Οι απόψεις του Στέλιου Ράμφου

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
https://www.tovima.gr/files/1/2012/04/10/Ράμφος Βήμα.pdf!
διαβαστε με προσοχη και σχολιαστε.μηπως τα λεει καλα;;

κανεις βρε παιδια?ειναι πολυ σημαντικη συντευξη.πειτε τη γνωμη σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Τι να πεις γι΄αυτό το σ........, που το παίζει και φιλόσοφος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
την περιμενα αυτη την αντιδραση!ειναι πολυ απαισιοδοξη αυτη η συνεντευξη και νομιζω οτι ΄΄κοβει΄΄τα ποδια των ελληνων ,ειναι σαν να λεει΄΄δεν υπαρχει καμια ελπιδα,στην ευρωπη πρεπει να μεινουμε και να υποστουμε ακομα και τα πιο καταπιεστικα μετρα που θα ακολουθησουν υπακουωντας κατα γραμμα το νομο .΄΄
με βαση αυτη τη συνεντευξη και οχι μονο εσεις πιστευετε πως θα πρεπει ή οχι να μεινουμε στην ευρωπη;
Υ.Γο στελιος ραμφος ειναι σημαντικος νεοελληνας διανοητης .ομως αυτη του η συνεντευξη ειναι καπως απογοητευτικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
την περιμενα αυτη την αντιδραση!ειναι πολυ απαισιοδοξη αυτη η συνεντευξη και νομιζω οτι ΄΄κοβει΄΄τα ποδια των ελληνων ,ειναι σαν να λεει΄΄δεν υπαρχει καμια ελπιδα,στην ευρωπη πρεπει να μεινουμε και να υποστουμε ακομα και τα πιο καταπιεστικα μετρα που θα ακολουθησουν υπακουωντας κατα γραμμα το νομο .΄΄
με βαση αυτη τη συνεντευξη και οχι μονο εσεις πιστευετε πως θα πρεπει ή οχι να μεινουμε στην ευρωπη;
Υ.Γο στελιος ραμφος ειναι σημαντικος νεοελληνας διανοητης .ομως αυτη του η συνεντευξη ειναι καπως απογοητευτικη

Σιγά τον διανοητή!!!!! Έπεσε στην κατάθλιψη γιατί έχασε τα ιδιαίτερα που έκανε σε κάποια "κορόϊδα" με 80 ευρώ την ώρα!!!!
Να ήταν έτσι οι διανοητές........................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το διανοητής είναι επάγγελμα; Επειδή εγώ δεν τον ξέρω τον κύριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Το διανοητής είναι επάγγελμα; Επειδή εγώ δεν τον ξέρω τον κύριο..

Δεν χάνεις και τίποτα! Αυτός πάντως επάγγελμα το είχε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έκανα μια έρευνα γρήγορη στο google και μου βγάζει επάγγελμα φιλόσοφος....ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Εκεί φθάσαμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Το διανοητής είναι επάγγελμα; Επειδή εγώ δεν τον ξέρω τον κύριο..
κι ομως ειναι πολυ γνωστος και ναι ειναι φιλοσοφος!εσενα πως σου φανηκε η συνεντευξη του;επισης απο την ερευνα που εκανες ποια εντυπωση σχηματισες για τον κυριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής, δεν μου αρέσουν οι άνθρωποι που δηλώνουν φιλόσοφοι...

Τη διάβασα την συνέντευξη, αδιάφορη μου φάνηκε γιατί όπως όλοι, λέει ότι του κατέβει και δεν αναφέρει τίποτα πρακτικό.

Όσο για την έρευνα, έπεσα πάνω σε αυτό: https://steliosramfosgr.wordpress.com/βίος-και-πολιτεία/
Εκεί (στο ορθρογραφικό λάθος) τελείωσε για μένα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ο ραμφος απ οσο ξερω περισυ αλλα και φετος νομιζω εκανε/κανει διαλεξεις για φιλοσοφία σε ανοιχτό κοινό (οχι σε πανεπιστημιο σε φοιτητες κλπ).
νομιζω περισυ εκανε στο θεοχαρακη - διορθωστε με αν κανω λαθος - για το τον χαιντεγκερ (?)
πηγαινε ενας γνωστος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ναι , μέχρι και στη Μπαλατσινού και άλλα τέτοιου είδους σούργελα έκανε "μαθήματα" φιλοσοφίας (έναντι αδράς αμοιβής εννοείται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής, δεν μου αρέσουν οι άνθρωποι που δηλώνουν φιλόσοφοι...

Τη διάβασα την συνέντευξη, αδιάφορη μου φάνηκε γιατί όπως όλοι, λέει ότι του κατέβει και δεν αναφέρει τίποτα πρακτικό.

Όσο για την έρευνα, έπεσα πάνω σε αυτό: https://steliosramfosgr.wordpress.com/βίος-και-πολιτεία/
Εκεί (στο ορθρογραφικό λάθος) τελείωσε για μένα! :)
νομιζω οτι εστω και εμμεσα προτεινει λυση.μια λυση ομως πραγματικα σκληρη που δεν θα τιμωρησει το υπαρχον πολιτικο συστημα.
ποιο ορθογραφικο λαθος εννοεις:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αυτό:
τις οπίες παρουσιάζει στο κοινό του σε διάφορα ιδρύματα της χώρας καθώς και στο πλούσιο συγγραφικό του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top