Νεκροφιλία και λοιπες παραφιλίες

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
δηλαδη να τυποποιηθουμε ολοι,να μπουμε σε καλουπια,να γινουμε ιδιοι ωστε να μην διαφερουμε και να μη μας πιανουν στο στομα τους (οπως λες?)
και να θελαμε δεν γινεται..

ποιο ειναι το φυσιολογικο? και ποια τα ορια αυτου? φυσολογικο ειναι ο καθενας να μπορει να κανει αυτα που θελει και αυτα που οριζει η φυση του..

το "καλυτερα να μεινει σε ενα ιδρυμα" και συμπληρωνω εγω κι οχι σε μια αγαπημενη οικογενεια δεν το σχολιαζω καν..το ανεφερες και πριν


πολυ σωστη παρατηρηση...δεν υπαρχει η εννοια του φυσιολογικου γιατι το φυσιολογικο ειναι στην ανθρωπινη ψυχολογια σχετικο...για αυτο φυσικα ουτε η ομοφυλοφιλια, ουτε η νεκροφιλια, ουτε η κτηνοβασια, ουτε ο κανιβαλισμος, ουτε η ετεροφυλοφιλια ειναι πλεον διαστροφες...

η συμπεριφορα δε μπορει να κατανοηθει απο ολους ως φυσιολογικη ή λογικη εστω...εφοσον δεν παραβιαζει νομους της φυσης...πχ τη βαρυτητα...
αμα δεις καποιον να περπαταει στον αερα..μονος τοτε αυτος εμφανιζει μη φυσιολογικη ή μη λογικη συμπεριφορα...
κατα τα αλλα η συμπεριφορα χωριζεται σε ορθοδοξη και μη ορθοδοξη αναλογα με την επικρατουσα σταση...ενας ετεροφυλοφιλος παρουσιαζει μη ορθοδοξη συμπεριφορα σε ενα μερος που οι πιο πολλοι ειναι ομοφυλοφιλοι..πχ



In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Δηλαδή κάποιος γεννιέται νεκρόφιλος ή κτηνοβάτης? Έλεος! Μη λέμε μαλακίες...

Θα αυτοκτονήσω..


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Δηλαδή κάποιος γεννιέται νεκρόφιλος ή κτηνοβάτης? Έλεος! Μη λέμε μαλακίες...

Θα αυτοκτονήσω..



καταρχας μη βριζεις....δεν προκειται να φαω τριτο ban για χαρη κανενος

ορμονικα ναι ..οσο και αν φαινεται δυσκολο να κατανοηθει απο ανωριμα και κλειστομυαλα κεφαλια...ναι καποιος γεννιεται κτηνοβατης και νεκροφιλος...και αμα αρχικα δεν κανει κατι απο τα δυο..αλλα επιθυμησει...και αυτο ορμονικο ειναι...το μη φυσιολογικο ειναι να μη δεχομαστε την αληθεια και αυτα που η φυση εχει επιτρεψει...οι εξαιρεσεις ανθρωπων που το επιλεγουν ειναι για να επικυρωνουν τον κανονα...

και μην αυτοκτονεις...αμα καποιος ειναι αυτος που πρεπει να αυτοκτονησει..αυτος ειμαι εγω...με τοοσα που εχω ακουσει αυτο το διαστημα...

και οι νεκροφιλοι, και οι κτηνοβατες γεννιουνται τις περισσοτερες φορες και καποιες ελαχιστες το επιλεγουν...οπως και οι ομοφυλοφιλοι, οπως και οι ετεροφυλοφιλοι...βλεπεις ολοι οι ανθρωποι ειναι το ιδιο...ισοι και διαφορετικοι....

σε καποιες φυλες της Αφρικης ...ορθοδοξη συμπεριφορα ειναι οι νεκροφιλια..οπως στην φυλη των καφρων της Κενυας...


In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συγκεκριμένα ο σεξουαλικός προσανατολισμός είναι συνδυασμός βιωμάτων, εμπειριών και ορμόνων. Αυτο τουλάχιστον ειναι η επικρατέστερη θεωρία, γιατί βεβαίως ας μην ξεχνάμε ότι ακόμη ΔΕΝ υπάρχει καμία επαρκώς τεκμηριωμένη απόδειξη για τα αίτια του σεξουαλικού προσανατολισμού. Δεν κατατάσσονται όλα στην ίδια κατηγορία. Η παιδοφιλία, η νεκροφιλία, η κτηνοβασία κλπ. χαρακτηρίζονται ως παραφιλίες που σημαίνει οτι είναι αφύσικες συμπεριφορές. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν έχει να κάνει μ'αυτά. Από το 1971 θεωρείται απλά μια κατάσταση με χ αίτια, αλλά ούτε ανορθόδοξή, ούτε αφύσική συμπεριφορά, ούτε παραφιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
φιλε γιωργο εχω μαθει κ γω πως υπαρχουν επιστημονικες ενδειξεις που μαρτυρουν ορμονικη προδιαθεση για την ομοφυλοφιλια,τν νεκροφιλια,τν κτηνοβασια κλπ κλπ..αλλα ειμαι της αποψης οτι αυτα δν πρεπει να μπαινουν στο ιδιο τσουβαλι..και τι εννοω..οταν εισαι ομο η σχεσεις π συναπτεις ειναι πρωτον περα απο σεξουαλικου περιεχομενου κ σχεσεις ερωτα κ αγαπης κατι π δν υπαρχει στν κτηνοβασια παραδειγμα .δευτερον στην ομοφυλοφιλια υπαρχει συναινεση απο τις δυο πλευρες (να το θεσω οπως σε ολους ειναι γνωστο "θελω.θελεις?")..στν νεκροφιλια ομως απο τν νεκρο δν υπαρχει συναινεση!!ο ιδιος πιθανοτατα οταν ηταν στη ζωη δε θα ηθελε κατι τετοιο..δν θα ηθελε να κανει κανενας οτιδηποτε στο σωμα του που στο κατω-κατω ακομα του ανηκει..το ιδιο και στην κτηνοβασια :τα ζωα ειναι κ αυτα πλασματα σαν εμας και απαιτουν τν αναλογο σεβασμο..οπως δν θα πηγαινες εσυ να βιασεις μια κοπελα γτ αυτη δε γουσταρει να το κανει μαζι σ ρε παιδι μ ετσι και με τα ζωα..τα ρωτησες αν γουσταρουν παρε-δωσε μαζι σου?και αν τα ρωτησες πως σου απαντησαν???

αυτα ειχα να πω...φιλικα ,εννοειται:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Συγκεκριμένα ο σεξουαλικός προσανατολισμός είναι συνδυασμός βιωμάτων, εμπειριών και ορμόνων. Αυτο τουλάχιστον ειναι η επικρατέστερη θεωρία, γιατί βεβαίως ας μην ξεχνάμε ότι ακόμη ΔΕΝ υπάρχει καμία επαρκώς τεκμηριωμένη απόδειξη για τα αίτια του σεξουαλικού προσανατολισμού. Δεν κατατάσσονται όλα στην ίδια κατηγορία. Η παιδοφιλία, η νεκροφιλία, η κτηνοβασία κλπ. χαρακτηρίζονται ως παραφιλίες που σημαίνει οτι είναι αφύσικες συμπεριφορές. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν έχει να κάνει μ'αυτά. Από το 1971 θεωρείται απλά μια κατάσταση με χ αίτια, αλλά ούτε ανορθόδοξή, ούτε αφύσική συμπεριφορά, ούτε παραφιλία.

εχεις δικαιο...αλλα οι περισσοτερες σεξουαλικες προτιμησεις εχουν κυριως ορμονικα αιτια...σιγουρα παιζουν ρολο και τα βιωματα και οι προτιμησεις..αλλα κατα κυριο λογο οι ορμονες..για αυτο ειπα οι προτιμησεις ειναι οι εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα...
σε προηγουμενο ποστ ειχα πει δεν θεωρουνται πλεον διαστροφες...
παλαιοτερα κακως κιολας..η νεκροφιλια οπως και η ομοφυλοφιλια ηταν διαστροφες...τωρα δεν αναφερθηκα στο αν ειναι παραφιλια η νεκροφιλια ή οχι..αλλα και να ειναι, εχει ορμονικα αιτια..οπως επισης και οι δολοφονοι...πολλες φορες..οσο περιεργο και αν ακουγεται...γεννιουνται...

και να μην ξεχναμε οτι και η ετεροφυλοφιλια μπορει να γινει απο επιλογη..
οσο για το ορθοδοξη οπως εξηγησα και πριν διαφερει απο το φυσιολογικη...
η ορθοδοξη αναφερεται στην επικρατουσα σταση....
η φυσιολογικη στο αν ειναι συμφωνη με τους νομους της φυσης..
εφοσον η φυση επιτρεπει την νεκροφιλια , ειναι φυσιολογικη..εφοσον οι περισσοτεροι πχ στην Ελλαδα δεν ειναι νεκροφιλοι..ειναι μη ορθοδοξη συμπεριφορα.

In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
φιλε γιωργο εχω μαθει κ γω πως υπαρχουν επιστημονικες ενδειξεις που μαρτυρουν ορμονικη προδιαθεση για την ομοφυλοφιλια,τν νεκροφιλια,τν κτηνοβασια κλπ κλπ..αλλα ειμαι της αποψης οτι αυτα δν πρεπει να μπαινουν στο ιδιο τσουβαλι..και τι εννοω..οταν εισαι ομο η σχεσεις π συναπτεις ειναι πρωτον περα απο σεξουαλικου περιεχομενου κ σχεσεις ερωτα κ αγαπης κατι π δν υπαρχει στν κτηνοβασια παραδειγμα .δευτερον στην ομοφυλοφιλια υπαρχει συναινεση απο τις δυο πλευρες (να το θεσω οπως σε ολους ειναι γνωστο "θελω.θελεις?")..στν νεκροφιλια ομως απο τν νεκρο δν υπαρχει συναινεση!!ο ιδιος πιθανοτατα οταν ηταν στη ζωη δε θα ηθελε κατι τετοιο..δν θα ηθελε να κανει κανενας οτιδηποτε στο σωμα του που στο κατω-κατω ακομα του ανηκει..το ιδιο και στην κτηνοβασια :τα ζωα ειναι κ αυτα πλασματα σαν εμας και απαιτουν τν αναλογο σεβασμο..οπως δν θα πηγαινες εσυ να βιασεις μια κοπελα γτ αυτη δε γουσταρει να το κανει μαζι σ ρε παιδι μ ετσι και με τα ζωα..τα ρωτησες αν γουσταρουν παρε-δωσε μαζι σου?και αν τα ρωτησες πως σου απαντησαν???

αυτα ειχα να πω...φιλικα ,εννοειται:no1:

συμφωνω..δεν ειπα κατι το διαφορετικο..ουτε ειπα οτι η νεκροφιλια και η κτηνοβασια ειναι το ιδιο με την ομοφυλοφιλια...
απλα λεω οτι ειναι στασεις που μπορει να χουν και ορμονικα αιτια κυριως..
κατι το οποιο λες και συ βεβαια...

In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.


Γιώργο, με τη λογική σου σε λίγο θα πούμε ότι και οι βιαστές είναι από τη φύση τους βιαστές, και άρα δεν πρέπει να τους τιμωρούμε. Και ότι οι παιδεραστές, εφόσον έχουν αυτή τη συμεριφορά από τη φύση τους, ούτε αυτοί πρέπει να τιμωρούνται. Και ότι οι δολοφόνοι γεννιούνται από τη φύση τους δολοφόνοι κ.ο.κ. Όλα αυτά νομίζω καταλαβαίνεις ότι δεν οδηγούν πουθενά. Η νεκροφιλία είναι καθαρά μια ανωμαλία που έχει σχέση με ψυχολογικούς παράγοντες. Η ομοφυλοφιλία (όπως κι εσύ διευκρίνησες τώρα) είναι κάτι τελείως διαφορετικό..

Και δεν νομίζω να έβρισα κανέναν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, έχει να κάνει και με το πως το βλέπει ο καθένας, ιδίως όταν πρόκειται για κάτι που ακόμη ερευνάται. Για παράδειγμα, εγώ δεν αποδέχομαι τοσο πολύ τις ορμονολογικές-ιατρικές εξηγήσεις. Είμαι πιο πολύ της Ψυχολογίας, συνεπώς θεωρώ οτι (σχεδόν) τα πάντα οφείλονται κυρίως σε βιώματα και άρα έχουν εξήγηση σε γεγονότα της ζωής του ανθρώπου. Μιλώντας πάντα για τις στάσεις και τις συμπεριφορές...Φυσικά δεν λέω οτι τα γονίδια και οι ορμόνες δεν παίζουν το ρόλο τους, απλά νομίζω οτι δεν ειναι ο κυρίαρχος ρόλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
κ γω με τη σειρα μ να τονισω οτι υπαρχουν μονο επιστημονικες ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ..δν εχει διαμορφωθει καμια θεωρια απολυτα επιστημονικα θεμελιωμενη που να τα υποστηριζει αυτα...και εννοειται παντα πως υπαρχει συνδυασμος βιωματων-προδιαθεσης.σε καμια περιπτωση η παιδοφιλια,η νεκροφιλια και αλλα παρομοια δν επικροτουνται !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.


Γιώργο, με τη λογική σου σε λίγο θα πούμε ότι και οι βιαστές είναι από τη φύση τους βιαστές, και άρα δεν πρέπει να τους τιμωρούμε. Και ότι οι παιδεραστές, εφόσον έχουν αυτή τη συμεριφορά από τη φύση τους, ούτε αυτοί πρέπει να τιμωρούνται. Και ότι οι δολοφόνοι γεννιούνται από τη φύση τους δολοφόνοι κ.ο.κ. Όλα αυτά νομίζω καταλαβαίνεις ότι δεν οδηγούν πουθενά. Η νεκροφιλία είναι καθαρά μια ανωμαλία που έχει σχέση με ψυχολογικούς παράγοντες. Η ομοφυλοφιλία (όπως κι εσύ διευκρίνησες τώρα) είναι κάτι τελείως διαφορετικό..

Και δεν νομίζω να έβρισα κανέναν..


πρωτον... η λεξη "μαλακια" ειναι βρισια εδω και πολυ καιρο..και οταν το λες αυτο για τα λεγομενα καποιου, τον προσβαλεις...
δευτερον, μιλησα για τις περισσοτερες περιπτωσεις...ποτε δεν ειμαι απολυτος...ε λοιπον ειτε το θελεις ειτε οχι η ομοφυλοφιλια και η νεκροφιλια τις περισσοτερες φορες εχουν ορμονικα αιτια..χωρις αυτο να αποκλειει και τα βιωματα και τις επιρροες...οι σατανιστες πολλες φορες γινονται νεκροφιλοι στα πλαισια τελετων...νταξ..υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις..αλλα αναφερθηκα για τις περισσοτερες...δεν ξερω τι ισχυει για την παιδοφιλια και τους βιαστες αλλα σιγουρα,δεν ειναι το ιδιο..για αυτο αλλωστε επιβαλλονται ποινες στους βιαστες και οχι στους νεκροφιλους..

In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.


Γιώργο, με τη λογική σου σε λίγο θα πούμε ότι και οι βιαστές είναι από τη φύση τους βιαστές, και άρα δεν πρέπει να τους τιμωρούμε. Και ότι οι παιδεραστές, εφόσον έχουν αυτή τη συμεριφορά από τη φύση τους, ούτε αυτοί πρέπει να τιμωρούνται. Και ότι οι δολοφόνοι γεννιούνται από τη φύση τους δολοφόνοι κ.ο.κ. Όλα αυτά νομίζω καταλαβαίνεις ότι δεν οδηγούν πουθενά. Η νεκροφιλία είναι καθαρά μια ανωμαλία που έχει σχέση με ψυχολογικούς παράγοντες. Η ομοφυλοφιλία (όπως κι εσύ διευκρίνησες τώρα) είναι κάτι τελείως διαφορετικό..

Και δεν νομίζω να έβρισα κανέναν..

οι παιδεραστες κανουν κατι που ειναι παρανομο και γι'αυτο τιμωρουνται..παρολο που ειναι στη φυση τους (απο χ παραγοντες)
το ιδιο και οι δολοφονοι..
αν δεν ισχυε αυτο δεν θα υπηρχαν φυλακες καθως ο καθενας θα ισχυριζοταν οτι ειναι ετσι απο τη φυση του και γιαυτο δεν πρεπει να τιμωρηθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
κ γω με τη σειρα μ να τονισω οτι υπαρχουν μονο επιστημονικες ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ..δν εχει διαμορφωθει καμια θεωρια απολυτα επιστημονικα θεμελιωμενη που να τα υποστηριζει αυτα...και εννοειται παντα πως υπαρχει συνδυασμος βιωματων-προδιαθεσης.σε καμια περιπτωση η παιδοφιλια,η νεκροφιλια και αλλα παρομοια δν επικροτουνται !!!

δεν πηρα θεση..αν επικροτουνται ή οχι..εφοσον η νεκροφιλια δεν θιγει στα σιγουρα καποιον γιατι να την σπιλωνουμε??
και ακομη δεν καταλαβαινω που κολλατε...μα και γω λεω οτι ειναι συνδυασμος παραγοντων..αλλα συμφωνα με επιστημονικες μελετες οπως λετε και εσεις..παιζουν κυριο ρολο οι ορμονες...εγω τουλαχιστον ετσι εχω ακουσει...


In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
εφοσον η νεκροφιλια δεν θιγει στα σιγουρα καποιον γιατι να την σπιλωνουμε??


In Flames gn

τον νεκρο δεν τον θιγει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ιν φλέιμς, το "μαλακία" δεν είναι βρισιά... το "μαλάκας" είναι... σόρρυ πάντως αν προσεβλήθης..

λες ότι η νεκροφιλία έχει σχέση με τις ορμόνες.. φαντάζομαι θα έχεις διαβάσει κάποιο επιστημονικό άρθρο για να το λές αυτό.. μπορείς να το παραθέσεις; δε λέω, μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά εγώ δεν μπορώ να το δεχτώ. για μένα, με τις ελάχιστες γνώσεις που έχω, μου φαίνεται πολύ περίεργο..

δεν πηρα θεση..αν επικροτουνται ή οχι..εφοσον η νεκροφιλια δεν θιγει στα σιγουρα καποιον γιατι να την σπιλωνουμε??

εμένα προσωπικά η νεκροφιλία... με θίγει πάντως.. για μένα δεν υπάρχει πιο ανώμαλο πράγμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
τον νεκρο δεν τον θιγει?

τον νεκρο δεν τον θιγει..με την εννοια οτι δεν μπορεις να προεξοφλεις την μεταθανατο υπαρξιακη φυση του ανθρωπου...
δηλαδη δεν ξες αμα αυτο κανει καλο ή κακο στον ψυχισμο του πνευματος του νεκρου..γιατι δε μπορεις να επικοινωνησεις μαζι του και να το "ρωτησεις"...
το πνευμα αποχωριζεται το σωμα...αμα αποχωριζεται γιατι να εχει προβλημα ο νεκρος??
ειναι τουλαχιστον εγκληματικο να στερεις σε εναν ανθρωπο τη δυνατοτητα να ερθει σε μια τρυφερη στιγμη εστω κι αν αυτη ειναι με ενα κουφαρι...
τοτε σιγουρα βλαπτεις τον νεκροφιλο...

In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μιλάς σοβαρά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
ελπιζω οχι..................

διαβαστε κι αυτο ειναι σχετικο https://www.obrela.gr/sexual_deviance_2.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
ιν φλέιμς, το "μαλακία" δεν είναι βρισιά... το "μαλάκας" είναι... σόρρυ πάντως αν προσεβλήθης..

λες ότι η νεκροφιλία έχει σχέση με τις ορμόνες.. φαντάζομαι θα έχεις διαβάσει κάποιο επιστημονικό άρθρο για να το λές αυτό.. μπορείς να το παραθέσεις; δε λέω, μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά εγώ δεν μπορώ να το δεχτώ. για μένα, με τις ελάχιστες γνώσεις που έχω, μου φαίνεται πολύ περίεργο..



εμένα προσωπικά η νεκροφιλία... με θίγει πάντως.. για μένα δεν υπάρχει πιο ανώμαλο πράγμα..

σε αρθρο ειχα διαβασει σε εφημεριδα οτι εχει ορμονικα αιτια...η νεκροφιλια..
στη wikipedia στηριζει πιο πολυ σε αλλα αιτια ...ουτε εγω ειμαι και κανενας ειδικος...
αυτο θα διαφωτισει το θεμα..https://en.wikipedia.org/wiki/Necrophilia

βεβαια λεει για επιθυμιες ερωτικου συντροφου που δεν θα παρουσιαζει αντισταση στη συνουσια...αλλα εφοσον αυτο ειναι επιυθυμια..γιατι να το στερηθει καποιος..επισης οντως ειναι παραφιλια η νεκροφιλια..αλλα αυτο δεν την καθιστα μη φυσιολογικη...

οσο για το αν θιγει τον νεκρο..το εξηγησα..

In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top