Να δώσω κάτι πριν το lower για εμπειρία;

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Πιστευετε πως αξίζει τον κόπο και το χρήμα να δώσει κανείς κατι πριν τις καθιερωμένες πλέον ''εξετάσεις lower'' έτσι ώστε να αποκτήσει εμπερία?




ισχύει για όλες τις γλώσσες...






:cool::dance::who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Μπα, οχι.
Εγω δεν το εκανα.
Παω ντουγρου για λοουερ τον Δεκεμβρη.
Και σιγα μωρε, τι εμπειρια και κουραφεξαλα?
Διαφωνω μ' αυτα.
Δηλαδη ντακσει, το πως θα ειναι το paper μαθαινεις μετα με τα practice tests.. τι παραπανω θες να ξερεις δηλαδη?
Μπαινεις σε μια ταξη, και γραφεις.
Αυτο.
Εγω παντως πιστευω πως δεν αξιζει.
Τζαμπα λεφτα, πεταμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Μπα, οχι.
Εγω δεν το εκανα.
Παω ντουγρου για λοουερ τον Δεκεμβρη.
Και σιγα μωρε, τι εμπειρια και κουραφεξαλα?
Διαφωνω μ' αυτα.
Δηλαδη ντακσει, το πως θα ειναι το paper μαθαινεις μετα με τα practice tests.. τι παραπανω θες να ξερεις δηλαδη?
Μπαινεις σε μια ταξη, και γραφεις.
Αυτο.
Εγω παντως πιστευω πως δεν αξιζει.
Τζαμπα λεφτα, πεταμενα.
Δεν θα το έλεγα. Είναι χρήσιμη εμπειρία. Ειδικά αν είσαι μικρός και δεν έχεις ξαναδώσει επίσημες εξετάσεις. Βοηθάει και για να μειωθει η αγωνία για το Lower και για να αποκτάτε εμπειρίες από εξετάσεις γενικότερα... Όσο για τα χρήματα, σεβαστό, αλλά δεν είναι και καμία τεράστια επιβάρυνση, ειδικά τα διπλωματάκια αυτα. Εγώ έδωσα δύο πριν το FCE και μου φάνηκε εξαιρετικά χρήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Είχα δώσει κι εγώ πριν το lower.Σίγουρα σε βοηθάει σε κάποιο βαθμό,εξασκείσαι πάνω σε έναν συγκεκριμένο τρόπο εξέτασης,τον οποίο και ζεις στη συνέχεια,έχεις μία ιδέα για το πώς διεξάγονται οι εξετάσεις κ.ο.κ.Να είστε σίγουροί,όμως,ότι το αποτέλεσμα των εξετάσεων αυτών δεν συνάδει με το αποτέλεσμα του lower.Οπότε θα συμβούλευα να ξοδέψετε αλλού τα χρήματα και ακόμη καλύτερα να τα δώσετε σε καμιά φιλανθρωπεία,να υιοθετήσετε κάποιο παιδάκι απ΄την Αφρική ή κάτι παρεμφερές.

Υ.Γ.:Μιλάω για εξετάσεις επιπέδου Β1.Εξετάσεις Α1-Α2 μου φαίνεται άχρηστο να τις δώσει ο οποιοσδήποτε,πόσο μάλλον ένα παιδί δημοτικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Μπαίνεις βέβαια σε διαδικασία εξετάσεων και είναι μια μορφή αξιολόγησης για σένα, και για τους γονείς σου που ξέρουν ότι έχεις καταφέρει κάτι. Το Α1 το δίνει κανείς αν είναι μικρός σε ηλικία. Δεν το δίνουν ενήλικες. Εκτός κι αν είναι κουμπούρες και δεν μπορούν ούτε το Α2 να πάρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω εδωσα και με βοηθησε παρα πολυ.
Γιατι πολυ απλα ζεις την εμπειρια του να δινεις μια εξεταση σε πραγματικες συνθηκες.
Με βοηθησε παρα πολυ!Και μου εδωσε την αυτοπεποιθηση να δωσω LOWER και να το πάρω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Κι εγώ πιστεύω ότι γενικά σε βοθάει αρκετά γιατί αποκτάς εμπειρία.Αλλά να μην φτάσει σε σημείο να δώσεις τόσα λεφτα για ένα Β1,όπως πχ το BCCE. Αν θες τη γνώμη μου το κρατικό είναι το καλύτερο σε αυτές τις περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eεεε ναι.
Ενα ΚΠγ αξιζει να δωσεις σε Β1.
Εγω βεβαια ειχα δωσει edexcel B1!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Εγω παντος πριν το λοουερ δεν ειχα δωσει καμια φορα για οτιδηποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
ειδικα σε ξενες γλωσες εκτος των αγγλικων ειναι και χρησσιμο το β1, και σε βοηθαει πολυ....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
ειδικα σε ξενες γλωσες εκτος των αγγλικων ειναι και χρησσιμο το β1, και σε βοηθαει πολυ....:)


και στα αγγλικά είναι χρήσιμο...μην το υποτιμάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
οχι δε χρειαζεται εγω λοουερ εδωσα πρωτα και δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο, τσαμπα τα χρηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
δεν νομίζω ότι χρειάζεται. Πολλοί στην τάξη μου έδωσαν και πριν το Lower εξετάσεις για εμπειρία και δεν τα πήγαν καλύτερα απο αυτούς που δεν έδωσαν ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serendipity*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η *Serendipity* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
εγω πριν το lower ειχα δωσει στο δημοτικο κατι...elementary νομιζω...και το μονο στο οποιο με βοηθησε απο αποψη εμπειριας ηταν οτι εδωσα lower στο ιδιο κτιριο αργοτερα και ηξερα που να παω..:Dοποτε δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο να δωσεις κατι αλλο πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
και στα αγγλικά είναι χρήσιμο...μην το υποτιμάς
δεν το υποτημησα ....
απλα κατα την γνωμη μου επειδη στα αγγλικα οσο ν΄'ναι πολλοι περνουν το λοουερ πιστευω οτι το να εχεις β1 σε αλλη γλωσσα εκτος αγγλικων.....εχει μεγαλυτερη αξια....΄μιλαω για τον εαυτο μου παντα,
δεν το υποτιμαω την γνωμη μου λεω..... να εξηγουμαστε να μην παρεξηγουμαστε;):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphadora

Νεοφερμένος

Η Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παρ' όλο που είχα ήδη δώσει εξετάσεις γερμανικών επιπέδου Β1 και είχα μια κάποια εμπειρία και ήμουν σχετικά χαλαρή στο lower δεν πιστεύω ότι βοηθάει ιδιαίτερα... φυσικά είναι στον άνθρωπο... αλλά δεν θα ξυπνήσεις να πεις "α ωραία, θα πάω να δώσω lower αλλά δεν θα αγχωθώ γιατί ξαναέδωσα εξετάσεις"... πιο λογικό είναι να πιάνεις κουβέντα με τον εαυτό σου στα αγγλικά εκείνη τη μέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως κανενας δεν σας αναγκαζει να δωσετε αλλα κατα την γνωμη μου βοηθαει να εχεις μια ιδεα τι συμβαινει ακριβως στην εξεταστικη διαδικασία.
Δηλαδη σε μαθαινει τι να περιμενεις απο την καθε εξεταση και το κλιμα της εξετασης.
Εμενα παντως με βοηθησε οφείλω να ομολήσω γιατι εντρίφθηκα στο κλιμα των εξετάσεων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top