Νεοελληνική Λογοτεχνία Θεωρητικής Κατεύθυνσης - Ομογενών 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
https://www.ypepth.gr/docs/them_neoel_kat_c_omog_no_0909.pdf

Πως σας φάνηκαν τα θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ότι δεν πρόκειται να πέσουν σε μας του χρόνου...
Ω, ρε Κρητικέ τι σού μελλε να μας κάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Aν και το συγκεκριμενο κειμενο ποτε δε μου αρεσε ιδιαιτερα (Σονατα, Ονειρο στο κυμα και Ιστορια ενος αιχμαλωτου ειναι στη black list μου), τα θεματα ηταν πανευκολα, κατι που συνηθιζεται αλλωστε στις εξετασεις τον ομογενων!! Εγω το ειπα και το ξαναλεω, πολυ καλος και ο Σταχτουρης, αλλα αγαπω οσο κανενα αλλο κειμενο, αυτος τις Κικης Δημουλα (Γας Ομφαλος και σε δευτερη μοιρα ο Πληθυντικος Αριθμος)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Τώρα να μου τα δίνατε τα θέματα, τα έγραφα.
Απλά έχω μία απορία παίδες. Αναφέρει επάνω ότι πρόκειται για τις εισαγωγικές εξετάσεις τέκνων ελλήνων του εξωτερικού και τέκνων υπαλλήλων στο εξωτερικού.
Άρα μέσα σε αυτούς ΔΕΝ συμπεριλαμβάνονται τα παιδιά μεταναστών αλλά μόνο των εκπαιδευτικών, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Ωραία θεματάκια αλλά ενδέχεται να πέσει και του χρόνου. Δε σημαίνει ότι επειδή έπεσε στους ομογενείς δεν μπορεί να πέσει άλλο απόσπασμα.
-----------------------------------------
Aν και το συγκεκριμενο κειμενο ποτε δε μου αρεσε ιδιαιτερα (Σονατα, Ονειρο στο κυμα και Ιστορια ενος αιχμαλωτου ειναι στη black list μου), τα θεματα ηταν πανευκολα, κατι που συνηθιζεται αλλωστε στις εξετασεις τον ομογενων!! Εγω το ειπα και το ξαναλεω, πολυ καλος και ο Σταχτουρης, αλλα αγαπω οσο κανενα αλλο κειμενο, αυτος τις Κικης Δημουλα (Γας Ομφαλος και σε δευτερη μοιρα ο Πληθυντικος Αριθμος)...

Όπως καταλαβαίνω έχεις τρέλα με το Γας Ομφαλός.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ωραία θεματάκια αλλά ενδέχεται να πέσει και του χρόνου. Δε σημαίνει ότι επειδή έπεσε στους ομογενείς δεν μπορεί να πέσει άλλο απόσπασμα.
-----------------------------------------


Όπως καταλαβαίνω έχεις τρέλα με το Γας Ομφαλός.:D
Τρελα δεν παει να πει τιποτα, αγαπη, ερωτας!! Αυτο συμβαινει γενικοτερα με το μαθημα της λογοτεχνιας, στο οποιο αν και εγραψα πολυ καλα, πιστευω οτι αδικηθηκα, επειδη ξερω τον εαυτο μου, τις επιδοσεις μου μεσα στη χρονια και τις καλοδουλεμενες απαντησεις που εδωσα... Τι να κανουμε ομως, μερικοι διορθωτες μενουν στον ασχημο γραφικο χαρακτηρα και τις μουτζουρες και οχι στο περιεχομενο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Τα θεματα μου φαινονται σαν ενδοσχολικα της Α'Λυκειου, αλλα αφου ειναι για τους ομογενεις τοτε ειναι καπως λογικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Τα θεματα μου φαινονται σαν ενδοσχολικα της Α'Λυκειου, αλλα αφου ειναι για τους ομογενεις τοτε ειναι καπως λογικο...

Είναι πολύ εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίσσυ40261

Νεοφερμένος

Η Σίσσυ40261 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τώρα να μου τα δίνατε τα θέματα, τα έγραφα.
Απλά έχω μία απορία παίδες. Αναφέρει επάνω ότι πρόκειται για τις εισαγωγικές εξετάσεις τέκνων ελλήνων του εξωτερικού και τέκνων υπαλλήλων στο εξωτερικού.
Άρα μέσα σε αυτούς ΔΕΝ συμπεριλαμβάνονται τα παιδιά μεταναστών αλλά μόνο των εκπαιδευτικών, σωστά;

Όχι μόνο υπαλλήλων, αλλά και ελλήνων κατοίκων που έχουν συμπληρώσει 5ετή διαμονή στο εξωτερικό και το παιδί τους έχει συμπληρώσει 4 τάξεις της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή τις 2 τελευταίες τάξεις του Λυκείου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis723

Νεοφερμένος

Ο stathis723 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τα θεματα μου φαινονται σαν ενδοσχολικα της Α'Λυκειου, αλλα αφου ειναι για τους ομογενεις τοτε ειναι καπως λογικο...
πωπω εγω ομογενής ειμαι και λεω να δωσω του χρονου... ρε παιδια αυτα εμενα μ φαινονται δυσκολα ;p .. βεβαια εχω κανει στην ελλαδα μονο δευτερα και τριτη γυμνασιου.. και δν διαβαζα και πολυ νεοεελληνικη γλωσσα... αμα το παλεψω σε φροντιστηριο λετε να γραψω καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top