Πανελλήνιες: 10% για τα έτη 2024 - 2025

gianna!

Νεοφερμένος

Η gianna! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα.να ρωτήσω φέτος με 16700 δεν πέρασε νομικη κομοτινης πως το βλέπετε για του χρόνου με το 10%;; τι ποσοστό επιτυχίας μπορεί να εχει;;
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Με το 10% φετος απο ΓΕΛ 2021 ειχε 16.150.Συνηθως με το 10% ιδιως την δευτερη χρονια αν το κανει καποιος δηλαδη 4% οι βασεις ειναι πιο χαμηλες συνηθως,αλλα ποτε κανεις δεν ξερει γιατι εξαρταται ποσοι θα δηλωσουν. Το 2020 ειχε 16.111.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Καλησπέρα.να ρωτήσω φέτος με 16700 δεν πέρασε νομικη κομοτινης πως το βλέπετε για του χρόνου με το 10%;; τι ποσοστό επιτυχίας μπορεί να εχει;;
μετριες προς καλες με το 6% και εξαιρετικες τον αλλο χρονο με 4%
 

Guhahg5837

Νεοφερμένος

Ο Guhahg5837 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Συμμαθητής μου από το φροντιστήριο που έγραψε μαζί μου φέτος ενδιαφέρεται για Παιδαγωγικό ΑΠΘ με 10%, έγραψε 17.325 μόρια με τους συντελεστές της σχολής. Τι πιθανότητες έχει;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Συμμαθητής μου από το φροντιστήριο που έγραψε μαζί μου φέτος ενδιαφέρεται για Παιδαγωγικό ΑΠΘ με 10%, έγραψε 17.325 μόρια με τους συντελεστές της σχολής. Τι πιθανότητες έχει;
τι ειναι το παιδαγωγικο?
 

Guhahg5837

Νεοφερμένος

Ο Guhahg5837 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Το δημοτικής εκπαίδευσης, φέτος ήταν 16.050.
οκ να δουμε τους θεικους δασκαλους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

οκ να δουμε τους θεικους δασκαλους.
κοιτα αυτη η σχολη δεν καθεται στα αυγα της ,,ολο και πηδαει
απο 500 ως 1000+
το παιδι ειναι πολυ πανω βεβαια 1300 μορια και φαινεται οτι ειναι μεσα.
αυτες ειναι σχολες κοριτσιων κυριως... και τα κοριστια στο 1ο γραφουν καλα ..δηλαδη παντου γραφουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guhahg5837

Νεοφερμένος

Ο Guhahg5837 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
οκ να δουμε τους θεικους δασκαλους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


κοιτα αυτη η σχολη δεν καθεται στα αυγα της ,,ολο και πηδαει
απο 500 ως 1000+
το παιδι ειναι πολυ πανω βεβαια 1300 μορια και φαινεται οτι ειναι μεσα.
αυτες ειναι σχολες κοριτσιων κυριως... και τα κοριστια στο 1ο γραφουν καλα ..δηλαδη παντου γραφουν.
Παίζει να ξεπεράσει την μεγαλύτερη βάση των τελευταίων χρόνων του 6% (Πανελ. 2022 - υποψήφιοι 2021) που ήταν 17.095, μιας και υπήρξε γενικευμένη άνοδο των βάσεων φέτος. Κοιτούσα τις προτιμήσεις των φετινών υποψηφίων του 6% και μου έκανε μεγάλη εντύπωση πως το Παιδαγωγικό ΑΠΘ ήταν η σχολή που είχε τον δεύτερο μεγαλύτερο αριθμό "πρώτων προτιμήσεων", πιο πάνω από το αντίστοιχο τμήμα του ΕΚΠΑ, αλλα και της...Νομικής του ίδιου πανεπιστημίου. Το μοναδικό τμήμα που το περνάει είναι η Ιατρική Αθηνών. Οπότε φαίνεται πως ο φίλος μου δεν είναι ο μόνος που ενδιαφέρεται για αυτή την σχολή για κάποιον λόγο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Παίζει να ξεπεράσει την μεγαλύτερη βάση των τελευταίων χρόνων του 6% (Πανελ. 2022 - υποψήφιοι 2021) που ήταν 17.095, μιας και υπήρξε γενικευμένη άνοδο των βάσεων φέτος. Κοιτούσα τις προτιμήσεις των φετινών υποψηφίων του 6% και μου έκανε μεγάλη εντύπωση πως το Παιδαγωγικό ΑΠΘ ήταν η σχολή που είχε τον δεύτερο μεγαλύτερο αριθμό "πρώτων προτιμήσεων", πιο πάνω από το αντίστοιχο τμήμα του ΕΚΠΑ, αλλα και της...Νομικής του ίδιου πανεπιστημίου. Το μοναδικό τμήμα που το περνάει είναι η Ιατρική Αθηνών. Οπότε φαίνεται πως ο φίλος μου δεν είναι ο μόνος που ενδιαφέρεται για αυτή την σχολή για κάποιον λόγο.
Υπαρχει καποια υπονοια εξηγησης
Τα κοριτσια στα βορεια ειναι πιο οικονομικα αδυνατα απο τα νοτια .... και ειναι επισεις παιδια τριτεκνων και πολυτεκνων ....Και τα κοριτσια αυτα εχουν αδυναμία στα παιδαγωγικα ...δασκαλοι και νηπιαγωγοι δηλαδη.
Αυτο εχω συμπερανει απο την παρατηρηση των μοριων μετεγγραφης τα τελευταια χρονια.
 

Guhahg5837

Νεοφερμένος

Ο Guhahg5837 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλησπέρα, πάλι εγώ.

Πέρασα φέτος Εφ. Πληροφορική (επιστήμης και τεχνολογίας υπολογιστών) στο ΠΑΜΑΚ. Έχοντας 17.210 μόρια με τους συντελεστές της Πληροφορικής ΑΠΘ, ποιές λέτε είναι πιθανότητες να πιάσω το ΑΠΘ με το 6% και το 4%;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Καλησπέρα, πάλι εγώ.

Πέρασα φέτος Εφ. Πληροφορική (επιστήμης και τεχνολογίας υπολογιστών) στο ΠΑΜΑΚ. Έχοντας 17.210 μόρια με τους συντελεστές της Πληροφορικής ΑΠΘ, ποιές λέτε είναι πιθανότητες να πιάσω το ΑΠΘ με το 6% και το 4%;
Με το 6% λίγο δύσκολο, ποτέ δεν ξέρεις όμως,με το 4% πιο πιθανό,μπες ΑΕΙ ΤΕΙ και δες τις βάσεις τών προηγουμένων ετών από τό 2021 πού ισχύει η εβε
Πάντως η σχολή σου είναι πολύ καλή, δεν καταλαβαίνω γιατί θέλεις να αλλάξεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top