γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Καλημέρα και καλή εβδομάδα,
ψάχνοντας στο διαδίκτυο σχετικά με τις μετεγγραφές , έπεσα πάνω στο συνημμένο. Τα περισσότερα παιδιά που θα υποβάλλουν αίτηση μετεγγραφής δεν έχουν ζητήσει έκδοση Πάσο. Καταλαβαίνει κανείς ότι για να υποβάλλουμε αίτηση θα πρέπει να έχουμε αιτηθεί Πάσο ή μόνο εγώ παθαίνω κρίση πανικού?
καλημερα
Ναι μπορεις να συνεχισεις να εισαι σε κριση πανικου αλλα μονο κατα επιθυμια ( οχι πραγματικη).
Και για αυτο η κυρια Βαρβαρα που γραφει το χαρτι ειναι σε παρακρουση.
Καλο πηγε να κανει η γυναικα για να κουνηθουν τα πανεπιστημια να δωσουν κωδικους γρηγορα..αλλα οπως τα γραφει σε ανησύχησε και δικαιως.
Καθε χρονο χρονια τωρα η εισοδος στην πλατφορμα μετεγγραφων γινεται με κωδικους σχολης χωρις την αριθμο ακαδημαικης ταυτοτητας ( πασο).
Το ιδιο θα γινει και φετος...χωρις πασο.
Ο εμπλεγμος του πασου στην υποθεση θα οδηγουσε σε ενεξελεκτες καταστασεις .
Η Βαρβαρα με τον ορο ταυτοτητα εννοει τα στοιχεια του φοιτητη που τηρουνται στο φοιτητολογιο και οχι εκεινο το πλαστικο πραματακι .
Οποτε κουλ
Αυτα ειναι προσωπικες αποψεις και κατα οσο δυνατον διασταυρουμενες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fyllidas

Νεοφερμένος

Ο fyllidas αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο νεότερο για το ποτέ θα ξεκινήσουν οι μετεγγραφές;
Και κάτι ακόμα ποσό αυξάνονται οι πιθανότητες να πάρω μετεγγραφή από το Χημικών Μηχανικών Κοζάνης σε αυτό της Θεσσαλονίκης άμα ισχύσει η τροπολογία για τους τρίτεκνους και πολύτεκνους; Έχω 4 μόρια. Την προηγούμενη φορά ο Γιάννης με είχε πει ότι έχω 90%+ πιθανότητες να πάρω την μετεγγραφή
 
Τελευταία επεξεργασία:

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Η τροπολογία αυτή ενδέχεται να αλλάξει κάτι στο μέχρι τώρα πεδίο των μετεγγραφών;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο νεότερο για το ποτέ θα ξεκινήσουν οι μετεγγραφές;
Και κάτι ακόμα ποσό αυξάνονται οι πιθανότητες να πάρω μετεγγραφή από το Χημικών Μηχανικών Κοζάνης σε αυτό της Θεσσαλονίκης άμα ισχύσει η τροπολογία για τους τρίτεκνους και πολύτεκνους; Έχω 4 μόρια. Την τελευταία φορά ο Γιάννης με είχε πει ότι έχω 90%+ πιθανότητες να πάρω την μετεγγραφή
Στο υπουργειο στο τμημα μετεγγραφων εχουν αγνοια ποτε θα αρχισουν ...περιμενουν τον πιερακακη και τον μητσοτακη να τους πουν και τι εχουν σκοπο να κανουν.
Ο γιαννης καλα στα ειπε με το παλαιο καθεστος.... τωρα αναμενουμε.
Αν καταφερουν εσενα που σου αναλογουν 3000€ το χρονο να σε καπελωσουν με ενα αλλο παιδι που του αναλογουν 12.000€ το χρονο?... ε τι να πω?

Οχι οι πιθανοτητες σου παραμενουν ζωντανες για σενα...τα κλαματα αλλου θα ειναι.
Κοιτα την εικονα μετεγγραφων της σχολης του ΑΠΘ.

1728896156944.png

1728896184448.png

Μοναδικος τροφοδοτης του απθ ειναι η κοζανη.
Το 2023 η κοζανη ηταν πιο υποτονικη στις εισαγωγες της 145/30
Το 2024 ειναι πιο ζωηρη 145/46
Εδω ειναι η εικονα εισαγωγων κοζανης του 2023 οπου η σχολη ηταν μοναχικη
1728898615732.png

1η προτιμηση 1
2η προτιμηση 4
3η προτιμηση15
4η προτιμηση 7
5η προτιμηση 1
6η προτιμηση 1
Απο αυτους ηδη 19 εχουν φυγει για πατρα και δεν μπορω να ξερω ποσοι για εμπ.... Οποτε ενδιαφερον για θεσσαλονικη φετο εχουν 5-6.
Εδω ειναι η εικονα των προτιμησεων για την κοζανη το2024 ... οι πολλοι θα πανε νοτια και εμας μας ενδιαφερουν οι 11.

1728895990473.png

Οποτε μαζευουμε ενα συνονο 11+6= 17+ ατομα εραστες του απθ για 16 θεσεις..
Εκει μεσα χωρανε και οι πολυτεκνκοι και οι τριτεκνοι με τα νεα μετρα και με την σχολη του απθ να γεμιζει μεν αλλα να καθεται μεταξυ 0-4 μοριων με τασεις προς τα κατω .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η τροπολογία αυτή ενδέχεται να αλλάξει κάτι στο μέχρι τώρα πεδίο των μετεγγραφών;
Ε κατι θα αλλαξουνε .
Εσυ να παρακαλας να τα αφησουν οπως ειναι για να μπεις... γιατι αν βαλουν κατι σε χιλιομετρικες αποστασεις να παρεις τα μορια την εβαψες.
Αλωστε το αιτημα ειναι παμε σπιτι ή κοντα σπιτι ... εσυ που εχεις σπιτι?
 
Τελευταία επεξεργασία:

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Στο υπουργειο στο τμημα μετεγγραφων εχουν αγνοια ποτε θα αρχισουν ...περιμενουν τον πιερακακη και τον μητσοτακη να τους πουν και τι εχουν σκοπο να κανουν.
Ο γιαννης καλα στα ειπε με το παλαιο καθεστος.... τωρα αναμενουμε.
Αν καταφερουν εσενα που σου αναλογουν 3000€ το χρονο να σε καπελωσουν με ενα αλλο παιδι που του αναλογουν 12.000€ το χρονο?... ε τι να πω?

Οχι οι πιθανοτητες σου παραμενουν ζωντανες για σενα...τα κλαματα αλλου θα ειναι.
Κοιτα την εικονα μετεγγραφων της σχολης του ΑΠΘ.

View attachment 139900
View attachment 139901
Μοναδικος τροφοδοτης του απθ ειναι η κοζανη.
Το 2023 η κοζανη ηταν πιο υποτονικη στις εισαγωγες της 145/30
Το 2024 ειναι πιο ζωηρη 145/46
Εδω ειναι η εικονα εισαγωγων κοζανης του 2023 οπου η σχολη ηταν μοναχικη
View attachment 139903
1η προτιμηση 1
2η προτιμηση 4
3η προτιμηση15
4η προτιμηση 7
5η προτιμηση 1
6η προτιμηση 1
Απο αυτους ηδη 19 εχουν φυγει για πατρα και δεν μπορω να ξερω ποσοι για εμπ.... Οποτε ενδιαφερον για θεσσαλονικη φετο εχουν 5-6.
Εδω ειναι η εικονα των προτιμησεων για την κοζανη το2024 ... οι πολλοι θα πανε νοτια και εμας μας ενδιαφερουν οι 11.

View attachment 139899
Οποτε μαζευουμε ενα συνονο 11+6= 17+ ατομα εραστες του απθ για 16 θεσεις..
Εκει μεσα χωρανε και οι πολυτεκνκοι και οι τριτεκνοι με τα νεα μετρα και με την σχολη του απθ να γεμιζει μεν αλλα να καθεται μεταξυ 0-4 μοριων με τασεις προς τα κατω .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ε κατι θα αλλαξουνε .
Εσυ να παρακαλας να τα αφησουν οπως ειναι για να μπεις... γιατι αν βαλουν κατι σε χιλιομετρικες αποστασεις να παρεις τα μορια την εβαψες.
Αλωστε το αιτημα ειναι παμε σπιτι ή κοντα σπιτι ... εσυ που εχεις σπίτι;
Kοίτα εγώ Αγρίνιο μένω αλλά αν πάει κάποιος με κοινωνικά και οικονομικά κριτήρια δεν παίζει ρόλο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Kοίτα εγώ Αγρίνιο μένω αλλά αν πάει κάποιος με κοινωνικά και οικονομικά κριτήρια δεν παίζει ρόλο
Ε ωραιο ειναι το αγρινιο ..και καλους ανθρωπους εχει... Αγρινιωτικα ξερεις?
Μα αυτο ειπα ... εσενα που θες ΕΜΠ και με τα μορια σου σε βολευει η παρουσα κατασταση.
Αλλαζοντας το περιβαλλον των κοινωνικων μοριων με στοχο παμε σπιτι ,... τοτε τι?
ή μενεις βορια ή πας ημτυ πατρα ή ημμυ παπελ....και οχι οπου θες.
Εν παση περιπτωση μπαρμπουτσαλα λεω γιατι δεν ξερω ..ακουω οτι ζητανε αυτοι οι ανεγκεφαλοι τυποι ...ελπιζω οτι θα επικρατήσει η συνεση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Γιάννη μη μου λεσ τέτοια... θα πάθω κρίση πανικού.... έχω αρχίσει ήδη να παρακολουθώ διαλέξεις στο ΕΜΠ.... δεν μπορούν να μου παίξουν τέτοια μαχαιριά πίσω από την πλάτη από το υπουργείο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Γιάννη μη μου λεσ τέτοια... θα πάθω κρίση πανικού.... έχω αρχίσει ήδη να παρακολουθώ διαλέξεις στο ΕΜΠ.... δεν μπορούν να μου παίξουν τέτοια μαχαιριά πίσω από την πλάτη από το υπουργείο
Κατσε εκει που εισαι.. δεν θα τους αφησω να σε πειραξουν .. τωρα γεμιζω μπουκαλια με βενζινες.
Οι δικοι σου πληρωσαν και πληρωνουν πολλα για σενα... δεν θα τα αφησουμε να πανε χαμενα.
Κοιτα ψηφαλακια ζητανε απο τους πολυτεκνους τριτεκνους ..δεν θελουν να τους χασουν..μπορει να ειναι ντουβαρια αλλα αυτο το ξερουν καλα.
Κουλ
 

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Γιάννη πραγματικά τώρα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.... δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Γιάννη πραγματικά τώρα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.... δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα
Καλα παρε νερο και σβηστα.
Ηρεμισε
Να κοιτα τι ειπε η Σοφια στην βουλη... αυτη ειναι καλη δεν λεει ψεματα.
Το αρμόδιο υπουργείο Παιδείας θα εξειδικεύσει σύντομα τη ρύθμιση της εφαρμογής επιπρόσθετης μοριοδότησης σε ότι αφορά στις μετεγγραφές των τριτέκνων οικογενειών στα πανεπιστήμια.

Παραπανω μορια θα παρεις λεει... τι αλλο θες?

 

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πολύτεκνη είμαι όχι τρίτεκνη
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Πολύτεκνη είμαι όχι τρίτεκνη
Πακετο πατε... αν παρουν οι τριτεκνοι και δεν παρεται εσεις θα ριξετε ξυλο..αφου δεν χωνεύεστε ( κακως βεβαια)
Παντως θα σε βολευαι να παρουν 0,5 μοριο μονο οι τριτεκνοι.
 

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Γιατί θα με βόλευε αυτό;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Αυτό το επιπλέον 0.5 μόριο όμως αλλάζει το πεδίο των βάσεων μετεγγραφής
 

fgk

Νεοφερμένος

Η fgk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ναι και στο δέκατο παιδί 5 μορια παραπάνω. Αν πολύτεκνος >=3 τέκνων τότε όλοι από 3 παιδιά και πάνω θα πάρουν ίδια μορια. Και μισαδακια επιπλέον για κάθε τέκνο κάτω των 25 εκτός του ενδιαφερόμενου. Ακόμα όμως και αυτό μου φαίνεται χρονοβόρο για το υπουργείο!! Μήπως να μας βγάλουν το περσινό να τελειώνουμε?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Αυτό το επιπλέον 0.5 μόριο όμως αλλάζει το πεδίο των βάσεων μετεγγραφής
Ναι βεβαια την αλλαζει ...αλλα οχι για σενα ..εσυ εισαι παντα καβαλα..
Για μενα την αλλαζει που με εχουν στην κατηγορια σκουπιδια ως διτεκνο.
 

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Γιάννη εσύ πότε πιστεύεις ότι θα τελειώνουμε με όλο αυτό; Δηλαδή πότε θα ανοίξουν επιτέλους οι αιτήσεις;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top