Ο ρόλος του καθηγητή της γυμναστικής

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Αχχχ...
Ακόμα θυμάμαι τον γυμναστή που είχα στο γυμνάσιο!!!!
Με το που χτύπαγε το κουδούνι μας έδινε μπάλα να παίξουμε,πήγαινε για τσίπουρα και λίγο πριν χτυπήσει το κουδούνι για διάλειμμα έρχονταν και φώναζε "Λήξηηηηηηης"!!!
Αχχχ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ο γυμναστής που είχαμε στην Γ' Λυκείου έβαζε την κοπέλα με τα μεγαλύτερα στήθη να μας δείχνει τις ασκήσεις:redface::P. Αυτό έκαναν και οι προηγούμενοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο γυμναστής που είχαμε στην Γ' Λυκείου έβαζε την κοπέλα με τα μεγαλύτερα στήθη να μας δείχνει τις ασκήσεις:redface::P. Αυτό έκαναν και οι προηγούμενοι!



Χαχαχα!! έλεος! :Ρ εμείς είχαμε έναν στο Γυμνάσιο που για να κάνουμε ησυχία έλεγε "μούγκαφων" χαχα. Έτσι του κολλήσαμε και το συγκεκριμένο ψευδώνυμο :Ρ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Χαχαχα!! έλεος! :Ρ εμείς είχαμε έναν στο Γυμνάσιο που για να κάνουμε ησυχία έλεγε "μούγκαφων" χαχα. Έτσι του κολλήσαμε και το συγκεκριμένο ψευδώνυμο :Ρ :D
Χαχαχαχαχαχαχαχαχα. Απίστευτος ο γυμναστής σας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,565 μηνύματα.
Ο σωστός γυμναστής,πρέπει να είναι κάπως έτσι...

:panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
αυτό γίνεται στα περισσότερα σχολεία ;)

γιατι οχι στο δικο μου ρε παιδια?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Ο γυμναστής μας είναι μία παρέκκλιση της εξελικτικής διαδικασίας! :P Δεν ξέρω πώς τα κατάφερε αλλά αποτελεί άμεσο κι επάξιο συνεχιστή των Νεάντερταλ.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ο γυμναστής μας είναι μία παρέκκλιση της εξελικτικής διαδικασίας! :P Δεν ξέρω πώς τα κατάφερε αλλά αποτελεί άμεσο κι επάξιο συνεχιστή των Νεάντερταλ.-
Ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Κοιτα εγω οσο και να μη μου αρεσει ανηκω στον ομαδα των παιδιων που μισω τη Γυμναστικη και τη βαριεμαι απιστευτα.Ομως οσο και αν τη βαριεμαι παιρνω τα ποδια μου 2-3 φορες την εβδομαδα και πηγαινω σε ενα γυμνστηριο ασχετα που στο δρομο ειμαι ετοιμη να γυρισω πισω απο τη βαρεμαρα που εχω. Αυτο που εγω δεν καταλαβαινω ειναι γιατι να ειμαι αναγκασμενη να κανω γυμναστικη 3 φορες την εβδομαδα (στο γυμνασιο).Ομως ενταξει κακα τα ψεμματα εμας μια γυμναστρια μας ασχολιοταν με τους αγωνες.Οχι ομως και ολοι οι καθηγητες μας:/:

εεεε υποτίθεται ότι κάνεις γυμναστική 3 φορές την βδομάδα με την ίδια λογική που κάνεις και άλλα μαθήματα στο γυμνάσιο και το λύκειο που δεν χρειάζονται τόσες διδακτικές ώρες όσες έχουν(στοιχείο της παραπαιδείας)....προσωπικά επειδή θέλω να ασχοληθώ(είτε σε δημόσιο,είτε σε ιδιωτικό σχολείο με εκνευρίζει το οτι ο καθένας πάει και γίνεται γυμναστής(με....ΑΣΕΠ) μόνο και μόνο για την ασφάλεια του δημοσίου και χωρίς να αγαπά τα παιδιά και να έχει διάθεση και όρεξη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
εεεε υποτίθεται ότι κάνεις γυμναστική 3 φορές την βδομάδα με την ίδια λογική που κάνεις και άλλα μαθήματα στο γυμνάσιο και το λύκειο....προσωπικά επειδή θέλω να ασχοληθώ(είτε σε δημόσιο,είτε σε ιδιωτικό σχολείο) με εκνευρίζει το οτι ο καθένας πάει και γίνεται γυμναστής(με....ΑΣΕΠ) μόνο και μόνο για την ασφάλεια του δημοσίου και χωρίς να αγαπά τα παιδιά και να έχει διάθεση και όρεξη....
Αυτο ακριβως επειδη ετυχε να εχω τετοιο γυμναστη και τραβηξα αρκετα απο αυτον,αυτος ειναι και ο λογος τωρα που δεν παω καθολου τη Γυμναστικη ως μαθημα και που μεχρι να γνωρισω το Γυμναστη τον σνομπαρω πολυ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εεεε υποτίθεται ότι κάνεις γυμναστική 3 φορές την βδομάδα με την ίδια λογική που κάνεις και άλλα μαθήματα στο γυμνάσιο και το λύκειο που δεν χρειάζονται τόσες διδακτικές ώρες όσες έχουν(στοιχείο της παραπαιδείας)....προσωπικά επειδή θέλω να ασχοληθώ(είτε σε δημόσιο,είτε σε ιδιωτικό σχολείο με εκνευρίζει το οτι ο καθένας πάει και γίνεται γυμναστής(με....ΑΣΕΠ) μόνο και μόνο για την ασφάλεια του δημοσίου και χωρίς να αγαπά τα παιδιά και να έχει διάθεση και όρεξη....


Σωστή σκέψη!!!! ^_^ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν εχω γνωριζει καλο γυμναστη ως τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Άμα δεν υπάρχουν και υποδομές δεν μπορεί να γίνει και σωστή δουλειά.Το τρέξιμο στο τσιμέντο είναι απλά τραγικό!Τι να κάνουν και οι γυμναστές.Το να παίζουμε μπάλα/μπάσκετ δεν είναι σωστό,από την άλλη όμως,δεν υπάρχουν κι εναλλακτικές.Υπάρχει και προκατάληψη από τους μαθητές γιατί δεν τους νοιάζει μιας και δεν μετράει στον βαθμό..ε τι μάθημα να γίνει.

Γενικά πάντως θα μπορούσαν να μας μοιράζουν φυλλάδια και να μας ενημερώνουν για ασκήσεις που θα μπορούσαμε να κάνουμε σπίτι ή ακόμα και για υγιεινή.Αλλά πού -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Άμα δεν υπάρχουν και υποδομές δεν μπορεί να γίνει και σωστή δουλειά.Το τρέξιμο στο τσιμέντο είναι απλά τραγικό!Τι να κάνουν και οι γυμναστές.Το να παίζουμε μπάλα/μπάσκετ δεν είναι σωστό,από την άλλη όμως,δεν υπάρχουν κι εναλλακτικές.Υπάρχει και προκατάληψη από τους μαθητές γιατί δεν τους νοιάζει μιας και δεν μετράει στον βαθμό..ε τι μάθημα να γίνει.

Γενικά πάντως θα μπορούσαν να μας μοιράζουν φυλλάδια και να μας ενημερώνουν για ασκήσεις που θα μπορούσαμε να κάνουμε σπίτι ή ακόμα και για υγιεινή.Αλλά πού -.-

Δουλευόμαστε μεταξύ μας?Οι εγκαταστάσεις είναι το τελευταίο πράγμα που μετράει...αν έχει όρεξη ο άλλος και επικοινωνεί με τα παιδιά θα καταφέρει πολλά....το μάθημα της γυμναστικής είναι από αυτά που ο καθηγητής καλείται αρχικά να κερδίσει τον μαθητή και να του δώσει κίνητρα (μέσω της μεταδοτικότητας του)να τρέξει,να γυμναστεί!Αν κάάάάθεσε και λες "τρέχα" το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να σε σιχαθεί ο μαθητής...το ίδιο ισχύει για όλους τους καθηγητές(πρέπει να είναι μεταδοτικοί).Ωστόσο ο γυμναστής έχει μια Α ελευθερία αφού η ύλη που του δίνει το υπουργείο μπορεί να αγνοηθεί και να είναι πιο χαλαρός...

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Ο γυμναστής μπορεί να κάνει πολλά αλλά δυστυχώς έχουμε πολλά ζώα σε αυτές τις θέσεις...και επίσης κατά τη γνώμη μου οι καθηγητές αυτοί είναι ευλογημένοι που μπορούν να ασχολούνται με παιδιά της ηλικίας μας και ανταυτού ξύνονται συνέχεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδια εγω φετος εχω μια παρα πολυ καλη γυμναστριαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Παιδια εγω φετος εχω μια παρα πολυ καλη γυμναστριαααα
στην γερμανια?εγω ειχα ακουσιε οτι ειναι αρκετα δυσκολα τα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
στην γερμανια?εγω ειχα ακουσιε οτι ειναι αρκετα δυσκολα τα πραγματα...

Ειναι αναλογως τι εννοουμε δυσκολο.Διοτι ως γνωστον εμεις οι Ελληνες κανουμε καθιστικη ζωη εκει εχουν 9.00-16.00 μαθημα αλλα γυρνανε σπιτι και υστερα κοβουν βολτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
στην γερμανια?εγω ειχα ακουσιε οτι ειναι αρκετα δυσκολα τα πραγματα...

Eιναι κατι διαφορετικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
στην γερμανια?εγω ειχα ακουσιε οτι ειναι αρκετα δυσκολα τα πραγματα...

Ψιλουπερβολικοί οι Γερμανοί πιστεύω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top