ΟΔΕ ή Οικονομική Επιστήμη;

_kelly_

Νεοφερμένος

Η _kelly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από statistikos;409823 ----------------------------------------- Οικονομικών επιστημών χωρίς αμφιβολία.[/quote:
εχω ακουσει απο πολλους οτι ειναι αρκετα δυσκολη σχολη και το σκεφτομαι,βεβαια ειμαι απο τεχν κατευθυνση οποτε δεν νομιζω να με δυσκολεψει τοσο(ελπιζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Αν θες ΑΣΟΕΕ χωρίς να μπλέξεις σε πάρα πολλά μαθηματικά, ΔΕΤ είναι η μόνη σχολή που προς το παρόν σου ανοίγει πολλές πόρτες.

Αν δεν φοβάσαι τα μαθηματικά, το Στατιστικό επίσης προς το παρόν, έχει άριστες προοπτικές στην αγορά εργασίας.

Μιλάω για το 2010 και όπως φαίνονται τα πράγματα μέχρι το 2020 σίγουρα. Μετά δεν μπορεί να πει κανείς. Οι συνθήκες αλλάζουν.
-----------------------------------------


Οικονομικών επιστημών χωρίς αμφιβολία.

Βασικα εγω στοχευω στο ΠΑΜΑΚ.Απο εκει τι συμβουλευτετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
εχω ακουσει απο πολλους οτι ειναι αρκετα δυσκολη σχολη και το σκεφτομαι,βεβαια ειμαι απο τεχν κατευθυνση οποτε δεν νομιζω να με δυσκολεψει τοσο(ελπιζω)

Έτσι είναι. Όπως και να έχει, με οποιαδήποτε πτυχίο μπορείς να διδάξεις οικονομικά. Αν θες κάτι πιο εύκολο ΟΔΕ ή Μάρκετινγκ. Αλλά οικονομικά με την έννοια του σχολείου, το οικονομικών επιστημών κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_kelly_

Νεοφερμένος

Η _kelly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Έτσι είναι. Όπως και να έχει, με οποιαδήποτε πτυχίο μπορείς να διδάξεις οικονομικά. Αν θες κάτι πιο εύκολο ΟΔΕ ή Μάρκετινγκ. Αλλά οικονομικά με την έννοια του σχολείου, το οικονομικών επιστημών κάνει.

ευχαριστω παρα πολυ!!!
εχω ακομα 10 μερουλες θα το σκεφτω...
σαν προγραμμα σπουδων μου αρεσει περισσοτερο αυτο του μαρκετινγκ γιατι με ενδιαφερει αρετα η διαφημιση,θα δειξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top