Παιδαγωγικό vs ψυχολογία

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy: Περιμένεις απάντηση.???
-----------------------------------------
Σπούδασε φιλολογικό τί να σου πώ, δε μπορώ να πω κάτι άλλο...


...8α το εκτιμουσα... αλλα εαν σ ειναι δυσκολο οκ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Και εγώ σου είπα οτι ασκεί τη παιδαγωγική ψυχολογία, που είναι ένα μέρος της ψυχολογίας.ΤΕΣΠΑ το οτι η παιδαγωγική στηρίζεται στη ψυχολογία αυτό είναι αυτονήτο και αναγκαίο, καθώς απευθύνεται σε παιδιά, σε ανθρώπους δηλ. και οχι σε ντουβάρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
απλα ειδα πολλα παιδια να γουσταρουν κατι,να το σκεφτονται και να το ψαχνουν ολη τη χρονια και τσουπ!μολις ερχεται η ωρα της κρισης τους πιανουν οι μικροαστικες φοβιες(δεν λεω φια σενα φροσω).....αχ...........................τι να πεις σε αυτην την κωλοχωρα!


δεν ξερω αν φταιει η κολχωρα οπωσ λεσ...η εμεισ οι οι ιδιοι που ειμαστε υπερβολικα ανσφαλεισ...κακα τα ψεματα..δεν ζουμε σε ενα κοσμο αγγελικα πλασμενο...δεν ειναι ολα ονειρικα...πρεπει καποιεσ φορεσ να σκεφτομαστε το πρεπει και οχι το 8ελω...και στο λεω εγω που παντα ωσ τωρα ενεργω κατα το 8ελω..........:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
κοιτα πρωτα να σκεφτεις την αποκατασταση γιατι οσο και να σου αρεσει κατι , αν δεν βρεις δουλεια θα εισαι στην μιζερια ... αλλωστε το παιδαγωγικο ειναι κατι αναλογο να οχι ιδιο πρακτικα με την ψυχολογια // προσφερει τα ιδια πραγματα .
Μετα ανετα μπορεις να μπεις και σε καποιο τμημα ψυχολογιας και το τελειωνεις οποτε θελεις . Αν κατι σου αρεσει δεν χρειαζεται να αμοιβεσαι κιολας απο αυτο , τουλαχιστον αμεσα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
laraska τι σπουδάζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
φυσικα και δεν ειναι αγγελικα πλασμενος!!!!!!εχεις δικιο σε αυτο...δυσκολα επιβιωνεις...πω!τι να πω!απλα μου τι σπαει ο συμβιβασμος!τωρα,ισως ειμαι υπερβολικα ρομαντικη.νομιζω θα προσγειωθω συντομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μα γιατί πρέπει να είναι αγγελικά πλασμένος.Η ουσία βρίσκεται στο ψάξιμο και στη προσπάθεια, οχι στο αποτέλεσμα ( γίνομαι λίγο γραφικός,αλλά δε πειράζει).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
παντως φρωσω α. τσιμπα το παιδαγωγικο τωρα για να τελειωνεις ( μετα αντε να εισαι τυχερη μα μπεις σε σχολη με γρηγορη επ. αποκατασταση ...) , και μετα βλεπεις . Ολος ο χρονος δικος σου θα ειναι , αλλωστε τα ονειρα δεν χανονται μετα απο 4 χρνια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Και μιλάς για αποκατάσταση...??? Πάντως το ιστορικό πρέπει να είναι πολύ ωραία σχολή,η ιστορία ήταν πάντα το αγαπημένο μου μάθημα..Αλλά τουλάχιστον απο το ιστορικό δε μπορείς να μιλάς για αποκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
φυσικα και δεν ειναι αγγελικα πλασμενος!!!!!!εχεις δικιο σε αυτο...δυσκολα επιβιωνεις...πω!τι να πω!απλα μου τι σπαει ο συμβιβασμος!τωρα,ισως ειμαι υπερβολικα ρομαντικη.νομιζω θα προσγειωθω συντομα!

εμενα να δεισ ποσο μου την σπαει ο συμβιβσαμοσ....αλλα ρε συ..ποσο ακομα 8α εξαρουμαστε παο τουσ γονεισ μασ....;;;; πρεπει να στα8ουμε στα ποδια μασ με τον ενα η τον αλλο τροπο...τι να σου πω...μαλλον 8α πρεπει να συμβιβαστουμε ..εαν δεν 8ελουμε να τυλιγουμε σουβλακια με το πτυχιο μασ...(το χει κανει ενασ μα8ηματικοσ αυτο)
-----------------------------------------
παντως φρωσω α. τσιμπα το παιδαγωγικο τωρα για να τελειωνεις ( μετα αντε να εισαι τυχερη μα μπεις σε σχολη με γρηγορη επ. αποκατασταση ...) , και μετα βλεπεις . Ολος ο χρονος δικος σου θα ειναι , αλλωστε τα ονειρα δεν χανονται μετα απο 4 χρνια ...

και εγω αυτο νομιζω πωσ 8α κανω ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εμενα να δεισ ποσο μου την σπαει ο συμβιβσαμοσ....αλλα ρε συ..ποσο ακομα 8α εξαρουμαστε παο τουσ γονεισ μασ....;;;; πρεπει να στα8ουμε στα ποδια μασ με τον ενα η τον αλλο τροπο...τι να σου πω...μαλλον 8α πρεπει να συμβιβαστουμε ..εαν δεν 8ελουμε να τυλιγουμε σουβλακια με το πτυχιο μασ...(το χει κανει ενασ μα8ηματικοσ αυτο)
Πολλοί το έχουν κάνει και θα το κάνουν αυτό.Αλλά δεν είναι δικαιολογία αυτή.Δηλαδή, εσύ σκέφτεσαι οτι δε θα βρείς δουλειά και θα σε έχουν να τυλίγεις σουβλάκια?Ήμαρτοοον που λεει και ο μέγας Γεωργίου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Και μιλάς για αποκατάσταση...??? Πάντως το ιστορικό πρέπει να είναι πολύ ωραία σχολή,η ιστορία ήταν πάντα το αγαπημένο μου μάθημα..Αλλά τουλάχιστον απο το ιστορικό δε μπορείς να μιλάς για αποκατάσταση.

χε χε ! για αυτο εγραψα ''προς το παρον'' γιατι θα κανω 2-3 σχολες ακομα αναγκαστηκα ... παντα ηθελα θεση ΔΕΠ στην ιστορια , οποτε λογικα θα παρει χρονο . Μεχρι τα 30 ας πουμε .

Απλα στο θεμα της δεν τιθεται τετοιο ζητημα περι ψυχολογιας μιας και ειναι περιπου το ιδιο πραγμα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
δεπ ε? έχεις μέσον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πολλοί το έχουν κάνει και θα το κάνουν αυτό.Αλλά δεν είναι δικαιολογία αυτή.Δηλαδή, εσύ σκέφτεσαι οτι δε θα βρείς δουλειά και θα σε έχουν να τυλίγεις σουβλάκια?Ήμαρτοοον που λεει και ο μέγας Γεωργίου....


λεγοντασ αυτο εννοουσα πωσ 8α κανω αλλο επαγγλεμα απο αυτο που εχω σπουδασει///
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
δεπ ε? έχεις μέσον?

και ναι και οχι ( δλδ , δεν χρειαζεται πρακτικα ) μιας και η θεση μου ειναι περιζητητη μιας και σαν επιστημη αυτη τωρα αναπτυσσεται // πολλοι λιγοι υπαρχουν για αυτη , και αυτοι οχι με τα καλυτερα προσοντα κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Τότε πήγαινε κατευθείαν στην άλλη δουλειά για να μη κουράζεις το μυαλό σου με όλες αυτές τις επιλογές.
-----------------------------------------
και ναι και οχι ( δλδ , δεν χρειαζεται πρακτικα ) μιας και η θεση μου ειναι περιζητητη μιας και σαν επιστημη αυτη τωρα αναπτυσσεται // πολλοι λιγοι υπαρχουν για αυτη , και αυτοι οχι με τα καλυτερα προσοντα κτλ
Στο εύχομαι φίλε,άμα το καταφέρεις θα είναι πολύ καλό.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
δες το και αλλιως , εκει που θα κυνηγας πελατες, αν βγεις δασκαλα θα τους εχεις ετοιμους και δεν θα τους προλαβαινεις κιολας , και θα σου κανουν δωρο 2 μηνες διακοπες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, ηρθε η ωρα να ποσταρω και γω!! Καταρχας θα συμφωνησω απολυτα με τη Χριστινα, της οποιας πραγματικα της βγαζω το καπελο... Και γω παιδαγωγικο θα παω, αλλα επειδη το γουσταρω τρελα!! Τα παιδια ειναι η ανασα μου, δε μπορω να με φανταστω να κανω κατι αλλο (περα απο το θεατρο βεβαια που θα το συνδιασο με τη διδασκαλια)... Εχω αναλυσει πολλες φορες το σκεπτικο μου, αν ψαξετε λιγο ολο και καπου θα βρειτε καποια απαντηση μου, και βαριεμαι να τα ξαναπω, αλλα για να γινεις ενας σωστος δασκαλος και να χεις τη συνειδηση σου καθαρη, θα πρεπει να εχεις τρομερο μερακι και ορεξη για δουλεια!! Αλλωστε τα παιδια ειναι το μελλον αυτης της κατεστραμμενης χωρας και πρωτοι απ'ολους εμεις θα πρεπει να τους μαθουμε να ακολουθουνε την καρδια τους και οχι το χρημα!! Ποιο χρημα δηλαδη?? 1200 ευρω με και γω δεν ξερω ποσα χρονια δουλειας δεν ειναι τιποτα!! Τωρα σχετικα με σενα froso a. θα σου προτεινα να αποφασισεις με πυξιδα τα θελω σου και οχι τα ανοητα στερεοτυπα!! Αν νιωθεις οτι αυτο που σου ταιριαζει ειναι το παιδαγωγικο πηγαινε, αλλιως παρατα το οσο εχεις ακομα καιρο... Ασε που κανεις δε σου εγγυαται πως μολις τελειωσουμε τη σχολη οι δασκαλοι θα διοριζονται ακομα!! Και εκει θα φανει πραγματικα ποιος αγαπα το αντικειμενο και εχει θεληση να δουλεψει... Δε λεω κατι αλλο, η αποφαση ειναι δικη σου!!

Υ.Γ Μια απορια εχω μονο, επειδη πιανουμε ακριβως τις ιδιες πολεις στο παιδαγωγικο, ποσα μορια εβγαλες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
thanks foreverfreak!κι εγω σου βγαζω το καπελο τωρα..ετσι ειναι!οπως τα λες!:no1:
σας ζηλευω παντως που περνατε επαρχια!εγω θα μεινω κολλημενη στο παιδαγωγικο της αθηνας και ειμαι στα ορια της καταθλιψης!αλλα ακουσα και κατι αλλο....εκτοξευση των βασεων εως και 700 μορια!υπερπληθερα αριστουχων!παιδαγωγικο αθηνας στο 19000..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top