Πανελλήνιες 2008: Η υποκρισία της κοροϊδίας

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Σας παραθέτω αυτούσιο κείμενο από το indymedia αθήνας μαζί με το σύνδεσμο για τη δημοσιέυση. Έχει σημασία πιστεύω..

Η επιτροπή έδινε τα θέματα στο Ελληνοαμμερικάνικο κολλέγιο!!!! Έλεος!! Η επιτροπή άλλαξε σήμερα τα ξημερώματα με εντολή του υπουργίου αλλά όπως είναι φυσικό δεν θα ακουστεί λόγω του κολλεγίου και φυσικά λόγω της κυβέρνησης γιατί με τις απεργίες κλπ κλπ πάει να πέσει!!

Βοηθήστε λοιπόν εσείς να ακουστεί γιατί είναι ήδη γνωστό στα κανάλια και τις εφημερίδες αλλά δεν θα βγει στον αέρα. Αν δεν το πιστεύετε, απλά προωθήστε το και όλο και κάτι θα γίνει, αν γίνει σάλος από τους μαθητές!!

Το όλο θέμα μαθεύτηκε από μαθητές του Κολλεγίου. Βέβαια... Τώρα μάθαμε γιατί μας χαντακώσανε στα μαθηματικά θετικής και τεχνολογικής κατεύθυνσης με θέματα που δεν έχουν ξαναπέσει στην Ιστορία των Πανελληνίων... Για να ξεχωρίσει φυσικά το Κολλέγιο με 20άρια και όλη η Ελλάδα σχεδόν να είναι κάτω από τη βάση.

Όπως και στην βιολογία κατεύθυνσης με λάθος εκφώνηση στο 4ο θέμα!! Για ενιαίο, ε; Λάθος εκφώνηση!! (Ίσως να ήταν και σύμπτωση!! λολ) Ντροπή τους!! Να μην περάσει έτσι η ξεφτίλα τους. Πείτε το σε όλους.
link: https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=872405
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κι εμενα μου το εστειλαν με chain mail, δεν πιστευω και πολυ οτι ειναι σοβαρο...αν και δεν θα με εντυπωσιαζε να ηταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
βασικά δεν είναι απίθανο. Όπως και να χει. Και αλήθεια να ναι, δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα. Άντε να το αποδείξεις και άντε να σε ακούσει κάποιος. Πώς άλλωστε θα αποδειχθεί και η αποτελεσματικότητα των κολλεγίων αν δεν υποστηριχθούν και λίγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αυτό το σχόλιο στη δημοσίευση στο indy είναι κάπως έως αρκετά ενοχλητικό .. [καταλαβαίνεται με πια έννοια..] :

παιδια εμενα κατι φιλοι μου που πανε στο ελληνοαμερικανικο μου ειπαν οτι το προηγουμενο μεσημερι τους ειχαν λυσει αυτουσια το 3ο και 4ο 8εμα των μα8ηματικων...ολοιδιο ομως..οπως επισης και σε ενα φροντιστηριο στην αργυρουπολη...επισης ακουσα πως στα αρχαια κατευ8υνσης επεσαν ακριβως τα ιδια η με πολυ μικρες παραλαγες τα 8εματα του 2001!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οι θεωρητικοι του φορουμ ισως μπορουν να μας επιβεβαιωσουν ή διαψευσουν το τελευταιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Αυτό πάλι... πρώτη φορά στην ιστορία πέσανε τέτοια θέματα στα μαθηματικά....
Εντάξει πια δεν βάλανε και τόσο δύσκολα... σαν το περσινό το 4β δεν βάλανε κάτι τόσο δύσκολο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Βασικά ισχύει δεν ισχύει δε με πολυαπασχολεί... Δεν πανε να έδωσαν τα θέματα, τι θα πετύχουν οι ηλίθιοι μαθητές? Θα περάσουν στην πρώτη επιλογή? Και μέχρι πότε θα στηρίζονται σε ξένες πλάτες? Αργά ή γρήγορα μέσα στο πανεπιστήμιο αυτός που προσπαθεί θα ανταμοιφθεί, δε γίνεται για πάντα να στηρίζονται στις κομπίνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnight_talker

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αν δεν το πιστεύετε, απλά προωθήστε το και όλο και κάτι θα γίνει, αν γίνει σάλος από τους μαθητές!!

Μα τι μ@λ@κίες είναι αυτές? Διαβάζουμε το ίδιο κείμενο και του δίνετε προσοχή ή μήπως κάτι έχω εγώ?

Πιο αναξιόπιστο site δεν μπορούσε να το πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmoud

Νεοφερμένος

Ο dmoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Eδώ δεν ξεκαθαρίζει ακριβώς και σε ποιό σχολείο δόθηκαν και καλά τα θέματα. Υπάρχει το Κολλέγιο Αθηνών στο Ψυχικό που ανήκει στο Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα και υπάρχει και το Αμερικανικό Κολλέγιο στην Αγία Παρασκευή (pierce college). Για ποιό από τα δύο μιλάει?

Πάντως και στα δύο σχολεία γνωρίζω μαθητές αστέρια που πήγαιναν για 20 και ιατρικές και μετά τα μαθηματικά βγήκαν κλαίγοντας... Δεν νομίζω ότι ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Αν και δεν ειμαι θεωριτικης για τα αρχαια αυτο ειναι αληθεια, επεσε ιδιο κειμενο με το 2001 και ιδιες ερμηνευτικες ερωτησεις, μια φιλη μου ειπε κατευθειαν κοιταξα την ημερομηνια μηπως εγινε κανενα λαθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αυτο με τα αρχαια το ξερω και εγω...μας το ειπε ο καθηγητης μας στο φροντ. που ειχε τελειωσει το 2001 και ειχε γραψει τα ιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
ο καθηγητής σου τελείωσε το 2001;καλά πόσο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
μαλλον 25 θα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Eδώ δεν ξεκαθαρίζει ακριβώς και σε ποιό σχολείο δόθηκαν και καλά τα θέματα. Υπάρχει το Κολλέγιο Αθηνών στο Ψυχικό που ανήκει στο Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα και υπάρχει και το Αμερικανικό Κολλέγιο στην Αγία Παρασκευή (pierce college). Για ποιό από τα δύο μιλάει?

Πάντως και στα δύο σχολεία γνωρίζω μαθητές αστέρια που πήγαιναν για 20 και ιατρικές και μετά τα μαθηματικά βγήκαν κλαίγοντας... Δεν νομίζω ότι ισχύει.

υπάρχει και το anatolia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
στα αρχαια (ειμαι θεωρητικη) επεσε ιδια μια ερωτηση αναπτυξης και η ερωτηση εισαγωγης με το 2001..συνολικα επιαναν 25 μοναδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmoud

Νεοφερμένος

Ο dmoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
υπάρχει και το anatolia

Σωστά, μιλούσα για Αθήνα. Όπως και να έχει δεν ξεκαθαρίζει σε ποιό από τα τρία σχολεία αναφέρεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Στα σχολεία τα οποία κατηγορείτε δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑΣ μαθητής ο οποίος να έγραψε πάνω από 17 Μαθηματικά Κατεύθυνσης...

Λίγο έλεος ρε παίδες, ο καθένας έχει και μία θεωρία συνομωσίας these days.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω λεω οτι τα λενε κατι τετοια αλλοι που τους ζηλευουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Οι θεωρητικοι του φορουμ ισως μπορουν να μας επιβεβαιωσουν ή διαψευσουν το τελευταιο...

ισχύει..το γνωστό ήταν το ίδιο κείμενο,και οι ασκήσεις,κάποιες κοινές ή παρόμοιες..το άγνωστο ήταν διαφορετικό,αλλά δεν έχει να κάνει

τα δυο γραπτά,των πανελληνίων του 2001 με το φετινό είχαν πολλά κοινά σημεία

Eδώ δεν ξεκαθαρίζει ακριβώς και σε ποιό σχολείο δόθηκαν και καλά τα θέματα. Υπάρχει το Κολλέγιο Αθηνών στο Ψυχικό που ανήκει στο Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα και υπάρχει και το Αμερικανικό Κολλέγιο στην Αγία Παρασκευή (pierce college). Για ποιό από τα δύο μιλάει?

Πάντως και στα δύο σχολεία γνωρίζω μαθητές αστέρια που πήγαιναν για 20 και ιατρικές και μετά τα μαθηματικά βγήκαν κλαίγοντας... Δεν νομίζω ότι ισχύει.

αυτό ισχύει γιατί και ένας φίλος μου,που πήγαινε στο κολλέγιο Αθηνών,μαζί με τον κολλητό του,που πήγαινε στο κολλέγιο Ψυχικού,βγήκαν έξω ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
τα δυο γραπτά,των πανελληνίων του 2001 με το φετινό είχαν πολλά κοινά σημεία
Δε νομίζω οτι αποτελεί κάποιο πρόβλημα αυτό όμως, όλοι έχουν πρόσβαση στα θέματα περασμένων ετών και ο "σοβαρός" μαθητής δεν κοιτάει τι έπεσε τις προηγούμενες χρονιές για να μη το διαβάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top