Οδηγός/Πρόγραμμα Σπουδών (Απορία)

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Καπως ετσι το σκεφτηκα και εγω με την Γεωπονια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Θεωρω οτι επειδη παντα θα υπαρχει πρωτογενης τομεας και επειδη εχει αρκετα πεδια που μπορεις να κινηθεις με το πτυχιο,μπορεις να βρεις μια καλη ακρη για να μην πεινασεις.Στο εξωτερικο δεν το συζηταμε απο φιλους που εχω εκει και απο ερευνα που κανω για εμενα μολις τελειωσω βρισκεις πολυ καλη εργασια.
Τι να πουνε και οι φιλολογοι και αλλα επαγγελματα που καποτε ηταν, δυσκολευονται πολυ για να βρουν εργασια τωρα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Θεωρω οτι επειδη παντα θα υπαρχει πρωτογενης τομεας και επειδη εχει αρκετα πεδια που μπορεις να κινηθεις με το πτυχιο,μπορεις να βρεις μια καλη ακρη για να μην πεινασεις.Στο εξωτερικο δεν το συζηταμε απο φιλους που εχω εκει και απο ερευνα που κανω για εμενα μολις τελειωσω βρισκεις πολυ καλη εργασια.
Τι να πουνε και οι φιλολογοι και αλλα επαγγελματα που καποτε ηταν, δυσκολευονται πολυ για να βρουν εργασια τωρα.
ευχομαι να βρεθουν και εδω ανθρωποι που θα καταλαβουν οτι αν δεν φυτεψεις δεν τρως και δεν ζεις ..και θα εισαι παντα υποταγμενος.
να καταλαβουν οτι η ντοματα δεν μεγαλωνει με το εντερ αλλα με ποτιστηρι.
Ριχνουν ενα σκασμο λευτα εκει που ειναι ευκολη η μιζα

κοιτα η παραγωγη πλήροφοριας ( λογοτεχνια , φιλοσοφια , τεχνη , σινεμα , θεατρο κλπ) μενει απληρωτη γιατι μας εμαθαν να την κλεβουμε ,ενω αποτελει το βασικο ημερησιο πιατο μας.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ειναι κριμα να βλεπεις εξω γεωπονους να κανουν παππαδες και να εχουν παει την επιστημη σε αλλο επιπεδο και να βλεπεις την Ελλαδα και να απορεις γιατι σε μια τετοια χωρα με τοσο πρωτογενη τομεα λειτουργουμε ετσι.
Ωστοσο εγω επειδη την γουσταρω την επιστημη εχω ορεξη για να το τερματισω!!!!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Ειναι κριμα να βλεπεις εξω γεωπονους να κανουν παππαδες και να εχουν παει την επιστημη σε αλλο επιπεδο και να βλεπεις την Ελλαδα και να απορεις γιατι σε μια τετοια χωρα με τοσο πρωτογενη τομεα λειτουργουμε ετσι.
Ωστοσο εγω επειδη την γουσταρω την επιστημη εχω ορεξη για να το τερματισω!!!!!
κοιτα γεγονος ειναι οτι αν ενεργοποιηθουμε εδω ,πως θα αγοραζουμε μετα απο τους αλλους..πχ μηχανηματα και τροφες υδροπονιας.
Εδω η κρυα ολλανδια ειναι παγκοσμια δυναμη τροφης..εχεις φαι ολανδεζικη ντοματα?..ασε μην φας δεν τρωγεται.

ε τερματισε το ...αλλα μην χωθεις σε κανενα γραφειο να υπογραφεις χαρτια πιστοποιησης
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Εντωμεταξυ κοιτουσα γιαννη μορια σχολων απο το 2000 μεχρι και σημερα!!!Σχολες που καποτε ειχαν 16.000 μορια τωρα εχουν παει στα 8.000 μορια και το αντιστροφο.
Αναρωτιεσαι καμια φορα το πως αλλαζουν οι εποχες και οι προτιμησεις με βαση την αγορα εργασιας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Εντωμεταξυ κοιτουσα γιαννη μορια σχολων απο το 2000 μεχρι και σημερα!!!Σχολες που καποτε ειχαν 16.000 μορια τωρα εχουν παει στα 8.000 μορια και το αντιστροφο.
Αναρωτιεσαι καμια φορα το πως αλλαζουν οι εποχες και οι προτιμησεις με βαση την αγορα εργασιας.
οσο ακους τους πολιτικους να λενε οτι θελουμε επενδυσεις απ εξω και οχι παραγωγη τοσο να φοβασαι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top