Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

PROTEAS1992

Νεοφερμένος

Ο Βασίλειος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγώ μπαίνω στο 13 έτος σπουδων πιανου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billkolok

Νεοφερμένος

Ο billkolok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
γεια σας παιδια και απο μενα διαβαζα για εσας που παιζετε κατι...λεω να αρχισω και εγω κατα τον Μαρτη για τον λογο οτι εχω βαλει να κανω κατι βιντεο πιο πρι νκαι θελουν δουλεια...μπορει καποιος να μου πει ποσο καιρο χρειαζομαι για να μαθω καλα κιθαρα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
γεια σας παιδια και απο μενα διαβαζα για εσας που παιζετε κατι...λεω να αρχισω και εγω κατα τον Μαρτη για τον λογο οτι εχω βαλει να κανω κατι βιντεο πιο πρι νκαι θελουν δουλεια...μπορει καποιος να μου πει ποσο καιρο χρειαζομαι για να μαθω καλα κιθαρα???

Εξαρτάται πόσο καλά εννοείς. Οι σπουδές είναι 12 χρόνια. Στα 3-4 μπορείς να παίζεις αρκετά κομμάτια (κλασικά) και στο χρόνο μπορείς να μάθεις να παίζεις συγχορδίες για συνοδεία σε τραγούδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billkolok

Νεοφερμένος

Ο billkolok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ok ευχαριστω πολυ θα δω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakos

Νεοφερμένος

Ο johnakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ παίζω βιολί 8 χρόνια....τώρα που πήγα 1η λυκείου,άρχισα να το βαριέμε και σκεφτομαι να το σταματήσω...ολοι ομως μου λένε οτι ειναι μια κρίση εφηβείας και όταν μου περάσει θα το μετανιώσω....όταν δεν παίζω καμιά βδομάδα βιολί μου λείπει λιγο αλλά σκέφτομαι οτι αν παίξω λίγο θα ξεχαστώ και δεν θα δω το έργο μου η κάτι αλλο που έχει δευτερέυον σημασία και δεν είναι τοσο σημαντικό.Help me πείτε μου τι να κάνω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ναι παίζω εδώ και 7 χρόνια κιθάρα
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ παίζω βιολί 8 χρόνια....τώρα που πήγα 1η λυκείου,άρχισα να το βαριέμε και σκεφτομαι να το σταματήσω...ολοι ομως μου λένε οτι ειναι μια κρίση εφηβείας και όταν μου περάσει θα το μετανιώσω....όταν δεν παίζω καμιά βδομάδα βιολί μου λείπει λιγο αλλά σκέφτομαι οτι αν παίξω λίγο θα ξεχαστώ και δεν θα δω το έργο μου η κάτι αλλο που έχει δευτερέυον σημασία και δεν είναι τοσο σημαντικό.Help me πείτε μου τι να κάνω!!!!

Σε συμβουλεύω να συνεχίσεις και να το ξανασκεφτείς σοβαρά μετά από κανά χρόνο:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Είναι κάνεις εδώ απο ώδειο Αθηνών??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ozzy

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κιθάρα και την έχω ερωτευτή.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konfou

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εγώ δεν παίζω τίποτα. Όχι δεν μου αρέσει τίποτα, απλώς βαριέμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
πιανο, φετος δινω για ανωτερα να τελειωσω με το καλο την 3η αρμονια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
πιανο, φετος δινω για ανωτερα να τελειωσω με το καλο την 3η αρμονια....
Αντε με το καλο!:)..εγω ειχα αρχισει κιθαρα αλλα σταματησα...ακομα το μετανιωνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoletta !!!

Νεοφερμένος

Η Nikoletta !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παίζω πιάνο εδώ και 6 χρόνια και έπαιζα και κιθάρα για 3 χρόνια.:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιζω κιθαρα, μαλιστα καπου τετια εποχη την πειρα, εδω και 4 χρονια
Πριν λιγο καιρο πειρα και ενα μπαγλαμαδακι για να μπω στα νερα του ρεμπετικου
Αμα βρεθει κανω και το μπασο να γλυκολαλαει μελανχολικα
Εχω και μια φυσαρμονικα αλλα δεν εχω ασχολιθει...
Και θελω και να βρω μια εΰραικη αρπα αλλα που να την βρω στην Ελλαδα που δεν την ξερει κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karxarini

Νεοφερμένος

Η Κλαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παίζω με τα νεύρα του μπαμπά μου και αυτός βγάζει κάτι περίεργους ήχους τύπου ΑΑΑΑΑ-ΟοοΥΥΥΥΥΥΥ-ΑΑΑΟοοΥΥΥΥΥ.



Πιάνει?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
πέραν της πλάκας όμως,όταν έχω χρόνο (δλδ αραιά και που...) παιδεύω την ηλ.κιθάρα μου. Αν και για να είμαι ειλικρινής οι ήχοι που βγάζει ο μπαμπάς μου ακούγονται καλύτεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*MARAKI*

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
εγω παιζω 10 χρονια βιολι και 5 πιανο:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

MuseLara

Νεοφερμένος

Η MuseLara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παίζω πιάνο 3 χρόνια και ήθελα και μπάσο. Πρόσφατα δοκίμασα να δω πώς τα πάω στην ηλεκτρική κιθάρα αλλά έχω ένα πρόβλημα: φεύγει το χέρι μου και η πένα χτυπάει και την πιο κάτω χορδή... Ελπίζω να μην αντιμετωπίσω τίποτα παρόμοιο και με το μπάσο (αν και δε θέλει πένα και οι χορδές είναι πιο χοντρές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παίζω πιάνο 3 χρόνια και ήθελα και μπάσο. Πρόσφατα δοκίμασα να δω πώς τα πάω στην ηλεκτρική κιθάρα αλλά έχω ένα πρόβλημα: φεύγει το χέρι μου και η πένα χτυπάει και την πιο κάτω χορδή... Ελπίζω να μην αντιμετωπίσω τίποτα παρόμοιο και με το μπάσο (αν και δε θέλει πένα και οι χορδές είναι πιο χοντρές)


Αυτο ειναι συνιθες φαινομενο για καπιον που δεν εχει συνιθισει.. Μετα απο λιγο καιρο δεν θα εχεις προβλημα.. Και μπασο να ξεκινισεις, ισως να μην παθενεις αυτο, αλλα κατι θα κανεις στραβα παλι.. Παντος αφου γουσταρεις, ασχολισου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top