γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,380 μηνύματα.

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Κατάλαβα. Εγώ θεωρώ ότι τα τμήματα που υπάρχουν στην Κρήτη έχουν το πλεονέκτημα ότι έχουν επαφή με το ΙΤΕ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,380 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,380 μηνύματα.
Καλημερα
Καποιος με ρωτησε να μαντεψω πια θα ειναι η βαση μετεγρταφης για τους ΗΜΜΥ Παπελ

Το Παπελ τροφοδοτειτε αποκλειστικα απο το ελμεπα και δεχεται και τα απονερα απο το Παδα... Το παδα φετος ειναι εκτος.
Εδω ειναι η περσινή εικονα του παδα.... με ροες απο ελμεπα και παπελ
1722584230045.png

27 παιδια ζητησαν και πηραν μετεγγραφη και αυθαιρετα λεω οτι τα 13/67 Ειναι απο ελμεπα αλλα χωρις καποια ''δυναμη'' στην μετεγγραφη

Εδω ειναι η περσυνη εικονα του παπελ που δεχεται ροη μονο απο ελμεπα

1722584695885.png

10/67 παιδια ζητησαν και πηραν μετεγγραφη απο ελμεπα αλλα χωρις καποια ''δυναμη'' στην μετεγγραφη.
Το 13+10 =23/67 δεν επειρεαζει την φετεινη αναμενομενη εικονα λογο αδυναμιας μοριων.
Ας δουμε τις πιεσεις
Πιεσεις απο περυσι δεν υπαρχουν διοτι η σχολη παπελ εμεινε αδεια απο μετεγγραφες.
Το μονο σημειο που εχουμε και ειναι ανησυχητικό ειναι οτι το ελμεπα φετος γεμισε (260) και αναζητουμε μεσα στους 260-67= 194 τα 36 παιδια με μορια που θελουν να φυγουν ( οι πιο πολλοι θελουν) και θα ανεβασουν την βαση μετεγγραφης.
Καλη ειναι η εικονα και συνηγορεί για τοτοθετηση της βασης μετεγγραφης παπελ στα 4 με 6 μορια με ταση τα 4 .

Το παραπανω δεν ειναι υποσχεση αλλα μαντεψια.

αυτα

 

marpa

Νεοφερμένος

Η marpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα, από Πληροφορική Σάμου για Πληροφορική Ιωαννίνων με κοινωνικοοικονομικά κριτήρια (6,5 μόρια) πώς το βλέπετε?Να πάμε να νοικιάσουμε απευθείας Ιωάννινα?
 

Robert_6

Νεοφερμένος

Ο Robert_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ε..ε .. ναι
Εγκαταστασεις ομως καινουργιλα και Vip
Κατάλαβα. Εγώ θεωρώ ότι τα τμήματα που υπάρχουν στην Κρήτη έχουν το πλεονέκτημα ότι έχουν επαφή με το ΙΤΕ.
Mε την προϋπόθεση ότι θα εκδοθεί το ΦΕΚ αναγνώρισης επ/ δικαιωμάτων..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,380 μηνύματα.
Καλησπέρα, από Πληροφορική Σάμου για Πληροφορική Ιωαννίνων με κοινωνικοοικονομικά κριτήρια (6,5 μόρια) πώς το βλέπετε?Να πάμε να νοικιάσουμε απευθείας Ιωάννινα?
Κοιταξτε τα 6,5 μορια σας ειναι ακαταμαχητα.
Επιπλεον η μηχανικων υπολογιστων Ιωαννινα διαχρονικα μενει αδεια και καρφωμενη στα 0 μορια ... και φετος κατι αναλογο θα ειναι.
Αν περνατε τον κοφτη 2750...ΝΑΙ μπορειτε να νοικιασετε τωρα στα Ιωαννινα.
1722597453382.png

1722597411297.png
 

UnderGroundGr

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Λοιπον...
Μολις μου απαντησε ο φιλος μου ο δικηγορος.
Πριν τον τελευταιο νομο(νομιζω πριν 2 χρονια ψηφιστηκε) ειτε ηταν συναινετικο το διαζυγιο είτε αντιδικία η επιμέλια δινοταν με δικαστική απόφαση(τωρα εχουν αλλάξει τα πραματα, αλλά δεν μας ενδιαφέρει αυτο...).
Οπότε μονο του γονέα που εχει την επιμελεια υπολογίζεται το εισόδημα.
Αυτα...
 

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που δεν το έχω καταλάβει καλά (και δεν ξέρω αν αξίζει ξεχωριστό thread). Τι εννοούμε όταν λέμε μετακίνηση?
 

kate45

Νεοφερμένος

Η kate45 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα να κανω ακόμη μια ερώτηση σχετικά με τις μετεγγραφες γιατι δε βγαζω ακρη. Αν ο ένας γονιός εδώ και 3 χρόνια δεν δουλεύει και λαμβανει επίδομα ανεργίας, ενοικίου,παιδιών κτλ τότε αυτά συμπεριλαμβάνονται στο φορολογητεο εισοδημα ή ως φορολογητεο εισοδημα θεωρούμε αυτό του άλλου γονιού που εργάζεται?
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 919 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που δεν το έχω καταλάβει καλά (και δεν ξέρω αν αξίζει ξεχωριστό thread). Τι εννοούμε όταν λέμε μετακίνηση?
Μετακίνηση είναι η δεύτερη εναλλακτική που σου δίνει το υπουργείο. Σε περίπτωση που δεν κάτσει η μετεγγραφη τότε μπορείς να αιτηθείς μετακίνηση, δηλαδή ένα είδος μετεγγραφης αλλά μόνο προς σχολές του ίδιου επιστημονικου πεδίου χωρίς να απαιτείται αντιστοιχία με τη σχολή που πέρασες, απ τις οποίες πρέπει να πιανεις τη βάση τους, με την προϋπόθεση ότι τις έχεις δηλώσει ήδη στο μηχανογραφικο σου. Με λίγα λόγια, η μετακίνηση αφορά σχολές με βάση που να είναι ίση ή κατώτερη από τα μόρια που έπιασες, ενώ η μετεγγραφη αφορά μόνο αντίστοιχες σχολές με τη σχολή που πέρασες, καθώς και να πιάνεις τον κόφτη.
 

petealia

Νεοφερμένος

Η petealia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση να μην πάρω μετεγγραφη επειδή ο τόπος μόνιμης κατοικίας μου βρίσκεται πιο κοντά στην πόλη που πέρασα ενώ η πόλη που θέλω να αιτηθω μετεγγραφή βρίκεται πολύ πιο μακριά;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,380 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση να μην πάρω μετεγγραφη επειδή ο τόπος μόνιμης κατοικίας μου βρίσκεται πιο κοντά στην πόλη που πέρασα ενώ η πόλη που θέλω να αιτηθω μετεγγραφή βρίκεται πολύ πιο μακριά;
Κανεις δεν νοιαζεται για το που σου αρεσει.
 

petealia

Νεοφερμένος

Η petealia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κανεις δεν νοιαζεται για το που σου αρεσει.
Οκευ γιατί άκουσα ότι αν έχεις μοριοδοτιση μόνο από οικονομικά κριτήρια (και δεν είσαι για παράδειγμα πολύτεκνος, με αναπηρία κλπ για να ανήκεις σε συγκεκριμένη κατηγορία), δικαιούσαι μετεγγραφή μόνο στην περιφέρεια μόνιμης κατοικίας σου και τρομοκρατήθηκα λίγο
 

panaman

Νεοφερμένος

Ο panaman αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Στην εφαρμογή του υπουργείου για τις μετεγγραφές μετακινήσεις που ανοίγει τέλη Οκτώβρη , έχουν ήδη φιλτραριστεί και αποκλειστεί οι σχολές με μόρια περισσότερα των +2750 από τα μορια του υποψηφίου? Αντίστοιχα έχουν αποκλειστεί και οι σχολές μετακινήσεων με μόρια περισσότερα από αυτά του υποψηφίου?
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 919 μηνύματα.
Στην εφαρμογή του υπουργείου για τις μετεγγραφές μετακινήσεις που ανοίγει τέλη Οκτώβρη , έχουν ήδη φιλτραριστεί και αποκλειστεί οι σχολές με μόρια περισσότερα των +2750 από τα μορια του υποψηφίου? Αντίστοιχα έχουν αποκλειστεί και οι σχολές μετακινήσεων με μόρια περισσότερα από αυτά του υποψηφίου?
Δε γινεται μετακινηση ετσι κ αλλιως σε σχολη με περισσοτερα μορια απο του υποψηφιου, μονο σε ισα ή λιγοτερα και μονο αν η σχολη ειναι δηλωμενη στο μηχανογραφικο.
 

UnderGroundGr

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Δε γινεται μετακινηση ετσι κ αλλιως σε σχολη με περισσοτερα μορια απο του υποψηφιου, μονο σε ισα ή λιγοτερα και μονο αν η σχολη ειναι δηλωμενη στο μηχανογραφικο.
Αν έχεις λιγότερα μόρια, δεν σε αφήνει να ολοκληρώσεις την αίτηση η σε αφήνει και στην απορρίπτει μετά;
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 919 μηνύματα.

Robert_6

Νεοφερμένος

Ο Robert_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

marpa

Νεοφερμένος

Η marpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κοιταξτε τα 6,5 μορια σας ειναι ακαταμαχητα.
Επιπλεον η μηχανικων υπολογιστων Ιωαννινα διαχρονικα μενει αδεια και καρφωμενη στα 0 μορια ... και φετος κατι αναλογο θα ειναι.
Αν περνατε τον κοφτη 2750...ΝΑΙ μπορειτε να νοικιασετε τωρα στα Ιωαννινα.
View attachment 136188
View attachment 136187
Πιάνει 12215 στη Σάμο συν 2750 πάμε στα 14965 ενώ η βάση Ιωάννινα φέτος είναι 14761, κομπλέ το βλέπω ε????Ευχαριστώ για το πινακάκι!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top