Οδηγός σύμβουλος προς πρωτοετείς φοιτητές

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Λιγο ακυρο αλλα τι τσαντα παιρνετε στη σχολη....Το κλασικο σακιδιο πλατης που ειχαμε κ στο σχολειο ή καποια αλλη?
Αν ειναι να αγορασουμε τωρα στις εκπτωσεις....:P

Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων δεν θα χρειάζεται να παίρνεις μαζί σου βιβλία... άλλωστε πολλά από αυτά είναι ολόκληροι τόμοι! Ένα-δύο τετράδια θα έχεις, για να κρατάς σημειώσεις, ανάλογα με το μάθημα. Θα σε συμβούλευα αν θέλεις να αγοράσεις τσάντα, να πάρεις μία μεγαλούτσικη, για κάθε μέρα, που να χωράει τα πάντα. Θα σε βολέψει σε κάθε περίσταση, όχι μόνο για τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εχετε να προτεινετε μια συγκεκριμενη μαρκα?Οχι πολυ ακριβη..
Η να καταφυγω στην ασφαλη επιλογη zara bershka κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Εχετε να προτεινετε μια συγκεκριμενη μαρκα?Οχι πολυ ακριβη..
Η να καταφυγω στην ασφαλη επιλογη zara bershka κτλ?

Ναι, ώστε και να σου χαλάσει να μην έχεις δώσει πολλά λεφτά και τα κλαις :D Εκτός αυτού, οι τσάντες στη σχολή ψιλοταλαιπωρούνται από το βάρος, το ότι τις ακουμπάς ίσως κάτω κλπ.

Εγώ πήρα πριν χρόνια μία τεράστια τσάντα από accessorize (ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση). Ηταν σαν τσουβάλι κι όλοι με δούλευαν, ότι και καλά δεν θα έχω τι να βάλω μέσα.... αλλά δεν έχω χρειαστεί άλλη τσάντα από τότε! Έχει καταταλαιπωρηθεί, αλλά ακόμα κρατάει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ναι, ώστε και να σου χαλάσει να μην έχεις δώσει πολλά λεφτά και τα κλαις :D Εκτός αυτού, οι τσάντες στη σχολή ψιλοταλαιπωρούνται από το βάρος, το ότι τις ακουμπάς ίσως κάτω κλπ.

Εγώ πήρα πριν χρόνια μία τεράστια τσάντα από accessorize (ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση). Ηταν σαν τσουβάλι κι όλοι με δούλευαν, ότι και καλά δεν θα έχω τι να βάλω μέσα.... αλλά δεν έχω χρειαστεί άλλη τσάντα από τότε! Έχει καταταλαιπωρηθεί, αλλά ακόμα κρατάει!!
Σ' ευχαριστω πολυ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,065 μηνύματα.
Με έχει βολέψει μια τσάντα ώμου στο στυλ της εικόνας. Έχει πολύ καλή χωρητικότητα και είναι βολική. Βάζω μέσα τα τετραδιά μου, μαρκαδοράκια και χαρακάκι, κάποιες σημειώσεις, φύλλα του εργαστηρίου (προσοχή, να έχει μέγεθος που χωράει Α4), το netbook μου, κλειδιά, τσιγάρα (μη φουσκώνουν οι τσέπες), μπουκαλάκι νερό, μπισκότα, χαρτομάντηλα, Depon, Durex (ποτέ δεν ξέρεις), σκούρα γυαλιά (για μένα, ο ήλιος δεν φοράει γυαλιά), τσίχλες, κατσαβίδι, κινητό, calculator και ότι άλλο χρειαστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OChemist

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Και εγω σκεφτομαι να παρω τσαντα.....κατι τετοιο:

φαινετα ωραια!!!! ε...???τι λετε???:redface::hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

OChemist

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 999 μηνύματα.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγώ έχω, ακόμα, την σχολική μου τσάντα.

Μεγάλη χωρητικότητα και μ'έχει σώσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δε μ'αρέσει το γούστο σου.:redface:
Γενικά, δεν είναι ανάγκη να πηγαίνεις στη σχολή σαν πράκτορας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OChemist

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Δε μ'αρέσει το γούστο σου.:redface:
Γενικά, δεν είναι ανάγκη να πηγαίνεις στη σχολή σαν πράκτορας.:P
Ωραια προτεινε μου κατι...!!! Α....και σε ταχυδρομου στυλ αν γινεται!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις μια απλή, π.χ., converse σε στυλ ταχυδρόμου. Google it.

Εγώ μάλλον θα αξιοποιήσω τη σχολική eastpak.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OChemist

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις μια απλή, π.χ., converse σε στυλ ταχυδρόμου. Google it.

Εγώ μάλλον θα αξιοποιήσω τη σχολική eastpak.
Εγω δεν θελω τη σχολικη...!!! Την κουβαλουσα 6 ολοκληρα χρονια...Φτανει ποσο πια....(αν και ειναι σε πολυ καλη κατασταση)...Καιρος για αλλαγη...Παμε ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ τωρα....Κανουμε καινουργια αρχη...ουσιαστικα και πραγματικα!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εντάξει. Την ίδια τσάντα θα κρατήσεις, όχι τα ίδια τετράδια. :P
Περιττά έξοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OChemist

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Εντάξει. Την ίδια τσάντα θα κρατήσεις. Όχι τα ίδια τετράδια. :P
Περιττά έξοδα.
Δεν θα παρω και καμια Prada....αλλα θελω κατι καινουργιο.....ΒΑ-----ΡΕ----ΘΗ-----ΚΑ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
:| τετοιοι φοιτητες μας λετε να γινουμε; Οχι ευχαριστω, προτιμω να λαβω γνωση και να κανω 100 χρονια να τελειωσω, παρα να περναω μαθηματα με σκονακια και να γινω ενας ανεργος αποφοιτος που παραπονιεται που δε βρισκει επαγγελμα ενω δεν ξερει που του πανε τα 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,065 μηνύματα.
:| τετοιοι φοιτητες μας λετε να γινουμε; Οχι ευχαριστω, προτιμω να λαβω γνωση και να κανω 100 χρονια να τελειωσω, παρα να περναω μαθηματα με σκονακια και να γινω ενας ανεργος αποφοιτος που παραπονιεται που δε βρισκει επαγγελμα ενω δεν ξερει που του πανε τα 4
Εντελώς μεταξύ μας: Αυτό τώρα, από τι εμπνεύστηκες και το έγραψες?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
:| τετοιοι φοιτητες μας λετε να γινουμε; Οχι ευχαριστω, προτιμω να λαβω γνωση και να κανω 100 χρονια να τελειωσω, παρα να περναω μαθηματα με σκονακια και να γινω ενας ανεργος αποφοιτος που παραπονιεται που δε βρισκει επαγγελμα ενω δεν ξερει που του πανε τα 4

Κι εγώ έτσι ρομαντικά ξεκίνησα. Μέχρι που γνώρισα παιδιά από 4ο και 5ο έτος και με έβαλαν στα κυκλώματα. Θα γειωθείς πολύ γρήγορα. :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top