα έπρεπε να είχε ακουστεί κάπου?
Ε ναι ..το κολληταρι του υπουργειου το esos.gr και μετα τα φοιτητικά νεα θα το ειχαν αναδειξει.. αλλα και ο μητσοτακης στην ΔΕθ θα ελεγε κατι.
Κοιτα οι πολιτικοι δεν κανουν στα κρυφα κατι που θα τους αποφερει ψηφους.
Κρυφα κανουν τα αλλα.
 

kate45

Νεοφερμένος

Η kate45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ε ναι ..το κολληταρι του υπουργειου το esos.gr και μετα τα φοιτητικά νεα θα το ειχαν αναδειξει.. αλλα και ο μητσοτακης στην ΔΕθ θα ελεγε κατι.
Κοιτα οι πολιτικοι δεν κανουν στα κρυφα κατι που θα τους αποφερει ψηφους.
Κρυφα κανουν τα αλλα.
Σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση 👍🫡
 

dekfinkat

Νεοφερμένος

Η dekfinkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 60 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Είμαι μητέρα πρωτοετους φοιτήτριας στα Ιωάννινα.
Με το σύζυγο κατοικούμε και εργαζόμαστε στην Αθήνα.
ο μεγάλος μας γιος είναι τριτοετής φοιτητης στην Πάτρα.
Ξεπερναμε το κατά κεφαλήν εισοδημα που ορίζεται για μεταγραφή.
Τι κάνουμε;;;
Εννοείται ότι δεν μπορούμε να συντηρούμε τρία σπίτια.
 

mezzettino15

Νεοφερμένος

Η mezzettino15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μετεγγραφή θα πάρεις πριν δωθουν τα βιβλία. Σχεδόν σε κάθε σχολή γίνεται αναπλήρωση των εργαστηρίων στο τέλος του πρώτου εξαμήνου.

Εάν την έχεις σίγουρα παρακολούθησε από την αρχή τις θεωρίες.

Δύσκολο είναι να κάνεις φίλους μετά το 3ο έτος.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!


Τελικά μίλησα με έναν καθηγητή του Τμήματος οπότε και για άλλα παιδιά που ενδιαφέρονται για μετεγγραφή στο απθ να γνωρίζουν ότι πράγματι γίνονται στο τελος του εξαμήνου εντατικά εργαστήρια και όλοι παίρνουν τα συγγράμματα τέλη Νοεμβρίου-αρχές Δεκεμβρίου,όταν δηλαδή ολοκληρώνονται οι μετεγγραφές και οι μετακινήσεις.
 

bigbubble18

Νεοφερμένος

Η bigbubble18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα,
εγώ θέλω να πάρω μετεγγραφή όταν ανοίξουν, αλλά ξέρει κανείς αν πρέπει να εγγραφώ στα εργαστήρια στη σχολή που πέρασα προκειμένου να μπορω να διεκδικήσω μετεγγραφή? Εγώ μένω Αθήνα και η σχολή που πέρασα βρίσκεται στη Λαμία και αν μπορώ θα ήθελα να αποφύγω το δρομολόγιο.
Ευχαριστώ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top