Παιδαγωγικό vs ψυχολογία

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
ψυχολογια ψυχολογια!!! (o νοων νοείτω)
Αχαχαχχαχαχα! Σωστός... Όχι για σένα.. για τα φουκαριάρικα τα πιτσιρίκια!!

Πλακίτσα...

Εσένα τι σου αρέσει περισσότερο; Αυτό να κάνεις και άσε αποκατάσταση και κουραφέξαλα. Μέχρι να βγεις μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα. Εξάλλου σε λίγο όλους μας βλέπω με τον ψυχολόγο μας(δεν ειρωνεύομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
1ον: Το παιδαγωγικό γράφετε έτσι!
2ον: Το παιδαγωγικό έχει καλύτερες προοπτικές, αλλά δεν ξέρεις αν θα έχει κορεστεί σε 4 χρόνια που θα βγεις. Ψυχολογία για μένα είναι πολύ ωραία επιστήμη
-----------------------------------------
το διλιμα ειναι γνωστο...αυτο που σου αρεσει απο την μια(ψυχολογια)και σιγουρη αποκασταση και πιο ευκολη σχολη απο την αλλη(παιδαγωγικο)...

εχω μπερδευτει παααρα πολυ ... ασ σημειω8ει οτι ψυχολογια πιανω α8ηνα 8εσαλονικη κ ρε8υμνο ενω παιδαγωγικο γιανενα αλεξανρουπολη φλωρινα ροδο και ρε8υμνο.....(εμενα πο ολεσ αυτεσ μονο 8εσαλονικη κ αλεξανδουπολη μ αρεσει, φλωρινα ροδο χαλιαααα..//)

εσεισ τι λετε΄;;

δεν ειναι οτι το παιδαγωγικο το σιχαινομαι, 8α την εκανα ανετα αυτην την δουλεια...αλλα παντα η8ελα ψυχολογια..απλα τωρα σκεφτομαι την αποκασταση και το ποσο διαβασμα 8α κανω στην σχολη...

ευχαριστω..
Θεέ μου! Και το δίλημμα γράφεται με ι, η και 2 μ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
1ον: Το παιδαγωγικό γράφετε έτσι!
2ον: Το παιδαγωγικό έχει καλύτερες προοπτικές, αλλά δεν ξέρεις αν θα έχει κορεστεί σε 4 χρόνια που θα βγεις. Ψυχολογία για μένα είναι πολύ ωραία επιστήμη
-----------------------------------------

Θεέ μου! Και το δίλημμα γράφεται με ι, η και 2 μ!
σε ΕΠΙΑΣΑ!!:jumpy: οχι γραφετε αλλά γράφεται.. :P

Να μαθεις να μην πειράζεις την κοπέλα!! :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
καλά δεν ξαναμιλάω!:P
Αμά ρε savoulinho τίποτα δε σου ξεφεύγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
σορυ για τα ορ8ογραφικα.ημουν λιγο πιεσμενη την ωρα που εγραφα.8α προσεχω..αλλα δεν ηταν αναγκη να γινει και παρατηρηση ρε παιδια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
σορυ για τα ορ8ογραφικα.ημουν λιγο πιεσμενη την ωρα που εγραφα.8α προσεχω..αλλα δεν ηταν αναγκη να γινει και παρατηρηση ρε παιδια....
Εγώ το κατάλαβα ότι έγραφες πιεσμένα.. Δε γίνεται να βγάζεις τέτοιους βαθμούς και να κάνεις τόσο ανόητα ορθογραφικά! Πάντως πλάκα σου έκανα, sry αν σπάστηκες.:friends:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αχαχαχχαχαχα! Σωστός... Όχι για σένα.. για τα φουκαριάρικα τα πιτσιρίκια!!

Πλακίτσα...

Εσένα τι σου αρέσει περισσότερο; Αυτό να κάνεις και άσε αποκατάσταση και κουραφέξαλα. Μέχρι να βγεις μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα. Εξάλλου σε λίγο όλους μας βλέπω με τον ψυχολόγο μας(δεν ειρωνεύομαι)

συμφωνω....αλλα δνε ξερω κατα ποσο 8α μπορεσω να ανταπεξελ8ω μεσα στην σχολη στα μα8ηματα....ακομη δεν ξερω αν ειμαι ετοιμη να αφησω την ελλαδα για ενα χρονο για μεταπτυχιακο...ειναι λιγο δυσκολο..και εγω δεν την σκεφτομουν την επαγγλεματικη αποκατασταση...αλλα τωρα που ηρ8ε η ωρα για το μηχανογραφικο.....δεν ειναι λιγο πιανω παιδαγωγικο ,δεν γινεται να μην μου περασει απο το μυαλο...εστω σαν ιδεα...δεν ξερωωωωω..................:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
σορυ για τα ορ8ογραφικα.ημουν λιγο πιεσμενη την ωρα που εγραφα.8α προσεχω..αλλα δεν ηταν αναγκη να γινει και παρατηρηση ρε παιδια....
Κι εγώ πλάκα έκανα κοπέλα μου φυσικά! Μην παρεξηγηθούμε κιόλας! Καταλαβαίνω την αγωνία σου, κι εγώ την ίδια περνάω!
Απλώς ηρέμησε (όσο γίνεται!:)) και σκέψου τι πραγματικά θέλεις! Φιλικά:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ το κατάλαβα ότι έγραφες πιεσμένα.. Δε γίνεται να βγάζεις τέτοιους βαθμούς και να κάνεις τόσο ανόητα ορθογραφικά! Πάντως πλάκα σου έκανα, sry αν σπάστηκες.:friends:

οχι ενταξει αλλα μην μασ παρουν και με τισ πετρεσ οτι δεν ξερουμε ορ8ογραφια......χα.χα.χα.......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ώλη αιδώ ξαίρουμαι ωρθωγραφεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κι εγώ πλάκα έκανα κοπέλα μου φυσικά! Μην παρεξηγηθούμε κιόλας! Καταλαβαίνω την αγωνία σου, κι εγώ την ίδια περνάω!
Απλώς ηρέμησε (όσο γίνεται!:)) και σκέψου τι πραγματικά θέλεις! Φιλικά:bye:


οχι δεν παρεξηγη8ηκα!!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αν πράγματι σου αρέσει η ψυχολογία δήλωσε ψυχολογία,αλλιώς παιδαγωγικό.Θέλει πολύ μεράκι και υπομονή η επιστήμη της ψυχολογίας και να ξέρεις οτι θα πρέπει να μαθαίνεις συνέχεια, ακόμα και όταν τελέιώσεις τη σχολή.Όσον αφορά στην αποκατάσταση αυτό είναι ζήτημα συμβάσεων και δικό σου (πόσο καλά θα γνωρίζεις την εν λόγω επιστήμη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ώλη αιδώ ξαίρουμαι ωρθωγραφεία


για μια στιγμη δεν καταλαβαινα τι διαβαζα.......ειδικα εκει με το αιδω μπερδευτηκα πολυυυυ.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
παιδαγωγικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αν πράγματι σου αρέσει η ψυχολογία δήλωσε ψυχολογία,αλλιώς παιδαγωγικό.Θέλει πολύ μεράκι και υπομονή η επιστήμη της ψυχολογίας και να ξέρεις οτι θα πρέπει να μαθαίνεις συνέχεια, ακόμα και όταν τελέιώσεις τη σχολή.Όσον αφορά στην αποκατάσταση αυτό είναι ζήτημα συμβάσεων και δικό σου (πόσο καλά θα γνωρίζεις την εν λόγω επιστήμη).
8ελω πολυ να ασχολη8ω με την ψυχολογια κ νομιζω μου τιαριαζει..απλα σκεφτομαι αποτην μια μια ζωη μεσ στο διαβασμα χωρισ σιγουρη δουλεια και αποτην αλλη η ευκολη λυση............. σ αυτο δεξερωωωωωωω τι να απαντησω............:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ο,τι ευχαριστει εσενα να κανεις,αλλωστε θα ειναι ενα επαγγελμα που θα το εξασκεις για τα υπολοιπα 40-50 χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
παιδαγωγικο γιατι κανεις και μαθηματα ψυχολογιας , παιδαγωγικης κτλ και επι πρακτικης ασκεις την ψυχολογια .
και βεβαια βρισκεις αμεσα δουλεια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Άμα προτιμάς την εύκολη λύση πήγαινε παιδαγωγικό ,αλλά για μένα στην επιστήμη δεν υπάρχει τέτοια φράση.Δεύτερον, τι σημαίνει σίγουρη δουλειά;
Όλα έτοιμα θα τα βρίσκουμε ας ψάξουμε και λίγο.Με αυτό το τρόπο βρίσκεις και κάτι που σου ταιριάζει απόλυτα.ΤΕΣΠΑ διάλεξε ο τι θες, αλλά με βάση τί σου αρέσει περισσότερο,όχι τι σε βολεύει περισσότερο.Σε αυτή τη χώρα μάθαμε να είμαστε μόνο του βολέματος...
-----------------------------------------
παιδαγωγικο γιατι κανεις και μαθηματα ψυχολογιας , παιδαγωγικης κτλ και επι πρακτικης ασκεις την ψυχολογια .
και βεβαια βρισκεις αμεσα δουλεια .
Ποιά ψυχολογία εφαρμόζεις ρε φίλε, μας κοροιδεύεις μόνο ένα μικρό τμήμα της ψυχολογίας διδάσκεται στα παιδαγωγικά τμήματα, αυτό που αφορά στη μάθηση(Piaget,thorndike,watson κ.λ.π) και αυτό για να οργανώνεται σωστά η διδασκαλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
το διλιμα ειναι γνωστο...αυτο που σου αρεσει απο την μια(ψυχολογια)και σιγουρη αποκασταση και πιο ευκολη σχολη απο την αλλη(παιδαγωγικο)...

εχω μπερδευτει παααρα πολυ ... ασ σημειω8ει οτι ψυχολογια πιανω α8ηνα 8εσαλονικη κ ρε8υμνο ενω παιδαγωγικο γιανενα αλεξανρουπολη φλωρινα ροδο και ρε8υμνο.....(εμενα πο ολεσ αυτεσ μονο 8εσαλονικη κ αλεξανδουπολη μ αρεσει, φλωρινα ροδο χαλιαααα..//)

εσεισ τι λετε΄;;

δεν ειναι οτι το παιδαγωγικο το σιχαινομαι, 8α την εκανα ανετα αυτην την δουλεια...αλλα παντα η8ελα ψυχολογια..απλα τωρα σκεφτομαι την αποκασταση και το ποσο διαβασμα 8α κανω στην σχολη...

ευχαριστω..
ενα θα σου πω γλυκεια μου φρωσουλα. να σπουδασεις ψυχολογια. απο τη στιγμη που ειναι αυτο που σου αρεσει να ξερεις οτι ποτε δεν θα μεινεις ανεργη!!!:iagree::iagree::iagree: σιγουρα η αποκατασταση των φοιτητων του παιδαγωγικου ειναι αμεση, φανταζεσαι ομως να γινομασταν ολοι δασκαλοι?? και εγω πιανω παιδαγωγικο στη ροδο ομως μου αρεσει παρα πολυ το μεταφραστικο και εκει ελπιζω να περασω. εκτος αυτου να ξερεις πως και η ψυχολογια ειναι απο τις καλυτερες σχολες και με αποκατασταση. εγω σου δινω μια συμβουλη,απο εκει και περα εσυ εισαι που αποφασιζεις!!! οπου σου λεει η καρδουλα σου να πας!!! εγω τουλαχιστον αυτης της γνωμης ειμαι:D:no1::D. α και συγχαρητηρια για την επιτυχια σου!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ελεος με τα παιδαγωγικα!!εχω δει σημερα...
νομικη η παιδαγωγικα?
φιλολογια η παιδαγωγικα?
ψυχολογια η παιδαγωγικα?
κι εγω παιδαγωγικα θα παω!αλλα εγω το θελωωω!!
κηνυγησε το ονειρο σου@η ψυχολογια ειναι γαματη σχολη και ποιος σου πε οτι δν εχει αποκατασταση!ειδικα αμα ανοιξεις τη γραφιαρα σου αλλο κυρος!
απλα βαρεθηκα να βλεπουν τα παιδαγωγικα σαν ευκολη λυση και να παραγκωνιζονται τα αλλα επαγγελματα!ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΘΑ ΚΟΡΕΣΤΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top