Ο νόμος εισαγωγής φοιτητών …από πλημμυροπαθή περίοχη

Ninja

Νεοφερμένος

Ο Ninja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα
ειμαι γονέας υποψηφίου φοιτητή απο πλημμυροπαθή περιοχή Θεσσαλιας

έχω διαβάσει το νόμο , σχετικά με προσαύξηση μορίων , 75% από τη βάση εισαγωγής , και 2% ( μάλλον οι θέσεις )

σας παρακαλώ , έχει κάνει κάποιος στο παρελθόν χρήση του νόμου , από περιοχή που κρίθηκε έκτακτου ανάγκης ;

σας ευχαριστώ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,159 μηνύματα.
Καλησπέρα
ειμαι γονέας υποψηφίου φοιτητή απο πλημμυροπαθή περιοχή Θεσσαλιας

έχω διαβάσει το νόμο , σχετικά με προσαύξηση μορίων , 75% από τη βάση εισαγωγής , και 2% ( μάλλον οι θέσεις )

σας παρακαλώ , έχει κάνει κάποιος στο παρελθόν χρήση του νόμου , από περιοχή που κρίθηκε έκτακτου ανάγκης ;

σας ευχαριστώ
Εχω την εντυπωση οτι δεν εχει βγει νομος ακομα ... τελος αυγουστου με σεπτεμβρη αναμενεται ..αυτο ειπε η Μακρη στην βουλη.
Οκ ειπε για ποσοστο θεσεων 2% και η εκπτωση μοριων θα ειναι μαλλον αυτη που λετε οπως εφαρμοστηκε και σε αλλες περιπτωσεις.
Θελω να πω ομως οτι δεν προκειτε για προσαυξηση μοριων αλλα για μια νεα βαση για τα παιδια αυτα κανοντας εκπωση μοριων κατα 25 % απο την αρχικη. Ή με αλλα λογια παιρνοντας το 75% της αρχικης βασης.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top