[Πανελλήνιες 2024] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Τώρα υπομονή.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,801 μηνύματα.

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,801 μηνύματα.
Μακριά από εμάς αυτά.
οχι οχι ...να εισαι οπως γουσταρεις... σεβομαστε την ιστορια αλλα θα παρουμε το καλυτερο ... Αυτο ...τα αποτελεσματα τον ιουλιο ...ειναι ισως και το μονο καλο που εκαναν αυτοι.. απολαυσε το.
 

jorito

Νεοφερμένος

Η jorito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,801 μηνύματα.
Τέλεια θα προσπαθήσω να το διαγράψω από την μνήμη μου . Ευχαριστώ πολύ πάντως .
παρακαλω
Δεν καταλαβαινω καλη μου τι εχεις στο μυαλο σου...
Παντως ειναι καλο να διαγραφουμε ασμημα πραματα απο την μνημη.
 

jorito

Νεοφερμένος

Η jorito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παρακαλω
Δεν καταλαβαινω καλη μου τι εχεις στο μυαλο σου...
Παντως ειναι καλο να διαγραφουμε ασμημα πραματα απο την μνημη.
Απλά έπρεπε να είχα ρωτήσει νωρίτερα για το αν θα με δεχόντουσαν γιατί έχασα την ευκαιρία μου . Ήμουν σίγουρη ( χωρίς τεκμήρια ) ότι δεν έμπαινα Αθήνα με μετεγγραφή οπότε δεν έβαλα καθόλου ψυχολογία από άλλες περιοχές στο μηχανογραφικό , καθώς δεν μας έβγαινε οικονομικά . Στεναχωρήθηκα , αλλά θα το ξεπεράσω ...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,801 μηνύματα.
Απλά έπρεπε να είχα ρωτήσει νωρίτερα για το αν θα με δεχόντουσαν γιατί έχασα την ευκαιρία μου . Ήμουν σίγουρη ( χωρίς τεκμήρια ) ότι δεν έμπαινα Αθήνα με μετεγγραφή οπότε δεν έβαλα καθόλου ψυχολογία από άλλες περιοχές στο μηχανογραφικό , καθώς δεν μας έβγαινε οικονομικά . Στεναχωρήθηκα , αλλά θα το ξεπεράσω ...
ε καλα μωρε μην σκας ... αμα θες πες βαθμους ή μορια και να δουμε το 6% και μετα αθηνα.. εστω και σε προσωπικό μηνημα αμα θες ...ταφος
ξερεις ποσα παιδια το θελουν αυτο ..πολλα..αλλα δεν εχουν την δυνατοτητα
μονο εγω δεν το ειχα ..γαμωτο
 

jorito

Νεοφερμένος

Η jorito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ε καλα μωρε μην σκας ... αμα θες πες βαθμους ή μορια και να δουμε το 6% και μετα αθηνα.. εστω και σε προσωπικό μηνημα αμα θες ...ταφος
ξερεις ποσα παιδια το θελουν αυτο ..πολλα..αλλα δεν εχουν την δυνατοτητα
μονο εγω δεν το ειχα ..γαμωτο
Δεν έχω θέμα να στα πω εδώ .Έβγαλα 16.130 μ.ο. για ψυχολογία πάντειο αναλογεί σε 15.980 και για ψυχολογία Ρέθυμνο 16.135 .
 
Τελευταία επεξεργασία:

kate45

Νεοφερμένος

Η kate45 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω σε περίπτωση μετεγγραφής από Θεσσαλονίκη σε Αθήνα πρέπει αρχικά να παω να γραφτώ στη σχολή στη Θεσσαλονίκη ή η εγγραφή στη σχολή γίνεται και διαδικτυακά?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,801 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω σε περίπτωση μετεγγραφής από Θεσσαλονίκη σε Αθήνα πρέπει αρχικά να παω να γραφτώ στη σχολή στη Θεσσαλονίκη ή η εγγραφή στη σχολή γίνεται και διαδικτυακά?
Δεν πας θεσσαλονικη ..οι εγγραφές γινονται μονο διαδικτυακά .
Αλλα θα γραφεις κανονικα και δηλωση μαθηματων αν θελει και βεβαωση σπουδων.
 

marina.marina

Νεοφερμένος

Η marina.marina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αν όμως θέλεις να κάνεις πάγωμα σπουδών εγγραφεσαι χωρίς να ζητήσεις βεβαίωση σπουδών ή δεν έχει σημασία;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,801 μηνύματα.
Αν όμως θέλεις να κάνεις πάγωμα σπουδών εγγραφεσαι χωρίς να ζητήσεις βεβαίωση σπουδών ή δεν έχει σημασία;
Αν παρεις βεβαιωση σπουδων μετα αρνουνται την αναστολη.
Για να παρεις βεβαιωση πρεπε να παρεις πρωτα κωδικους να μπεις στην ''ηλεκτρονικη γραμματεια'' ''φοιτητολογιο'' οπως το λεει καθε μια ....και να κανεις κλικ στο ''θελω βεβαιωση'' για να στην ανεβασουν.
Αυτο θα γινει μετα 15/10 μεχρι τοτε και πολυ πιο νωρις πρεπει να ζητηθει η αναστολη.
 

marina.marina

Νεοφερμένος

Η marina.marina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Κι αν κάποιος σκοπεύει να προσπαθήσει μετεγγραφή κι εφόσον την πετύχει να κάνει αναστολή ώστενα ξαναδωσει; Γίνεται αυτό ή μόνον εμείς τα σκεφτόμαστε κάτι τέτοια;
 

kate45

Νεοφερμένος

Η kate45 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,801 μηνύματα.
Κι αν κάποιος σκοπεύει να προσπαθήσει μετεγγραφή κι εφόσον την πετύχει να κάνει αναστολή ώστενα ξαναδωσει; Γίνεται αυτό ή μόνον εμείς τα σκεφτόμαστε κάτι τέτοια;
Οχι οχι ..πολλοι το κανουν...
Ε δεν γινεται στο 1ο εξαμηνο αναστολη..ο νομος λεει αν εισαι σε αναστολη δεν δικαιουσε μετεγγραφη..οποτε κανονικος ενεργος φοιτητης.
Η αναστολη γινεται τελος φεβρουαριου στο 2ο εξαμηνο
 

marina.marina

Νεοφερμένος

Η marina.marina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Οχι οχι ..πολλοι το κανουν...
Ε δεν γινεται στο 1ο εξαμηνο αναστολη..ο νομος λεει αν εισαι σε αναστολη δεν δικαιουσε μετεγγραφη..οποτε κανονικος ενεργος φοιτητης.
Η αναστολη γινεται τελος φεβρουαριου στο 2ο εξαμηνο
Ευχαριστώ πολύ! Πολύτιμη πληροφορία
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top