Ο υπολογιστής με σκοτώνει ...

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
φιλε το τραινο χανεται μονο οταν περνα και φευγει απο μπροστα σου..και παλι δεν χανεται ξαναερχεται!αλλα αν αποφασησεις να κατσεις τωρα ι(γιατι περι αποφασεις προκειτε) ΤΙΠΟΤΑ δεν χαθηκε!
ελα να πεισμωσουμε λιγακη,,μαραθωνιος ειναι και πρεπει να τον βγαλουμε!;)

:DDDDDDDDDD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ε κλεισ'το το ρημαδι ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elios

Νεοφερμένος

Ο elios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Υπάρχει πιο εύκολη λύση, αλλά πρέπει να δόσεις λίγο βάση και να μην την φτύσεις με την μια. NLP. Τομέας ψυχολογίας.


Νοητικός επαναπροσδιορισμός.
Έχει αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βαλε στοχο να διαβαζεις καποιες ωρες τη μερα και μετα να καθεσαι στον υπολογιστη ως ανταμοιβη για τον κοπο σου. Απο τη στιγμη που εισαι τοσο εξαρτημενος να το κοψεις τελειως δε προκειται να πετυχει αλλα μπορεις να το γυρισεις υπερ σου. Προσεχε ομως να μη βαζεις στοχους που δε μπορεις να τους πετυχεις, δηλαδη αν δε μπορεις να διαβασεις πανω απο 1.30-2 ωρες τη μερα μη βαλεις 3 και 4, βαλε οσες αντεχεις μεσα σε λογικα πλαισια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, έχω κάνει αρκετά ''χαζά'' πόστ, με βλέπω πολύ ανώριμο να αντεπεξέλθω στις απαιτήσεις των πανελληνίων , ίσως φταίει ότι φέτος πήρα την βαριά απόφαση να διαβάσω...

Κάθε μέρα παλεύω με τον εαυτό μου να ξεπεράσω το άγχος μου , τις κακή βοήθεια του φροντιστηρίου μου και φυσικά μπορεί να φταίω εγώ, ώρες αμέτρητες στον υπολογιστή , αμέτρητες , να πηγαίνει 10 η ώρα το βράδυ και αντί να διαβάζω να βλέπω το ρολόι και να λέω ''αύριο το πρωί θα σηκωθώ και να διαβάζω'' προσπαθώντας να με κάνω να πιστέψω ότι θα διαβάσω.

Το πρωινό όμως φίλε Κυριάκο ήρθε και ο υπολογιστής είναι ακόμα ανοιχτός σαν να με μαγνητίζει ρε παιδί μου κάτι λες και έχει τίποτα σημαντικό να δω .

Έπειτα από τις συμβουλές κάποιον μελών του forum έκανα σημαντικές κινήσεις και πήρα σωστές αποφάσεις και προσπάθησα έστω και για λίγο να το αφήσω αυτό το κουτί που με καταστρέφει...Οι ίδιοι οι φίλοι μου έλεγαν και απορούσαν για το αν διαβάζω και δεν μπαίνω στο ίντερνετ.

Παιδιά με καταστρέφει , κάθομαι και διαβάζω μπροστά από την οθόνη και λέω δεν θα το ανοίξω και όμως το χέρι μου πάει στο κουμπί , λες και είναι ναρκωτικό.

Ορισμένοι θα πείτε ''Σιγά ρε φίλε , αν θες να διαβάσεις δεν θα σε επηρεάσει ένας υπολογιστής'' , δεν είναι έτσι, πιστεύω έχει γίνει και σε αρκετούς.

Πολλές φορές έβγαλα το καλώδιο και το έδωσα σε ανθρώπους τρίτους από την οικογένεια μου και όμως αυτό δεν με σταμάτησε από το να αγοράσω άλλο γιατί δεν μου το έδιναν.

Να το σπάσω? Να το βάψω μπλε και να το πετάξω στον Θερμαϊκό Κόλπο ? Να το βάλω φωτιά ?
Τι να κάνω? Χάνω πάρα πολλές ώρες παιδιά και θέλω να πετύχω , δεν είναι οτι δεν θέλω....αν πέρασε κάποιος το ίδιο ή μη σας παρακαλώ να ακούσω την άποψη σας ...Ίσως με βοηθήσει . Ευχαριστώ :s:s:s

Εγώ ήμουν μια ζωή κολλημένος με το pc, αλλά είπα στον εαυτό μου να μειώσω στο ελάχιστο το online gaming (WoW,CS,DotA) για τις 3 χρονιές του Λυκείου, το οποίο έκανα. Έκοψα το WoW και το CS και περιόρισα τη DotA στο ελάχιστο. Πάντα διάβαζα με μουσική, pc και TV. Αλλά όταν λέμε είχα ανοιχτό το pc, απλά το είχα να τρέχει κάνα music playlist και ανοιχτό κάνα msn που μιλούσα με κάνα φίλο ή καμιά σελίδα forum. Games έπαιζα μετά τις 11/12 το βράδυ, 11/12-2 κάπου εκεί. To PC δεν κόβεται φίλε μου... μέγα λάθος να το προσπαθήσεις. Όλοι τα ίδια έλεγαν. Και γω έλεγα: "Όταν θα πάω 3η Λυκείου θα διαβάζω 24/7, δεν θα ανοίγω το PC, δεν θα βγαίνω έξω". Πράγμα αδύνατον. Τα ίδια έλεγα όταν πήγα φοιτητής: "Θα κόψω το pc, θα αφιερωθώ αποκλειστικά στα clubs/bars/γκόμενες και στο διάβασμα". Και μάντεψε... πάλι δεν το έκοψα. Απλά βάλε προτεραιότητες στη ζωή σου. Μετά από 10 χρόνια τι θα θες να κάνεις; Να είσαι μηχανικός/επιστήμονας κτλ ή ένας ηλεκτρολόγος; :P Αν θες το πρώτο, τότε φρόντισε να στρωθείς στο διάβασμα.
-----------------------------------------
Βαλε στοχο να διαβαζεις καποιες ωρες τη μερα και μετα να καθεσαι στον υπολογιστη ως ανταμοιβη για τον κοπο σου. Απο τη στιγμη που εισαι τοσο εξαρτημενος να το κοψεις τελειως δε προκειται να πετυχει αλλα μπορεις να το γυρισεις υπερ σου. Προσεχε ομως να μη βαζεις στοχους που δε μπορεις να τους πετυχεις, δηλαδη αν δε μπορεις να διαβασεις πανω απο 1.30-2 ωρες τη μερα μη βαλεις 3 και 4, βαλε οσες αντεχεις μεσα σε λογικα πλαισια.

+1 καλή ιδέα. Απλά όσο διαβάζεις να μην σκέφτεσαι τι θα κάνεις στο PC μετά και δεν θυμάσαι τι διάβασες στην προηγούμενη σελίδα. Όταν η krou λέει διάβασμα εννοεί συγκεντρωμένο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, έχω κάνει αρκετά ''χαζά'' πόστ, με βλέπω πολύ ανώριμο να αντεπεξέλθω στις απαιτήσεις των πανελληνίων , ίσως φταίει ότι φέτος πήρα την βαριά απόφαση να διαβάσω...

Κάθε μέρα παλεύω με τον εαυτό μου να ξεπεράσω το άγχος μου , τις κακή βοήθεια του φροντιστηρίου μου και φυσικά μπορεί να φταίω εγώ, ώρες αμέτρητες στον υπολογιστή , αμέτρητες , να πηγαίνει 10 η ώρα το βράδυ και αντί να διαβάζω να βλέπω το ρολόι και να λέω ''αύριο το πρωί θα σηκωθώ και να διαβάζω'' προσπαθώντας να με κάνω να πιστέψω ότι θα διαβάσω.

Το πρωινό όμως φίλε Κυριάκο ήρθε και ο υπολογιστής είναι ακόμα ανοιχτός σαν να με μαγνητίζει ρε παιδί μου κάτι λες και έχει τίποτα σημαντικό να δω .

Έπειτα από τις συμβουλές κάποιον μελών του forum έκανα σημαντικές κινήσεις και πήρα σωστές αποφάσεις και προσπάθησα έστω και για λίγο να το αφήσω αυτό το κουτί που με καταστρέφει...Οι ίδιοι οι φίλοι μου έλεγαν και απορούσαν για το αν διαβάζω και δεν μπαίνω στο ίντερνετ.

Παιδιά με καταστρέφει , κάθομαι και διαβάζω μπροστά από την οθόνη και λέω δεν θα το ανοίξω και όμως το χέρι μου πάει στο κουμπί , λες και είναι ναρκωτικό.

Ορισμένοι θα πείτε ''Σιγά ρε φίλε , αν θες να διαβάσεις δεν θα σε επηρεάσει ένας υπολογιστής'' , δεν είναι έτσι, πιστεύω έχει γίνει και σε αρκετούς.

Πολλές φορές έβγαλα το καλώδιο και το έδωσα σε ανθρώπους τρίτους από την οικογένεια μου και όμως αυτό δεν με σταμάτησε από το να αγοράσω άλλο γιατί δεν μου το έδιναν.

Να το σπάσω? Να το βάψω μπλε και να το πετάξω στον Θερμαϊκό Κόλπο ? Να το βάλω φωτιά ?
Τι να κάνω? Χάνω πάρα πολλές ώρες παιδιά και θέλω να πετύχω , δεν είναι οτι δεν θέλω....αν πέρασε κάποιος το ίδιο ή μη σας παρακαλώ να ακούσω την άποψη σας ...Ίσως με βοηθήσει . Ευχαριστώ :s:s:s


Κάποτε για λίγο χρόνο είχα πάθει κι εγώ μια ψιλοεξάρτηση αν και γενικά δεν ηταν κατι ιδιαιτερο γιατι εγω χρησιμοποιούσα το pc πάντα για δουλειά ή ψάξιμο κι όχι για gaming και τέτοια (προσωπικά, και δεν το λέω για να το παίξω κάποιος, δεν έχω παίξει games ποτέ). Το καλο ηταν οτι δε με ειχε πιάσει στην τρίτη λυκείου αλλά πολύ νωρίτερα...Εγώ έβγαζα το καλώδιο της ethernet και το έδινα σε τρίτους, δε μπορώ να πω οτι ειχα τέτοιο βαθμο εξάρτησης που να πηγαινω να αγοραζω άλλο...Σε τελική ανάλυση κόψε τη σύνδεσή σου, δεν γίνεται αλλιώς. Ομολογουμένως, πάντως, ακομη και στην τριτη λυκειου, ακομη και τώρα συνεχιζω να περνάω αρκετές ώρες στον υπολογιστή, αλλά δεδομενου οτι δε μου τρώει χρονο απ'τις υποχρεώσεις και την κοινωνική ζωή μου, δεν το θεωρώ πρόβλημα. Ασχέτως που θεωρώ οτι γενικα σπαταλάω το χρόνο μου καλύτερα απο άλλους που βλέπουν τηλεόραση 5 ώρες τη μέρα, στο σπίτι μου ειναι ζήτημα αν ανοίγει 30 λεπτά κι αυτό μόνο τα βράδια για να χαζέψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Κομμένο....το κόβω να πάει να @!@#$#$@#$@# δεν θα χάσω την χρονιά μου για αυτό....καλή επιτυχία και θα τα πούμε όταν και αν μπώ απο κανέναν φίλο μου...μέχρι τότε ? ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ !!!!! ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ? ΣΑΣ ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
ε καλα δεν θα πας και αστροναυτης χαλαρωσε.Ολα με μετρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
ε καλα δεν θα πας και αστροναυτης χαλαρωσε.Ολα με μετρο.

οχι αστροναυτης παω γιατι για εμενα αυτο ειναι οπως για εναν αστροναυτη ενα ταξιδι....δεν απανταω σε αλλα μνμ την ειδα ντιβα τωρα ...πλάκα κανω παιδια....πάω βγαίνω και καλά να περνάτε ....δεν θέλω να ξανα κάτσω εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
:no1::hellas:

Καλα να περνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εγω μπαινω κανονικα internet και διαβαζω κανονικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αν δεν μπορείς να το περιορίσεις αποσύνδεσε το pc και σούταρέ το στο πατάρι... Έτσι θα σου μείνει και χώρος στο γραφείο :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Δωστο σε μενα και μολις τελιωσεις τις πανελινιες στο δινω πισω :P
Αλλα σοβαρα τωρα ο καλυτερος τροπος για να το κοψεις ειναι 2.
1, Βαρα τον εαυτο σου δυνατα καθε φορα που το σκεφτεσαι
2. κανε οσες καμψεις μπορεις καθε φορα π το σκεφτεσαι

Να δεις ποτε θα κουραστεις απο τον πονο και τις καμψεις και θα το κοψεις. Εγω αυτο εκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλλα σοβαρα τωρα ο καλυτερος τροπος για να το κοψεις ειναι 2.
1. Βαρα τον εαυτο σου δυνατα καθε φορα που το σκεφτεσαι
2. κανε οσες καμψεις μπορεις καθε φορα π το σκεφτεσαι

Βοηθάει αυτό; Αν ήμουν στην θέση του Κυριάκου, δεν θα έμπαινα καν στην διαδικασία να υποβάλλω τον εαυτό μου σε τέτοια κουραστικά πράγματα. Πολύ απλά δεν θα μπορούσαν να με ξεκολλήσουν απ' το pc. :(

Kυριάκο, πρέπει να καταλάβεις πως πρέπει να βάλεις ένα πρόγραμμα στη ζωή σου. Πρώτα, να κοιτάς το διάβασμά σου και έπειτα, το σερφάρισμα στο Internet. Δεν σου προτείνω ούτε να σπάσεις, να δανείσεις, να αποσυνδέσεις ή να μπλοκάρεις τον υπολογιστή σου. Ο υπολογιστής είναι ένα χρήσιμο εργαλείο, το οποίο σε χαλαρώνει και σε βοηθάει σε ορισμένες εργασίες.

Πρέπει να καταλάβεις ότι το πολύωρο σερφάρισμα είναι ανούσιο και δεν σου προσφέρει τίποτα, εν αντιθέσει με το διάβασμα που θα σε βοηθήσει να κάνεις πραγματικότητα τα όνειρά σου, περνώντας σε κάποια σχολή. Αν δεν μπεις στην διαδικασία να το καταλάβεις, παρά βρίσκεις τρόπους απομάκρυνσής σου απ' τον υπολογιστή δεν θα καταφέρεις τίποτα, γιατί δεν θα είσαι συγκεντρωμένος στο βιβλίο, αλλά υπάρχουν και internet cafe, όπου και θα καταφύγεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
απλα βαζουν οι γονεις σου εναν κωδικο προσβασης στο πισι για να μην μπορεις να ξαναμπεις.:jumpy:

Σωστός.... Αν και στην αρχή δεν μου άρεσε μετά παραδέχθηκα ότι οι γονεις μου έπραξαν σωστά. Και τι εννοώ? Μου έβαλαν γονικό έλεγχο δηλδή μπορώ να ανοίγω pc μόνο 9-11 το βράδυ τις καθημερινές και 6-11 τα Σαββατοκύριακα ( εξαίρεση οι γιορτές όπως τώρα και αν έχω να κάνω κάποια εργασία π.χ στην τεχνολογία μιας και είμαι ακόμα Α λυκείου )
Στην αρχή σου σπάει τα νεύρα αλλά μετά δουλεύει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ναι κι εγω το ειχα παθει...παρε μια αποφαση για το ποιες ωρες θα μπαινεις και καν¨το συστημα μεχρι να σου γινει συνηθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, έχω κάνει αρκετά ''χαζά'' πόστ, με βλέπω πολύ ανώριμο να αντεπεξέλθω στις απαιτήσεις των πανελληνίων , ίσως φταίει ότι φέτος πήρα την βαριά απόφαση να διαβάσω...

Κάθε μέρα παλεύω με τον εαυτό μου να ξεπεράσω το άγχος μου , τις κακή βοήθεια του φροντιστηρίου μου και φυσικά μπορεί να φταίω εγώ, ώρες αμέτρητες στον υπολογιστή , αμέτρητες , να πηγαίνει 10 η ώρα το βράδυ και αντί να διαβάζω να βλέπω το ρολόι και να λέω ''αύριο το πρωί θα σηκωθώ και να διαβάζω'' προσπαθώντας να με κάνω να πιστέψω ότι θα διαβάσω.

Το πρωινό όμως φίλε Κυριάκο ήρθε και ο υπολογιστής είναι ακόμα ανοιχτός σαν να με μαγνητίζει ρε παιδί μου κάτι λες και έχει τίποτα σημαντικό να δω .

Έπειτα από τις συμβουλές κάποιον μελών του forum έκανα σημαντικές κινήσεις και πήρα σωστές αποφάσεις και προσπάθησα έστω και για λίγο να το αφήσω αυτό το κουτί που με καταστρέφει...Οι ίδιοι οι φίλοι μου έλεγαν και απορούσαν για το αν διαβάζω και δεν μπαίνω στο ίντερνετ.

Παιδιά με καταστρέφει , κάθομαι και διαβάζω μπροστά από την οθόνη και λέω δεν θα το ανοίξω και όμως το χέρι μου πάει στο κουμπί , λες και είναι ναρκωτικό.

Ορισμένοι θα πείτε ''Σιγά ρε φίλε , αν θες να διαβάσεις δεν θα σε επηρεάσει ένας υπολογιστής'' , δεν είναι έτσι, πιστεύω έχει γίνει και σε αρκετούς.

Πολλές φορές έβγαλα το καλώδιο και το έδωσα σε ανθρώπους τρίτους από την οικογένεια μου και όμως αυτό δεν με σταμάτησε από το να αγοράσω άλλο γιατί δεν μου το έδιναν.

Να το σπάσω? Να το βάψω μπλε και να το πετάξω στον Θερμαϊκό Κόλπο ? Να το βάλω φωτιά ?
Τι να κάνω? Χάνω πάρα πολλές ώρες παιδιά και θέλω να πετύχω , δεν είναι οτι δεν θέλω....αν πέρασε κάποιος το ίδιο ή μη σας παρακαλώ να ακούσω την άποψη σας ...Ίσως με βοηθήσει . Ευχαριστώ :s:s:s


και γω ακριβως τ ιδιο ειχα κ εχω δλδ...ειναι απλο πρεπει να παρεις την αποφαση μονος σου και να πεις αυτο ηταν τελος το πισι απο δω και περα διαβασμα..μονο ετσι ξεκολλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marooo

Νεοφερμένος

Η μαρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εγω θα σου προτεινα να κανεις ενα προγραμμα -ακουγεται τεεεερμα σπαστικο αλλα ειναι κατα γενικη ομολογια το πιο αποτελεσματικο- :Ρ.
Κανονισε τις ωρες που θα διαβαζεις,και στο τελος ή στο ενδιαμεσο,σαν διάλειμμα,βαλε και μια ωρα στον υπολογιστη.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν μπορεις να ξεκοψεις τοσο ευκολα και απευθειας..Αλλα το προγραμμα διαβασματος-διαλειμματος ειναι πολυ καλη συνταγη και τις περισσοτερες φορες πετυχαινει :) ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Μια είναι η λυση κατα τη γνωμη μου: Να διακοψεις τη συνδεση ιντερνετ..σκεψου οτι του χρονου, με το καλο, τετοια εποχη θα εισαι πρωτοετης και θα μπορεις να καθεσαι πολυ περισσοτερες ωρες στον υπολογιστη..Το ξερω οτι η λυση που προτεινω ειναι η πιο ακραια αλλα αμα μας λες οτι εσυ ο ιδιος δινεις το καλωδιο σε τριτους και μετα παλι εσυ ο ιδιος αγοραζεις καινουργιο, τι αλλο να προτεινω?
Αν έβαζε η μαμά σου κωδικό στο bios-έναν κωδικό που να θυμάται όμως- ώστε να μην μπορείς να μπεις;:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top