Πανελλήνιες 2η φορά και στρατός

*stereohead

Νεοφερμένος

Ο *stereohead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γειά σας και καλό δεκαπενταύγουστο γι΄αύριο! Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση όσον αφορά τον στρατό. Φέτος έδινα πανελλήνιες κι απέτυχα παταγωδώς με αποτέλεσμα να βγάλω και κάτω από τη βάση. Δεν έδωσα καν μηχανογραφικό καθώς στοχεύω σε 3 συγκεκριμένες σχολές και το 2011 ξαναδίνω.

Με το στρατό όμως τι κάνω? Απλά τους ενημερώνω πώς ξαναδίνω, πηγαίνοντας στο στρατολογικό γραφείο που ανήκω και δίνοντας τους κάποια πιστοποίηση από το σχολείο όπου αποφοίτησα, ότι θα ξαναδώσω;

Ή περιπλέκονται τα πράγματα;
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα, παίρνεις κανονικά αναβολή για πανελλήνιες.
Εδώ έχει τα τηλέφωνα των στρατολογικών γραφείων αν θες να επικοινωνήσεις για το τι δικαιολογιτικά χρειάζεται να έχεις μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Οχι δεν υπαρχει προβλημα!
Θα πας στο σχολειο και θα ζητησεις χαρτι για την στρατολογια... μετα θα πας στη στρατολογια της περιοχης σου και θα παρεις αναβολη 1-2 χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*stereohead

Νεοφερμένος

Ο *stereohead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολύ!! καλό δεκαπεντάυγουστο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δεν υπάρχει πρόβλημα. Κατ' αρχήν στρατεύσιμος θεωρείσαι όταν κλείσεις τα 19 οπότε μπορείς να δώσεις άλλη μία φορά χωρίς να πάρεις αναβολή. Αλλά για να είσαι σίγουρος προσκόμισε στο στρατολογικό γραφείο του δήμου που είσαι δημότης πιστοποιητικό συμμετοχής στις πανελλήνιες εξετάσεις 2011. Σίγουρα θα σου δώσουν αναβολή και αν θυμάμαι καλά μπορείς να πάρεις αναβολή γι αυτόν το λόγο μέχρι τα 21.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*stereohead

Νεοφερμένος

Ο *stereohead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
δηλαδή δε παίζει ρόλο που δεν έδωσα μηχανογραφικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Όχι, δεν παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steliospap

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Καλησπέρα. Φετος εδωσα πανελλαδικες πρωτη φορα και δεν περασα εκει που ηθελα. Θα ξαναδωσω το 2012. Χρειαζεται να παρω αναβολη απο τη σχολη μου ή απλως μια αναβολη για πανελλαδικες; Διαφωτιστε με σας παρακαλώ!!! Είναι επειγον!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Θα ρωτήσεις στο στρατολογικό σου γραφείο τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να πάρεις αναβολή. Μέσα σε αυτά, θα είναι ένα χαρτί από την σχολή που ήδη είσαι γραμμένος. Όταν είσαι φοιτητής, η αναβολή συνήθως είναι μεγάλη (εγώ είχα πάρει 9 χρόνια). Μέσα στον χρόνο μέχρι να λήξει η αναβολή μπορείς να δώσεις όσες φορές θέλεις πανελλήνιες. Αν την πάρεις μια φορά την αναβολή, τελείωσες. Απλά φρόντισε να την πάρεις με την φοιτητική σου ιδιότητα για να μην τρέχεις και του χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

slevin

Νεοφερμένος

Ο slevin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά φέτος δίνω πανελλήνιες και δεν τα έχω πάει τόσο καλά μέχρις στιγμής. αυτό που ρωτάω είναι αν μπορώ του χρόνου να πάω στρατό και να δώσω και πανελλήνιες μαζί. ξέρω ότι μπορώ να πάρω αναβολή και να δώσω αλλα εγώ θέλω να μάθω άμα αν μπορώ να τα κάνω μαζί αυτά. πληροφορίες για αυτό το θέμα θα ήταν πολύ χρήσιμες. ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Juggernaut

Νεοφερμένος

Ο (A) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μια ακομα ερωτηση , παρακαλω επειδη ειναι ΑΡΚΕΤΑ σοβαρη να μου απαντησει μονο οποιος ξερει την απαντηση και δεν κανει εικασιες.. ευχαριστω
Εαν μετα το μηχανογραφικο, δεν περασω σε καμια σχολη απο αυτες που επελεξα, τι γινεται; Πρεπει να παω φανταρος ή μπορω να παρω αναβολη με τη δικαιολογια πως ξαναδινω ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

**Ξερω πως πρεπει να βαλω διαφορες σχολες με χαμηλες και ψηλες βαθμ. αλλα λεμε σε περιπτωση ......
Sorry για double post αλλα σε λιγο δεν θα εχω internet και ειμαι σε βιασυνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Μια ακομα ερωτηση , παρακαλω επειδη ειναι ΑΡΚΕΤΑ σοβαρη να μου απαντησει μονο οποιος ξερει την απαντηση και δεν κανει εικασιες.. ευχαριστω
Εαν μετα το μηχανογραφικο, δεν περασω σε καμια σχολη απο αυτες που επελεξα, τι γινεται; Πρεπει να παω φανταρος ή μπορω να παρω αναβολη με τη δικαιολογια πως ξαναδινω ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

**Ξερω πως πρεπει να βαλω διαφορες σχολες με χαμηλες και ψηλες βαθμ. αλλα λεμε σε περιπτωση ......
Sorry για double post αλλα σε λιγο δεν θα εχω internet και ειμαι σε βιασυνη

Σε περίπτωση που ξαναδώσεις και σε καλέσουν να παρουσιαστείς,μπορείς να πάρεις αναβολή με χρήση του απολυτηρίου λυκείου,το οποίο υποθέτω σίγουρα θα 'χεις.

μπορείς να κοιτάξεις περισσότερα κι εδώ:
https://www.army.gr/default.php?pname=Article&art_id=48362&cat_id=175
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top