fyllidas

Νεοφερμένος

Ο fyllidas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλημέρα. Στα κριτήρια γράφει ότι τέκνα άγαμου γονέα παίρνουν 2 μόρια. Άγαμος είναι και αυτος που έχει πάρει διαζύγιο;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Καλημέρα. Στα κριτήρια γράφει ότι τέκνα άγαμου γονέα παίρνουν 2 μόρια. Άγαμος είναι και αυτος που έχει πάρει διαζύγιο;
Ναι σωστα 2 μορια
Αγαμος ειναι αυτος που απεκτησε παιδι εκτος γαμου
Αυτος που πηρε διαζυγιο δεν ειναι αγαμος ειναι διαζευγμενος και δεν παιρνει τα 2 μορια. Εκτος και το παιδι το εκανε μετα το διαζυγιο.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,148 μηνύματα.
Έχω μια απορία: Αν μια γυναίκα γεννήσει παιδί ενώ είναι παντρεμένη, αλλά ο σύζυγος δεν αναγνωρίζει το παιδί και μετά τη γέννα υπήρξε διαζύγιο, δίνονται τα 2 μόρια ή όχι;

1728294044678.png
 

thanos02_!

Νεοφερμένος

Ο thanos02_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα στην παρέα!
Θα ήθελα να με βοηθήσετε όσο είναι δυνατόν σε κάποιες σκέψεις που έχω.
Καταρχάς έδωσα 2η φορά πανελλαδικές με σκοπό το Γεωλογικό, δεν τα κατάφερα βέβαια. Σε αυτό το σημείο αξίζει να αναφέρω ότι ημουν ένας μαθητής μέτριος έως και αδύναμος αλλά όχι υπερβολικά, το αδύναμο σημείο μου είναι η φυσική και όχι τόσο τα μαθηματικά. Παρόλο που η φυσική μ αρέσει, εντούτοις κατάφερα στο τέλος να γράψω 3. Ο καθηγητής που είχα στο φροντιστήριο δεν με κάλυπτε ιδιαίτερα, ίσως επειδή χρειαζόμουν ιδιαίτερα ; ίσως δεν έκανα την μέγιστη προσπάθεια μου σε συνάρτηση με τα κενά που έχω από την Α λυκείου και με οδήγησαν σε αυτό το αποτέλεσμα;
Σκέφτηκα να ξανά δώσω για 3η φορα εξετάσεις να το προσπαθήσω πάλι αλλά αυτή την φορά με ιδιαίτερα, στην αρχη λέω να πηγαινα οικονομικά, επειδή υπάρχουν 2 μαθήματα τα οποία είναι βατά, ιδιαίτερα το ΑΟΘ. Αλλά δεν ξετρελαίνομαι με τις σχολές που έχει αυτή η κατεύθυνση, και αυτό με περιορίζει να αλλάξω κατεύθυνση. Από την μια το ονειρο μου είναι αυτή η σχολή που προανέφερα, την έχω ως πρώτη επιλογή. Εσείς πιστεύετε να ξανα προσπαθήσω από την θετική ή να παω προς οικονομικά ;
Ευχαριστώ πολύ!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Καλησπέρα στην παρέα!
Θα ήθελα να με βοηθήσετε όσο είναι δυνατόν σε κάποιες σκέψεις που έχω.
Καταρχάς έδωσα 2η φορά πανελλαδικές με σκοπό το Γεωλογικό, δεν τα κατάφερα βέβαια. Σε αυτό το σημείο αξίζει να αναφέρω ότι ημουν ένας μαθητής μέτριος έως και αδύναμος αλλά όχι υπερβολικά, το αδύναμο σημείο μου είναι η φυσική και όχι τόσο τα μαθηματικά. Παρόλο που η φυσική μ αρέσει, εντούτοις κατάφερα στο τέλος να γράψω 3. Ο καθηγητής που είχα στο φροντιστήριο δεν με κάλυπτε ιδιαίτερα, ίσως επειδή χρειαζόμουν ιδιαίτερα ; ίσως δεν έκανα την μέγιστη προσπάθεια μου σε συνάρτηση με τα κενά που έχω από την Α λυκείου και με οδήγησαν σε αυτό το αποτέλεσμα;
Σκέφτηκα να ξανά δώσω για 3η φορα εξετάσεις να το προσπαθήσω πάλι αλλά αυτή την φορά με ιδιαίτερα, στην αρχη λέω να πηγαινα οικονομικά, επειδή υπάρχουν 2 μαθήματα τα οποία είναι βατά, ιδιαίτερα το ΑΟΘ. Αλλά δεν ξετρελαίνομαι με τις σχολές που έχει αυτή η κατεύθυνση, και αυτό με περιορίζει να αλλάξω κατεύθυνση. Από την μια το ονειρο μου είναι αυτή η σχολή που προανέφερα, την έχω ως πρώτη επιλογή. Εσείς πιστεύετε να ξανα προσπαθήσω από την θετική ή να παω προς οικονομικά ;
Ευχαριστώ πολύ!
Μ'αρεσει που εισαι λογικος ανθρωπος και αγαπας ..και θα τα καταφερεις ..οχι ομως στην γεωλογια.
H αποψη μου ειναι να αφησεις το 2 πεδιο.
Μετα 2 χρονια φροντ ..3 φυσικη δεν δικαιολογηται... και η φυσικη θα σε κυνηγα και μεσα στην γεωλογια η οποια ειναι και αρκετα δυσκολη σχολη.
Ο καθηγητης στο φροντ δεν σε καλυψε γιατι δεν μπορουσες να παρακολουθησεις τον πινακα λογω κενων..
Δεν νομιζω οτι και τα ιδαιτερα θα κανουν τα μαγικα τους.
Το θεμα ειναι οτι και τα μαθηματικα και η χημεια δεν ειναι ψηλα σε σενα ωστε να πιασεις την βαση του 9,72 ΜΟ που ζητουν οι γεωλογιες.
Καλυτερα να πας στο 4ο οπου εχεις δυο μαθηματα που ειπες που ειναι βατα και ολοι γραφουν και θα μαζεψεις μορια.
Τωρα οι οικονομικες σχολες για σενα ειναι καπως και αυτο δεν αλλαζει.
Θα σου ελεγα να ζητησεις μεσα απο το 4ο σχολες μηχανικων που ξεφευγουν απο τις ΔΕΟ ....οπως ειναι η μηχανικων διοικησης και οικονομιας της χιου και οι μηχανικοι παραγωγης του παδα.
Ε θα ψηθεις αρκετα εκει μεσα και θα κανεις και φροντ αλλα θα τις βγαλεις.
Αλλα θα εισαι και αρχηγος εκει μεσα διοτι εχεις ακουσματα φυσικης και χημειας και μαθηματικων που οι αλλοι συμφοιτητές σου δεν εχουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanos02_!

Νεοφερμένος

Ο thanos02_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μ'αρεσει που εισαι λογικος ανθρωπος και αγαπας ..και θα τα καταφερεις ..οχι ομως στην γεωλογια.
H αποψη μου ειναι να αφησεις το 2 πεδιο.
Μετα 2 χρονια φροντ ..3 φυσικη δεν δικαιολογηται... και η φυσικη θα σε κυνηγα και μεσα στην γεωλογια η οποια ειναι και αρκετα δυσκολη σχολη.
Ο καθηγητης στο φροντ δεν σε καλυψε γιατι δεν μπορουσες να παρακολουθησεις τον πινακα λογω κενων..
Δεν νομιζω οτι και τα ιδαιτερα θα κανουν τα μαγικα τους.
Το θεμα ειναι οτι και τα μαθηματικα και η χημεια δεν ειναι ψηλα σε σενα ωστε να πιασεις την βαση του 9,72 ΜΟ που ζητουν οι γεωλογιες.
Καλυτερα να πας στο 4ο οπου εχεις δυο μαθηματα που ειπες που ειναι βατα και ολοι γραφουν και θα μαζεψεις μορια.
Τωρα οι οικονομικες σχολες για σενα ειναι καπως και αυτο δεν αλλαζει.
Θα σου ελεγα να ζητησεις μεσα απο το 4ο σχολες μηχανικων που ξεφευγουν απο τις ΔΕΟ ....οπως ειναι η μηχανικων διοικησης και οικονομιας της χιου και οι μηχανικοι παραγωγης του παδα.
Ε θα ψηθεις αρκετα εκει μεσα και θα κανεις και φροντ αλλα θα τις βγαλεις.
Αλλα θα εισαι και αρχηγος εκει μεσα διοτι εχεις ακουσματα φυσικης και χημειας και μαθηματικων που οι αλλοι συμφοιτητές σου δεν εχουν.
Συμφωνώ μαζί σου. Για αυτό ειμαι διστακτικός να ακολουθήσω παλι το 2ο πεδίο. Βέβαια αυτό που με έκανε να επιλέξω την Γεωλογία είναι αφενός ότι είναι μια ενδιαφέρουσα σχολή αφετέρου όμως μετά έχει μεταπτυχιακό το μάθημα της μετεωρολογίας. Η οποία μετεωρολογία ασχολούμαι απο μικρό παιδί, έχω διαβάσει αρκετά βιβλία μετεωρολογίας και πλέον βγάζω δικές μου προγνώσεις καιρού με ότι γνώσεις έχω αποκτήσει. Βέβαια δεν ξέρω/δεν γνωρίζω εαν με το παραπάνω πτυχίο γίνεται να ακολουθήσω αυτον τον κλάδο, γιατί έχει και μαθηματα φυσικής μέσα από ότι είδα τώρα. Θέλει ψάξιμο αυτό.
Μ'αρεσει που εισαι λογικος ανθρωπος και αγαπας ..και θα τα καταφερεις ..οχι ομως στην γεωλογια.
H αποψη μου ειναι να αφησεις το 2 πεδιο.
Μετα 2 χρονια φροντ ..3 φυσικη δεν δικαιολογηται... και η φυσικη θα σε κυνηγα και μεσα στην γεωλογια η οποια ειναι και αρκετα δυσκολη σχολη.
Ο καθηγητης στο φροντ δεν σε καλυψε γιατι δεν μπορουσες να παρακολουθησεις τον πινακα λογω κενων..
Δεν νομιζω οτι και τα ιδαιτερα θα κανουν τα μαγικα τους.
Το θεμα ειναι οτι και τα μαθηματικα και η χημεια δεν ειναι ψηλα σε σενα ωστε να πιασεις την βαση του 9,72 ΜΟ που ζητουν οι γεωλογιες.
Καλυτερα να πας στο 4ο οπου εχεις δυο μαθηματα που ειπες που ειναι βατα και ολοι γραφουν και θα μαζεψεις μορια.
Τωρα οι οικονομικες σχολες για σενα ειναι καπως και αυτο δεν αλλαζει.
Θα σου ελεγα να ζητησεις μεσα απο το 4ο σχολες μηχανικων που ξεφευγουν απο τις ΔΕΟ ....οπως ειναι η μηχανικων διοικησης και οικονομιας της χιου και οι μηχανικοι παραγωγης του παδα.
Ε θα ψηθεις αρκετα εκει μεσα και θα κανεις και φροντ αλλα θα τις βγαλεις.
Αλλα θα εισαι και αρχηγος εκει μεσα διοτι εχεις ακουσματα φυσικης και χημειας και μαθηματικων που οι αλλοι συμφοιτητές σο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου. Για αυτό ειμαι διστακτικός να ακολουθήσω παλι το 2ο πεδίο. Βέβαια αυτό που με έκανε να επιλέξω την Γεωλογία είναι αφενός ότι είναι μια ενδιαφέρουσα σχολή αφετέρου όμως μετά έχει μεταπτυχιακό το μάθημα της μετεωρολογίας. Η οποία μετεωρολογία ασχολούμαι απο μικρό παιδί, έχω διαβάσει αρκετά βιβλία μετεωρολογίας και πλέον βγάζω δικές μου προγνώσεις καιρού με ότι γνώσεις έχω αποκτήσει. Βέβαια δεν ξέρω/δεν γνωρίζω εαν με το παραπάνω πτυχίο γίνεται να ακολουθήσω αυτον τον κλάδο, γιατί έχει και μαθηματα φυσικής μέσα από ότι είδα τώρα. Θέλει ψάξιμο αυτό.
Α μαλιστα... σε αρεσει η φυσικη της ατμοσφαιρας..
Ε απ οτι ξερω αυτα ειναι χωραφια των φυσικων αλλα και γιατι να μην ειναι και της γεωλογιας ? αυτην ενδιαφερουν περισσοτερο.
Ε για αυτο τωρα πρεπει να δεις την προκυρηξη του μεταπτυχιακου... τι πτυχια απαιτει. Αν και νομιζω το ειδες και η γεωλογια ειναι μεσα?
Βλεπεις σκονταφουμε παντα στην φυσικη ..και η φυσικη των ρευστων δεν ειναι ευκολη καθε αλλο μαλιστα..
Τι να πω ? δεν ξερω πως θα ανακαμψεις στον τομεα αυτο.
 

thanos02_!

Νεοφερμένος

Ο thanos02_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Α μαλιστα... σε αρεσει η φυσικη της ατμοσφαιρας..
Ε απ οτι ξερω αυτα ειναι χωραφια των φυσικων αλλα και γιατι να μην ειναι και της γεωλογιας ? αυτην ενδιαφερουν περισσοτερο.
Ε για αυτο τωρα πρεπει να δεις την προκυρηξη του μεταπτυχιακου... τι πτυχια απαιτει. Αν και νομιζω το ειδες και η γεωλογια ειναι μεσα?
Βλεπεις σκονταφουμε παντα στην φυσικη ..και η φυσικη των ρευστων δεν ειναι ευκολη καθε αλλο μαλιστα..
Τι να πω ? δεν ξερω πως θα ανακαμψεις στον τομεα αυτο.
Αυτοί γινονται δεκτοί:
  1. Κάτοχοι τίτλων πρώτου κύκλου σπουδών Α.Ε.Ι. της ημεδαπής των τμημάτων Θετικών Επιστημών (Γεωλογίας, Φυσικής, Μαθηματικών, Βιολογίας, Χημείας και Πληροφορικής), Γεωτεχνικών και Περιβαλλοντολογικών Επιστημών (Γεωπονίας, Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος, Γεωγραφίας και Μηχανικών) και άλλων Τμημάτων συναφούς αντικειμένου Πανεπιστημίων της ημεδαπής
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Αυτοί γινονται δεκτοί:
  1. Κάτοχοι τίτλων πρώτου κύκλου σπουδών Α.Ε.Ι. της ημεδαπής των τμημάτων Θετικών Επιστημών (Γεωλογίας, Φυσικής, Μαθηματικών, Βιολογίας, Χημείας και Πληροφορικής), Γεωτεχνικών και Περιβαλλοντολογικών Επιστημών (Γεωπονίας, Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος, Γεωγραφίας και Μηχανικών) και άλλων Τμημάτων συναφούς αντικειμένου Πανεπιστημίων της ημεδαπής
Νατο νατο ..λαγο εβγαλες... απο την μηχανικων παραγωγης του παδα ( 4ο πεδιο) σε δεχονται.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Έχω μια απορία: Αν μια γυναίκα γεννήσει παιδί ενώ είναι παντρεμένη, αλλά ο σύζυγος δεν αναγνωρίζει το παιδί και μετά τη γέννα υπήρξε διαζύγιο, δίνονται τα 2 μόρια ή όχι;

Αστα Δια ..αφου το χαρτι οικεγειακης τον γραφει ως πατερα δικο του ειναι και 2 μορια δεν εχει.
Τωρα αν ο μαναβης εκτος απο αγγουρακια και πασιον φρουτ διαθετει και παιδακια ? ελα μωρε μια ψυχουλα ειναι τι φταιει...? Πατερας ειναι αυτος που μεγαλωνει το παιδι οχι αυτος που διαθετει ενα κυτταρο..
Βεβαια υπαρχουν και τα δικαστηρια και οι δικηγοροι ...να εχουν δουλεια και αυτοι.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,148 μηνύματα.
Αστα Δια ..αφου το χαρτι οικεγειακης τον γραφει ως πατερα δικο του ειναι και 2 μορια δεν εχει.
Τωρα αν ο μαναβης εκτος απο αγγουρακια και πασιον φρουτ διαθετει και παιδακια ? ελα μωρε μια ψυχουλα ειναι τι φταιει...? Πατερας ειναι αυτος που μεγαλωνει το παιδι οχι αυτος που διαθετει ενα κυτταρο..
Βεβαια υπαρχουν και τα δικαστηρια και οι δικηγοροι ...να εχουν δουλεια και αυτοι.
Πρόσεξε. Το παιδί γεννήθηκε πριν το ζευγάρι πάρει διαζύγιο. Το κέρατο ήταν γνωστό. Ο σύζυγος δεν αναγνώρισε το παιδί, αλλά ο ...μανάβης το αναγνώρισε και του έδωσε το επώνυμο. Ο μανάβης δεν μπορεί να παντρευτεί τη γυναίκα γιατί δεν έχει πάρει διαζύγιο από τη δική του σύζυγο. Το παιδί μένει με τη μητέρα του και τον μανάβη πατέρα του. Η ιστορία είναι αληθινή. Βέβαια το παιδί είναι ακόμα πολύ μικρό. Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω. Αν οι γονείς δεν παντρευτούν μέχρι το παιδί τελειώσει το λύκειο, θα δικαιούται ή όχι τα μόρια;

1728326893118.png
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Πρόσεξε. Το παιδί γεννήθηκε πριν το ζευγάρι πάρει διαζύγιο. Το κέρατο ήταν γνωστό. Ο σύζυγος δεν αναγνώρισε το παιδί, αλλά ο ...μανάβης το αναγνώρισε και του έδωσε το επώνυμο. Ο μανάβης δεν μπορεί να παντρευτεί τη γυναίκα γιατί δεν έχει πάρει διαζύγιο από τη δική του σύζυγο. Το παιδί μένει με τη μητέρα του και τον μανάβη πατέρα του. Η ιστορία είναι αληθινή. Βέβαια το παιδί είναι ακόμα πολύ μικρό. Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω. Αν οι γονείς δεν παντρευτούν μέχρι το παιδί τελειώσει το λύκειο, θα δικαιούται ή όχι τα μόρια;

Κοιτα Δια η μονογονεικοτητα ειναι θολη εννοια και χωραει πολλες ερμηνιες στον δυτικο κοσμο
Γενικα μονογονεας ειναι:
Μονογονέας ορίζεται ο γονέας που φροντίζει και μεγαλώνει τα παιδιά του μόνος του, χωρίς την παρουσία του συντρόφου ή της συντρόφου του για οποιονδήποτε λόγο.
Mονογονεας ειναι
H μητερα που εχει παιδακι αγνωστου πατρος
Η μητερα ή ο πατερας που υιοθέτησαν παιδακι
Η μητερα ή ο πατερας που πεθανε το ενα μελος της παντρεμενης οικογενειας
Η διαζευγμενη μητερα ή πατερας που εχει την φροντιδα τοων παιδιων
Η μητερα που εκανε παιδακι το οποιο αναγνωρισε ο πατερας αλλα δεν παντρευτηκαν.
Και δεν ξερω τι αλλος συνδυασμός μπορει να υπαρξει.
Το δημοσιο τωρα εχει την δικη του αποψη τι θελει να ανγνωριζει για την περιπτωση αυτη
Για την υποθεση πανεπιστημια και μετεγγραφες εχουν φροντισει και απαλοιψαν την λεξη μονογονεικοτητα και εβαλαν παιδι εκτος γαμου.

Οποτε στην περιπτωση που αναφερεις με τον μαναβη και εφοσον ο πρωτος σύζυγος καταφερει να μην το αναγνωρισει αλλα να το αναγνωρισει ο μαναβης ο οποιος δεν θα παντρευτει την μητερα μεχρι που το παιδι παει πανεπιστημιο τοτε το παιδι θα παρει τα 2 μορια.
Τωρα ολα αυτα τα συμπαιραινουν απο το πιστοποιητικο οιογενειακης καταστασης και την ερμηνεια που θα δωσει εκει το καθε πανεπιστημιο στο πλαισιο του αυτοδιοικητο του και την αντιληψη του ... και αντιρηση δεν δεχονται
 

KwnnaPap

Νεοφερμένος

Η KwnnaPap αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Να ρωτήσω ρε παιδιά… μια ανακοίνωση για τις μετεγγραφές γιατί δεν υπάρχει… έστω το πότε θα ξεκινήσουν
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Το παρακατω αιτημα δεν μπορει να εχει πρακτικη εφαρμογη στο φετινο καθεστος μετεγγραφων.
Η ελευθερη μετεγγραφη θελει νεο νομο... αλλα νομιζω οτι ο υπουργος μονομερως μπορει να μεταβαλει την μοριοδοτηση.
Δεν μπορει ομως να καταργησει αντιστοιχια και κοφτη 2750.
Ηθικως ομως αυτα γινονται προ μηχανογραφικου.

 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Μαλιστα
Παμε για αλλαγη μοριοδοτησης... Αυτη δεν επειρεαζει το τοπιο για τους απλους και δεν βοηθα σε κατι ιδιαιτερα ουσιώδες τους πολυτεκνους και τριτεκνους.
Αλλα ολη αυτη η διαδικασια θα καθυστερησει την εναρξη των μετεγγραφων.
Η Σοφια εχει δικιο ..το 2750 το εχουν ονομασει ακαδημαικο κριτηριο και το ΣτΕ τους εχει απαγορεψει χρονια πριν την χρηση ακαδημαικων κριτηριων υπερ .
Το γαματο θα ηταν να κανουν ειδικη κατηγορια για πολυτεκνους τριτεκνους και να αφησουν το 15% για τους απλους... Θα επαιρναν καλη ανασα οι απλοι.

 
Τελευταία επεξεργασία:

FNC_Sophia

Νεοφερμένος

Η FNC_Sophia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μαλιστα
Παμε για αλλαγη μοριοδοτησης... Αυτη δεν επειρεαζει το τοπιο για τους απλους και δεν βοηθα σε κατι ιδιαιτερα ουσιώδες τους πολυτεκνους και τριτεκνους.
Αλλα ολη αυτη η διαδικασια θα καθυστερησει την εναρξη των μετεγγραφων.

Αυτό δεν θα μπορούσαν να το ανακοίνωναν πιο νωρίς αντί να κάθονται ολη μέρα στο υπουργείο? δηλαδή αυτό θα αργήσει πολύ παραπάνω από τις 15 με 20 Οκτωμβριου που θα έβγαιναν οι μετεγγραφές?
 
Τελευταία επεξεργασία:

fgk

Νεοφερμένος

Η fgk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αυτό δεν θα μπορούσαν να το ανακοίνωναν πιο νωρίς αντί να κάθονται ολη μέρα στο υπουργείο? δηλαδή αυτό θα αργήσει πολύ παραπάνω από τις 15 με 20 Οκτωμβριου που θα έβγαιναν οι μετεγγραφές?
Δεν νομίζω να καθυστερήσουν ιδιαίτερα μιας και από ότι φαίνεται μόνο η μοριοδότηση θα αλλάξει. Άλλωστε μέχρι Τρίτη 15/10 περιμένουμε το 2%. Μετά από αυτό θα έρθει και το ΦΕΚ των μετεγγραφών. Οπότε όπως όλα δείχνουν το αργότερο μέχρι 21/10 θα έχει ανοίξει και η πλατφόρμα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,785 μηνύματα.
Αυτό δεν θα μπορούσαν να το ανακοίνωναν πιο νωρίς αντί να κάθονται ολη μέρα στο υπουργείο? δηλαδή αυτό θα αργήσει πολύ παραπάνω από τις 15 με 20 Οκτωμβριου που θα έβγαιναν οι μετεγγραφές?
εμ..βασικα παραπαιουν..
Αν το κανει ..και αν το κανει με νομο ( νομιζω οτι εχει δικαιωμα να παιζει μονος του με τα κριτηρια... αλλα δεν εχω δυναμη τωρα να διαβασω το μεγαλο νομο)..τοτε παμε πισω πολυ πισω .
Μεσα νοεμβριου η ανακοίνωση εναρξης και μαλλον χαμενο το εξαμηνο ή στο παραπεντε για αθηνα.. ( υπομονη να δουμε).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top