[Πανελλήνιες 2024] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,765 μηνύματα.
Ναι σπουδάζουν Αθήνα τα δύο αδέλφια μου ενώ οι γονείσ μου δεν μενουν εκει. Οκευ απλα ρωταω γιατι φοβαμαι μηπωσ δεν πιασω τα μορια του εκπα
Και τα μορια θα πιασεις και την μετεγγραφη θα παρεις και ολα καλα θα πανε...
Το γουδι σε περιμενει..καφε δεν εχει πολλα εκει αλλα οκ ..αλλα οτι οι αλλες και εσυ.
 

mysticfallsgirl12

Νεοφερμένος

Η mysticfallsgirl12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Και τα μορια θα πιασεις και την μετεγγραφη θα παρεις και ολα καλα θα πανε...
Το γουδι σε περιμενει..καφε δεν εχει πολλα εκει αλλα οκ ..αλλα οτι οι αλλες και εσυ.
ευχαριστω πολυ το ειχα αναγκη να ακουσω κατι ελπιδοφορο:))
 

Bagkira

Νεοφερμένος

Η Bagkira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έχοντας τσουρουφλιστει και με τα δύο, 6% και 4% από Επαλ, αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να μη βασιστείς στα στατιστικά των προηγούμενων ετών, γιατί η κατάσταση αν και μπορεί να δείχνει ελπιδοφόρα, είναι τελικά τελείως απρόβλεπτη... Όταν έχεις να κάνεις με μια θέση ανά σχολή, είναι καθαρά θέμα τύχης αν δε θα βρεθεί κάποιος με παραπάνω μόρια να πάρει τη θέση, οπότε είναι λίγο τζοκερ η φάση. Εγώ έχασα τη σχολή που στοχευα με το 4% για 180 μόρια αν θυμάμαι καλά.

Βλέπω όμως ότι έχεις παρά πολλά μόρια, οπότε ίσως τα πράγματα για σένα να είναι καλύτερα, οπότε αν δεν έχεις το κουράγιο να ξαναδώσεις πανελλήνιες, κανε 4% και αν ειναι να γίνει θα γίνει. Εγώ θα σου πρότεινα πάντως να μη στοχεύεις σε Αθήνα, βάλε κάποια σχολή επαρχίας που φαίνεται πιο εφικτος στόχος και αν είναι αργότερα δοκιμάζεις να κάνεις μετεγγραφή. Τώρα αν δεν κάτσει η μετεγγραφη, τουλάχιστον θα έχεις μπει σε μια σχολή ιατρικής, οπότε παρ το απόφαση και πήγαινε εκεί να σπουδάσεις αυτό που θες πραγματικά. Μπορεί να μην έχεις πετύχει το ιδανικό, δηλαδή Αθήνα και ιατρική, αλλά θα έχεις πιάσει τον σημαντικότερο στόχο σου, αυτόν της ιατρικής.
Σευχαριστωωωω...ειναι η δευτερη φορα που εδωσα πανελλημιες το 23 γιατι το 22 με τσεκουρωσε η εκθεση...αντοχες δεν εχω αλλες...αν ημουν μικτοτερη θα πηγσινα κ μεχρι το φεγγαρι για να σπουδασω ιατρικη...ομως εχω κ ενα παιδι κ δε μπορω να φυγω απο αθηνα...και δυστχως δε παιρνω μορια ουτε λογω εισοδηματος, ουτε κοινωνικα...σευχαριστω πολυ που απαντησες...
Κ οχι τιποτα αλλο αλλα να εισαι κοντα στη πηγη κ να μη πινεις νερο ειναι φρικη...κ ολα αυτα γιατι φοβηθηκα να δωσω εξετασεις απο γελ λογω της φυσικης και της εκθεσης....
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,765 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ το ειχα αναγκη να ακουσω κατι ελπιδοφορο:))
Ναι ναι καλο ειναι αυτο ..εγω σε εχω καραμπινατη στο γουδι.
Ενα πραμα δεν καταλαβαινω..εχουμε 3 μεγαλα νοσοκομεια κολλητα... εχουμε 3 μεγαλες σχολες κολλητες ..γιατι να μην εχει πολλα καφε?
 

mysticfallsgirl12

Νεοφερμένος

Η mysticfallsgirl12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι ναι καλο ειναι αυτο ..εγω σε εχω καραμπινατη στο γουδι.
Ενα πραμα δεν καταλαβαινω..εχουμε 3 μεγαλα νοσοκομεια κολλητα... εχουμε 3 μεγαλες σχολες κολλητες ..γιατι να μην εχει πολλα καφε?
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ελα ντε..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ελα ντε..
για μενα μπορει να ανοιξουν κι αλλα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,765 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ελα ντε..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


για μενα μπορει να ανοιξουν κι αλλα
ωχ την κατσαμε ..γουδι ερχομαστε να κανουμε ταραχη.. Λαικο ενισχυστε το αιμοδυναμικο.
Αντε προχωρα και γοητευε.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Κ οχι τιποτα αλλο αλλα να εισαι κοντα στη πηγη κ να μη πινεις νερο ειναι φρικη...κ ολα αυτα γιατι φοβηθηκα να δωσω εξετασεις απο γελ λογω της φυσικης και της εκθεσης....
Κ εγώ στα 39 έδωσα και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ξέρω πως είναι να νιώθεις πως δεν έχεις άλλες δυναμεις να ξαναδώσεις, γι αυτό και ακολούθησα κ εγώ τον δρόμο του 10% τότε. Στην ηλικία τη δική μας δυστυχώς δεν έχουμε την πολυτέλεια για λάθος επιλογές, οπότε θέλει σκέψη το πράγμα και στοχευμενες κινησεις. Να υποθέσω ότι φέτος έχεις κάνει 10% ή είναι η δεύτερη φορά που έδωσες; Εύχομαι καλή επιτυχία και να τελειώσει ευχάριστα η αγωνία σου συντομα. Χαρά στο κουράγιο σου που ξαναδωσες δεύτερη φορά πάντως!

Όπως και να χει, μη το βάλεις κάτω, ξέρω ότι υπάρχουν στιγμές που σκέφτεσαι ότι είναι ήδη αργά, ειδικά όταν κοιτάζεις μπροστά και σκέφτεσαι ότι μέχρι να πάρω πτυχίο θα είμαι κοντά στα 50. Το παθαίνω κ εγώ πολλές φορές, αλλά σκέψου πως αν δεν το κάνεις τώρα, όταν φτάσεις στην ηλικία εκείνη θα είσαι στάσιμη στα ίδια επίπεδα με τώρα και δε θα χει αλλάξει τιποτα, ενώ αν το τολμήσεις τελικά, η ζωή σου θα έχει αλλάξει προς το καλύτερο, ανοίγοντας σου πολλές νέες πόρτες!
 

mysticfallsgirl12

Νεοφερμένος

Η mysticfallsgirl12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top