Πανελλήνιες ξανά και σχολή που πέρασα: τι γίνεται;

Qlex

Νεοφερμένος

Ο Qlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα, έδωσα πανελληνιες φετος και πέρασα σε ένα πανεπιστήμιο που μου αρέσει αλλά δν ήταν η πρ τη μου επιλογή. Γίνεται να κάνω εγγραφή σε αυτι το τμήμα και να ξανα δώσω πανελληνιες και αν περάσω στην πρώτη επιλογή καλώς, ενω αν δεν περάσω να συνεχίσω κανονικα το πανεπιστήμιο που πέρασα χωρις να χάσω μια χρονιά;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,383 μηνύματα.
Καλησπέρα, έδωσα πανελληνιες φετος και πέρασα σε ένα πανεπιστήμιο που μου αρέσει αλλά δν ήταν η πρ τη μου επιλογή. Γίνεται να κάνω εγγραφή σε αυτι το τμήμα και να ξανα δώσω πανελληνιες και αν περάσω στην πρώτη επιλογή καλώς, ενω αν δεν περάσω να συνεχίσω κανονικα το πανεπιστήμιο που πέρασα χωρις να χάσω μια χρονιά;
Ναι οκ γινεται... μολις κανεις την 2η φαση εγγραφης στην γραμματεια της σχολης αρχες οκτωβρη ζητησε αναστολη σπουδων για 2 εξαμηνα.
Προσοχη ...αμεσως και πριν την δηλωση μαθηματων.
Φυσικα την 1η φαση εγγραφης... την ηλεκτρονικη ...τον σεπτεμβρη θα την κανεις κανονικα
 

Qlex

Νεοφερμένος

Ο Qlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα, εννοούσα αν γίνεται παράλληλα να παρακολουθήσω την σχολή και ίσως περάσω κάποια μαθήματα ρον χειμώνα, ενω παράλληλα να δώσω πανελε και αμ δν περάσω αλλου να συνεχίσω την σχολή από εκεί που την άφησα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,383 μηνύματα.
Καλησπέρα, εννοούσα αν γίνεται παράλληλα να παρακολουθήσω την σχολή και ίσως περάσω κάποια μαθήματα ρον χειμώνα, ενω παράλληλα να δώσω πανελε και αμ δν περάσω αλλου να συνεχίσω την σχολή από εκεί που την άφησα
ε ναι γινεται ..αυτο ειναι το απλο..
Αλλα πανελελε και σχολη δεν ειναι καλος συνδυασμος... το παγωμα ειναι το φρονιμο να μην χασεις τυπικο χρονο( ν+2).
Αν ειναι ευκολη η σχολη ...κανετο....αλλα πανεπιστημιο περιπατο δεν ξερω.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,006 μηνύματα.
Καλησπέρα, εννοούσα αν γίνεται παράλληλα να παρακολουθήσω την σχολή και ίσως περάσω κάποια μαθήματα ρον χειμώνα, ενω παράλληλα να δώσω πανελε και αμ δν περάσω αλλου να συνεχίσω την σχολή από εκεί που την άφησα
Ναι γίνεται, απλά αν δεν έχεις σκοπό στο θερινό εξάμηνο να δώσεις μαθήματα, κάνεις αναστολή γι' αυτό το εξάμηνο μόνο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top