Πανελλήνιες 2η φορά μόλις τελειώσω την σχολή που ηδη σπουδαζω

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Maryy14

Νεοφερμένος

Η Maryy14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα, σπουδάζω στο μαθηματικο και μπαίνω στο 4ο έτος, μόλις τελειώσω την σχολή σκέφτομαι να δωσω πανελλήνιες από το 4ο πεδίο για να έδινα μια ευκαιρια στον εαυτό μου για στρατιωτικές σχολές, πιστεύετε αξιζει;;;
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,584 μηνύματα.
Καλησπέρα, σπουδάζω στο μαθηματικο και μπαίνω στο 4ο έτος, μόλις τελειώσω την σχολή σκέφτομαι να δωσω πανελλήνιες από το 4ο πεδίο για να έδινα μια ευκαιρια στον εαυτό μου για στρατιωτικές σχολές, πιστεύετε αξιζει;;;
Δες το όριο ηλικίας για την εισαγωγή στις στρατιωτικές σχολές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για την ΣΑΣΣ το όριο ηλικίας είναι τα 21 έτη. Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις αίτηση.
 

Hased Babis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μπάμπης Παπαθανασίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Είπα θα απέχω από το ischool, αλλά αυτό το μήνυμα, με έκανε να θέλω να επιστρέψω σε αυτόν τον μαγικό κόσμο παράνοιας. Έχουμε το κλασικό παράδειγμα φοιτήτριας που ήθελε Στρατιωτικές, κατέληξε μαθηματικό και σιχαίνεται την ζωή της. Δεν μισώ τις ένοπλες δυνάμεις και τα σώματα ασφαλείας, ίσα-ίσα σέβομαι την δουλειά που κάνουν και πιστεύω ότι είναι οι μοναδικοί δημόσιοι υπάλληλοι που κάνουν καλά την δουλειά τους (εκτός από κάποιους κωλόμπατσους που σκοτώνουν και παρενοχλούν), αλλά σκέψου κάτι δύο πράγματα πριν αποφασίσεις αν θα ξαναδώσεις.

Μπορείς να αντέξεις την σκληραγώιση για να παίρνεις καλό μισθό;

Αντέχεις να ξυπνάς κάθε πρωί να κάνεις ασκήσεις, και να δέχεσαι καψώνια από τους ανώτερους σου;

Και δεύτερο;






ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ;

Ακούσεις τι έγινε στην Λιβύη με τους 5 Έλληνες στρατιωτικούς; Ξέρεις πόσο φονικός ήταν ο προηγούμενος αιώνας με δυο Παγκόσμιους και άλλους τόσους σε Κορέα, Βιετνάμ, Περσικό Κόλπο και Φώκλαντ, αν έχεις Παππού που ζει ακόμα και πολέμισε Κορέα φεριπείν, ρώτα τον.

Τα μαθηματικά σαν επιστήμη δεν σε γοήτευσαν; Απλά τα διάβαζες για να περάσεις το μάθημα; Αν είναι αυτή η αντίληψη σου για αυτά τότε σε λυπάμαι. Και εγώ σιχαινομούν το μάθημά τους στο σχολείο, και γιατί βαριόμουν αλλά και γιατί το διδασκόμασταν με απαράδεκτο τρόπο, δεν μπορούσα να λύσω άσκηση ούτε με επιφοίτηση από τον Gauss, έστω και αργά κατάλαβα όμως την σημασία τους για τον κόσμο μας, και πήρα σχετικά καλό βαθμό στα κόντρα μαθηματικά της Γ'
Η Έρευνα και η τεχνολογία χρειάζεται μαθηματικούς, και ένας καλός μαθηματικός αμοίβεται καλά, δεν υπάρχουν μόνο τα μαύρα ιδιαίτερα για ψωροχιλιάρικα, ψαξ' το και είμαι σίγουρος ότι δεν θα το μετανιώσεις.

Φιλικά
Ένας μέτριος απόφοιτος Ανθρωπιστικών.

Έγινα λίγο @nPb
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top