Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
παιδιά εγώ κάνω 5 χρόνια κλασσική κιθάρα και δίνω και εξετάσεις, συγχορδίες δεν μου έμαθαν όμως ακόμα , προσπάθησα λίγο μόνος μου αλλλα δεν τα καταφέρνω:(
σκέφτομαι να σταματήσω, γιατί δεν μου αρέσουν πολύ τα τραγούδια των εξετάσεων που με βάζουν να μαθαίνω( γιατί μόνο αυτά κάνουμε όλο τον χρόνο) τι με συμβουλεύεται να κάνω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κάνεις 5 χρόνια κιθάρα και δεν σου έχουν μάθει συγχορδίες; :!:
Μη σταματήσεις, βρες άλλο δάσκαλο/ωδείο απλά όπου θα κάνεις πράγματα που σου αρέσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
5 χρόνια και ακόμα?!:wow: Εγώ από το 2ο χρόνο αν θυμάμαι έμαθα συγχορδίες και μάλλον στον 3ο μπαρέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
εγω παιζω πιανο βιολι και θελω να μαθω βιολοντσελο καποια στιγμη...το βρισκω υπεροχο οργανο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariel37827

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω πάλι στη 1η δημοτικού μέχρι την τρίτη έπαιζα πιάνο μετά όμως άρχισα φλογέρα για κανα 2 χρόνια πάλι :Pκαι τωρα τα 2 τελευταία χρόνια παίζω κιθάρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
παιδιά εγώ κάνω 5 χρόνια κλασσική κιθάρα και δίνω και εξετάσεις, συγχορδίες δεν μου έμαθαν όμως ακόμα , προσπάθησα λίγο μόνος μου αλλλα δεν τα καταφέρνω:(
σκέφτομαι να σταματήσω, γιατί δεν μου αρέσουν πολύ τα τραγούδια των εξετάσεων που με βάζουν να μαθαίνω( γιατί μόνο αυτά κάνουμε όλο τον χρόνο) τι με συμβουλεύεται να κάνω??

Κανεις θεωρια παραλληλα; Εχεις κανει συγχορδιες στη θεωρια;
Μπορει να μην στις μαθαινουν ακομα επειδη δεν συμβαδιζει με τη θεωρια που κανεις, εγω παντως ειχα ζητησει στον 2ο-3ο χρονο απο τον καθηγητη μου να μου δειξει κανα ακορντο να γρατζουναω την κιθαρα μου και μου εδειξε πχ 5 πιασιματα.
Αν θες μπορω να σου δειξω/γραψω μερικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
παιδιά εγώ κάνω 5 χρόνια κλασσική κιθάρα και δίνω και εξετάσεις, συγχορδίες δεν μου έμαθαν όμως ακόμα , προσπάθησα λίγο μόνος μου αλλλα δεν τα καταφέρνω:(
σκέφτομαι να σταματήσω, γιατί δεν μου αρέσουν πολύ τα τραγούδια των εξετάσεων που με βάζουν να μαθαίνω( γιατί μόνο αυτά κάνουμε όλο τον χρόνο) τι με συμβουλεύεται να κάνω??

λυση 1, βρες καθηγιτη για ιδιετερα ωστε να κανετε αυτα που θες εσυ
Λυση 2, δοκιμασε να αλλαξεις ωδειο, ποτε δεν ξερεις...
λυση 3, "παρατα" την κλασικη και ξεκινα ηλεκτρικη, θα ανοιξει τον τροπο σκεψης σου ως προς την μουσικη, και μετα θα πιασεις την κλασικη με περισσοτερη ανεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
off:Υπάρχουν καθηγητές που κάνουν μαθήματα φυσαρμόνικας ή oi περισσότεροι είναι αυτοδίδακτοι?

on: παίζω πιάνο 11 χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
off:Υπάρχουν καθηγητές που κάνουν μαθήματα φυσαρμόνικας ή oi περισσότεροι είναι αυτοδίδακτοι?

on: παίζω πιάνο 11 χρόνια...


11 χρονια?μπραβο!θα δωσεις πτυχιο η διπλωμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
11 χρονια?μπραβο!θα δωσεις πτυχιο η διπλωμα?


Τίποτα από τα δύο, άμεσα... Το σταμάτησα από πέρσι λόγω μαθημάτων αλλά κάθομαι και παίζω σπίτι μόνη μου τώρα για να εξασκούμαι λίγο...Πιο πολύ με ενδιαφέρει να πάρω το πτυχίο της Αρμονίας βασικά...

Σίγουρα θα το συνεχίσω μετά το λύκειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πώς κουρδίζουμε μια κιθάρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
από τα κουρδιστήρια πάνω από το βραχίονα με τα τάστα. Εγώ έχω ένα ηλεκτρονικό πραγματάκι που όταν χτυπάω μια χορδή (Χ, Χορδή...) δείχνει ν είναι μέσα στον τόνο. Με βολεύει πολύ, πολύ περισσότερο από το διαπασών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω κιθάρα αλλά πήρα μία σουβενιριστική και δεν ακούγεται καλά τιιιιν τιιιιν :p
Κάτι νότες είχα δει κάποιο να πατάει σε αρμόνιο και την κούρδιζε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Α ναι, κι έτσι γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελενάκι

Νεοφερμένος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιος Αθανάσιος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγώ παίζω 5 χρόνια κιθάρα και 3 χρόνια πιάνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξέρω κιθάρα αλλά πήρα μία σουβενιριστική και δεν ακούγεται καλά τιιιιν τιιιιν :p
Κάτι νότες είχα δει κάποιο να πατάει σε αρμόνιο και την κούρδιζε

Αμα ειναι σουβενιριστικη το πιθανοτερο ειναι οσο και να προσπαθισεις να μην κουρδισει ποτε....

Αυτη η τεχνικη πρωηποθετει να εχεις καλο αυτι... Ετσι απλα πατας την νοτα τις καθε χορδης και κουρδιζεις, οπως ακριβος το κανεις και με μια αλλη, κουρδισμενη κιθαρα.

Για οσους δεν διαθετουμε τοσο καλο αυτι, κυκλοφορουν και τα ηλεκτρικα κουρδιστιρια που σε καθοδηγουν με ενα βελακι η με φωτακια η με συνδιασμο αυτων των δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ναι εγώ τέτοιο έχω με βελάκι. Με βόλεψε πολύ ειδικα στη αρχή που δεν μπορούσα και τόσο καλά να κουρδίζω την κιθάρα μόνος μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Παίζω βιολί, φυσαρμόνικα, ηλεκτρική κιθάρα (έχω και συγκρότημα... ) και σχεδόν επαγγελματικά ντραμς... από πέντε χρονών τα ξεκίνησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Παίζω βιολί, φυσαρμόνικα, ηλεκτρική κιθάρα (έχω και συγκρότημα... ) και σχεδόν επαγγελματικά ντραμς... από πέντε χρονών τα ξεκίνησα...


Σοβαρά;Παίζεις βιολί,φυσαρμόνικα,ηλ.κιθάρα και ντραμς από τα 5 σου;Παιδί θαύμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Οι γονείς μου με πήγαιναν με το ζόρι στο ωδείο !!! Απ'αυτά μόνο τα ντραμς μου αρέσουν πραγματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top