Πανελλήνιες ξανά: αξίζει να αλλάξω το πεδίο μου;

maryk

Νεοφερμένος

Η maryk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας. Είμαι φοιτήτρια στο τρίτο έτος των Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών σπουδών στην ΑΣΟΕΕ. Τον τελευταίο μήνα μου έχει περάσει η ιδέα με το που αποφοιτήσω να δοκιμάσω να δώσω ξανά Πανελλήνιες αλλά στο 3ο πεδίο (ή 2ο) και να περάσω στο Τμήμα Βιολογίας και να κάνω μεταπτυχιακό για να ασχοληθώ με την ζωολογία (από μικρή είχα μια αγάπη για τα ζώα). Τι λέτε; Αξίζει ή να παραμείνω στο πεδίο μου;
 

Reader

Νεοφερμένος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γεια σας. Είμαι φοιτήτρια στο τρίτο έτος των Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών σπουδών στην ΑΣΟΕΕ. Τον τελευταίο μήνα μου έχει περάσει η ιδέα με το που αποφοιτήσω να δοκιμάσω να δώσω ξανά Πανελλήνιες αλλά στο 3ο πεδίο (ή 2ο) και να περάσω στο Τμήμα Βιολογίας και να κάνω μεταπτυχιακό για να ασχοληθώ με την ζωολογία (από μικρή είχα μια αγάπη για τα ζώα). Τι λέτε; Αξίζει ή να παραμείνω στο πεδίο μου;
Η σχολή, τα μαθήματα και οι επαγγελματικές προοπτικές του τμήματός σου σε ικανοποιούν;
Ρωτάω επειδή λες πως η ιδέα σου ήρθε τον τελευταίο μήνα. Προσωπικά θα σε συμβούλευα να τελειώσεις τη σχολή σου όπως λες και μετά, αν συνεχίζεις να επιθυμείς τη ζωολογία να το προσπαθήσεις. Εξάλλου ακούγεται τρομερά ενδιαφέρων κλάδος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

να δώσω ξανά Πανελλήνιες αλλά στο 3ο πεδίο (ή 2ο) και να περάσω στο Τμήμα Βιολογίας
Από όσο ξέρω βιολογικό περνάς μόνο από 3ο πεδίο.
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Να παραμείνεις στην σχολή σου, να πάρεις το πτυχίο σου και πάρε μια γατούλα αφού αγαπάς τα ζώα, εγώ έχω δύο
Και όσο για ζωολογία από βιολογικό, χλωμό
Ή κτηνιατρική η ζωική παραγωγή από γεωπονία
Στην βιολογία, τα ζώα είναι μόνο αντικείμενο έρευνας και μελέτης, ποντικάκια, βατραχάκια, δροσοφιλες και τέτοια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top