γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Το όριο των 2750 αφορά αποκλειστικά τις βάσεις των σχολών; Δηλ. εάν ένας υποψήφιος έγραψε 17000 και επέλεξε Ημμυ παπελ, μπορεί να μεταγραφεί στο τμήμα Ημμυ ΕΜΠ;
Ε λογια δεν γραφω ηλεκτρολογος εισαι.
17.000 (με συντελεστες παπελ) +2750 = ή > με βαση εμπ (18490)
==> εδω δικαιωμα αιτησης μετεγγραφης.
Αν εχω και 6 μορια μετεγγραφης, ελπιζω.
 

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Το όριο των 2750 αφορά αποκλειστικά τις βάσεις των σχολών; Δηλ. εάν ένας υποψήφιος έγραψε 17000 και επέλεξε Ημμυ παπελ, μπορεί να μεταγραφεί στο τμήμα Ημμυ ΕΜΠ;
Εφόσον η διαφορά ανάμεσα στην βάση του τμήματος μεταγραφής (του ΕΜΠ στο συγκεκριμένο σενάριο) και του τμήματος προέλευσης (του ΠΑΠΕΛ) είναι μέχρι 2750 μόρια, είσαι εντάξει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Εφόσον η διαφορά ανάμεσα στην βάση του τμήματος μεταγραφής (του ΕΜΠ στο συγκεκριμένο σενάριο) και του τμήματος προέλευσης (του ΠΑΠΕΛ) είναι μέχρι 2750 μόρια, είσαι εντάξει.
οχι μην τον κανεις κιμα τωρα ...και χανουμε 27/31
 

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Έχω αυτό το χουσούρι να παθαίνω στον γραπτό λόγο λογοτεχνικό οίστρο. Με ότι αυτό συνεπάγεται...
Ε και τι σε νοιαζει φιλολογος θα γινεις?
Και ειναι καλο στα κοριτσια .. παραμενεις αινιγμα για να ξαναπροσπαθησουν.
 

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Δεν εχει not
Το κοριτσι αν εχει κλικ ..πρεπει να ξεκαθαρισει το τοπιο οπωσδηποτε.
Εσυ εν τω μεταξυ συνεχισε να αποθεώνεις... Βοηθα και μπερδευει.
Μην ανησυχείς. Θα τους κάνω να κουβαλάνε λεξικό μαζί τους.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Μην ανησυχείς. Θα τους κάνω να κουβαλάνει λεξικό μαζί τους.
Α ναι.. και τουμπανο και ιεραποστολος...ε.. οκ δεν ζητας και πολλα?
Δεν θα ξεκολας εσυ μετα.
Τερμα εδω θα μας κοψει το ρευμα η ''δεη''.
 

Robert_6

Νεοφερμένος

Ο Robert_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ε λογια δεν γραφω ηλεκτρολογος εισαι.
17.000 (με συντελεστες παπελ) +2750 = ή > με βαση εμπ (18490)
==> εδω δικαιωμα αιτησης μετεγγραφης.
Αν εχω και 6 μορια μετεγγραφης, ελπιζω.
Oπότε υπολογίζουμε: βάση τμηματος μετεγγραφής μείον μόρια υποψηφίου σε αντίστοιχο τμήμα (ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΑΣΗ αντίστοιχου τμηματος) <2750
 

Zathanasioy

Νεοφερμένος

Η Zathanasioy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημερα! Εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει πληροφοριες που αφορουν μεττεγραφη εγγαμου. Περασα στο παιδαγωγικο Ιωαννινων αλλα ζω στην Θεσσαλονικη. Ειναι το 2 πτυχιο μου και ειμαι παντρεμενη με 1 παιδι και διανυω εγκυμοσυνη. Επισης απο τα εισοδηματικα κριτηρια μαλλον παιρνω 4 μορια. Απο όλα τα παραπανω ξερει κανεις αν μπορω να παρω μεττεγραφη στην πολη μου? Αν δηλαδη παιρνω και αλλα μορια εκτος απο τα 4 ? Η βαση μεττεγραφης της σχολης περυσι ηταν τα 5,5 . Αν υπαρχει καποιος που γνωριζει θα του ημουν ευγνωμων!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Καλημερα! Εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει πληροφοριες που αφορουν μεττεγραφη εγγαμου. Περασα στο παιδαγωγικο Ιωαννινων αλλα ζω στην Θεσσαλονικη. Ειναι το 2 πτυχιο μου και ειμαι παντρεμενη με 1 παιδι και διανυω εγκυμοσυνη. Επισης απο τα εισοδηματικα κριτηρια μαλλον παιρνω 4 μορια. Απο όλα τα παραπανω ξερει κανεις αν μπορω να παρω μεττεγραφη στην πολη μου? Αν δηλαδη παιρνω και αλλα μορια εκτος απο τα 4 ? Η βαση μεττεγραφης της σχολης περυσι ηταν τα 5,5 . Αν υπαρχει καποιος που γνωριζει θα του ημουν ευγνωμων!!
Καλημερα και πολλα συγχαρητηρια
αδιακριτη ερωτηση ..ποτε με το καλο γεννάται?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.

Zathanasioy

Νεοφερμένος

Η Zathanasioy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δηλαδη τα παιδια ανεβαζουν τα μορια? Εχω ηδη 1. Αυτο δεν μπορω να καταλαβω ...Ενννοεις να κανω τροποποιητικη φορολογικη δηλωση οταν με το καλο και να το προσθεσω ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

σορρυ μαλλον εννοεις να τα προσθεσω του χρονου στην φορολογικη του 2024.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Δηλαδη τα παιδια ανεβαζουν τα μορια? Εχω ηδη 1. Αυτο δεν μπορω να καταλαβω ...Ενννοεις να κανω τροποποιητικη φορολογικη δηλωση οταν με το καλο και να το προσθεσω ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

σορρυ μαλλον εννοεις να τα προσθεσω του χρονου στην φορολογικη του 2024.
Ε ναι τα παιδια κατεβαζουν το κατα κεφαλην εισοδημα που στην συνεχεια χτυπα τα μορια .... διοτι αυξανουν τον παρονομαστη του κλασματος.
Οχι τροποποιητικη στην φετινη και η διαιρεση που θα χτυπηση αυτοματα η πλατφορμα ειναι το εισοδημα 2023 δια του 4.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Φυσικα! Αν ξερετε και τιποτα αλλο πειτε!
Λοιπον
Αν το μωρακι δεν μπορει να βοηθησει την μαμα να παρει 6 μορια ..και ετσι μαλλον ετσι θα ειναι ...οποτε δεν υπαρχουν αρκετα για τις δασκαλες απθ ... η σχολη αυτη κατακλιζεται ( οπως και ολες της κατηγοριας ) απο τριτεκνα παιδια οποτε τα μορια 5.5 -6,5- 7,5 ειναι συνηθισμενα και σταθερα.
Παμε τωρα στο σεναριο το μωρακι να βοηθησει την μαμα οσο ειναι στην φωλια του.
Υπαρχουν οι μετεγγραφες κατ εξαιρεση ( περυσι 20-27 νοεμβριου).
Εκει υπαρχει καραμπινατη περιπτωση της εγγυου γυναικας που δικαιουτε μετεγγραφη ..σε εσας βολευει διοτι εχεται σπιτι στην θεσσαλονικη ( εννοω οτι κατοικείτε )
Οκ μαλλον δεν βολευει η ημερα τοκετου αλλα αυτη εναι πιθανολογουμενη καικινουμενη οπως λενε οι γιατροι.
Θα παρεται μια ιατρικη βεβαιωση για εγγυμοσυνη με οσο τραβηγμενη την ημερα πιθανου τοτεκου .. και καλο ειναι ο γιατρος να την σφραγισει σε κανενα δημοσιο νοσοκομειο απο δντη κλινικης ....και θα υποβαλεται ..και μετα ελπιζουμε να την δωσουν .... δεν ειναι γαλαντομοι αλλα ειναι καλη ελπιδα. ( ε τι ειπε οτι θα δωσει χιλιαρικο στις μητερες στην ενεξοδη μετεγγραφη θα κολλησει?)

Τα αποτελεσματα αργουν ( φεβρουαριο- μαρτιο) και θα χασεται το 1ο εξαμηνο αλλα οκ τοτε θα εχεται αλλη αποστολη.


Άρθρο 79
Κατ’ εξαίρεση μετεγγραφή/μετακίνηση

1. Αιτήσεις για χορήγηση κατ’ εξαίρεση μετεγγραφής δύναται να υποβάλλονται καθ’ όλη τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους αποκλειστικά για σοβαρές και τεκμηριωμένα εξαιρετικές περιπτώσεις ή επιγενόμενες περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης φοιτητών Α.Ε.Ι. της ημεδαπής. Ως τέτοιες χαρακτηρίζονται ιδίως οι εξής:
α) σοβαρές παθήσεις φοιτητών ή μελών της οικογένειας του φοιτητή, οι οποίες δεν περιλαμβάνονται στο παράρτημα της υπ’ αρ. Φ.151/17897/Β6/2014 (Β΄ 358) κοινής υπουργικής απόφασης, παθήσεις, όπως αυτή εκάστοτε τροποποιείται ή αντικαθίσταται, και οι οποίες διαπιστώνονται από τα όργανα και μέσω διαδικασίας η οποία αναφέρεται στην ως άνω κοινή υπουργική απόφαση,
β) θάνατος συγγενούς α΄ βαθμού εξ αίματος σε ευθεία γραμμή ή β΄ βαθμού εξ αίματος σε πλάγια γραμμή, ο οποίος επήλθε εντός ενός έτους πριν την υποβολή της αίτησης για χορήγηση κατ’ εξαίρεση μετεγγραφής,
γ) κυοφορούσες φοιτήτριες μετά από βεβαίωση θεράποντος ιατρού και διευθυντή γυναικολογικής ή μαιευτικής κλινικής ή τμήματος δημόσιου νοσηλευτικού ιδρύματος, και εφόσον αυτές ήδη φοιτούν για την απόκτηση πρώτου πτυχίου, και
δ) φοιτητές οι οποίοι έχουν υποστεί σωματική ή ψυχική βλάβη προκληθείσα από εγκλήματα κατά της σωματικής ακεραιότητας ή της γενετήσιας ελευθερίας ή της προσωπικής ελευθερίας, η οποία τεκμηριώνεται με βάση τα πορίσματα της ιατρικής επιστήμης.

ωχ τωρα το ειδα πατε για 2 πτυχιο ..οχι δυστηχως δεν παιζει το σεναριο αυτο των κατ εξαιρεση..λυπαμαι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top