Πανελλήνιες και μηχανογραφικά για σπουδές στο εξωτερικό: ναι ή όχι;

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Μπααα δεν χρειαζεται...
Χρειαζεται, ειναι σιγουρο γιατι μια φιλη μου επρεπε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ να περασει καπου για να παει γαλλια

Μα τη βεβαίωση τη παίρνεις ούτως ή άλλως.Κάνεις-δε κάνεις μηχανογραφικό.
μα τι λες; παιρνεις βεβαιωση εισαγωγης σε σχολη χωρις να εχεις κανει μηχανογραφικο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χρειαζεται, ειναι σιγουρο γιατι μια φιλη μου επρεπε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ να περασει καπου για να παει γαλλια


μα τι λες; παιρνεις βεβαιωση εισαγωγης σε σχολη χωρις να εχεις κανει μηχανογραφικο;:P

Αλλο η βεβαιωση προσβασης, και αλλο βεβαιωση εισαγωγης (αυτο πρωτη φορα το ακουω, δεν ξερω αν υφηστατε...!

Βεβαιωση προσβασεις ειναι απλα η βεβαιωση για τους βαθμους σου, δηλωνει πως εχεις την δυνατοτιτα προσβασεις, οχι οτι μπηκες καπου..! Την δινουν στα σχολεια προτου καν κανεις μηχανογραφικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Αλλο η βεβαιωση προσβασης, και αλλο βεβαιωση εισαγωγης (αυτο πρωτη φορα το ακουω, δεν ξερω αν υφηστατε...!

Βεβαιωση προσβασεις ειναι απλα η βεβαιωση για τους βαθμους σου, δηλωνει πως εχεις την δυνατοτιτα προσβασεις, οχι οτι μπηκες καπου..! Την δινουν στα σχολεια προτου καν κανεις μηχανογραφικο

και με το που περνάς σε καποια σχολη, παιρνεις μια βεβαιωση οτι μπηκες, αυτην ζητησαν απο τη σχολη της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Να ρωτησω???Γιατι οσοι θα πατε εξω απο την Ελλαδα.Παιρνατε σε καποια σχολη εδω περα και τρωτε ΑΔΙΚΑ καποια θεση καποιου αλλου παιδιου...?? :/
Δεν θελω να συνεχισω το θεμα απλως επειδη κ εγω θα φυγω μοριακη βιολογια στο εδιμβουργο θελω να πω οτι αισθανομαι πολυ ασχημα που πρεπει να το κανω...απλως ποτε δεν ξερεις τι μπορει να σου συμβει εκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Δεν θελω να συνεχισω το θεμα απλως επειδη κ εγω θα φυγω μοριακη βιολογια στο εδιμβουργο θελω να πω οτι αισθανομαι πολυ ασχημα που πρεπει να το κανω...απλως ποτε δεν ξερεις τι μπορει να σου συμβει εκει!
Καταλαβαινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
μα τι λες; παιρνεις βεβαιωση εισαγωγης σε σχολη χωρις να εχεις κανει μηχανογραφικο;:P

Για τη βεβαίωση πρόσβασης λέω εγώ...

Σωστά θυμόμουν...κι εσύ για τη βεβαίωση πρόσβασης έλεγες στο μήνυμα που σου απάντησα...anyways...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Να γράψετε καλύτερα,να μην σας την πάρουν.


Και όσο για τη βεβαίωση πρόσβασης,ναι ισχύει.
Κάποια πανεπιστήμια σε δέχονται σε ένα τμήμα τους,μόνο αν έχεις περάσει σε αυτό στην χώρα σου. Σε κάποια άλλα απλά θέλουν απολυτήριο,που σου εξασφαλίζει πρόσβαση στην τριτοβάθμια εκπαίδευση [στα περισσότερα στο UK]. Δηλαδή όπως προαναφέρθηκε,σε κάποια βεβαίωση εισαγωγής και σε κάποια άλλα βεβαίωση πρόσβασης.

Και στο κάτω κάτω,ξες τι είναι να'χεις πάσο; :P [τώρα έγινα εγωίστρια,που σκέφτεται μονάχα τον εαυτούλη της και που χάρη σε κάτι τέτοιες χρεοκοπήσαμε και μπλα μπλα μπλα :whistle:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mε αυτή τη λογική και εγώ έφαγα τη θέση ενός παιδιού που θα ήθελε να περάσει δασολογία(ναι υπάρχουν ελάχιστοι που θέλουν:P) παρότι εγώ δε παρακολουθώ.Οι πανελλήνιες δεν είναι ευγενής άμιλλα αλλά ανταγωνισμός:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Σωστά θυμόμουν...κι εσύ για τη βεβαίωση πρόσβασης έλεγες στο μήνυμα που σου απάντησα...anyways...
εχεις δικιο, ομως errare humanum est...
Mε αυτή τη λογική και εγώ έφαγα τη θέση ενός παιδιού που θα ήθελε να περάσει δασολογία(ναι υπάρχουν ελάχιστοι που θέλουν:P)
Ναι, την εφαγες.
Τοσο ξεπεσμένη σχολή ειναι;:hmm:
παρότι εγώ δε παρακολουθώ.Οι πανελλήνιες δεν είναι ευγενής άμιλλα αλλά ανταγωνισμός:devil:
κτηνωδης ανταγωνισμος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top