Οδηγός σύμβουλος προς πρωτοετείς φοιτητές

aglaia111

Νεοφερμένος

Η aglaia111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
δλδ δεν σου την φερνουν υπουλα ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
μ ειπε οτι ειναι απο τον φοιτητικο συλογο(που δεν ξερω αν υπαρχει τετοιο πραγμα καν).

Wtf man?Αν δεν υπήρχε φοιτητικός σύλλογος,τότε ποιος είναι ο λόγος ύπαρξης των παρατάξεων?Φοιτητικός σύλλογος είναι το
συνδικαλιστικό όργανο κάθε σχολής/τμήματος,στο οποίο ανήκεις κατ'ευθείαν με την εγγραφή σου στη σχολή.Αυτό σημαίνει,ότι ως μέλος του φοιτητικού συλλόγου,μπορείς να λαβαίνεις μέρος στις ψηφοφορίες στις Γενικές Συνελεύσεις,να ψηφίζεις στις φοιτητικές εκλογές,να καταθέτεις υποψηφιότητα για το Διοικητικό Συμβούλιο κλπ.So,ψέμματα δεν σου είπε,απλώς σου έπαιξε πουστιά,διότι όλοι οι συμφοιτητές σου (και εσύ),είστε μέλη του συλλόγου,αυτό δεν σημαίνει ότι έχετε υποχρέωση να πρήζετε τα παπάρια των πρωτοετών στις εγγραφές.

δλδ δεν σου την φερνουν υπουλα ετσι?

Sure,αλλά όχι με τον τρόπο που εννοείς.Ύπουλα σε φάση να σε προσεγγίσουν φιλικά,να σου γνωρίσουν κόσμο,να σου βρουν γκόμενο/γκόμενα και μετά να σου πουν "ε,τόσο γαμάτοι είμαστε,ψήφισέ μας".Αλλά αυτά που λες δεν γίνονται,ούτε νόημα έχουν (γιατί να γράψεις κάποιον κάπου,όταν δεν σε υποστηρίζει καν),και είναι και παράνομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aglaia111

Νεοφερμένος

Η aglaia111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
α καταλαβα.. εξαλλου οποτε 8ες δεν γραφεσαι και ξεγραφεσαι? εννοω δεν τουσ συμφερει κιολασ να κανουν κατι παρα την θεληση σ γιατι χανουν αυτοι κ μετα ισως να τους κατηγορεις κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Wtf man?Αν δεν υπήρχε φοιτητικός σύλλογος,τότε ποιος είναι ο λόγος ύπαρξης των παρατάξεων?Φοιτητικός σύλλογος είναι το συνδικαλιστικό όργανο κάθε σχολής/τμήματος,στο οποίο ανήκεις κατ'ευθείαν με την εγγραφή σου στη σχολή.Αυτό σημαίνει,ότι ως μέλος του φοιτητικού συλλόγου,μπορείς να λαβαίνεις μέρος στις ψηφοφορίες στις Γενικές Συνελεύσεις,να ψηφίζεις στις φοιτητικές εκλογές,να καταθέτεις υποψηφιότητα για το Διοικητικό Συμβούλιο κλπ.So,ψέμματα δεν σου είπε,απλώς σου έπαιξε πουστιά,διότι όλοι οι συμφοιτητές σου (και εσύ),είστε μέλη του συλλόγου,αυτό δεν σημαίνει ότι έχετε υποχρέωση να πρήζετε τα παπάρια των πρωτοετών στις εγγραφές.
δεν το ηξερα!τωρα το εμαθα!σε ευχαριστω παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aglaia111

Νεοφερμένος

Η aglaia111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
τελικα να μεινω ησυχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Και να τους ψηφισεις δεν χανεις κ τιποτα αν σε βοηθησουν πραγματικα! Ειναι αναλογως με τα πολιτικα σου πιστευω! Εδω τα κομματα της βουλης δεν μας βοηθαν καν και τους ψηφιζουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και να τους ψηφισεις δεν χανεις κ τιποτα αν σε βοηθησουν πραγματικα! Ειναι αναλογως με τα πολιτικα σου πιστευω! Εδω τα κομματα της βουλης δεν μας βοηθαν καν και τους ψηφιζουμε!

-.-'
Κι έλεγα. Ποιοι συνεχίζουν και τους ψηφίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
-.-'
Κι έλεγα. Ποιοι συνεχίζουν και τους ψηφίζουν.

τελικα δεν ειναι μονο το καπη.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
-.-'
Κι έλεγα. Ποιοι συνεχίζουν και τους ψηφίζουν.

Τα άλλα τα κόμματα όμως που είναι στην βουλή και όχι στην κυβέρνηση είδαμε και αυτών τα λεγόμενα τους !:/:
Μόνο να φωνάζουν ,να παίρνουν λεφτά κάθε μήνα
και να μην να δίνουν έστω και κάποια προτάση της προκοπής, γαβ γαβ και πράξη τίποτα αιδία...:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
-.-'
Κι έλεγα. Ποιοι συνεχίζουν και τους ψηφίζουν.

Ειμαι πρωτο ετος οποτε δεν εχω ψηφισει ακομη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ritakichoco

Νεοφερμένος

Η ritakichoco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
πρωτη μερα που ξεκινανε τα μαθηματα σου κολλανε κομματοσκυλα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
μπαινουν και μιλανε απο παραταξεις ειδικα στα πρωτα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
προσωπικα ειμαι καλοπροαιρετος με ολους αλλα ξεκαθαρριζω απο την αρχη οτι δεν μ αφορουν οι παραταξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,461 μηνύματα.
Απορίο. Μια φίλη μου έχει username και password απο το πανεπιστήμιο της. Εμένα δε μου έδωσαν κάτι τέτοιο. Τι κάνω; Επίσης, πάσο πως θα πάρω και πότε;
Τέλος, με την αναβολή του στρατού τι γίνεται;
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
μπαινουν και μιλανε απο παραταξεις ειδικα στα πρωτα μαθηματα
Δεν κανουμε μαθημα δηλαδη? μας ζαλιζουν με τις βλακειες τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntGuRu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AntGuRu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο; Σήμερα βγήκε το πρόγραμμα της σχολής μου (πληροφορική στο ΑΠΘ), και έχω μια μέρα ένα εργαστήριο που λέει ότι ξεκινάει στις 13:15 και τελειώνει στις 20:00!! 7 ώρες θα κρατάει;!; Ή πρόκειται για τμήματα που θα σπάσουν, πχ. 13:00-16:30 και 16:30-20:00;

Γιατί αν είναι 7 ώρες, σε συνδιασμό με άλλες 4 που έχουμε πιο μπροστά, θα κλείσουμε 11ωρο σε αμφιθέατρα!! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο; Σήμερα βγήκε το πρόγραμμα της σχολής μου (πληροφορική στο ΑΠΘ), και έχω μια μέρα ένα εργαστήριο που λέει ότι ξεκινάει στις 13:15 και τελειώνει στις 20:00!! 7 ώρες θα κρατάει;!; Ή πρόκειται για τμήματα που θα σπάσουν, πχ. 13:00-16:30 και 16:30-20:00;

Γιατί αν είναι 7 ώρες, σε συνδιασμό με άλλες 4 που έχουμε πιο μπροστά, θα κλείσουμε 11ωρο σε αμφιθέατρα!! :hmm:
εμ προφανώς θα είναι χωρισμένο σε τμήματα:P Λογικά 2.15 το κάθε εργαστήριο, δηλαδή 1η ομάδα 13.15-3.30 ...2η ομάδα 3.30 με 17.45 και 3η ομάδα 17.45 με 20.00;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο; Σήμερα βγήκε το πρόγραμμα της σχολής μου (πληροφορική στο ΑΠΘ), και έχω μια μέρα ένα εργαστήριο που λέει ότι ξεκινάει στις 13:15 και τελειώνει στις 20:00!! 7 ώρες θα κρατάει;!; Ή πρόκειται για τμήματα που θα σπάσουν, πχ. 13:00-16:30 και 16:30-20:00;

Γιατί αν είναι 7 ώρες, σε συνδιασμό με άλλες 4 που έχουμε πιο μπροστά, θα κλείσουμε 11ωρο σε αμφιθέατρα!! :hmm:
Εχω κι εγω μια μερα ενα ωραιοτατο 9-21:00.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Και εγω μια μερα εχω μαθημα 9με11 και στην συνεχεια 3ωρες κενο καιμετα μαθημα 2 με 6 ειναι λιγακι σπαστικο...εγω εχω 20 ωρες την βδομαδα και αν δεν βαλω εργαστηριο την δευτερα(που δεν θα βαλω) θα εχω μονο 4 μερες την βδομαδα για το πρωτο εξαμηνο...καλη φαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
20 ώρες τη βδομάδα?? :eek: :eek:
Υπέροχο ακούγεται..... :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top