Πανελλήνιες και μηχανογραφικά για σπουδές στο εξωτερικό: ναι ή όχι;

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Να ρωτησω???Γιατι οσοι θα πατε εξω απο την Ελλαδα.Παιρνατε σε καποια σχολη εδω περα και τρωτε ΑΔΙΚΑ καποια θεση καποιου αλλου παιδιου...?? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Να ρωτησω???Γιατι οσοι θα πατε εξω απο την Ελλαδα.Παιρνατε σε καποια σχολη εδω περα και τρωτε ΑΔΙΚΑ καποια θεση καποιου αλλου παιδιου...?? :/
Αυτο ειναι ενα καλο ερωτημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Να ρωτησω???Γιατι οσοι θα πατε εξω απο την Ελλαδα.Παιρνατε σε καποια σχολη εδω περα και τρωτε ΑΔΙΚΑ καποια θεση καποιου αλλου παιδιου...?? :/
Να μία εμπεριστατωμένη απάντηση...




Αυτή την απορία κι εγώ την έχω,βασικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Να ρωτησω???Γιατι οσοι θα πατε εξω απο την Ελλαδα.Παιρνατε σε καποια σχολη εδω περα και τρωτε ΑΔΙΚΑ καποια θεση καποιου αλλου παιδιου...?? :/
Εξαρτάται πώς το εννοείς αυτό...Όσοι,ας πούμε,σκοπεύουμε να βγούμε έξω αλλά όχι άμεσα,δε θεωρώ ότι τρώμε τη θέση κανενός....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Να ρωτησω???Γιατι οσοι θα πατε εξω απο την Ελλαδα.Παιρνατε σε καποια σχολη εδω περα και τρωτε ΑΔΙΚΑ καποια θεση καποιου αλλου παιδιου...?? :/
Προφανώς θέλουν να έχουν αβάντα σε περίπτωση που τελικά μείνουν Ελλάδα...Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος λόγος..Αλλά πραγματικά όποιος ξέρει να μας πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Γιατι μπορω ρε φιλε.Διαβαζω και θελω να διεκδικησω μια θεση οπως εσεις.Δεν κλεβω την θεσh απο καποιον.Αλλωστε ποτε δεν ξερεις πως πανε τα πραγματα.Και φυσικα θελω να αποφυγω το ρισκο και να εχω εναλλακτικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Μακρια απο μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Το σωστο ειναι να δωσεις...να παρεις το γενικο βαθμο...και να φυγεις!Οχι να κανεις μηχανογραφικο και να φας την θεση στο χημικο πατρας ας πουμε απο ενα παιδι που θελει να μεινει εδω στην ελλαδα και να σπουδασει.Ειναι εντελως αδικο.Δεν εχω κανενα προβλημα να δωσουν.Αλλα οχι να κανουν και μηχανογραφικο παει πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,149 μηνύματα.
Το σωστο ειναι να δωσεις...να παρεις το γενικο βαθμο...και να φυγεις!Οχι να κανεις μηχανογραφικο και να φας την θεση στο χημικο πατρας ας πουμε απο ενα παιδι που θελει να μεινει εδω στην ελλαδα και να σπουδασει.Ειναι εντελως αδικο.Δεν εχω κανενα προβλημα να δωσουν.Αλλα οχι να κανουν και μηχανογραφικο παει πολυ..

Δεν είναι άδικο οποίος γράψει κσλυτερα περνάει. Οποίος παει εξωτερικό φυσικό είναι να έχει εναλλακτική στην Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Σου εξηγησα πως δεν ξερεις πως πανε ποτε τα πραγματα στο εξωτερικο.Μια στραβη να σου τυχει εισαι μακρυα απο την οικογενεια σου και θα αναγκαστεις να γυρισεις πισω.Στην θεση μου φιλε Νικο δεν θα το ρισκαρες.Πες με κακο ,πες με μοχθηρο αλλα πρωτα θα κοιταξω το συμφερον μου και την δικη μου πορεια και μετα τους λοιπους.Αν βρεθεις σε μια τετοια θεση,αν δεν εχεις βρεθει ηδη,ετσι θα πραξεις και το εγγυωμαι.Τουλαχιστο δεν μπαινω στο τμημα αδικως,διχως εξετασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Και γω αν προκυψει κατι πολυ καλο μπορει να την κανω για εξωτερικο, αλλα τωρα δεν το σκεφτομαι καθολου, δεν μπορω να προβλεψω τι μπορει να γινει σε 5-6 χρονια... Αλλα τωρα αν εισαι σιγουρος οτι θα φυγεις στο εξωτερικο και γω ειμαι της αποψης οτι ειναι σαν να κλεβεις την θεση καποιου αλλου, αλλα αν ημουνα στη θεση σου μπορει να εκανα το ιδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,149 μηνύματα.
Οι Πανελλαδικές δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα ο καθένας κοιτάει την πάρτυ του τόσο στις εξετασεις όσο και στο 10/100 σε καμία περίπτωση τα παιδια δε πρέπει να απολογουνται για λάθη του υπουργείου παιδείας . Οι θέσεις δε κλέβονται γιατι τα παιδια που λέτε ότι τις κλέβουν φορολογούνται οι γονείς τους και δικαιούνται ηθικα να πάρουν μια θέση ακόμα και αν δε την χρησιμοποιήσουν.

Διαβάστε γράψτε καλύτερα και περάστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Σου εξηγησα πως δεν ξερεις πως πανε ποτε τα πραγματα στο εξωτερικο.Μια στραβη να σου τυχει εισαι μακρυα απο την οικογενεια σου και θα αναγκαστεις να γυρισεις πισω.Στην θεση μου φιλε Νικο δεν θα το ρισκαρες.Πες με κακο ,πες με μοχθηρο αλλα πρωτα θα κοιταξω το συμφερον μου και την δικη μου πορεια και μετα τους λοιπους.Αν βρεθεις σε μια τετοια θεση,αν δεν εχεις βρεθει ηδη,ετσι θα πραξεις και το εγγυωμαι.Τουλαχιστο δεν μπαινω στο τμημα αδικως,διχως εξετασεις
Απλα εγω σκετομαι την πικρια του παιδιου τιποτα αλλο...ξημεροβραδιαζοταν πανω απο ενα βιβλιο μπορει να γραψει 10 μορια πιο χαμηλα σου και στην τελικη να μην μπει σε αυτην την σχολη.Δεν εχω προβλημα μαζι σου.Δεν εχω προβλημα με κανεναν.Απλα ενας καλος ανθρωπος θα το σκεφτοταν αυτο...το τι πικρα θα φαει ενα παιδακι το οποιο θελει να περασει ξερω εγω σε ενα χημικο κοντα στο σπιτι του στην Πατρα π.χ και να μην την πιασει...τεσπα..απλα μου ηρθε αυτη η απορια στο μυαλλο και την εξεφρασα.Δεν ηθελα να προσβαλλω κανεναν...Συγνωμη αν σας προσβαλα δεν ηταν στα σχεδια μου..απλα ηθελα να μου λυθει η απορια και να δω το σκεπτικο σας...Καληνυχτα σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Σου εξηγησα πως δεν ξερεις πως πανε ποτε τα πραγματα στο εξωτερικο.Μια στραβη να σου τυχει εισαι μακρυα απο την οικογενεια σου και θα αναγκαστεις να γυρισεις πισω.Στην θεση μου φιλε Νικο δεν θα το ρισκαρες.Πες με κακο ,πες με μοχθηρο αλλα πρωτα θα κοιταξω το συμφερον μου και την δικη μου πορεια και μετα τους λοιπους.Αν βρεθεις σε μια τετοια θεση,αν δεν εχεις βρεθει ηδη,ετσι θα πραξεις και το εγγυωμαι.Τουλαχιστο δεν μπαινω στο τμημα αδικως,διχως εξετασεις

Λογικο αν και σκληρο. Σε αυτη τη θεση σχεδον ολοι το ιδιο θα καναμε. Ειναι πολυ ευκολο να πουμε οτι ειναι αδικο εκ του ασφαλους μπορει πραγματι να ειναι αδικο. Αλλα το συστημα ειναι αδικο απ τη στιγμη που μια σχολη που θελω τρελα μπορει να μου παρει την θεση καποιος που περασε τυχαια και δε θα πατησει γτ δεν τον ενδιαφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Φιλε Νικο ειμαι στην δυσαρεστη θεση να σου πω πως δεν υπαρχουν τετοιου ειδους καλοι ανθρωποι πια...!
Καληνυχτα και καλα εκανες και τις εξεφρασες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Για να μην επαναλαμβάνω όσα ακούστηκαν, παίρνω θέση υπέρ του γούντυ και του τσάκου.
Όποιος θέλει έχει δικαίωμα να πάρει τη θέση εφόσον γράψει καλύτερα κι ασχέτως αν στο τέλος φύγει στο εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Να ρωτησω???Γιατι οσοι θα πατε εξω απο την Ελλαδα.Παιρνατε σε καποια σχολη εδω περα και τρωτε ΑΔΙΚΑ καποια θεση καποιου αλλου παιδιου...?? :/

γιατι σε οποια σχολη και να πας, χρειαζεται να εχεις βεβαιωση προσβασης, δηλαδη να εχεις περασει σε καποια σχολη εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
γιατι σε οποια σχολη και να πας, χρειαζεται να εχεις βεβαιωση προσβασης, δηλαδη να εχεις περασει σε καποια σχολη εδω
Μπααα δεν χρειαζεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
γιατι σε οποια σχολη και να πας, χρειαζεται να εχεις βεβαιωση προσβασης, δηλαδη να εχεις περασει σε καποια σχολη εδω

Μα τη βεβαίωση τη παίρνεις ούτως ή άλλως.Κάνεις-δε κάνεις μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Το σωστο ειναι να δωσεις...να παρεις το γενικο βαθμο...και να φυγεις!Οχι να κανεις μηχανογραφικο και να φας την θεση στο χημικο πατρας ας πουμε απο ενα παιδι που θελει να μεινει εδω στην ελλαδα και να σπουδασει.Ειναι εντελως αδικο.Δεν εχω κανενα προβλημα να δωσουν.Αλλα οχι να κανουν και μηχανογραφικο παει πολυ..
Από πού κι ως πού του τρώει τη θέση; Έγραψε καλύτερα και τη δικαιούται!
Και στην τελική, ποιος σου λέει εσένα πως είναι απόλυτα αποφασισμένος κάποιος να πάει στο εξωτερικό; Μπορεί να πιάσει τη σχολή που θέλει στην Ελλάδα και να μείνει.
Το ίδιο ισχύει και για τη λεγόμενη "χασούρα θέσεων" από παιδιά που εν τέλει δε τους ενδιαφέρει το αντικείμενο της σχολής που πέρασαν και την παρατάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top