Νοσηλευτική ή χημικό?

Dorachon

Νεοφερμένος

Η Dorachon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μιας και πήραμε τα αποτελέσματα θέλω να ρωτήσω σε όσους ασχολούνται με τις συγκεκριμένες σχολές, είμαι ανάμεσα σε χημικό ή νοσηλευτική.. νοσηλευτική πιάνω και Αθήνα χημικό όμως ίσως Ηράκλειο ή Γιάννενα και δε ξέρω τι να κάνω. Γενικά η χημεία μου αρέσει πάρα πολύ και τα πήγα και καλά, δηλαδή λατρεύω το να ασχοληθώ αλλά φοβάμαι αργότερα για την επαγγελματική αποκατάσταση. Η νοσηλευτική από την άλλη μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα σχολή και μου αρέσει τόσο η επαφή με τον άνθρωπο όσο και η φροντίδα γενικώς, ένας αρχικός μου στόχος ήταν και η ιατρική. Επειδή όμως χημικό κ νοσηλευτική απέχουν ως επαγγέλματα δε ξέρω τι να διαλέξω από τα δύο και φοβάμαι μήπως αν διαλέξω το ένα θα το μετανιώσω
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 452 μηνύματα.
Εγώ όταν έδινα πανελλήνιες με στόχο την ιατρική δεν είχα δηλώσει νοσηλευτική επειδή ήξερα ότι εάν έμπαινα εκεί θα με ετσουζε ο κωλος μου να ήμουν συνέχεια δίπλα σε γιατρούς 😂
 

Dorachon

Νεοφερμένος

Η Dorachon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ όταν έδινα πανελλήνιες με στόχο την ιατρική δεν είχα δηλώσει νοσηλευτική επειδή ήξερα ότι εάν έμπαινα εκεί θα με ετσουζε ο κωλος μου να ήμουν συνέχεια δίπλα σε γιατρούς 😂
Χαχαχαχαχα δε ξέρω μπορεί να συμβεί κι αυτό
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,826 μηνύματα.
Μιας και πήραμε τα αποτελέσματα θέλω να ρωτήσω σε όσους ασχολούνται με τις συγκεκριμένες σχολές, είμαι ανάμεσα σε χημικό ή νοσηλευτική.. νοσηλευτική πιάνω και Αθήνα χημικό όμως ίσως Ηράκλειο ή Γιάννενα και δε ξέρω τι να κάνω. Γενικά η χημεία μου αρέσει πάρα πολύ και τα πήγα και καλά, δηλαδή λατρεύω το να ασχοληθώ αλλά φοβάμαι αργότερα για την επαγγελματική αποκατάσταση. Η νοσηλευτική από την άλλη μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα σχολή και μου αρέσει τόσο η επαφή με τον άνθρωπο όσο και η φροντίδα γενικώς, ένας αρχικός μου στόχος ήταν και η ιατρική. Επειδή όμως χημικό κ νοσηλευτική απέχουν ως επαγγέλματα δε ξέρω τι να διαλέξω από τα δύο και φοβάμαι μήπως αν διαλέξω το ένα θα το μετανιώσω
Εγώ θα σου έλεγα να πας νοσηλευτικη.
Πολύ εύκολα θα βρεις δουλειά.
Μιας και σου αρέσει και ολας
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Τη νοσηλευτική πρέπει να την αγαπάς, είναι δύσκολη δουλειά και όχι καλά αμειβόμενη
Κυκλικό ωράριο, επαφή με ανθρώπινο πόνο, θάνατο, γηρατειά και πολλά άλλα
Ναι βρίσκεις εύκολα δουλειά και εδώ και έξω όπου συνθήκες και αμοιβές είναι πολύ καλύτερες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top