Οι καθηγητές των ΕΠΑΛ είναι άδικοι!

elsaki36149

Νεοφερμένος

Η elsaki36149 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λοιπόν είμαι αρκετά εκνευρισμένη όπως κάθε μαθητής που αισθάνετε οτι έχει αδικηθεί..τα πράγματα έχουν ώς εξής στο ΕΠΑΛ όπου και φοιτώ μας άφησαν χωρίς καθηγητή φυσικής μαθηματικών αλλά και χημείας για τουλάχιστον 2 μιση μήνες..στη συνέχεια ήρθαν καθηγητές οι οποίοι ούτε τα ονόματα μας τα μικρά δεν ήξεραν μέχρι να μπουν οι βαθμοί αλλά ούτε πρόλαβαν να αποκτήσουν μια εικόνα για το καθένα απο εμάς...εγώ βέβαια προσπάθησα να δείξω όλη μου τη καλή διάθεση για το μάθημα αλλά και τη συνέπεια μου..σήμερα λοιπόν που πήραμε τους βαθμόυς παρατήρησα έκπληκτη οτι υπήρχε όλοι η γκάμα των βαθμών χωρίς κανένα απολύτως κρητήριο!!!!!!!!!!!!!! εγώ 17 για παράδειγμα η διπλανή μου 20 χωρίς στην ουσία καμία απόδειξη οτι αυτό αξίζαμε (εξακολουθώ να θεωρώ οτι αδικήθηκα) να προσθέσω οτι και καθηγητές οι οποίοι μας διδάσκουν απο την αρχή της χρονιάς υπήρξαν άδικοι αφού έγραψα 20άρια μετα από πολύ διάβασμα αλλά και απέδιδα αρκετά καλά προφορικά και πήραν 19 στον έλεγχο άτομα πολύ κατώτερου επιπέδου από εμένα..επίσης πέρασε μαθήτρια μετά απο συμβούλιο που έγινε σήμερα η οποία είχε 300 απουσίες..μαθήτρια που ερχόταν μόνο στα μαθήματα ειδικότητας (επηδή εχει τελειώσει ΓΕΛ) πράγμα που σημαίνει οτι το όριο των απουσιών ήταν πολυ λιγότερο απο τις 114 που ισχύει στους υπόλοιπους να προσθέσω οτι ήταν αυτες τις λίγες φορές που παρευρέθηκε στο τμήμα πλήρης αδιάφορη μαθήτρια...θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με το που μπορώ να απευθυνθώ και κατά συνέπεια να διαμαρτυριθώ..τα βάζω με το σύστημα και όχι με τους μαθητές..λυπάμε για το χάλι που επικρατεί και είμαι τρομερά θυμωμένη παρακαλώ ας με βοηθήσει όποιος γνωρίζει που μπορώ να απευθυνθώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotiris10

Νεοφερμένος

Ο sotiris10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Σχεδόν παντού έτσι είναι .... εάν θέλεις να απευθυνθείς κάπου μπορείς να πας δευτεροβάθμια εκπαίδευση, στον πρόεδρο, Δήμαρχο της περιοχής που μένεις...και να αναφέρεις όλα αυτά που γίνονται...:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venediktos91

Νεοφερμένος

Ο venediktos91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
βασικα...οι καθηγητες των επαλ περα απο αδικοι ειναι ανειδικευτοι...εγω πηγαινω σε ενα επαλ της θεσσαλονικης που δεν εχει και το καλυτερο ονομα...γνωριζω και εγω ενα περιστατικο παρομοιο με μια μαθητρια που ειχε πανω απο 300 απουσιες αλλα περασε γιατι δουλευε σε μια κλινικη...
πιστευω το θεμα των απουσιων και των βαθμων ειναι καθαρα ατομικο...το προβλημα ειναι οτι παμε για εναν σκοπο τον οποιο στο τελος δεν θα επιτελεσουμε...στο συγκεκριμενο σχολειο διδασκουν μαθηματα τομεα(υγειας προνοιας)καθηγητες που ουδεμια σχεση εχουνε.ειναι δυνατον να διδαξει νοσηλευτικη και ανατομια μια οδοντιατρος?η οποια περα απο το οτι ειναι ανειδικευτη ειναι και παντελως αδιαφορη?και ομως θα βγουμε με ενα χαρτι με το οποιο θα παρουμε ζωες ανθρωπων στα χερια μας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
βασικα...οι καθηγητες των επαλ περα απο αδικοι ειναι ανειδικευτοι...
:eek::eek::eek:
ναι γιατι ειναι πρωην μηχανοδηγοι του ΟΣΕ....:P
και ποιοι ειναι οι ειδικευμενοι κατα την γνωμη σου???:hmm:


ερε τι αλλο θα ακουσουμε....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜαθητήςΕΠΑΛ

Νεοφερμένος

Ο ΜαθητήςΕΠΑΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Δεν είναι όλοι οι καθηγητές των ΕΠΑΛ άδικοι.Στο δικό μου ΕΠΑ.Λ βάζουν κανονικά βαθμούς απο 7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aina

Νεοφερμένος

Η aina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Στο δικό μου ΕΠΑΛ Σταυρούπολης είναι όλοι δίκαιοι μα όλοι και θεωρείται, ενα απο τα σχολεία που είναι απο τα πρώτα. Ο βαθμός μου μπήκε πολύ αξιοκρατικά και κόπιασα με παιδιά και σπίτι να τα βγαλω πέρα κι ας είμαι κι εγώ μια απο τις μαθήτριες που παρακολουθούν μόνο μαθήματα πτυχίου. Καμμία χάρη. Οι καθηγητές ήταν άψογοι και τυπικοί και ως ΕΠΑΛ απλά εχουν τη φήμη ότι δεν πάνε καλοί μαθητές. Όπου και να πας, πρέπει να διαβάζεις. Οι αξιολογήσεις ήταν όλες όπως έπρεπε, διάβαζα? έπαιρνα 19-20, δε διάβαζα? δεν επαιρνα.

βασικα...οι καθηγητες των επαλ περα απο αδικοι ειναι ανειδικευτοι...εγω πηγαινω σε ενα επαλ της θεσσαλονικης που δεν εχει και το καλυτερο ονομα...γνωριζω και εγω ενα περιστατικο παρομοιο με μια μαθητρια που ειχε πανω απο 300 απουσιες αλλα περασε γιατι δουλευε σε μια κλινικη...
πιστευω το θεμα των απουσιων και των βαθμων ειναι καθαρα ατομικο...το προβλημα ειναι οτι παμε για εναν σκοπο τον οποιο στο τελος δεν θα επιτελεσουμε...στο συγκεκριμενο σχολειο διδασκουν μαθηματα τομεα(υγειας προνοιας)καθηγητες που ουδεμια σχεση εχουνε.ειναι δυνατον να διδαξει νοσηλευτικη και ανατομια μια οδοντιατρος?η οποια περα απο το οτι ειναι ανειδικευτη ειναι και παντελως αδιαφορη?και ομως θα βγουμε με ενα χαρτι με το οποιο θα παρουμε ζωες ανθρωπων στα χερια μας!!!!

Είναι. Για να γίνεις οδοντίατρος έχεις φάει με το κουτάλι τις ανατομιες και τις ενεσεις...μα οι οδοντίατροι κάνουν ενέσεις στο στόμα! Μια ενδομυϊκή δε θα ξέρανε να διδαξουν?...Μια χαρά είναι οι καθηγητές με την εμπειρία οι περισσότεροι σε νοσοκομεία, πολύ σημαντικό αυτό, τα λένε μια χαρά. Οι μαθητές δεν ακούνε. Άλλωστε έχουν και τις πρακτικές τις 6μηνες στα νοσοκομεία οι μαθητες του υγεια και πρόνοιας..κι εκεί θα φανει ποιός πετάει τον αητό:P..δεν είναι έτσι όπως λες..για να βγούν να εργαστουν αξιολογούνται με τις πρακτικές.. αλλιως δε πάνε με τίποτα πουθενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
για να βγούν να εργαστουν αξιολογούνται με τις πρακτικές.. αλλιως δε πάνε με τίποτα πουθενα

συμφωνοι αλλα οπως σιγουρα θα διαβασες η συγκεκριμενη καθηγητρια ειναι και αδιαφορη....

δυστυχως παιδια αυτα μονο με αξιολογηση θα μπορουσαν να εξαλειφθουν, αλλα και να γινει καποια στιγμη, θα βγει η ΟΛΜΕ να λεει τα δικα της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top