Πανελλήνιες σε άλλο σχολείο

Enhypen

Νεοφερμένος

Η Enhypen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Όπως καταλάβατε από τον τίτλο, θα ήθελα να ρωτήσω όσους γνωρίζουν αν γίνεται να δώσω πανελλήνιες σε άλλο σχολείο. Να σημειώσω εδώ ότι δίνω πανελλήνιες 2η φορά, και θέλω να δώσω σε σχολείο διαφορετικό από πέρσι για προσωπικούς λόγους. Είναι δυνατόν να γίνει αυτό? Δεν έχω αλλάξει διεύθυνση ή κάτι τέτοιο. Αν γίνεται να δώσω σε άλλο σχολείο, τι δικαιολογητικά πρέπει να έχω μαζί μου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,140 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Όπως καταλάβατε από τον τίτλο, θα ήθελα να ρωτήσω όσους γνωρίζουν αν γίνεται να δώσω πανελλήνιες σε άλλο σχολείο. Να σημειώσω εδώ ότι δίνω πανελλήνιες 2η φορά, και θέλω να δώσω σε σχολείο διαφορετικό από πέρσι για προσωπικούς λόγους. Είναι δυνατόν να γίνει αυτό? Δεν έχω αλλάξει διεύθυνση ή κάτι τέτοιο. Αν γίνεται να δώσω σε άλλο σχολείο, τι δικαιολογητικά πρέπει να έχω μαζί μου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊
Ο νομος σου επιτρεπει να πας να δωσεις σε οποιο λυκειο θες ...
Ειναι ομως και στο χερι το λυκειαρχη να σου πει οχι πηγαινε εκει που εισουν ( εφοσον βεβαια ειναι για σχολεια της ιδια πολης).
Τα χαρτια που ζητανε ειναι το καρτελακι να δουν τον αριθμο υποψηφιου, ταυτοτητα ,ισως φωτο ( αν αλλαξουν καρτελακι) και κοπυ απο το απολυτήριο λυκειου.
Διαλεξε λυκειο με καλοβολο λυκειαρχη.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,064 μηνύματα.
Το πρόβλημα δεν είναι καθόλου σπάνιο. Κάθε χρόνο πάρα πολλοί απόφοιτοι δεν θέλουν να ξαναδώσουν εξετάσεις στο λύκειο που τελείωσαν. Τα σχολεία το ξέρουν και τους δέχονται χωρίς αντίρρηση και ερωτήσεις.

1699801242016.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top