[Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στην Οικονομία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

lakis

Νεοφερμένος

Ο ΑιμίλιοΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λοιπον αυριο γραφω διαγωνισμα 4μηνου στις αρχες οικονομιας και δεν ξερω καν πως ειναι το εξωφυλλο απ το βιβλιο..........Υλη ειναι το κεφαλαιο 3 μηπως μπορει κανεις να γραψει κανα sos...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Δεν έχουμε γράψει ακόμα αλλά ουτε καν το χουμε τελειώσει, όμως έχουμε σημειωσει SOS το μάθημα 3.2 και 3.3 Ελπίζω να βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Δεν ξέρω και πολλά ... αλλα σε εμάς είπε ότι είναι SoS τα δημόσια και ιδιωτικά αγαθα και όλα τα υπόλοιπα που δεν θυμαμαι όνομα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lakis

Νεοφερμένος

Ο ΑιμίλιοΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μαλιστα.....ευχαριστω(αν και την κοβω ο διπλανος να με ξελασπωνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nemeshs

Νεοφερμένος

Η nemeshs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδειά μας έβαλε ο καθηγητής της Οικονομίας στο σχολείο εργασία για τον τρόπο με τον οποίο ντύνονται και διασκεδάζουν οι νέοι των 15 και 16 ετών.Υποτείθεται οτι πρέπει να κάνουμε ένα γκάλοπ στο σχολείο βάζοντας τις εξείς επιλογές.

1.Ενδυμασία

α)γνωστές φύρμες
β)τρέντυ
γ)emo style
δ)απλά ρούχα
ε)άλλο

2.Διασκέδαση

α)έξοδοι
β)clubing
γ)μουσική
δ)παρέες
ε)υπολογιστές
στ)άλλο

Σας παρακαλώ βοηθήστε εμένα και την ομάδα μου δίνοντας ιδέες και γνώμες.Ευχαριστώ.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Το εξοδοι με το clubbing δεν απεχει πολυ.Επιετα στην ηλικια σας(Γ γυμνασιου) το θεωρω λιγο απιθανο να πηγαινετε σε clubs.

Καλο θα ηταν,τις προτιμησεις των παιδιων να τις καταγραψετε σε υπολογιστικο φυλλο αφου τις συγκεντρωσετε κι επειτα να κανετε τα αναλογα διαγραμματα!

Καλη επιτυχια:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lakis

Νεοφερμένος

Ο ΑιμίλιοΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κοιτα για τα club ...παιδια ηλικιας μας (3η Γυμν. και 1η Λυκειου) παμε σπανια η και καθολου...οποτε το παρεες,η μουσικη και φυσικοι οι υπολογιστες γιατι τα net ειναι συνεχεια γεματα ειναι που κανουν οι περισσοτεροι...οσο για τα ρουχα το απλα νομιζω ειναι το πιο αντιπροσωπευικο.

Καλη επιτυχια με την εργασια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
δε ξερω κατα ποσον θα βοηθησει αλλα μερικα θεματακια του forum αφορουν αυτα που ερευνας.. συγκεκριμενα :

ντυσιμο
διασκεδαση
ελευθερος χρονος

Επισης θα μπορουσες να βαλεις το ερωτηματολογιο σου σε καποιο blog or smth για να εχεις περισσοτερα αποτελεσματα. αα και καλο θα ηταν να βαλεις και πεδιο συμπληρωσης για το φυλο στο ερωτηματολογιο..θα ειναι πιο ειδικευμενη η εργασια σου αν μπορουν να διακριθουν τα γουστα αγοριων και κοριτσιων,να συγκριθουν κλπ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
1.Ενδυμασία

α)γνωστές φύρμες
β)τρέντυ
γ)emo style
δ)απλά ρούχα
ε)άλλο

α) Φίρμες γενικά γνωστές και διαδεδομένες στους νέους: carhart, volcom, element, dc, billabong, fallen, ethnies, paul frank (αν κ περασε η μόδα του), fox, blind, darkstar, baker, es, emerica, circa, propaganda, wesc, replay κι εννοείται στα παπούτσια all star και vans (τα vans ρούχα εμένα προσωπικά δεν μου πολυαρέσουν) (άμα θυμηθώ τίποτ'άλλο θα συμπεριλάβω)
β) Οι trendy έχω την υπόνοια πως φοράνε πάνω κάτω τα ρούχα των sk8 δηλαδή όσα ανέφερα πιο πάνω. Θέλω να πω άμα κοιτάξω λίγο πίσω θυμάμαι τους τρεντυ παλιότερα ως γυαλί ray-ban, ένα replay και μια μπλούζα με στάμπα απ τις απο πάνω, δεν παίρνω κι όρκο έχει περάσει καιρός...
γ) Το εμο... πάει πέρασε :P πέραν της πλάκας το emo έφυγε απ'τη μόδα, ήρθε το scene για να μην τα πολυλογώ, πολύ μαύρο, διαμάντια, κορόνες, στο μαλλί εξτένσιονς σε διάφορα χρώματα ή racoons (δεν είμαι 100% σίγουρη αλλά κάπως έτσι)
δ) Απλά ρούχα, ε απλά ρούχα :P δεν ξέρω πως να επεκταθώ :$
ε) Άλλο... χμ.. έχει έρθει λίγο το diva style, οπότε από τσάντες βάλε longchamp (πήξαμε) ίσως κάτι λίγα από tous, μαντίλι στο μαλλί, ειδικά το καλοκαίρι που πέρασε. Ακριβά γυαλιά ηλίου (βλ. dior xP) Το καλοκαίρι επίσης ήταν τα σανδάλια απ'το Μοναστηράκι στη μόδα.

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα καθόλου... Αν ναι χαρά μου να δώσω κι άλλες πληροφορίες, αν όχι.. δε βαριέσαι (:

Άμα μένεις Αθήνα κάνε μια βόλτα στου Ψυρρή, θα πιάσεις λαβράκι! (Πάνε και μαζεύονται όλα τα θύματα και μεθοκοπάνε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Αχαχ τις περισσότερες "φίρμες" δεν τις έχω καν ακουστά (!!) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ουτε και γω :)...καλα αυτο το scene τι ειναι παλι ??(ειμαι τελειως ασχετη:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αχαχ τις περισσότερες "φίρμες" δεν τις έχω καν ακουστά (!!) :D

Μη φανταστείτε κι εγώ απλά τις ξέρω, το βρίσκω ανόητο να πληρώνεις μια περιουσία για μια στάμπα και μόνο... =/ Είναι και τα γενικότερα νεανικά μαγαζιά που είναι πολύ γνωστά οπότε δεν τα συμπεριέλαβα (zara, bsb, attrativo, s.oliver, esprit, lee, levi's κοκ)


ουτε και γω :)...καλα αυτο το scene τι ειναι παλι ??(ειμαι τελειως ασχετη:P)

Δυστυχώς ούτε εγώ έχω πολυκαταλάβει τι είναι! :$
Είναι αυτό που λέμε, η νέα μόδα!
Κάπως πιο extreme καταστάσεις απο το εμο, από μουσικη νομιζω hardcore (δεν θελω σχόλια, ό,τι εχω ακουσει λεω) και γενικα το παιζουν καπως... "μαγκες"! Πάντως οπτικά, για μένα είναι ακόμα χειρότερο απ'των εμο, έχουν κ τις τρεσες στα μαλλιά βάζουν κ 93085025 χρώματα... άστα να πανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nemeshs

Νεοφερμένος

Η nemeshs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
thanks guy.wish me luck
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
ουτε και γω :)...καλα αυτο το scene τι ειναι παλι ??(ειμαι τελειως ασχετη:P)

Δεν είσαι η μόνη! :P

Έκανα ένα γρήγορο search αλλά δε βρήκα τίποτα γι'αυτό το ντύσιμο!!
Μάλλον είναι αρκετά καινούργιο! (Δηλαδή στη Φλώρινα θα έρθει σε 2-3 χρόνια!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
scene βασικά είναι μίγμα απο εμο κ τρεντι σε συνδιασμο με ρομαντικα πραγματακια =ρ
αμα ψαξεις σε site οπως το myspace or hi5 θα δειτε οτι εχουν κ ενα κόλλημα με hello kitty, αρκ0υδάκια, μακρια κολιέ , μπαρέτες και τεσπα ειναι πιο κοριτσίστικο ολο αυτο...

ΜΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
ναι οεο??????????????????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Την αποψη μας τι θελουμε ή τι πιστευουμε για την νεολαία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
:Dτι ασκηση και αυτη!!!
-----------------------------------------
εχω αγνωστεσ λεξεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε νομίζω η άσκηση να ζητάει πραγματικά ονόματα από φίρμες. Μάλλον κάτι γενικότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top