Οικονομικό Ιωαννίνων Vs Πάτρας

tasosatha

Νεοφερμένος

Ο tasosatha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Θα ηθελα να μαθω ποιο απο τα δυο οικονομικα ειναι καλυτερο σε συνδυασμο παντα με την φοιτητικη ζωη που προσφερει η καθε πόλη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimos

Νεοφερμένος

Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ναι παιδια ασ βοηθησει καποιοσ που ξερει!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Είναι κάτι φίλοι μου Ιωάννινα και μου έχουν πει ότι είναι πάρα πολύ καλά απο άποψη φοιτιτικής ζωής , ωστόσο και η Πάτρα είναι μεγάλη πόλη αλλά δεν ξέρω αν έχει πολλούς φοιτητές.
Κάτι άκουσα ότι θα ανοίξει και οικονομικό Πανεπηστήμιο στην Κομμοτηνή ξέρετε τπτ?
Μήπως γνωρίζεται την βάση για το χαμηλότερο οικονομικό ΑΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimos

Νεοφερμένος

Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
15233 ρεθυμνο κρητησ το πιο χαμηλο...κομοτηνη?δεν εχω ακουσει κατι τετοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Λάθος έκανα , το τμήμα θα είναι δοιήκησης επιχειρήσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntalia26799

Νεοφερμένος

Η ntalia26799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Eπειδή μένω Πάτρα ξέρω ότι έχει καλή φοιτητική ζωή και πολλούς φοιτητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

polaseda

Νεοφερμένος

Ο polaseda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
θα προτείνατε απο αυτες τις 3 σχολες?για το οικονομικων επιστημων της τριπολης τι γνωμη εχετε σε σχεση με τα αλλα 2 τμηματα σε πατρα κ ιωαννινα?Για το αγροτικης οικονομιας κ αναπτυξης σε σχεση με τα αλλα 3 τμηματα οικονομικων επιστημων?Στο μελλον ποιο απο αυτα τα τμηματα θα μου ανοιξει περισσοτερες πορτες εργασιας?και παλι ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris_gd

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η βασικότερη διαφορά κατά τη γνώμη μου μεταξύ των τμημάτων οικονομικών επιστημών πάτρας-ιωαννίνων-τρίπολης είναι η απόσταση..Από εκεί κ πέρα όποια από αυτές τις 3 σχολές τελειώσει κάποιος οικονομολόγος θα είναι..Οι βάσεις τους κυμαίνονται από 15500 έως 15900..Δν νομίζω ότι έχουν καμία ουσιώδη διαφορά..

Αλλά το τμήμα αγροτικής οικονομίας κ ανάπτυης δν έχει καμία σχέση με τα παραπάνω τμήματα.."Σκοπός του είναι η εκπαίδευση στην κατάρτιση κ εφαρμογή προγραμμάτων γεωργικής ανάπτυξης που στοχεύουν στην αύξηση της παραγωγής κ στην ποιοτική βελτίωσή της."..

Για το μέλλον κανείς δν μπορεί να ξέρει 100%...Εάν γίνει μία στροφή στα γεωργικά προ'ι'όντα κλπ...Το τμήμα αγροτικής οικονομίας κ ανάπτυξης θα προσφέρει τότε πιο πολλές εππαγελματικές προοπτικές..
Όμως τα τμήματα οικονομικών επιστημών ανοίγουν περισσότερς πόρτες πάντα..Και ειδικά η διοίκηση επιχειρήσεων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top