[Παλιό Σύστημα] Βιολογία ή Μαθηματικά;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
κι εγά ανάμεσα σε αυτά τα 2 είμαι . Τη φυσική την έχεις αποκλείσει εντελώς ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki

Νεοφερμένος

Η ioannaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παντως παιδια μν την αποκλειετε τη φυσικη...εγω ειχα αρχισει με μαθηματικα και μου φανηκαν λιγο ανουσια. Στη φυσικη βγαινει πολυ γρηγορα η υλη κ πολλα ειναι γνωστα απο χημεια κτθ. Αναλογα τι αρεσει στον καθενα. Κ αν ημουν θεωρητικη...νομιζω πως βιολογια θα επαιρνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Είμαι τεχνολογική, άμα δώσω βιολογία Ως ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΤΟ 4ο,5ο πεδίο, θα χάσω μόρια απο αυτό? Εννοώ τους συντελεστές!!
Μ είπαν να δώσω Μαθηματικά Γ.Π., επειδή βιολογία δίνουν όσοι πάνε στα ιατρικά...
Ισχύει αυτό με τα μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
5o πεδιο δε μπορεις να δηλωσεις αν δεν εχεις παρει ως μαθημα επιλογης τις ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ μαζι με τα Μαθηματικα Γ.Π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Τελικά εγώ αποφάσισα να πάρω Βιολογία Γενικής . Για τα παιδιά της θετικής είναι πολύ εύκολη στην κατανόηση , απλά χρειάζεται παπαγαλία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ξεθάβω γιατί εγώ είμαι ακόμα σε δίλλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2008 - ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΩΝ :

Μαθήματα Γενικής Παιδείας :

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (57851) :

18-20 : 27,71%
15-17,9 : 21,79%
12-14,9 : 16,15%
10-11,9 : 6,91%

15-20 : 49,50% (28636)
10-14,9 : 23,06% (13340)
ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 : 72,56% (41976)


ΒΙΟΛΟΓΙΑ (69182) :

18-20 : 27,79%
15-17,9 : 19,00%
12-14,9 : 13,24%
10-11,9 : 7,58%

15-20 : 46,79% (32370)
10-14,9 : 20,82% (14404)
ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 : 67,61% (46774)

ΦΥΣΙΚΗ (1048):

18-20 : 48,28%
15-17,9 : 17,84%
12-14,9 : 8,55%
10-11,9 : 3,42%

15-20 : 66,12% (693)
10-14,9 : 11,97% (125)
ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 : 78,09% (818)

ΙΣΤΟΡΙΑ (1738):

18-20 : 7,17%
15-17,9 : 13,72%
12-14,9 : 12,72%
10-11,9 : 12,09%

15-20 : 20,89% (363)
10-14,9 : 24,81% (431)
ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 : 45,70% (794)








 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Σοφία αν είσαι σε δίλημμα γιατι δεν κοιτάς λίγο τα βιβλια των δύο μαθημάτων ωστε να σχηματισεις μια πιο σφαιρκή άποψη? Ο καθενας εδω μεσα το βλέπει από τη σκοπία του, από ένα σημείο και μετά όμως εξαρτάται κυρίως από σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα κοίταξα και πάλι δεν μπορώ να αποφασίσω.Από τη μια σκέφτομαι οτι θα έχω δυο Βιολογίες και όσο να'ναι το να μάθω κάτι παπαγαλία θα μου παίρνει πιο πολύ χρόνο από το να λύνω ασκήσεις.Από την άλλη στα Μαθηματικά φοβάμαι ότι είναι πιο εύκολο να κάνω κάποιο λάθος (απροσεξίας: τα συνηθισμένα μου) αλλά θα μου παίρνουν λιγότερο χρόνο να τα διαβάσω.
Και μου αρέσουν και τα δύο το ίδιο.Ακόμα να αποφασίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μαθηματικά:)... αν λέμε αν γουστάρεις και κανένα οικονομικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εγω απο θεωρητικη πηρα βιολογια αλλα δεν σκοπευω να δηλωσω σχολες 3ου πεδιου.αν δεν γραψω καλα βιολογια θα χασω μορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Τα κοίταξα και πάλι δεν μπορώ να αποφασίσω.Από τη μια σκέφτομαι οτι θα έχω δυο Βιολογίες και όσο να'ναι το να μάθω κάτι παπαγαλία θα μου παίρνει πιο πολύ χρόνο από το να λύνω ασκήσεις.Από την άλλη στα Μαθηματικά φοβάμαι ότι είναι πιο εύκολο να κάνω κάποιο λάθος (απροσεξίας: τα συνηθισμένα μου) αλλά θα μου παίρνουν λιγότερο χρόνο να τα διαβάσω.
Και μου αρέσουν και τα δύο το ίδιο.Ακόμα να αποφασίσω.

Αυτό πάντως διορθωνεται. Σου μιλάει ο βασιλιας της απορσεξιας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αυτό πάντως διορθωνεται. Σου μιλάει ο βασιλιας της απορσεξιας:P
Μπα... εγω δινω 2η χρονια, εχω λυσει ΤΙΣ ασκησεις στα μαθηματικα, και παλι απροσεξιες κανω. :P Ο καθηγητης μου λεει οτι πλεον μονο αυτο εχω να φοβαμαι (αν και ομολογουμενως εχω μειωσει αισθητα τα λαθη απροσεξιας).

Μιλαω για Μαθηματικα κατευθυνσης βεβαια (αλλα Μαθηματικα ειναι κι αυτα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraLIAki

Νεοφερμένος

Η lia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω απο θεωρητικη πηρα βιολογια αλλα δεν σκοπευω να δηλωσω σχολες 3ου πεδιου.αν δεν γραψω καλα βιολογια θα χασω μορια;
σιγουρα θα σε επηρεασει αφου μετραει στον γενικο βαθμο προσβασης οπως η εκθεση και τα αλλα μαθηματα κατευθυνσης σου που δεν εχουν βαρυτητα...οποτε δωσε βαση και καλη επιτυχια...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos06

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μπα... εγω δινω 2η χρονια, εχω λυσει ΤΙΣ ασκησεις στα μαθηματικα, και παλι απροσεξιες κανω. :P Ο καθηγητης μου λεει οτι πλεον μονο αυτο εχω να φοβαμαι (αν και ομολογουμενως εχω μειωσει αισθητα τα λαθη απροσεξιας).

Μιλαω για Μαθηματικα κατευθυνσης βεβαια (αλλα Μαθηματικα ειναι κι αυτα).

μια απο τα ιδια και εδω:D
α ρε τα μαθηματικα ειναι φοβερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Μπορούμε να βρούμε από κάπου τις λύσεις (μαζεμένες) των Μαθ.Γεν. ημερήσια και επαναληπτικά


Ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν κάποιος θέλει να περάσει βιολογικό είναι ανάγκη να δώσει βιολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Οχι. Μπορεις να επιλεξεις τεχνολογικη κατ και οποιο μαθημα επιλογης θες χωρις απωλεια μοριων, αφου το βιολογικο ανηκει και στο 2ο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Οχι. Μπορεις να επιλεξεις τεχνολογικη κατ και οποιο μαθημα επιλογης θες χωρις απωλεια μοριων, αφου το βιολογικο ανηκει και στο 2ο πεδιο
Θετική θα πάω,αυτό που ρώτησα είναι το αν θα εχω κενά στη σχολή αν δεν ασχοληθώ με τη βιολογία γ.π.Φαντάζομαι πως όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Καμια σχεση. Δυο φιλοι μου περασαν βιολογια, και οι δυο με μαθηματικα και δεν εχουν μεχρι στιγμης κανενα προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top